ZDlock je řešení pro zamykání aplikací pro Android od týmu ZDBox

Všichni máme seznam aplikací, které při používání našich mobilních zařízení na veřejnosti raději držíme stranou od zvědavých očí. To může zahrnovat sociální média a aplikace pro zasílání zpráv, jakoukoli aplikaci, která může provádět finanční transakce, váš oblíbený e-mailový klient, seznam pokračuje. Většina uživatelů se uchýlí k uzamčení celého telefonu pomocí zámku PIN, hesla nebo vzoru, což se rychle stane oříškem navíc. Pro ty, kteří by raději nezadávali přístupový kód při každém odemykání zařízení, existují aplikace jako ZDlock. Tato jednoduchá aplikace od týmu ZDBox vám pomůže uzamknout konkrétní aplikace pomocí tří různých metod. Podrobnosti po přestávce.

  10 oblíbených tipů pro Android z roku 2015

Kromě dvou konvenčních metod zamykání (PIN a vzor) vám ZDlock také umožňuje vytvořit ‚Fake Cover‘ pro aplikaci, která zobrazí falešnou obrazovku havárie, kdykoli se někdo pokusí otevřít zabezpečenou aplikaci. Kromě toho aplikace obsahuje řadu motivů pro přizpůsobení zamykací obrazovky, která se zobrazí, kdykoli se pokusíte získat přístup k aplikaci chráněné kódem PIN nebo vzorem.

Po spuštění vám ZDlock umožní vybrat metodu zabezpečení, kterou chcete použít. Budete také požádáni o zadání bezpečnostní otázky a odpovědi pro případ, že byste někdy zapomněli správný kód PIN nebo sekvenci vzorů a potřebovali byste je resetovat.

Obrazovka, na které můžete zamknout nebo odemknout požadované aplikace, se skládá ze dvou záložek; Odemčeno a zamčeno. Když klepnete na ikonu visacího zámku vedle položky na kartě Odemčeno, přesune se do seznamu Uzamčeno. Chcete-li aplikaci znovu odemknout, jednoduše přejděte na kartu Zamčeno a stiskněte ikonu visacího zámku.

  Jak odemknout Mac pomocí snímače otisků prstů Android

Chcete-li použít funkci Fake Cover, kterou jsem zmínil dříve, musíte ji nejprve povolit na obrazovce Nastavení aplikace. Jakmile to uděláte, přejděte zpět na obrazovku Uzamčené aplikace a posuňte aplikaci doleva, abyste ji skryli pod Fake Cover. Chcete-li zakázat Fake Cover pro tuto aplikaci, jednoduše ji znovu posuňte doleva. Když je tato funkce pro aplikaci aktivována, zobrazí se dialogové okno pro vynucení zavření při každém otevření této aplikace. Přes tento dialog se dostanete dlouhým stisknutím tlačítka OK.

V nabídce Nastavení také najdete možnost přepínat mezi vzhledy zamykací obrazovky.

Aplikace je k dispozici zdarma na Google Play Store a můžete si ji stáhnout do svého zařízení z odkazu níže.

  Jak obrátit Tether z Linuxu na Android pomocí Gnirehtet

Nainstalujte ZDlock z Obchodu Play