TimePIN Automaticky změní PIN uzamčení obrazovky Android podle aktuálního času

Telefony jsou více než jen komunikační zařízení. Pro některé jsou bezpečným útočištěm pro osobní chvíle a vzpomínky a člověk dělá, co může, aby je ochránil před nechtěnými zraky. Existují řešení, jak zabezpečit určité funkce v telefonu, jako je AppLock nebo omezit konektivitu přes Internet Lock, seznam pokračuje. Novinkou v tomto seznamu je TimePIN, bezplatná aplikace pro zabezpečení zařízení, která jedinečným způsobem využívá zámek PIN.

Jako většina dobrých nápadů vychází TimePIN z jednoduchosti. Využívá nativní funkci Android PIN lock s otočením na backendu, aby byla zajištěna bezpečnost vašeho zařízení, to vše bez přístupu root. Váš PIN se stane aktuálně zobrazeným časem. Pokud tedy odemknete zařízení v 8:45, váš PIN se změní na 0845, nebo pokud používáte 24hodinový formát času, 20:45 se změní na 2045. Takže si PIN ve skutečnosti nemusíte pamatovat, protože bude napsán přímo tam, zatímco kdokoli se pokusí dostat dovnitř, nebude vědět, kde začít.

  Nové funkce ve Firefoxu 31 pro stolní počítače a Android

Také, pokud někdy budete muset svým přátelům sdělit aktuální PIN, nebudete jej muset později sami měnit.

Když aplikaci spustíte poprvé, požádá vás o administrátorská práva a poté o výchozí PIN. Ten poslouží jako pojistka proti selhání v případě, že sami nebudete moci odemknout zařízení, a k ochraně samotné aplikace před přístupem nebo odinstalací někým jiným. Kdykoli restartujete zařízení, budete požádáni o výchozí PIN. Jakmile je to hotovo, spustí se TimePIN.

Pokud chcete změnit nastavení TimePIN, budete muset znovu zadat svůj výchozí PIN.

Aplikace to posouvá o stupeň výš přidáním některých modifikátorů s rychlým praktickým návodem, jak je používat. Pokud chcete, můžete vybrat více než jeden modifikátor; budou provedeny v pořadí, v jakém jsou uvedeny v aplikaci.

  Jak přizpůsobit kanál Google Discover v systému Android

Prvním z modifikátorů je Offset PIN, který k aktuálnímu TimePIN přidá vámi zvolené číslo, tj. pokud je offset 10, váš 2045 PIN bude 2055. Ujistěte se, že nepoužívejte komplikovaný offset, pokud to neuděláte Nevadí vám, že pokaždé, když potřebujete odemknout telefon, musíte používat kalkulačku.

Další možností je Double Pin, která vyžaduje zadání stejného PIN dvakrát (2045 se změní na 20452045). Zrcadlový PIN vyžaduje zapsání původního PINu a jeho obrácení (z 2045 se stane 20455402). Nakonec je zde Reverse PIN, který vyžaduje, abyste svůj PIN zadali obráceně (z 2045 se stane 5402). V bezplatné verzi je k dispozici pouze poslední. Pro zbytek budete muset provést jednorázový nákup v aplikaci.

  Jak vypnout všechny senzory telefonu Android jedním klepnutím

Někdo, kdo se pokusí získat neoprávněný přístup k vašemu zařízení, dostane 5 pokusů o zadání hesla, po kterých zařízení na 30 sekund omezí přístup – dostatek času na to, aby si nechtěné vetřelce dvakrát rozmyslely.

Celkově vzato jde o inovativní řešení. Pokud je vaším primárním zájmem bezpečnost vašeho telefonu, je to určitě správná cesta, protože i když vás někdo uvidí zadávat váš PIN kód, nebude to později stejné.

Nainstalujte TimePIN z Obchodu Play