10 nejlepších nástrojů pro přenos souborů z Androidu na Mac

Apple je pro mnoho lidí vysněným telefonem. Hlavním důvodem, proč lidé preferují produkty Apple, je to, že mezi sebou bezproblémově spolupracují.

Produkty Apple mají vysoce kvalitní fotoaparáty s lepším rozlišením a jsou velmi praktické z hlediska pohodlí. Všechny tyto věci dělají jablečné produkty oblíbenější než jakákoli jiná značka. Nikdy byste neviděli iPhone zaostávat nebo viset při hraní těžkých her nebo přenosu velkého souboru z jednoho zařízení do druhého.

Produkty z ekosystému Apple mezi sebou bezproblémově spolupracují, ale mají určité problémy, když uživatelé Apple chtějí vytvořit ekosystém s jiným OS v mixu, jako je Android. Takoví uživatelé čelí mnoha problémům při sdílení souborů mezi zařízeními Android a Apple. Ke sdílení fotografií nebo souborů vždy potřebujete aplikaci třetí strany.

Viděli jsme, že mnoho lidí preferuje různé značky pro nákup počítače nebo telefonu. Mnoho lidí byste viděli používat MacBook pro své oficiální účely kvůli jeho síle a výkonu, ale pokud jde o mobilní telefony, dávají přednost Androidu před iOS. To může být způsobeno různými důvody, jako jsou:

  • Telefony se systémem Android jsou snadno dostupné
  • Přizpůsobená témata a aplikace
  • Lepší výdrž baterie
  • Dual SIM a možnosti zvýšení paměti
  • Snadná konektivita

A mnohem víc.

Ale z výše uvedeného bodu nemůžeme říci, že Android je lepší než iOS. I když používáte tolik aplikací třetích stran, pak je bezpečnost vašich osobních věcí pokaždé v sázce. Ale přesto lidé preferují různé značky, pokud jde o počítače a telefony.

Nyní se podívejme na seznam nástrojů, pomocí kterých můžete bez problémů přenášet soubory ze zařízení Android do Mac OS.

Anydroid

Anydroid je správce systému Android, který můžete použít ke správě dat pro přenos mezi zařízeními. Tuto aplikaci můžete použít k zálohování vzpomínek jediným kliknutím, abyste na svém zařízení Android uvolnili více místa.

Hlavní výhodou Anydroidu je, že do MacBooku nemusíte instalovat žádný software. Kromě toho je celý proces přenosu souborů bezdrátový, takže nyní nemusíte nosit datový kabel nebo jakýkoli dongle se svými gadgety.

  10 způsobů, jak opravit náhodné odpojení ovladače Xbox One

Kromě toho je největším problémem pro každého uživatele Apple zálohování dat WhatsApp a Android vám v tomto procesu bezproblémově pomůže. Tento software je volně dostupný na jejich oficiálních stránkách. Tento software si také můžete zakoupit pro plány začínající na 29,99 EUR na jeden rok.

Dr.Fone

Dr.Fone je aplikace od Wondershare, která vám pomůže přenést vaše zprávy, fotografie a historii hovorů kdykoli a kdekoli z vašich zařízení iOS/Android do Mac OS. Pomůže vám také opravit váš systém a při používání této aplikace můžete také sledovat ztracená data telefonu. Je k dispozici zdarma na jejich oficiálních stránkách pro zařízení Android i iOS. Aplikaci Dr. Fone pro různé služby si můžete zakoupit jednotlivě i v koagulované formě dle vašich potřeb.

Macdroid

Macdroid vám pomůže bezproblémově přenášet soubory Android na spolehlivé a hladké připojení. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma. Můžete si také zdarma vyzkoušet profesionální verzi na 7 dní. Také si můžete předplatit jeho členství Pro za pouhých 1,67 $ měsíčně.

Kromě toho můžete všechny fotky z mobilu najít v aplikaci Finder na Macu. Tyto fotografie můžete snadno přetáhnout do požadované složky MacBooku během jediné sekundy. Význačnou funkcí Macdroidu je, že můžete upravovat své soubory v MacBooku, který je uložen ve vašem telefonu, aniž byste je ukládali a stahovali do MacBooku.

OpenMTP

Mnoho lidí si stěžuje, že nebudou moci přenést svá data z mobilního telefonu s Androidem do Macu. OpenMTP software překonal tento dlouho očekávaný problém pětinásobnou rychlostí kopírování souborů. Je k dispozici volně a můžete si vybrat i tmavý režim. Nástroj umožňuje prohlížet soubory ve formě mřížky i seznamu.

OpenMTP je open-source projekt, takže nikdo nemůže objektivizovat své záměry v oblasti bezpečnosti dat a krádeže dat. V předchozích verzích OpenMTP nepodporovaly telefony Samsung pro přenos souborů a fotografií, ale nyní ve své nejnovější verzi podporují také všechny smartphony Samsung. Jeho výhodou oproti ostatním je, že současně podporuje více přenosů souborů, i když je jeho velikost větší než 4GB, což je šílené.

Android File Transfer

Název aplikace napovídá, že je určena pouze pro přenos souborů mezi počítači Mac a zařízeními Android. Můžete si stáhnout Android File Transfer a nainstalujte jej do počítače/notebooku Mac. Podporuje operační systémy Mac 10.7 a vyšší. O bezpečnost dat a přenosovou rychlost mezi zařízeními se nemusíte starat, protože to pochází ze samotného Androidu.

  Jak snížit hluk pozadí mikrofonu na PC

A ano, je to zdarma pro každého uživatele. Kabel USB je pro přenos souborů nutností, protože v současné době nepodporuje bezdrátový přenos.

velitel jedna

velitel jedna je spolehlivý klient pro sdílení souborů mezi zařízeními Mac OS a Android. Díky své všestrannosti na dvou panelech je při přenosu souboru jedinečný, protože se můžete podívat na knihovnu a místo přenosu souboru najednou. Můžete si stáhnout bezplatnou verzi z oficiálních stránek nebo jít s balíčkem pro plány začínající na 29,99 $.

AirDroid

AirDroid je profesionální správce souborů a aplikace pro přenos, která vám pomůže přenést soubor mezi různými operačními systémy, jako jsou Windows, Mac, Linux, Android, iOS atd. Soubor můžete sdílet bez použití drátu ve všech sítích s více formáty souborů. Pomocí tohoto fantastického softwaru si můžete užít neuvěřitelně rychlý přenos souborů rychlostí 20 MB/s při místním i vzdáleném připojení.

AirDroid Personal není omezen na místní síť. Může být také použit v různých sítích Wi-Fi nebo hotspot. Můžete si stáhnout a používat bezplatnou verzi softwaru, a pokud to uznáte za vhodné, můžete upgradovat na profesionální balíček.

SyncMate

SyncMate je další prémiový software pro přenos souborů mezi notebooky Mac a mobilními telefony Android. Nejlepší by bylo navázat spojení, poté vybrat data, která je třeba odeslat, a spustit proces synchronizace kliknutím na tlačítko synchronizace. Podporuje všechny verze iOS kromě nejnovějšího iOS14. Při synchronizaci s iOS SyncMate neomezuje počet iOS zařízení, která můžete připojit a synchronizovat s Macem.

To znamená, že se můžete připojit a přenášet soubory mezi libovolným počtem zařízení, jako je iPhone, MacBook, iPod atd. Pro stejnou službu můžete používat DropBox a iCloud. SyncMate přemění váš počítač macOS na centrum synchronizace. Každý z vašich záznamů bude zálohován pomocí Macu v rámci jediné aplikace. Při přesunu dokumentů tak nemusíte přepínat mezi různými službami distribuovaného úložiště.

Pushbullet

Pushbullet je software, který vám pomáhá posílat textové zprávy, kontrolovat oznámení v telefonu, sledovat a odesílat odkazy, chatovat s přáteli a sdílet soubory mezi telefony Android a operačním systémem Mac. Do aplikace se můžete přihlásit na obou zařízeních. Kromě toho jeho používáním nikdy nezmeškáte žádný hovor nebo zprávu od vašich blízkých a blízkých díky jeho elitní funkci telefonického upozornění.

  Jak obnovit tovární nastavení routeru

Studio Delite

Studio Delite software má dvě funkce: doprovodné ukládání souborů a přenos souborů. I když máte společníka pro ukládání souborů, můžete si vyměňovat soubory pouze se smartphony a tablety. Přenosy souborů však obsahují základní i pokročilé funkce, jako jsou:

  • Výměna souborů s PC
  • Zařízení drag and drop
  • Vybavení baru Progress
  • Notifikační centrum

Software Delight Studio si můžete koupit za pouhých 3,99 $.

Alternativní možnosti pro přenos souborů

Pokud jste dosáhli tohoto bodu, budete nyní moci bezproblémově přenášet svůj soubor mezi mobilními systémy Android a operačními systémy Mac. Pokud ale nechcete používat výše zmíněné aplikace, můžete využít i cloudové úložné platformy jako Dropbox nebo Google Drive. Zde můžete ukládat různé datové soubory, obrázky a videa. Půjde o virtuální prostor přítomný na serveru, který bude snadno přístupný pouhým přihlášením se svým účtem na zařízeních Android a platformách Mac OS.

Pokud potřebujete přenést data z jednoho zařízení do druhého, měli byste použít mechanismus cloudového úložiště. Pomůže vám také přistupovat k souboru odkudkoli na světě a odstraní celý proces přenosu dat z jednoho zařízení do druhého pokaždé, když se místo zaplní.

Závěr

S rostoucími možnostmi v technologickém světě mohou mít různé společnosti v každodenním životě vychytávky. Pro zvýšení prodeje veškerého sortimentu však společnosti jako Apple téměř znemožňují přenos a připojení jejich zařízení k zařízením jiných společností, včetně všech telefonů Android. Po přečtení tohoto článku zjistíte, že je velmi snadné přenášet soubory mezi telefony Android a systémy Mac. Můžete se také podívat na to, jak přenést kontakty z Androidu do iPhone.

x