10 nejlepších odstřelovačských her, díky kterým se budete cítit jako skutečný střelec

Chcete si užít vzrušení ze střílečky, která prověří vaše střelecké schopnosti?

Už nehledejte, přinášíme ty nejlepší odstřelovací hry, abyste se cítili jako opravdoví střelci. Nicméně, od pohlcující grafiky po intenzivní hru, připravte se na zamknutí a načtení, když se ponoříme do světa virtuálního odstřelování. Dovolte nám, abyste se dozvěděli více o sniperských hrách.

Co jsou Sniper Games?

Ve hře s odstřelovačem hráč používá odstřelovací pušku k likvidaci cílů na dálku při plnění úkolu odstřelovače. Hráči těchto her často potřebují tajnost, přesnost a strategickou přípravu, aby dokončili mise nebo dosáhli cílů.

Kromě toho, aby hráči získali pohlcující zážitek, mají odstřelovací hry často realistickou grafiku, včetně prvků, jako je vítr a střela. Sniperské mise Sniper Elite, Hitman a Call of Duty jsou dobře známými příklady odstřelovacích her.

Proč jsou Sniper Games masově přitažlivé?

Zde je několik důvodů, proč dnes všichni milují odstřelovací hry:

 • Odlišná hratelnost: Sniper hry nabízejí charakteristický herní zážitek ve srovnání s jinými střílečkami. Chcete-li vyhrát, musí hráči cvičit trpělivost a strategii, spíše než vynucovat nebo utíkat.
 • Taktická výzva: Sniper hry vyžadují, aby hráči přemýšleli strategicky a pečlivě plánovali své pohyby. Výsledkem je, že hráči, kteří mají rádi výzvu efektivního vytvoření plánu a jeho uskutečnění, to mohou považovat za přitažlivé.
 • Realistický zážitek: Sniper hry často usilují o realismus ve své grafice a herním mechanismu. Hráči se tak mohou cítit více ponořeni do realistického bojového prostředí.
 • Soutěžní hra: Sniper hry často obsahují režimy pro více hráčů, kde hráči mohou soupeřit proti sobě. To může oslovit hráče, kteří mají rádi konkurenční aspekt.
 • Adrenaline Rush: Vzhledem k tomu, že hráči musí přesně mířit a načasovat své rány a přitom se vyhýbat odhalení, hry s odstřelovači často vyvolávají napětí a nadšení. Když hráči eliminují své cíle, může to způsobit nárůst adrenalinu a pocit naplnění.

Pojďme se podívat na některé z nejlepších odstřelovacích her, díky kterým se budete cítit jako opravdoví střelci.

Arma 3

Arma 3 je vojenská simulační hra vyvinutá a vydávaná společností Bohemia Interactive. Hra se odehrává na ostrovech Altis a Stratis v Egejském moři a nabízí hráčům rozsáhlé prostředí otevřeného světa s rozmanitými terény, včetně lesů, hor a pouští.

  Jak se dívat na Disney Plus v jiné zemi

Hráči se mohou zapojit do různých herních režimů, jako je boj pěchoty, válčení vozidel a vzdušný boj, s různými zbraněmi a vozidly, které mají k dispozici.

Kromě kampaně pro jednoho hráče nabízí hra Arma 3 několik režimů pro více hráčů, včetně kooperativní a kompetitivní hry.

Od svého prvního vydání obdržel řadu aktualizací a rozšíření, které přidávají nový obsah a vylepšují herní zážitek.

 • Vydání: 12. září 2013
 • Vydavatel/Vývojář: Bohemia Interactive
 • Platformy: Windows, Linux a macOS

Call of Duty: Modern Warfare 2

Infinity Ward se vyvinul a Activision vydal střílečku z pohledu první osoby, která si v poslední době získala pozornost jako Call of Duty: Modern. Jako pokračování neuvěřitelně populárního Call of Duty 4: Modern Warfare se tato hra točí kolem fiktivní současné války.

Hra má však působivý příběh pro jednoho hráče s náročnými misemi a zcela novým režimem pro více hráčů, který hráčům umožňuje soutěžit v různých herních stylech a mapách.

Hra také poskytuje přístup do komunity Call of Duty, kde se hráči mohou spojit s ostatními fanoušky. Sdílejí své zkušenosti a účastní se akcí a výzev.

 • Vydání: 10. listopadu 2009
 • Vydavatel/vývojář: Activision/Infinity Ward
 • Platformy: Xbox 360, PlayStation 3 a Microsoft Windows

Counter Strike: globální útočné

Global Offensive (také označovaná jako CS: GO) si rychle získala popularitu jako střílečka z pohledu první osoby uvedená na trh. Hráči v CS: GO si mohou vybrat, zda se přidají buď na stranu Counter-Terrorists, nebo na stranu teroristů.

Cíl hry se může lišit v závislosti na herním režimu. Obvykle zahrnuje plnění misí, jako je umisťování nebo zneškodňování bomb, záchrana rukojmích nebo porážka nepřátelského týmu.

Ve hře jsou k dispozici různé zbraně, včetně pistolí, brokovnic, útočných pušek a odstřelovacích pušek. Kromě toho mohou hráči používat své peníze vyhráváním her nebo plněním misí k nákupu vybavení a zbraní na začátku každého kola.

 • Vydání: 21. srpna 2012
 • Vydavatel/vývojář: Valve Corporation a Hidden Path Entertainment
 • Platformy: Xbox 360, PlayStation 3 a Microsoft Windows

Far Cry 6

Dějištěm Far Cry 6 je fiktivní karibský ostrov Yara, kterému vládne brutální Anton Castillo, jehož ztvárnil Giancarlo Esposito. Dani Rojas, partyzánský bojovník, jehož cílem je svrhnout Castillovu vládu a osvobodit ostrov, je postava, kterou hráč přebírá.

Prostředí hry v otevřeném světě umožňuje hráčům prozkoumat Yaru a postavit se různým výzvám a úkolům. Nabízí také nové herní prvky, včetně schopnosti vyrábět „resolver“ zbraně. Jeho inovativní mechanika, rozmanité obsazení a prostředí otevřeného světa poskytují poutavý a pohlcující herní zážitek.

 • Vydání: 7. října 2021
 • Vydavatel/Vývojář: Ubisoft
 • Platformy: PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox Xbox Series X/S, One, PlayStation 5 a platformy Stadia
  Jak monitorování jako kód způsobí revoluci v monitorování softwaru

Bod zlomu Ghost Recon

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint je taktická střílečka z pohledu třetí osoby. Hra odehrávající se ve fiktivním souostroví Aurora vypráví příběh duchů, kteří mají za úkol nahlédnout do záhadného signálu přicházejícího z ostrova.

Když dorazí, zjistí, že Sentinel, zlotřilý vojenský dodavatel vedený bývalým duchem Cole D. Walkerem (Jon Bernthal), převzal kontrolu nad ostrovem.

Rozsáhlé prostředí hry v otevřeném světě umožňuje hráčům prozkoumat ostrov a postavit se různým výzvám. Ve hře jsou také zavedeny další herní mechanismy, jako je systém zranění, který upravuje pohyblivost hráče a cíle v závislosti na jeho zranění.

 • Vydání: 4. října 2019
 • Vydavatel/Vývojář: Ubisoft
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One

HITMAN 2: Silent Assassin

HITMAN 2: Silent Assassin je stealth videohra, druhá verze série Hitman. Agent 47, nucený opustit svůj život v ústraní, vypráví svůj příběh o záchraně svého kamaráda otce Vittoria ve hře.

Hra nabízí řadu misí, které vyžadují, aby hráč zničil konkrétní cíle, a je zasazen do mnoha míst po celém světě. Patří sem Japonsko, Afghánistán a Rusko.

Znovuhratelnost hry je chvályhodná, pro každý úkol ve hře jsou dostupné různé cesty a přístupy. Jeho bohatost a spletitost získala pochvalu za děj.

 • Vydání: 1. října 2002
 • Vydavatel/Vývojář: Eidos Interactive/ IO Interactive
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox a GameCube

Povstání: Písečná bouře

Insurgency: Sandstorm je akční hra z pohledu první osoby od New World Interactive. Hra staví dva týmy hráčů proti sobě v intenzivním taktickém boji ve fiktivním blízkovýchodním národě.

Kromě příběhového režimu pro jednotlivé hry přichází tato hra s kooperativními a kompetitivními hrami pro více hráčů, které stojí za pozornost každého hráče. Klade důraz na strategii, týmovou práci a komunikaci prostřednictvím pohlcujícího a vysoce realistického herního stylu.

Hráči mohou ve hře využívat různé zbraně, nástroje a vozidla, jako jsou tanky a helikoptéry, ve svůj prospěch, aby vyhrávali bitvy.

 • Vydání: 12. prosince 2018
 • Vydavatel/vývojář: New World Interactive
 • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Metal Gear Solid V

Zajímá vás, jaká může být další nejlepší sniperská hra na seznamu? Metal Gear Solid V: The Phantom Pain je správná cesta. Jedná se o akční stealth videohru vyvinutou společností Kojima Productions a publikovanou společností Konami.

  7 důvodů, proč zvolit React Native pro vývoj mobilních aplikací

Tato hra vstoupila v platnost v roce 1984, devět let po Metal Gear Solid V. Hlavním hrdinou je Venom Snake, žoldák. Musí se pomstít tajemné skupině Cipher za jejich podíl na jeho zážitku blízké smrti.

Hráč ovládá celou věc ve hře. Nastavení otevřeného světa umožňuje hráči dokončit úkoly s využitím několika strategií, jako je plížení, boj a procházení.

 • Vydání: 1. září 2015
 • Vydavatel/Vývojář: Konami
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 a Xbox One.

Operace Flashpoint: Dragon Rising

Operation Flashpoint: Dragon Rising je strategická odstřelovačská videohra z pohledu první osoby vyvinutá a publikovaná společností Codemasters. Hráči se vžijí do role vojáků v boji mezi Čínou a Spojenými státy na fiktivním ostrově Skira v Tichém oceánu.

Hráči musí dokončit sérii misí, které vyžadují, aby kombinovali stealth, strategii a palebnou sílu, aby dosáhli svých cílů. Prostřednictvím realistického herního designu hra klade důraz na týmovou práci, komunikaci a strategické myšlení.

Hráči mohou prozkoumat ostrov a využít výhod terénu díky otevřenému světu hry. Tanky, vrtulníky a čluny jsou jen některé z několika vozidel dostupných ve hře pro hráče.

 • Vydání: 6. října 2009
 • Vydavatel/vývojář: Codemasters
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3 a Xbox 360

Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Při výběru další nejlepší odstřelovací hry pro vylepšení vašeho zážitku ze střelby je Sniper Ghost Warrior Contracts 2 další nejlepší. Patří mezi akční dobrodružné střílečky z pohledu první osoby od CI Games.

Hra odehrávající se na Blízkém východě se soustředí na Ravena, zdatného odstřelovače pověřeného likvidací prominentních cílů v různých prostředích. Hráči musí během obtížných úkolů využít své střelecké schopnosti, stealth a strategické nadání.

Hráči mohou ve hře využívat různé nástroje a zbraně, včetně odstřelovacích pušek, ručních zbraní, granátů a dronů, aby dosáhli svých cílů. Hra také obsahuje různá místa, z nichž každá má jedinečné obtíže a nebezpečí, která musí hráči překonat.

 • Vydání: 4. června 2021
 • Vydavatel/vývojář: CI Games
 • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S

Závěrečná slova

Svět odstřelovacích her je obrovský a vzrušující a umožňuje hráčům stát se skutečnými střelci ve virtuálním prostředí. K dispozici je několik možností, ať už máte rádi rychlou, akční hru nebo hru s realističtějším a taktickým hraním.

Nyní popadněte svou zbraň, nasaďte si dalekohled a připravte se hrát tyto poutavé hry, abyste se stali nejlepším odstřelovačem.

Dále se podívejte na hry Battle Royale, které můžete hrát právě teď.

x