10 virtuálních ledoborců, abyste poznali svůj vzdálený tým

V postpandemické vzdálené a hybridní pracovní kultuře může být seznámení se svým týmem náročné.

Ale také chcete, aby vaše oddělení nebo projektové týmy znaly každého člena, abyste vytvořili kulturu spolupráce.

Tady jsou virtuální ledoborce. Tyto hry nebo aktivity jsou stejně vhodné pro vzdálené, hybridní a místní pracovníky. Noví i stávající zaměstnanci se navzájem poznají a klidně spolupracují na projektech nebo úkolech.

Pokračujte ve čtení a najděte několik směšně nenáročných virtuálních ledoborců, které můžete praktikovat na pracovišti, virtuální schůzky, online učebny, vzdálené kanceláře a další.

Kultura práce na dálku v postpandemickém světě

Před pandemií COVID-19 byla práce na dálku nebo z domova výhodou, kterou mohlo ve společnosti zažít jen několik zaměstnanců. Během pandemie COVID-19 se práce na dálku stala zásadní pro přežití firmy.

Ale co svět po pandemii?

Po pandemii se některé digitální podniky stále rozhodují pro práci na dálku. Protože to snižuje režijní náklady na provoz firmy. Existují však také rizika vzdálené správy týmu.

Navzdory všem problémům práce na dálku některé zásadní průzkumy trhu a statistiky zjistily, že práce na dálku se stala trendovou kulturou. Níže naleznete několik ručně vybraných příkladů:

  • Podle Findstack je 16 % společností plně vzdálených a 40 % podniků si zvolilo hybridní pracovní model.
  • Další spolehlivá data z průzkumu Owl Labs ukazují, že 84 % dotázaných zaměstnanců v USA preferuje práci na dálku i se snížením platu.
  • Stejný průzkum Owl Labs také říká, že vzdálení zaměstnanci se cítí o 22 % šťastnější než ti, kteří pracují na webu.
  • Společnost Intuition provedla průzkum práce na dálku mezi 669 generálními řediteli a 78 % z této skupiny uvedlo, že zvažují vzdálenou spolupráci jako dlouhodobou obchodní strategii.

Výzvy práce se vzdálenými týmy

#1. Komunikace v reálném čase

Práce na dálku je asynchronní.

Můžete poslat SMS nebo zavolat členovi týmu pro okamžitou pomoc. Kolega ale nemusí být dostupný okamžitě. Budete muset počkat, až bude někdo ve skupině Slack kanál, aby vám pomohl.

#2. Spolupráce

Nemůžete najednou svolat celý tým na schůzku. Každou schůzku musíte naplánovat alespoň 10 až 15 minut předem.

#3. Izolovaný Pocit

Zaměstnanci se obvykle cítí izolovaní během pracovní doby při práci z domova. Na kamenném pracovišti byste mohli oslovit ostatní kolegy osobně, pokud uvíznete v práci. Ve WFH taková odborná pomoc není běžně dostupná.

  Jak odstranit všechny zprávy a konverzace Kik

#4. Představujeme nové zaměstnance

Představování nových zaměstnanců prostřednictvím zpráv Slack v obecné společnosti nebo týmovém kanálu je náročné.

#5. Vyvážení profesního a osobního života

Mohlo by být lákavé dostat se do svého domácího života, když pracujete z domácí kanceláře. Případně, pokud jste workoholik, budete vždy pracovat na svém notebooku.

Vyvážení pracovních a životních aktivit je tedy také výzvou.

#6. Rozptylování

V domácí kanceláři dochází k různým rušivým vlivům. Rodinní příslušníci se pohybují kolem; děti vydávají zvuky, domácí mazlíčci se snaží upoutat vaši pozornost, hosté, prodavači a tak dále.

Takové rozptýlení by mohlo snadno snížit soustředění v práci.

#7. Administrativní dohled

Tým obchodních správců musí vždy procházet mnoha aplikacemi, tabulkami a e-maily, aby mohl spravovat pracovní sílu.

#8. Organizace času

Udržování časových výkazů v další aplikaci, načítání a odcházení ve správný čas, kontrola všech účtovaných hodin atd. jsou některé další úkoly, které musíte udělat.

Všechny výše uvedené výzvy tedy přispívají k celkovému výkonu společnosti nebo jednotlivých týmů, zejména při společné práci.

Hry Ice Breaker, abyste poznali své vzdálené spolupracovníky

Pokud jde o zajištění lepší týmové práce, vzdálené týmy se musí zaměřit na spojení. Když mají vaši spolupracovníci mezi sebou silné pouto, týmy budou produktivnější.

Některé organizace mohou klást důraz na individuální výkon, ale to není tak důležité jako pocit komunity mezi členy týmu.

Můžete se ptát, jak vytvořit lepší spojení mezi spoluhráči, zvláště když se nacházejí na různých vzdálených místech? Odpovědí jsou ledoborce.

Ice breaker označuje aktivity a hry, které pomáhají zahájit konverzaci mezi zaměstnanci. Cílem těchto aktivit je „prolomit ledy“, které mohou existovat mezi starými zaměstnanci a novými truhláři. Jakmile se prolomí ledy, kolegové se mohou lépe poznat.

Ledoborec je osvědčený způsob, jak zábavným způsobem seznamovat členy týmu s novými lidmi. Umožňuje oběma stranám seznámit se navzájem a začít rozvíjet spojení.

Fúze oddělení a společnosti je další příležitostí, kdy možná budete chtít uspořádat akci virtuálního lámání ledu. Jak se obě skupiny lidí budou znát, zmizí počáteční pochybnosti a váhání a poroste pocit důvěry.

Tyto virtuální ledoborce jsou stejné věci, ale některé prostřednictvím videohovorů. Existuje široká škála ledoborců, ale patří především do tří hlavních kategorií:

  • Činnosti
  • Hry
  • Otázky

Bez ohledu na to, jakou metodu lámání ledu použijete, může být stručná nebo propracovaná v závislosti na čase nebo zdrojích, které na tyto činnosti máte. Pokud máte například krátký tým, klást jim otázky o nich samých nebo je zapojit do her jsou skvělý způsob, jak prolomit ledy.

Pokud chcete mít pro svůj virtuální tým ledoborce, naplánujte si je na začátek videokonference. Společnosti by se však měly vyvarovat pořádání takových akcí, když se na schůzce má jednat o nějaké krizi.

Výhody virtuálních ledoborců

#1. Představujeme členy týmu

Virtuální ledoborce eliminují neobratnost při představování se týmu na dálku. Vzhledem k tomu, že se všichni představují během herních aktivit, je to jako zábava.

  Jak analyzovat JSON v Pythonu

#2. Přijímání nových zaměstnanců

Násilný výcvik profesionálního sexuálního obtěžování

Ve virtuálních a hybridních pracovních kulturách může být přivádění nových spolupracovníků zábavnější a poutavější. Také vás to bude stát méně. Stačí si zahrát hru ice breaker s využitím svých zdrojů online nebo tím, že tým přenesete na virtuální platformu pro budování týmu.

#3. Vytvoření atmosféry pro spolupráci

Jednotlivci, kteří se spojí, aby dokončili zábavné aktivity, nesou stejného ducha spolupráce. Nyní, když je bariéra pryč a vy jste již hráli s členem týmu, je snadné sdílet pracovní nápady a předsevzetí s kolegou.

#4. Stimuluje kreativitu

Můžete věnovat 10 až 15 minut virtuálním hrám s lámáním ledu, které stimulují kreativitu členů týmu. Tato praxe je účinná předtím, než uspořádáte brainstorming za účelem navrhování produktů, webových stránek, aplikací atd.

#5. Budování týmového vztahu

Manažeři týmů mohou snadno budovat vztah se svými týmy prostřednictvím virtuálních událostí pro prolomení ledu. Můžete se mísit s týmem méně profesionálně, sdílet osobní zkušenosti a získat si jeho důvěru.

#6. Komunikovat efektivně

Když se účastníte relace prolomení ledu, prozkoumáte vhodné způsoby komunikace s různými členy skupiny. Někomu může vyhovovat osobní přístup, jinému zase odborné texty a podobně.

#7. Přizpůsobte se novému týmu

Virtuální lámače ledu jsou vysoce účinné při budování důvěry mezi týmy z různých pracovních spekter.

Také obchodní manažeři používají tuto techniku ​​usnadnění k představení týmů z různých společností po obchodní fúzi.

Před relací ledoborce můžete mít mnoho otázek ohledně ostatních týmů. Jakmile bariéra zmizí, je opravdu snadné si navzájem důvěřovat v novém týmu nebo společnosti.

Když jste si prošli důležitostí pořádání akcí virtuálních ledoborců pro váš vzdálený tým, možná hledáte nějaké zajímavé herní nápady. Níže se krátce podělíme o některé činnosti prolomení ledu:

Hra dvě pravdy a lež

Jedná se o populární ice breaker, který mohou týmy hrát virtuálně. V této hře o sobě zaměstnanec řekne tři výroky. Dva z nich budou pravdivé a jeden nepravdivý. Ostatní účastníci musí zjistit, která z nich je lež.

Drobnosti

Trivia je hra na prolomení ledu, která z lidí vytáhne soutěživé já. Dokonce i zaměstnanci, kteří se stydí kreativní činnosti, by se neváhali zúčastnit této hry s plným srdcem.

Tuto hru lze hrát jednotlivě, nebo je můžete rozdělit do více týmů. Sdružování nových zaměstnanců s ostřílenými zaměstnanci pomáhá ve vzájemném propojení.

Řekněte nám vtip typu Knock-Knock

Pokud chcete, aby byly akce pro prolomení ledu plné zábavy a smíchu, je čas začlenit pár vtipů typu ťuk-ťuk. Někteří z vás si možná myslí, že tyto vtipy jsou pro děti, ale některé jsou tak zábavné, že se nemůžete přestat smát.

Sdílejte meme

V této éře sociálních médií většina z nás ráda sdílí memy. Týmy mohou tuto aktivitu zahrnout do svých akcí pro prolomení ledu a požádat všechny, aby sdíleli svůj oblíbený meme. Můžete také požádat tým, aby sdílel meme, který popisuje jejich osobnost.

Navíc, pokud má někdo zájem vytvářet memy sám, může své memy sdílet s týmem. Můžete tak také zjistit, kdo je ve vašem týmu kreativní.

  Který je lepší nástroj pro řízení projektů v roce 2022?

Sdílejte obrázky svého mazlíčka

Pokud většina členů vašeho týmu vlastní domácího mazlíčka, je skvělý způsob, jak prolomit ledy, požádat je, aby na schůzce sdíleli jeho fotografii. Když někdo sdílí obrázek, jiný se bude ptát na zvíře, jako je jeho jméno, věk, zvyk a charakter.

Když tedy několik členů týmu má stejné zvíře nebo jeho plemeno jako jejich mazlíčka, je jen otázkou času, kdy si k tomuto problému vytvoří úzké pouto.

Virtuální knižní klub

Tato aktivita se liší od všech ostatních úkolů a her na lámání ledu. Není to hra, kterou jednou zařídíte. Organizace mohou pro své zaměstnance pořádat pravidelná setkání virtuálních knižních klubů, kde lidé diskutují o nedávno přečtených knihách a jejich zpětné vazbě na ně.

Tato aktivita dává vědět, kdo z jejich kolegů má podobné knižní preference. Mohou také požádat o návrhy knih na konkrétní žánr.

Ta nebo Ta hra

Tato hra se hraje docela snadno, i když jsou účastníci virtuálně propojeni. Hostitel může členům týmu nabídnout dvě možnosti a zjistit, kterou z nich každý preferuje před druhou. Možnosti mohou být zábavné, nudné nebo otravné.

Sdílejte něco jedinečného o svém městě, aniž byste své město pojmenovávali

Není mnoho virtuálních ledoborců tak dokonalých jako tato hra pro tým, který funguje na dálku. Zaměstnanci zde mluví o nových rysech svého města, aniž by prozradili název města, a ostatní ho musí uhodnout.

Když se k týmu připojí někdo nový, tato hra by byla velmi zábavná, pokud by HR předem neprozradil název města.

Hádanky

Zatímco drobnosti zahrnují některé vážné nebo zajímavé otázky, hádanky mohou být zábavným způsobem, jak prolomit ledy mezi spoluhráči. Opět se dá hrát individuálně nebo týmově.

Pokud vaši zaměstnanci bydlí v různých koutech světa, můžete je požádat, aby sdíleli místní hádanky a zjistili, zda ostatní znají odpovědi. Účastníci mohou také diskutovat o tom, zda jsou některé zahraniční hádanky podobné jejich místním.

Denní Wordle

V těchto dnech každý hraje Wordle a sdílí své skóre na sociálních sítích. Ale totéž můžete udělat i na schůzce prolomení ledu pro lepší týmový vztah. Pokud vaši zaměstnanci hrají podobné hry, mohou také sdílet své skóre v těchto událostech.

Závěrečná slova

Pokud považujete zahájení společné práce nebo brainstormingu jako týmového manažera za náročné, můžete si se svým týmem zahrát kteroukoli z výše uvedených her na prolomení ledu. Toto jsou některá z nejúčinnějších facilitačních cvičení, která prolomí profesionální bariéry a umožní zaměstnancům se spojit.

Podívejte se také na některé důležité aktivity pro budování týmu a nástroje WFH pro malé a střední podniky a začínající podniky.

x