Wi-Fi 7 je tady a existuje 5 důvodů, proč byste měli upgradovat router

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Wi-Fi 7 přináší rychlosti až 46 Gbps pro rychlejší datové přenosy.

  • Wi-Fi 7 nabízí vylepšení, jako jsou 320MHz kanály a 4K QAM pro lepší efektivitu.

  • Upgrade na router Wi-Fi 7 může snížit přetížení sítě Wi-Fi díky 6GHz Wi-Fi pásmu.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

Co kdybych vám řekl, že nyní je možné získat rychlejší Wi-Fi než kdykoli předtím? Jediné, co musíte udělat, je upgradovat na nový router Wi-Fi 7 a zažijete jedny z nejrychlejších spotřebitelských rychlostí Wi-Fi, jaké jsou ve vaší domácnosti, kanceláři nebo kdekoli jinde.

Je to všechno možné, protože nejnovější verze Wi-Fi 7 přináší rychlejší Wi-Fi, lepší konektivitu a další, a proto je čas upgradovat na router Wi-Fi 7.

1 Rychlejší Wi-Fi

Začněme nejdůležitější aktualizací Wi-Fi 7: rychlejší Wi-Fi. Když bylo Wi-Fi 7 odhaleno na CES 2024, jedním z největších témat bylo potvrzené zvýšení rychlosti Wi-Fi, kdy Wi-Fi 7 poskytuje až 46 Gb/s – více než třikrát rychlejší než 9,6 Gb/s Wi-Fi 6.

Standard IEEE

Název aliance Wi-Fi

Rok vydání

Frekvence

Maximální přenosová rychlost

802.11ac

Wi-Fi 5

2014

2,4 GHz a 5 GHz

1,3 Gbps

802.11ax

Wi-Fi 6

2019

2,4 GHz a 5 GHz

10-12 Gbps

802.11ax-2021

Wi-Fi 6E

2021

2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz

10-12 Gbps

801.11be

Wi-Fi 7

2024/2025

2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz

40 Gbps

Samozřejmě, 46Gbps je teoretické maximum v perfektních laboratorních podmínkách. Je nepravděpodobné, že byste ve své domácí síti dosáhli něčeho blízkého těmto rychlostem. Upgrade na router Wi-Fi 7 vám přesto pomůže lépe využívat multigigabitové vlákno a zajistí, že všechna vaše bezdrátová zařízení získají vyšší rychlosti Wi-Fi.

2 Lepší propustnost

Wi-Fi 7 představila dvě významná vylepšení určená ke zlepšení propustnosti a kapacity sítě: 320MHz Wi-Fi kanály a 4K Quadrature Amplitude Modulation (QAM).

Váš směrovač Wi-Fi vysílá signál přes pásma Wi-Fi 2,4 GHz a 5 GHz (ačkoli směrovače Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7 také vysílají v novém pásmu 6 GHz). V těchto pásmech jsou kanály Wi-Fi, přes které směrovač odesílá data do vašich zařízení.

Představte si pásma Wi-Fi jako dálnice a kanály Wi-Fi jako pruhy. Čím více lidí používá jeden kanál, tím je pravděpodobnější, že se zahltí. Každý kanál Wi-Fi má nastavenou kapacitu měřenou v MHz. Čím menší je toto číslo, tím pravděpodobněji bude kanál trpět pomalou propustností dat. Širší kanály (více MHz) mohou zpracovat více dat rychleji, což znamená rychlejší pocit rychlosti internetu.

Kvadraturní amplitudová modulace se od této mírně liší, ale funguje v tandemu. Modulace efektivně měří, kolik dat se posílá s každým signálem. Upgrade Wi-F7 na 4K-QAM z 1024-QAM Wi-Fi 6 výrazně zlepší efektivitu sítě a sníží latenci, zejména v situacích, kdy je připojeno mnoho Wi-Fi zařízení.

3 Menší přetížení, podpora 6GHz Wi-Fi

Již jsme se dotkli 6GHz, což je další důvod, proč byste měli zvážit upgrade na Wi-Fi 7 router.

Pamatujete si na dálnici a kanály, o kterých jsme dříve hovořili? Pásmo Wi-Fi 6 GHz přidává k vašemu nastavení Wi-Fi další dálnici. A co je ještě lepší, protože 6 GHz je stále velmi nové, zůstává nepřetížené jinými zařízeními, což snižuje rušení, zejména v přetížených oblastech s četnými překrývajícími se sítěmi (jako je bytový dům).

4 Podpora Wi-Fi 7 Zařízení

Wi-Fi 7 byla oficiálně uvedena na CES 2024, ale výrobci hardwaru dodávali zařízení připravená pro Wi-Fi 7 již v roce 2023, připravená na velké zapnutí. Nyní, když je Wi-Fi 7 plně k dispozici, upgrade na router Wi-Fi 7 znamená, že jej můžete používat na jakémkoli kompatibilním zařízení.

Gavin Phillips/MakeUseOf

Například mnoho z nejlepších nových smartphonů představených na MWC 2024, jako je Honor Magic 6 Pro, Xiaomi 14 Ultra a Google Pixel 8 Pro, všechny podporují Wi-Fi 7, tak proč toho nevyužít?

5 Budoucí důkaz vaší Wi-Fi

Upgrade na router Wi-Fi 7 zajistí vaši síť Wi-Fi na dlouhou dobu v budoucnosti. Vím, že pokaždé, když je potřeba upgradovat na novou generaci Wi-Fi, čtete toto.

Spuštění Wi-Fi 8 se neočekává dříve než v roce 2028, a i poté bude nějakou dobu trvat, než se nové standardy Wi-Fi dostanou do chytrých telefonů, notebooků a směrovačů, což je důvod, proč upgradovat na nový směrovač Wi-Fi 7. na startu nové generace stojí za to.

  15 nejlepších bezplatných a otevřených NAS softwaru