Vytvářejte, sdílejte a spolupracujte na rychlých poznámkách a seznamech úkolů

Vždy zapomínáte na maličkosti nebo si jen těžko pamatujete důležité úkoly? Odejdete od počítače a oni se vrátí, jen aby se divili, co budete dělat? Jedna typická věc, kterou by většina lidí v takové situaci udělala, je poznamenat si poznámku a vložit ji přímo na svůj monitor. Ale proč používat fyzický papír, když můžete použít technologii? Stejně jako existuje aplikace pro většinu věcí v životě, existuje také aplikace pro lepicí poznámky; je založen na webu, nevyžaduje žádnou těžkopádnou instalaci a jmenuje se Listhings. Tato webová aplikace barebones vám umožňuje vytvářet malé lepicí poznámky a ukládat je na online plátno. A díky jeho přímočarému rozhraní je jeho použití také smrtelně jednoduché.

Pěkně popořádku; Listhings vyžaduje uživatelský účet, aby bylo možné synchronizovat vaše poznámky. Ale nebojte se, jednoduchý registrační proces si jen vyžádá váš e-mail a heslo a to je vše. Jednoduše se zaregistrujte a začněte kliknutím na „Začít si psát poznámky“.

Výpisy jsou ve všech směrech super jednoduché. Základní funkcí aplikace je možnost vytvářet dva typy poznámek; kontrolní seznamy a textové samolepky, ale na své plátno můžete přidat i obrázky. Tyto poznámky můžete snadno přesouvat a upravovat je, jak uznáte za vhodné. Vytváření poznámek však není jediným nápadným prvkem Listhings, protože vám také umožňuje sdílet vaše plátno s přáteli a na oplátku spolupracovat v reálném čase, což jej odlišuje od Google Keep.

Vaše hlavní plátno se skládá z minimalistického designu, khaki pozadí, na které můžete vložit své poznámky a přemístit je podle svého srdce.

Samozřejmě můžete také vytvořit více pláten, pokud potřebujete, což vám umožní spravovat a organizovat různé typy poznámek samostatně, takže můžete uchovávat osobní a obchodní informace odděleně. Další zajímavostí je, že si tato plátna můžete stáhnout do svého počítače pro offline použití a také je kdykoli budete potřebovat přejmenovat nebo smazat. Chcete-li přidat plátno, jednoduše klikněte na tlačítko + v horní liště, zadejte název plátna a stiskněte OK.

Jak již bylo zmíněno dříve, na své plátno můžete přidávat textové poznámky, položky kontrolního seznamu a obrázky, což vše lze provést kliknutím na miniaturní tlačítko + na pravé straně a poté kliknutím na požadovaný typ poznámky. Stejná nabídka obsahuje možnost „Automaticky uspořádat“, která v zásadě automaticky mění polohu poznámek podle velikosti obrazovky.

Můžete si samozřejmě vytvořit několik těchto samolepek a upravit, jak se zobrazí na vašem plátně. Můžete například snadno změnit jejich barvu kliknutím na malé tlačítko ozubeného kola. Nebo změňte velikost poznámky nebo ji posouvejte pomocí myši.

Již dříve jsem zmínil, že plátna svých Listhings můžete sdílet s ostatními, abyste mohli spolupracovat na skupinových úkolech, projektech atd. v reálném čase. A i když nevidíme mnoho aplikací s takovou funkcí, Listthings to nejen dělá, ale také to dělá zdarma.

Chcete-li zahájit sdílení, stačí kliknout na tlačítko sdílení v pravém horním rohu, zobrazí se vyskakovací okno, do kterého můžete zadat e-mailové adresy zamýšlených příjemců. Můžete přidat libovolný počet e-mailových adres tak, že je oddělíte čárkami nebo středníky.

Jakmile to uděláte, osoba, se kterou je plátno sdíleno, obdrží e-mailovou pozvánku k vytvoření účtu Listhings a oba můžete začít spolupracovat na sdíleném plátně.

Sečteno a podtrženo, Listhings je skvělá webová aplikace, která je mnohem víc, než se na první pohled zdá. Ačkoli to není nejvýkonnější aplikace svého druhu, může vyhovovat mnoha potřebám.

Navštivte Listthings