Ukládejte, komentujte a sdílejte webové úryvky na Androidu pomocí Nimbus Clipper

Vždy jsem používal Evernote Web Clipper k ukládání fragmentů obsahu, na který narazím při procházení webu. Pokud hledáte podobná řešení, je tu Nimbus Web Clipper pro Chrome, který funguje zhruba stejně. Od té doby, co jsme se jím naposledy zabývali, se Nimbus Clipper poměrně hodně vyvinul a nyní nabízí aplikaci pro Android se stejným názvem. Aplikace umožňuje uživatelům rychle zachytit úryvky webových stránek, pořizovat snímky obrazovky, komentovat je pomocí výkonného vestavěného editoru a mít to vše synchronizované s vaším účtem Nimbus na cestách.

Nimbus Clipper má slušné a snadno použitelné rozhraní. Když naskočíte poprvé, budete požádáni o přihlášení ke svému účtu Nimbus. Přihlášení vám umožňuje synchronizovat úryvky do cloudu, ale pokud chcete obsah pouze uložit offline, můžete to přeskočit. Domovská obrazovka obsahuje tři tlačítka: Pořídit fotografii, Z galerie a Web Clipper.

  Co je „šifrování na vojenské úrovni“?

Chcete-li začít ukládat obsah z webové stránky, budete muset přejít do sekce ‚Web Clipper‘, kde můžete procházet webové stránky prostřednictvím integrovaného prohlížeče Nimbus. Když najdete něco užitečného, ​​můžete to uložit mnoha způsoby. Tři tlačítka ve spodní části umožňují uložit celou webovou stránku, pouze článek v ní nebo snímek obrazovky viditelné oblasti. Kromě toho můžete také oříznout pouze část stránky – například obrázek nebo odstavec textu – klepnutím a podržením.

Kromě ořezávání obsahu nabízí Nimbus slušnou pomůcku pro anotaci obrázků s tvary, textem a kreslením od ruky. Kromě obsahu uloženého pomocí Web Clipper vám anotační nástroj umožňuje zachytit nové fotografie nebo načíst existující obrázky z vaší galerie. Všechny anotace lze za běhu přemístit a změnit jejich velikost. Až budete hotovi, můžete výsledek podle potřeby oříznout a poté synchronizovat s cloudem Nimbus nebo uložit offline.

  Jak udělat svá garážová vrata chytrými

Jakmile je nahrána, aplikace vám umožní zkopírovat její adresu URL do schránky a sdílet ji prostřednictvím jiných aplikací.

Nimbus Clipper může být novinkou v Obchodě Play, ale v mých knihách je to již jeden z nejlepších způsobů, jak rychle zachytit a anotovat úryvky webu na Androidu. Můžete si jej zdarma stáhnout do svého zařízení prostřednictvím odkazu níže.

Nainstalujte Nimbus Clipper z Obchodu Play