Ultrahuman Ring vs. Oura Ring: Který je nejlepší?

Sledování zdraví a sledování kondičního pokroku se v dnešní době stalo běžnou záležitostí, ale výběr toho nejlepšího trackeru není žádná procházka růžovým sadem. Kromě toho si nevybíráte jen z řady chytrých hodinek, ale také chytrých prstenů.

Dvě oblíbené možnosti chytrého prstenu, Ultrahuman a Oura Ring, nabízejí několik skvělých funkcí. Ale který z těchto dvou je pro vás nejlepší?

Cena prstenu Ultrahuman vs. Oura

Ani jedno z těchto nositelných zařízení není levné. Oura Ring Generation 3 má dvě různé varianty, které přicházejí za různé ceny.

Oura Ring Heritage stojí nejméně 299 dolarů, zatímco Oura Ring Horizon je o něco dražší, minimálně 349 dolarů. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma modely je vnější design. Verze Horizon je zakřivená po celém obvodu, zatímco verze Heritage má plochou střechu.

Pokud chcete na svém Oura Ring Horizon elegantnější povrch, základní cena se zvýší. Stříbrná nebo černá není nijak extra zpoplatněna, ale Stealth (matný povrch) bude stát o 100 $ více a zlatý povrch o 150 $ více. The Heritage nabízí všechny stejné povrchové úpravy spolu s povrchovou úpravou z růžového zlata, která stojí dalších 200 dolarů.

Je také důležité poznamenat, že budete moci získat pouze velmi omezené statistiky, pokud se nepřihlásíte k odběru Oura Ring za 4,99 $ měsíčně. Pokud chcete všechny nabízené funkce, budete také muset provést tento dodatečný nákup.

Prsten Ultrahuman také přichází ve dvou verzích: AIR, který AIR stojí 349 dolarů, a starší verze, M1. M1 je dodáván jako součást balíčku předplatného. Zde však budeme diskutovat pouze o novějším zařízení AIR.

  Vytvořte si vlastní hry pro PS4: Začínáme s „Dreams“

Na rozdíl od Oura Ring Generation 3 si Ultrahuman Ring AIR neúčtuje žádné poplatky za předplatné. Jakmile si prsten zakoupíte, všechny jeho funkce jsou vám přístupné.

Vlastnosti Ultrahuman Ring vs. Oura Ring

Oura Ring Gen 3 a Ultrahuman Ring AIR nejsou navrženy tak, aby byly neuvěřitelně bohaté na funkce jako chytré hodinky. Bez jakéhokoli zobrazení je jediným účelem prstenců sledovat určité biologické faktory.

Oura Ring Generation 3 sleduje následující metriky:

 • Tepová frekvence
 • Variabilita srdeční frekvence
 • Kroky
 • Spálené kalorie
 • Hladiny kyslíku v krvi
 • Tělesná teplota
 • Délka spánku a fáze spánku

Oura Ring Gen 3 může také předpovídat měsíční cykly uživatelek při menstruaci sledováním změn tělesné teploty. Pokud bojujete se spánkem, funkce sledování spánku Oura vám mohou pomoci porozumět tomu, jak spíte, protože vám ukážou, kolik času trávíte v jednotlivých fázích spánku.

Chcete-li zobrazit své metriky, budete si muset nainstalovat aplikaci Oura. Je to zdarma ke stažení pro Android i iOS a umožní vám vidět, jak se vaše tělo mění ze dne na den, ať už během bdění nebo když spíte. Aplikace také nabízí meditační sezení, která vám pomohou relaxovat nebo usnout. Kromě toho vede záznam vaší „připravenosti“, což je metrika, která na základě předchozích údajů určuje, jak jste na den připraveni.

Kromě toho se můžete spojit s ostatními uživateli Oura prostřednictvím funkce známé jako Oura Circles. Zde můžete sdílet své metriky a reagovat na statistiky ostatních.

Stáhnout: Oura on Android | iOS (Volný, uvolnit)

Jak se tedy Ultrahuman Ring AIR měří?

Ultrahuman Ring AIR monitoruje různé zdravotní metriky, včetně následujících:

 • Tepová frekvence
 • Variabilita srdeční frekvence
 • Kroky
 • Spálené kalorie
 • Hladiny kyslíku v krvi
 • Tělesná teplota
 • Délka spánku a fáze spánku

A co víc, Ultrahuman Ring AIR využívá křivku fázové odezvy (PRC), aby vám ukázal změny, které vaše tělo zažívá během dne v reakci na podněty. Pokud se cítíte trochu zaseklí nebo pomalí, Ultrahuman Ring AIR vám také může poslat personalizované motivační pobídky, které posílí vaši morálku.

  Vyhledávač textů najde texty a přidá je do vašich souborů MP3

Jak jste možná uhodli, k zobrazení metrik Ultrahuman Ring potřebujete aplikaci. To je zdarma ke stažení pro Android a iOS a má některé užitečné funkce. Můžete například přistupovat k bezplatným cvičebním rutinám s profesionálními trenéry a poslouchat relaxační příběhy a meditativní sezení, když si chcete odpočinout.

Ke stažení: Ultrahuman: Metabolic Fitness for Android | iOS (Volný, uvolnit)

Ultrahuman také nabízí bezplatnou aplikaci pro měření prstenců (k dispozici pro iOS), které vám mohou pomoci, pokud si nejste jisti, jakou velikost objednat. Pomocí jednoduchého skenování vaší ruky může aplikace určit, která velikost prstenu je nejlepší, takže neskončíte se špatně padnoucím produktem.

Životnost baterie Ultrahuman Ring vs. Oura Ring

Vzhledem k tomu, že Oura Ring Gen 3 ani Ultrahuman Ring AIR nemají digitální displeje, není žádným překvapením, že mají dlouhou výdrž baterie. Zatímco ta druhá vydrží na jedno nabití až čtyři dny, ta první je ještě působivější a vydrží až jeden týden.

Plné nabití Ultrahuman Ring AIR trvá asi dvě hodiny a Oura Ring Gen 3 asi 80 minut. Pokud jde o výdrž baterie a dobu nabíjení, Oura Ring zabírá.

Detaily designu Ultrahuman Ring a Oura Ring

Oura Ring Gen 3 a Ultrahuman Ring Air jsou si svým designem velmi podobné. Oba jsou o něco tlustší než obvykle prsteny se senzory na vnitřní straně pro měření biologických metrik. Každý prsten je navržen tak, aby byl elegantní a vhodný pro každou příležitost, i když díky senzorům je mohutnější než většina prstenů, které najdete v klenotnictví.

Ultrahuman Ring AIR váží mezi 2,4 a 3,6 gramy, v závislosti na velikosti, kterou si objednáte. Oura Ring Gen 3 váží mezi 4 a 6 gramy, opět v závislosti na objednané velikosti. V závislosti na vnější povrchové úpravě, kterou si vyberete pro svůj prsten, se bude design mírně lišit, ale nebude to mít vliv na vnitřní prvky.

  Jak nastavit Apple Music na zařízení Amazon Alexa

Odolnost prstenu Ultrahuman vs. Oura

Vzhledem k tomu, že Oura Ring Gen 3 je vyroben z lehkého titanu, má neuvěřitelně tvrdý povrch, který je velmi těžké prasknout. Nedostatek digitálního displeje také odstraňuje zranitelnost, kterou trpí mnoho fitness hodinek, a jejich menší velikost z nich dělá menší cíl pro nárazy a pády.

Ultrahuman Ring AIR také těží z žádného displeje a menší velikosti než většina ostatních fitness trackerů. Podle Webové stránky Ultrahuman RingAIR je vyroben z titanu „třídy stíhaček“, který je také „vyztužený karbonovým povlakem Tungsten Carbide“ pro extra odolnost.

Oba prsteny jsou navrženy tak, aby vydržely každodenní život, i když v případě vážného poškození byste měli kontaktovat zákaznický servis.

Měli byste si koupit Ultrahuman Ring nebo Oura Ring

Oura Ring Gen 3 a Ultrahuman Ring AIR jsou si velmi podobné svým designem a funkcemi, ale existuje několik klíčových rozdílů, které je oddělují.

Pokud jste velmi zaměřeni na fitness, můžete dát přednost Ultrahuman Ring AIR, protože jeho aplikace nabízí různá cvičení, jako je jóga a kardio. S Ultrahuman Ring AIR máte také přístup ke všem relevantním biologickým metrikám, které Oura nabízí, a nemusíte platit měsíční poplatek za přístup ke všem zaznamenaným datům.

Oura Ring Gen 3 však můžete získat levněji, pokud zvolíte verzi Heritage s černou nebo stříbrnou povrchovou úpravou. Všimněte si však, že tento rozdíl kolem 60 USD (ve srovnání se standardní verzí Ultrahuman Ring AIR) nebude znamenat mnoho, když za používání všech funkcí Oura Ring platíte 5 USD měsíčně.

Mnozí vidí Ultrahuman Ring AIR jako skvělou alternativu Oura Ring, ale ten druhý je stále fantastický produkt, který vám pomůže sledovat vaše zdraví.

Ujistěte se, že váš chytrý prsten vyhovuje vašim potřebám

Může být snadné vybrat si jakýkoli chytrý prsten, který vidíte inzerovaný nebo diskutovaný nejvíce online, ale je důležité udělat si malý průzkum, abyste zjistili, který výběr je pro vás a váš životní styl nejlepší. Než si koupíte Oura Ring Gen 3 nebo Ultrahuman Ring AIR, všimněte si výše uvedených faktorů, abyste se ujistili, že se rozhodnete správně.