Uvedení nové Apple Headgear, nástrojů Google AI a GPT-4

Pokrývka hlavy společnosti Apple pro smíšenou realitu bude představena na WWDC 2023

Apple údajně odhalí dlouho zvěstované pokrývky hlavy se smíšenou realitou na letošní Worldwide Developers Conference (WWDC), která se tradičně koná v červnu 2023, podle nejnovější zprávy Bloombergu.

Datum odhalení bylo kvůli technologickým potížím několikrát odloženo. Původně měl být spuštěn na jaře, ale nyní bude oznámen na WWDC před uvedením do prodeje na konci roku 2023.

Předpokládá se, že headset společnosti, o kterém se říká, že se bude nazývat „Reality Pro“, bude velmi účinným zařízením, které připomíná lyžařské brýle a dokáže vysílat 3D obsah. Má mnoho funkcí, jako je pokročilé sledování ruky, schopnost realisticky vykreslit volající FaceTime, digitální koruna, která vám umožní opustit virtuální realitu a další.

Podle posledních dostupných informací má Apple v úmyslu prodat pokrývku hlavy za zhruba 3 000 dolarů, což z ní dělá dosud nejdražší nositelný předmět vyrobený společností.

Jak všichni víme, datum vydání takovýchto převratných produktů se může změnit, ale tentokrát Apple doufá, že produkt zpřístupní do konce roku 2023. Pokud vše půjde podle plánu, pokrývky hlavy Apple MR se s největší pravděpodobností dočkají mezinárodního uvedení na trh. na WWDC a gadget může dorazit do obchodů koncem roku 2023.

  Jak optimalizovat SSD v Linuxu

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od společnosti Apple nemusí získat popularitu jako ostatní produkty Apple, jakmile debutovala. Podle četných technických názorů má náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu potenciál růst a může se v blízké budoucnosti stát významnějším generátorem příjmů pro Apple.

Microsoft, Alphabet a další společnosti utrácejí miliardy dolarů na vývoj a implementaci technologie AI, aby získaly podíl na trhu v různých odvětvích.

Aby mohla konkurovat ChatGPT od OpenAI (Microsoft do této firmy investoval miliardy dolarů), spustila mateřská společnost Google, Alphabet, službu AI poháněnou LaMDA, Bard AI.

Google nedávno oznámil několik integrací umělé inteligence, aby umožnil strojovému učení svých produktů Workspace generovat text a grafiku. Bylo oznámeno několik budoucích generativních funkcí umělé inteligence pro aplikace Google Workspace, které zahrnují Dokumenty Google, Gmail, Tabulky a Prezentace.

Mezi funkce patří:

  • Nové způsoby pro umělou inteligenci Google Documents pro brainstorming, shrnutí a generování obsahu.
  • Schopnost Gmailu vytvářet celé e-maily z rychlých odrážek uživatelů.
  • Schopnost Prezentací Google vytvářet obrázky, zvuk a video AI pro ilustraci prezentací.
  Jak používat vlastní ikony aplikací na vašem iPhone a iPad

Společnost předvedla, jak mohou cloudoví klienti používat AI k odesílání e-mailů spolupracovníkům, vytváření prezentací a prodejních školicích dokumentů a psaní poznámek během schůzek. Vývojáři nyní mohou vytvářet aplikace využívající technologii Google, protože společnost vydala některé ze svých základních modelů umělé inteligence.

ChatGPT debutoval minulý rok a Microsoft vydal svůj vyhledávač Bing s podporou chatbotů v únoru 2023. Od té doby Google prokázal odhodlání předběhnout konkurenty v novém závodě AI tím, že oznámil řadu aktualizací AI pro své produkty.

Sada „důvěryhodných testerů“ se sídlem v USA bude mít přístup k několika novým funkcím AI, které společnost představila tento měsíc. Google tvrdí, že tyto a další funkce budou zpřístupněny veřejnosti později v tomto roce, ale neoznámil přesné datum.

OpenAI oznamuje GPT-4 schopné přijímat textové nebo obrazové vstupy

OpenAI vydala nejnovější verzi GPT-4 ve svém výzkumném blogu. Podle zprávy je GPT-4 rozměrný multimodální systém, který dokáže přijímat obrazové a textové vstupy, zatímco produkuje pouze textový výstup.

Po měsících šeptání a spekulací OpenAI konečně odhalilo GPT-4, revoluční vylepšení schopnosti řešit problémy.

  Jak chránit svou identitu online

Open AI tvrdí, že GPT-4 je „inovativnější a spolupracující než kdykoli předtím“ a je „přesnější při řešení obtížných situací“. Přestože dokáže porozumět zadávání textu i obrázků, vytváří pouze textové odpovědi.

GPT-4 prošel šestiměsíčním bezpečnostním školením, podle OpenAI, který také uvedl, že v interních testech bylo „o 82 % nižší pravděpodobnost, že bude odpovídat na žádosti o omezený obsah“ a „o 40 % vyšší pravděpodobnost, že nabídne věcné odpovědi než GPT. -3,5.“

V neoficiálním rozhovoru OpenAI tvrdil, že mezi GPT-4 a jeho předchůdcem GPT-3.5 je „jemný“ rozdíl (GPT-3.5 je model, který pohání ChatGPT). Sam Altman, generální ředitel OpenAI, uvedl, že GPT-4 „je stále nedokonalý, stále omezený“ a dodal, že „při prvním použití vypadá pozoruhodněji, než když s ním strávíte více času“.

Systémy mají stále mnoho stejných problémů, včetně toho, že jsou méně účinné než lidé v mnoha reálných podmínkách a fungují na lidské úrovni podle různých profesionálních a akademických kritérií, varuje OpenAI.

Veřejnost má přístup k aktualizovanému GPT-4 prostřednictvím ChatGPT Plus, členství OpenAI v hodnotě 20 $ měsíčně ChatGPT, které pohání chatbota Bing společnosti Microsoft. Bude k dispozici jako API, na kterém mohou programátoři stavět.