11 Aplikace a online zdroje pro procvičování sebesoucitu

Přistihli jste se někdy při aktu, kdy se za své chyby a nedostatky odsuzujete mnohem přísněji než ostatní? Tato sebedestruktivní tendence je až příliš běžná u lidí, kteří se zabývají problémy duševního zdraví.

Pokud to s vámi zvoní a víte, že jste na sebe neustále příliš tvrdí, je čas naučit se svou vlastní hodnotu a procvičit si trochu laskavosti. Zde je několik nástrojů a aplikací, které vám mohou pomoci rozvíjet soucit.

Zdroje webových stránek sebesoucitu

1. Pozitivní psychologie

Web Pozitivní psychologie je skvělým místem, kde začít, s množstvím zdrojů pro terapeuty, učitele a poradce. Přestože je navržena pro profesionály v oblasti sociální péče, může si ji zdarma stáhnout kdokoli Pozitivní psychologie Balíček sebesoucitných cvičení.

Tento 20stránkový průvodce obsahuje tři sady cvičení, které vám pomohou identifikovat vaše silné stránky, podívat se na vaše základní hodnoty a poskytnout strategie sebesoucitu, které vám pomohou vypořádat se s tímto vnitřním kritickým hlasem. Je to skvělý výchozí bod, pokud chcete průvodce pod vedením odborníků, jak se k sobě chovat soucitněji.

2. Sebe-soucit

Webová stránka Self-Compassion je dílem Dr. Kristen Neff, přední psycholožky, která rozsáhle zkoumala péči o sebe sama. Na webu najdete články, odkazy a kurzy. Zamiřte do Cvičení sebesoucitu kde jsou jak řízené postupy, jako jsou zvukové soubory ke stažení, tak řada cvičení s vlastním vedením, která můžete provádět nezávisle.

  8 nejlepších aplikací pro uspořádání vašeho šatníku a plánování oblečení

3. CCI Health

Ačkoli se webová stránka australské vlády zdá nepravděpodobným zdrojem, Centrum klinických intervencí má řadu informačních listů a skvělý pracovní sešit s názvem Budování sebe-soucitu. V této sekci také najdete spoustu rad pro duševní zdraví, jak se o sebe a ostatní starat.

4. Cvičení všímavosti

Mindfulness Exercises poskytuje řadu bezplatných cvičení sebe-soucitu, které připravil mezinárodní trenér všímavosti Sean Fargo. Cennou pomoc můžete získat také od Cvičení všímavosti YouTube kanál.

Aplikace pro sebesoucit

5. Aplikace Self-Compassion App

Aplikace Self-Compassion App byla vyvinuta dvěma předními lékaři v oboru, Chrisem Ironsem a Elaine Beaumontovou, jako kompletní zdroj pomoci se sebesoucitem pro každého, kdo bojuje se stresem a úzkostí.

Aplikace nabízí více než 50 nápadů a cvičení založených na důkazech, včetně dechových cvičení, meditací, nástrojů pro zápis do deníku, zvukových průvodců a fyzických aktivit. Spousta obsahu je zdarma, nebo se přihlaste k odemknutí všech zdrojů.

Ke stažení: Aplikace Self-Compassion pro iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

6. Moje možné já

Oceněná bezplatná aplikace My Possible Self zaujímá holistický, kognitivně behaviorální přístup (CBT) k duševnímu zdraví. Pomůže vám prozkoumat všechny problémy, které by mohly způsobit, že budete kritizovat a pochybovat o sobě.

Svépomocná sada nástrojů obsahuje sledovače nálad, motivační zprávy, zvuková cvičení a nástroje pro žurnálování. Přejděte do sekce Sebeláska na kartě Prozkoumat, kde najdete články, podcasty a afirmace. Pokud potřebujete okamžitou odbornou pomoc, v horní části stránky je červené tlačítko krize.

My Possible Self důvěřují poskytovatelé zdravotní péče, jako je Priory a britská NHS.

  Co je hybridní cloud computing?

Stáhnout: Moje možné já pro iOS | Android (Volný, uvolnit)

7. Dobrý pocit: Duševní zdatnost

Aplikace Feeling Good je dalším zdrojem vynikajících zvukových stop, které vám pomohou rozvíjet vaši duševní odolnost a pomohou vám překonat problémy, jako jsou problémy se spánkem a přestat kouřit.

Základním kamenem Feeling Good je jeho 12stopý program pozitivního mentálního tréninku, který využívá stejné vizualizační dovednosti, jaké používají olympijští sportovci, aby vás naučil, jak relaxovat, být klidnější a rozvíjet sebevědomí a sebeúctu.

Přestože je aplikace zdarma, přístup k veškerému obsahu je k dispozici prostřednictvím předplatného nebo kódu doporučení. Váš poskytovatel zdravotní péče může být schopen poskytnout kód, ale zkontrolujte Web pro dobrý pocit také. V době psaní tohoto článku zde byl pro každého k dispozici bezplatný kód.

Stáhnout: Dobrý pocit: Mental Fitness for iOS | Android (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

Použití kterékoli z těchto aplikací nebo webových stránek brzy odhalí podobné strategie k procvičování sebesoucitu. Afirmace, deník, všímavost a cvičení přispějí ke zlepšení vašeho pocitu vlastní hodnoty. Tyto aplikace vám pomohou.

8. Používejte afirmace jako nástroj sebesoucitu: Motivační aplikace

Sebeafirmace, krátké pozitivní fráze, jsou skvělé pro malý výbuch pozitivity a sebelásky. Můžete použít řadu výkonných nástrojů pro sebepotvrzení, ale jedním z nejvyužívanějších je Motivation, který poskytuje spoustu krásných obrázků a frází, které vás každý den povzbudí. Ujistěte se, že používáte widget na obrazovce uzamčení aplikace, abyste získali malou připomínku své vlastní hodnoty pokaždé, když zvednete telefon.

Ke stažení: Motivace pro iOS | Android (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

9. Použijte žurnálování jako nástroj sebesoucitu: Aplikace Worry Tree Anxiety Journal

Existuje spousta řízených aplikací pro psaní deníku, ale vyzkoušejte aplikaci Worry Tree Anxiety Journal, která uspokojí vaši potřebu sebesoucitu.

  85 nejčastějších otázek a odpovědí v rámci rozhovoru s VMware

Tento nástroj kognitivně behaviorální terapie (CBT) vám pomůže zachytit a zpochybnit negativní myšlenky. Místo toho vás aplikace vyzve, abyste prozkoumali všechny neužitečné styly myšlení, které by mohly být základem vašich obav. Dokonce si můžete do kalendáře naplánovat „čas na starosti“, což vám umožní pokračovat ve zbytku dne.

Ke stažení: Worry Tree Anxiety Journal for iOS | WorryTree: Úzkost CBT pro Android (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

10. Používejte aplikace Mindfulness, které vám pomohou kultivovat sebesoucit

Všímavá meditace je jedním z nejúčinnějších nástrojů, které můžete použít k tomu, abyste zvládli svou mysl. Když se každý den pozastavíte, abyste si připomněli a oslavili pozitiva ve vašem životě, může vám to opravdu pomoci zvládnout vaše myšlení. Pak bude snazší odstranit zbytečné obavy, že nestačíte.

Můžete použít mnoho skvělých nástrojů a zdrojů, které vám usnadní meditaci. Aplikace, jako je aplikace Insight Timer, meditační aplikace Calm nebo personalizovaný přístup k meditaci aplikace Balance, vám mohou pomoci naučit se praktikovat disciplínu pomocí jejich úvodních programů. Místo toho, abyste se zabývali svými negativními myšlenkami, použijte místo toho jednu z těchto meditačních aplikací pro pozorný okamžik na cestách.

11. Použijte cvičení jako nástroj sebesoucitu: Aplikace Gentler Streak

Pro péči o sebe není nic lepšího než vstát a pohybovat se. Buďte k sobě laskaví tím, že budete dělat jakékoli cvičení, které vás baví a díky kterému se cítíte dobře. Tyto endorfiny vám pomohou zlepšit náladu a zvýšit vaše sebevědomí.

Soucitná aplikace Gentler Streak pro iOS je ideální, protože oslavuje i malá vítězství ve vaší kondiční rutině a umožňuje vám vybudovat si dny odpočinku a období aktivní regenerace. Tímto způsobem se nebudete cítit špatně, když budete mít den volna od rutiny.

Cvičení je dobré pro mysl i tělo a s těmito aplikacemi můžete také praktikovat meditaci v chůzi.

Ke stažení: Gentler Streak for iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

Procvičujte si soucit se sebou samým pro šťastnější a zdravější život

Neustálým přemlouváním sebe sama nezískáte žádný skutečný užitek. Cvičení sebesoucitu vás však povede ke šťastnějšímu, méně stresovanému a odolnějšímu způsobu života. Tyto nástroje vám pomohou najít spoustu praktických strategií, jak těmto negativním vnitřním hlasům čelit.

Každý dělá chyby a má špatné dny a ty si musíš pamatovat, že tuto výsadu máš také!