11 nejlepších tahových her pro intenzivní taktický boj

Jste fanouškem strategických a taktických her? Pokud jste přikývli, pak by vám tento seznam nejlepších tahových her neměl uniknout.

Tahové strategické hry zdůrazňují intelektuálnější aspekty subžánru. Úleva poskytovaná „otočkami“ nám umožňuje myslet, kontemplovat a plánovat naše činy s co největší odbornou přesností.

Co jsou tahové hry?

Tahové hry jsou docela podkategorií strategických her, ve kterých hráči dělají rozhodnutí nebo akce v pořadí. Hra se poté přesune do tahu dalšího hráče poté, co měl každý hráč předem určenou dobu na dokončení svého tahu. Tyto hry jsou dostupné na mnoha platformách, včetně videoher, mobilních her a stolních her.

Tahové hry jsou známé svou promyšlenější hratelností a pomalejším tempem. Často vyzývají hráče, aby naplánovali několik následujících akcí a učinili strategická rozhodnutí na základě situace. Tyto hry mohou být sofistikovanější videohry nebo jednoduché deskové hry, jako jsou šachy a dáma.

Tahové hry mají tu výhodu, že umožňují hráčům nespěchat a analyzovat svá rozhodnutí. Stal se tedy oblíbenou možností pro lidi, kteří preferují pomalejší tempo hry. Tahové hry jsou rozmanité pro různé herní preference, protože je lze hrát sami nebo s přáteli. Pojďme se nyní naučit, jak k těmto hrám přistupovat.

Jak přistupovat a vynikat v tahových hrách?

Pro tahové hry je potřeba jiná strategie než pro hry v reálném čase. Následující rady vám pomohou uspět v tahových hrách:

Poznejte herní mechanismy

Pečlivě si přečtěte pokyny a potvrďte, že jste si vědomi toho, jak hra funguje.

Pozor na trpělivost

V tahových hrách máte čas organizovat své tahy. Ujistěte se, že jste zvolili optimální postup tím, že svou strategii důkladně promyslíte.

Předvídejte tahy soupeře

S dostupnými informacemi se snažte uhodnout, co váš protivník udělá dál. To vám pomůže při strategickém plánování vašich akcí a odrazení od těch jejich.

Zajistěte rovnováhu v útoku a obraně

Ujistěte se, že najdete rovnováhu mezi útokem a obranou tím, že se nebudete soustředit pouze na jednu stranu. Ideální strategie k úspěchu je obvykle ta, která je vyvážená.

Učit se z chyb

Vyhodnoťte svůj výkon a poznamenejte si chyby, které jste udělali. Stanete se lepším hráčem a to pomůže vaší strategii. Udržujte trpělivost a soustřeďte se na dlouhodobý plán.

Praxe, praxe a praxe

Hrajte více a budete se zlepšovat, takže trénujte. Pokud budete pokračovat ve cvičení, nakonec budete schopni uspět v tahových hrách.

Kvůli nedostatku tlaku na okamžitou reakci na měnící se podmínky mohou být tahové hry méně stresující než hry v reálném čase. Tahové hry prospívají hráčům několika způsoby. V první řadě poskytují hráčům svobodu uvažovat a věnovat jim čas, což může vést k strategičtější a inteligentnější hře.

Kromě toho tahové hry často obsahují silný příběh nebo složku příběhu, což může zvýšit jejich pohlcení a přitažlivost.

Zde je seznam tahových her, které poskytují nejlepší intenzivní taktický bojový zážitek a udrží vás přilepené na svých místech až do konce.

Age of Wonderers: Planetfall

Při spuštění je ve hře Age of Wonderers: Planetfall šest frakcí, každá se svými vojáky a hratelností. Přizpůsobitelná figurka vůdce, která může prozkoumávat svět, účastnit se diplomacie, podporovat tajné operace a špionážní snahy a vyhlásit válku, je to, co hráč ovládá jako velitel konkrétní frakce.

  6 nejlepších rozhraní API pro převod řeči na text pro vaše moderní aplikace

Ostatní města přejdou pod pravomoc hráčů, jak budou růst, a každé z nich lze spravovat nezávisle. Hráči mohou přepadnout nepřátelské tábory, vzít jejich technologii a uklízet zdroje na mapě pro výzkum.

Hráči musí spravovat své zdroje, zkoumat nové technologie a vyjednávat s ostatními skupinami, aby udrželi diplomatické vztahy a zapojili se do bitvy. Age of Wonders: Planetfall je však strhující a náročný zážitek pro milovníky tahových strategických her s realistickým sci-fi pozadím a složitou strategickou hratelností.

Vývojář – Triumph Studios

Vydalo – Paradox Interactive

Datum vydání – 6. srpna 2019

Dostupné platformy – PS4, Xbox One a Windows

Bitevní bratři

Hráči v málo fantazijním středověkém světě Battle Brothers velí skupině žoldáků pověřených prováděním různých prací, jako je hlídání osad, likvidace banditů nebo monster nebo doprovázení karavan. Hráči mohou nabírat nové válečníky, získávat a prodávat vybavení a účastnit se bojů s různými nepřáteli na dynamicky vytvářené mapě světa hry.

Tahový boj má několik taktických možností, včetně lemování, rozšířených útoků a kontroly morálky. Hráči musí spravovat peníze, vybavení a spojení své společnosti s různými skupinami a osadami a zapojit se do válčení. Permadeath je herní funkce, což znamená, že ztráta válečníků v bitvě má ​​trvalý účinek.

Battle Brothers je navíc komplexní a působivá tahová strategická hra, která má-li být úspěšná, vyžaduje strategické plánování, mikromanagement a pečlivé předběžné plánování. Fanoušci tahových her si tuto hru zamilují a zůstanou zapojeni do intenzivních taktických bojů.

Vývojář – Overhype Studios

Vydalo – Overhype Studios

Datum vydání – 24. března 2017

Dostupné platformy – Steam, PS4 a Xbox Series

Civilizace VI

V tahové taktické videohře Civilization VI hráči soutěží s protivníky s umělou inteligencí řízenými počítači, aby rozšířili svou vlastní civilizaci z jednoho kmene na nadvládu nad celým světem v mnoha vývojových obdobích.

Hráči dohlížejí na civilizaci, kterou si vyberou mezi prehistorickou dobou a blízkou budoucností, a rozvíjejí její technologii, kulturu a vládní systém. Kromě toho, že cestují na náhodně vytvořenou planetu a narážejí na další civilizace a barbary, objevují města a rozvíjejí je stavbou dolů, farem a dalších vylepšení.

Nepřátelé s umělou inteligencí mají nyní nové cíle, které ovlivňují interakci hráčů. Některé z těchto cílů jsou specifické pro každého vůdce, modelují jeho osobnosti, historické momenty a politiky. Každá postava s umělou inteligencí má navíc tajný cíl, který lze odhalit pouze pomocí špionáže.

Vyvinuto – Firaxis games

Vydalo – 2K games

Datum vydání – 16. listopadu 2018

Dostupné platformy – Nintendo Switch, PS4 a Xbox One

Darkest Dungeon

Ve hře Darkest Dungeon na hraní rolí hráč ovládá skupinu hrdinů a průzkumníků, kteří prozkoumávají různé kobky a zapojují se do boje s tvory, kteří sídlí uvnitř. Před vstupem do kobky může hráč spravovat seznam hrdinů a inventář v Hamletovi, herním „hlavním městě“, které je blízko domu.

Hra je tahová. Hrdinové však mají chyby, protože jsou náchylní ke stresu a dalším podmínkám, které mohou zhoršit jejich schopnost podávat dobré výkony v boji. Jedinečný stresový mechanismus této hry testuje mentální odolnost hrdinů kvůli hrůzám, se kterými se setkávají.

Hrdina, který může zažít nadměrně vysokou úroveň stresu, může dostat infarkt, který by ho mohl ohrozit, pokud by nebyl ihned poté léčen. Darkest Dungeon je však komplexní a sugestivní hra, která vyžaduje pečlivé plánování a provedení, aby přežila svůj ponurý a odpouštějící vesmír.

Vývojář – Redhook Studios

  Jak naplánovat odeslání textové zprávy později

Vydalo – Redhook Studios

Datum vydání – 19. ledna 2016

Dostupné platformy – Nintendo Switch, PS4 a Xbox One

Nekonečná legenda

Endless Legend je tahová čtyřnásobná taktická hra, kde hráči ovládají civilizaci, aby dobývali, rozšiřovali, využívali a ničili svou cestu k dominanci ve fiktivním světě zvaném Auriga. Hra má mnoho odlišných frakcí, každá se specialitami, jednotkami a technologickými pokroky. Aby hráči vyhráli, musí úspěšně spravovat své zdroje, diplomacii, výzkum a boj.

Hra má realistický systém počasí, měnící se roční období a jedinečný rámec hledání frakcí, který přidává na hratelnosti a hloubce příběhu. Součástí hry je hluboký a adaptabilní mechanismus budování města spolu s modulárním technologickým stromem, který hráčům umožňuje zvolit si cestu růstu své civilizace.

Mapa zeměkoule Endless Legend obsahuje odlišné oblasti, na rozdíl od předchozích her 4X. Celkově je Endless Legend strhující a náročná strategická hra, která milovníkům žánru 4X poskytuje hluboký a zábavný zážitek.

Vývojář – Amplitude Studios

Vydala – Sega

Datum vydání – 18. září 2014

Dostupné platformy – Windows a Mac OS

Do The Breach

Ve hře Into the Breach se lidstvo utká s hordou obrovských monster známých jako Vek. Uživatel ovládá válečníky, kteří pilotují obří mechy, kteří mohou být vybaveni různými zbraněmi, brněním nebo jiným vybavením, aby se jim postavili. Tahový bojový systém hry umožňuje hráčům plánovat, jak bude jejich tým reagovat na nepřátelské pohyby a činy, které předznamenávají jejich údery.

Kromě toho bude hráč v bitvě proti Vek ovládat tři různé mechy a každý cíl mapy bude mít stanovený počet tahů, které je třeba dokončit. Ochrana civilních budov, které udržují elektrickou síť, která napájí stroje, je primárním cílem každé mapy, ale mohou existovat i jiné cíle.

Šachy byly použity k porovnání hratelnosti hry Into the Breach, protože se soustředí více na kontrolu pozice a obětování jednotek než na přečíslení protivníka.

Vyvinuto – Subset Games

Vydal – Subset Games

Datum vydání – 28. srpna 2018

Dostupné platformy – Nintendo Switch, Windows a Mac OS

Alfa Centauri

Pohlcující pohled se používá k hraní tahové strategické hry Alpha Centauri, která má sci-fi pozadí. Hra se zaměřuje na sedm vůdců frakcí, které si hráč vybere ze 14 možností v Alpha Centauri, Alien Crossfire a Planet.

V bitvě o kolonizaci a dobytí planety hráč ovládá jednoho z vůdců. Hráči mohou také vyhrát obsazením všech nepřátelských frakcí, získáním tří čtvrtin lidového hlasování, řízením globálního energetického trhu, dokončením tajného projektu Ascension to Transcendence nebo pro mimozemské frakce vybudováním šesti Subspace Generators.

Alpha Centauri obsahuje hru pro jednoho hráče, možnosti přizpůsobení a hru pro více hráčů. Hráč může změnit hru výběrem nastavení na začátku hry, pomocí zavedených editorů scénářů a map a změnou herních souborů pro Alpha Centauri.

Vývojář – Firaxis Games

Vydalo – Electronic Arts

Datum vydání – 31. ledna 1999

Dostupné platformy – Windows a Mac OS

Jednota velení II

Taktická tahová válečná hra, která vytváří rovnováhu mezi historickým realismem a abstraktním herním designem, je Unity of Command II. Uživatelské rozhraní (UI) hry bylo zjednodušeno, aby se zjednodušila navigace v mnoha komponentách, včetně správy jednotek, boje a logistiky. Aby hráči vyhráli, musí strategicky využít všechny své komodity, včetně zásob a posil.

Kampaň hry zahrnuje dynamické události, které mohou ovlivnit, jak bitvy dopadnou, a hráči se mohou rozhodnout učinit historická rozhodnutí, která by mohla změnit průběh války. Unity of Command II také obsahuje robustní režim pro více hráčů, který hráčům umožňuje soutěžit hlava-nehlava.

  NordVPN slevový kód, kód kupónu |60-80%| 2024 (Květen)

Hráči mohou v této hře, která se soustředí na východní frontu konfliktu, převzít role jak Osy, tak sovětské armády v různých kampaních. Celkově je Unity of Command II komplexní a působivá tahová strategická hra, která představuje originální pohled na východní frontu druhé světové války.

Vývojář – 2×2 Games, Coreteam

Vydalo – 2×2 Games

Datum vydání – 12. listopadu 2019

Dostupné platformy – Steam

Úsvit války III

Dawn of War III je strategická hra v reálném čase s prvky z multiplayerových online válečných arén. Vesmírní mariňáci, Eldarové a Orkové jsou tři hratelné frakce ve vesmíru Warhammer 40 000, kde se hra odehrává. Každá frakce obsahuje speciální jednotky, dovednosti a vlastní herní styly.

Hráči musí získávat zdroje, budovat základny a řídit své síly, aby vyhráli zběsilé boje. Kromě toho hra představuje silné super jednotky, které mohou naklonit bitevní rovnováhu ve prospěch hráče. V Dawn of War III jsou k dispozici možnosti pro jednoho hráče i pro více hráčů, přičemž ta druhá umožňuje až šesti lidem soutěžit v několika herních scénářích.

Pro ty, kteří mají rádi vesmír Warhammer 40 000 a autentické strategické hry obecně, nabízí Dawn of War III komplexní a poutavý strategický zážitek, který hráče naplní napětím a vzrušením.

Vývojář – Relic Entertainment

Vydala – Sega

Datum vydání – 27. dubna 2017

Dostupné platformy – Windows a Mac OS

Hráč v XCOM: Enemy Unknown přebírá velení nad špičkovými vojenskými silami pověřenými ochranou Země před mimozemskou invazí. Taktický boj a správa základny jsou dva herní režimy. Hráč musí alokovat zdroje, zkoumat nejmodernější technologie a trénovat válečníky v režimu správy základny, aby se připravil na blížící se bitvy.

Hráč velí skupině vojáků při operacích k neutralizaci mimozemských hrozeb v režimu taktického boje. Hra nabízí několik tříd vojsk s jedinečnými dovednostmi, postupovými cestami a mnoha nástroji a zbraněmi. Speciální jednotky a strategie mimozemšťanů pomáhají udržet hru vzrušující a náročnou.

Pro hru je k dispozici několik úrovní obtížnosti. Navíc má hra mechaniku permadeath, což znamená, že jakmile je voják zabit v bitvě, je navždy ztracen. To zvyšuje napětí a strategickou složitost hry.

Vývojář – Firaxis Games

Vydalo – 2K Games

Datum vydání – 9. října 2012

Dostupné platformy – Xbox 360, PS3 a Windows

Hráčská postava v XCOM 2: Collection je vůdcem vojenské organizace XCOM, která byla zmenšena na skupinu bojující proti neustálé mimozemské kontrole Země. Díky tahovému soubojovému systému lze bitvy plánovat strategicky a rozhodovat takticky.

Hráč musí koordinovat své prostředky a jednotky, aby dosáhl svých cílů ve hře. Existují různé mise, včetně všeho od záchranných operací po sabotáže. Hlavní hra a čtyři balíčky DLC – Alien Hunters, Shen’s Last Gift, War of the Chosen a Tactical Legacy Pack – všechny jsou součástí kolekce XCOM 2.

DLC dávají hráčům více příběhových linek, protivníků a možností přizpůsobení vojáků. S poutavým příběhem, mnoha možnostmi přizpůsobení a zuřivým taktickým válčením poskytuje XCOM 2 Collection náročný a příjemný zážitek z tahové strategie.

Vývojář – Firaxis Games

Vydalo – 2K Games

Datum vydání – 5. února 2016

Dostupné platformy – Nintendo Switch, PS4 a Xbox One

Závěr

Tahové hraní může být pro hráče zábavné a vzrušující. Tyto hry často vyžadují trpělivost, strategii a kritické myšlení, protože hráči musí pečlivě vyhodnotit své hry a předvídat další tah soupeře. Kromě toho tahové hry poskytují volnější tempo hry a umožňují hráčům uvažovat a dát si na čas, aniž by se cítili uspěchaní nebo pod tlakem.

Tahové hry lze také hrát samostatně nebo s ostatními, protože mnohé podporují režimy pro jednoho hráče a pro více hráčů. Hraní her s tahy může být skvělým způsobem, jak si odpočinout, napadnout mozek a užít si trochu zábavy s přátelskou soutěží.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší hry Gacha.