12 LinkedIn marketingových strategií pro výbušný růst a zapojení

LinkedIn je profesionální platforma pro firmy a podniky. Používáte to správně pro marketing?

Ale pokud si všimnete, v poslední době došlo ve světě LinkedIn k obrovskému posunu. LinkedIn již není jedinou profesionální platformou. Na LinkedIn je také vidět příliš mnoho osobního obsahu a osobní značky.

Nejlepší na LinkedIn je to, že jej stále více lidí využívá k marketingu svých dovedností. Ať už jednotlivec nebo firma, generují prostřednictvím LinkedIn docela dobré příjmy. Než se pustíme do správného používání LinkedIn, pojďme pochopit důležitost LinkedIn v dnešním světě.

Význam LinkedIn v marketingu moderní doby

S příchodem LinkedIn jsme zcela změnili způsob, jakým v dnešním světě vytváříme sítě, setkáváme se s lidmi, spojujeme se a prodáváme sami sebe. Vyvinula se v zásadní nástroj pro lidi i podniky, protože jde o dynamickou platformu sociálních sítí navrženou speciálně pro profesionály. Poskytuje vám „N“ řadu příležitostí, jak se prezentovat před lidmi z různých profesních prostředí.

Marketéři mohou vědomě umisťovat produkty nebo služby, které prodávají, před příslušné publikum pomocí sofistikovaných nástrojů LinkedIn pro cílení, čímž zvyšují pravděpodobnost úspěchu. Funguje jako virtuální centrum pro profesionální komunity, kde můžete vést hluboké diskuse, připojit se ke skupinám pro svůj obor a stát se myšlenkovým vůdcem.

Vybudování dynamické a robustní sítě zde na LinkedIn se postará o všechny vaše marketingové potřeby. Sdílení obsahu LinkedIn navíc poskytuje vynikající platformu pro propagaci vzrušujícího a vzdělávacího obsahu. LinkedIn vám umožní předvést své znalosti a využít své kontakty prostřednictvím příspěvků, obrázků nebo prezentací.

Pokud se použije opatrně ve svůj prospěch, může povzbudit maximum vašich spojení a zároveň posunout vaše podnikání na zcela jinou úroveň. S jeho obrovským potenciálem se podívejme dále na některé z nejlepších marketingových strategií.

Nejprve si ujasněme. Efektivního marketingového plánu LinkedIn nelze dosáhnout pomocí kouzelné formulky nebo zaškrtávacího seznamu. Žádná stránka sociálních sítí však nenabízí autorům obsahu tolik možností konverzí a potenciálních zákazníků jako LinkedIn.

Rozvoj úspěšných technik pro marketing na LinkedIn může významně ovlivnit vaši schopnost dosahovat vašich profesionálních cílů. Zde je několik strategií, které je třeba zvážit a jednat podle nich, abyste maximalizovali potenciál této robustní platformy.

Vytvořte a optimalizujte stránku s profilem společnosti

Vynikající stránka společnosti LinkedIn je chytrou marketingovou volbou, která může zvýšit povědomí o značce a rozšířit stávající podnikání. Upoutejte pozornost na svou obchodní identitu tím, že ji odrážíte v profesionálním, ale zároveň přátelském firemním logu a poutavém profilu.

Sdílejte užitečné informace, jako jsou postřehy společnosti, myšlenkové vedení a podmanivé obrázky, abyste demonstrovali své znalosti. Vaše zapojení se drasticky zvýší důsledným zveřejňováním aktualizací, odpovídáním na komentáře a propagací zasvěcených konverzací.

  Jak přenést jakoukoli e-knihu do Kindle pomocí Calibre

Prezentační stránky pomáhají udržet váš marketing zaměřený na vhodnou demografickou skupinu pro větší organizace. Zkuste je připravit na různé firemní projekty.

Ať už máte jakékoli cíle, nezapomeňte vytvořit úplnou stránku společnosti LinkedIn, která využívá každou relevantní kartu a doménu. Pokud bude váš firemní profil na LinkedIn optimalizován, budete ve skvělé pozici pro síťování s profesionály a hledání zajímavých obchodních vyhlídek. Ujistěte se, že nenecháte stránku vaší společnosti vyschnout. Za tímto účelem platforma doporučuje aktualizovat profilový obrázek dvakrát ročně.

Poznejte a zacilte na správné publikum

Publikum na LinkedIn je velmi dobře cílené. Vaši přímí spojení budou zpočátku těmi, kdo si vaši práci prohlížejí jako první, ale jakmile s ní začnou interagovat, jejich spojení si začnou uvědomovat jak vaše dovednosti, tak obsah, který poskytujete.

Ale to je jen začátek. Je důležité pochopit, kdo přesně je ve vaší cílové skupině a jaký druh obsahu chtějí na vaší LinkedIn stránce najít. Pomocí analýzy LinkedIn můžete zjistit demografické informace o vaší cílové skupině.

Vytvářejte obsah, který je dostatečně lukrativní, aby přitáhl vaše publikum k vám. Zlepší to váš dosah a získáte další sledující. Vědět, co hledají, a začněte jim dávat to, co potřebují. A co je důležitější, udělejte to co nejrychleji, protože publikum může být na vaší marketingové cestě zlatým aktivem.

Spojte se se správnými lidmi, abyste mohli budovat vztahy

Spojení se správnými lidmi za účelem zlepšení vašich marketingových dovedností je nutností každé hodiny. Zvýrazněte sdílené zájmy a hodnoty, odpovězte na jejich komentáře v sekci komentářů a dejte jim skutečně najevo, že máte silnou touhu se spojit. Nabídněte své postřehy k tématům v diskuzi a poznejte je.

Upřímnost a laskavost jdou při budování vztahů a důvěry docela daleko. Můžete se jich také ve svých komentářích zeptat, jaký typ obsahu chtějí dále, a získat zájem o jejich potřeby. Pomůže vám to posunout se k růstu, profesně i osobně.

Při tom mějte na paměti jednu věc. Není to vždy o udržování kontaktu nebo o udržování kontaktu, ale také o udržování vašeho vztahu s publikem. Požádejte je o chat nebo virtuální chat u virtuálního hrnku kávy a uvidíte, jak se vztah rozrůstá. Dlouhodobé vytváření sítí se ukazuje jako hodné vaší profesionální rovnováhy.

Propagujte svou stránku LinkedIn pomocí reklam LinkedIn

Reklamy na LinkedIn jsou výkonnou technikou pro propagaci vaší stránky LinkedIn a rozšiřování vaší profesní sítě. Můžete zvýšit svou viditelnost a spojit se s cílovým publikem pomocí řešení cílené reklamy. Využijte poutavé vizuální prvky, abyste byli rychle viditelní pro dotčené publikum. Zajistěte, aby vaše reklamy byly přitažlivé a poutavé, abyste získali větší návštěvnost.

Zacílení na ně na základě podrobností, jako je oblast, odvětví a zájmy, zajistí, že vaše reklamy uvidí ti správní specialisté. Stanovte si rozpočet, který je pro vaše cíle přijatelný, a často sledujte úspěšnost svých reklamních kampaní. Tím, že vám poskytne základní údaje o zobrazeních, kliknutích a konverzích, analýzy LinkedIn vám mohou pomoci při upgradu vašeho disku.

Mějte na paměti, že LinkedIn vysoce oceňuje autenticitu, takže se ujistěte, že vaše reklama je přesná a pravá. Efektivním využíváním reklam LinkedIn můžete budovat svou značku, rozvíjet svou síť a využívat nové příležitosti.

Toto je jedna z nejvíce podceňovaných strategií. Je velmi důležité vytvářet a zveřejňovat obsah, který souvisí s vaším oborem. Jinak jen kopírujete a vkládáte učení a hodnoty někoho jiného. Zveřejňování obsahu na LinkedIn ve vašem výklenku je nejlepší způsob, jak být autentický a zapojit diváky do získávání hlubokých a pronikavých informací.

  Virtually Forgotten: Nintendo's Virtual Boy, 25 Years later

Buďte sami sebou a zkuste psát stylem, ze kterého se vaše publikum nejvíce poučí a zapojí. Nikdy se nestyďte za to, že píšete a zveřejňujete to, co považujete za správné, a také do toho vkládáte trochu humoru. Kromě toho nikdy neuškodí, když se rozhodnete pro cílovou skupinu.

Kromě toho můžete publiku a divákům vašich příspěvků odpovídat na jakékoli dotazy nebo diskuze, které obě strany zajímají. Tímto způsobem se vaše síť rozrůstá a s tím také příležitost prezentovat se organizovaněji. se otevírá před různými lidmi.

Buďte aktivní ve skupinách LinkedIn

Skupiny LinkedIn poskytují fantastickou příležitost, jak posílit vaše marketingové kampaně a oslovit cílové publikum. Vaše aktivita v těchto komunitách může mít pozitivní dopad jak na vaši osobní značku, tak na profesní síť. Spíše než používat skupiny jako prostředek sebepropagace, zacházejte s nimi jako s komunitami.

Věnujte pozornost druhým, podněcujte smysluplné reakce a poskytujte bystré rady. Důvěryhodnost a důvěru získáte aktivní účastí na konverzacích, což přitáhne lidi k vašemu profilu a společnosti. Poskytněte jim informativní články, aktuální informace o trhu a užitečné zdroje, protože mnozí se připojují ke skupinám hledajícím relevantní znalosti.

Budujte vztahy s ostatními členy skupiny tím, že si budete všímat jejich obsahu a reagovat na něj. Jak se budete častěji účastnit a zůstat aktivní ve skupinách LinkedIn, můžete rozšířit svou síť, ukázat svou odbornost a vytvořit nové obchodní vyhlídky. Můžete se také zapojit do aktivit, pokud je organizuje skupina, a spojit se s lidmi, když je děláte.

Buďte konzistentní se svým obsahem

Důrazně se doporučuje vytvořit a následně dodržovat rozvrh zveřejňování podle potřeby. Váš rozvrh může být něco jako zveřejňování příspěvků denně, každý druhý den, tři dny v týdnu nebo pouze o víkendech. Ale když máte pevný plán, vaše publikum zůstane nedotčeno a váš obsah bude publikován a bude si z něj dělat poznámky.

Společnost LinkedIn doporučuje zveřejňovat jednou nebo dvakrát denně. Pokud to zní příliš, přemýšlejte o tom, že byste místo toho zveřejňovali alespoň třikrát týdně. To zdvojnásobí interakci s vaším obsahem. Když už zjistíte, kdy je ideální to udělat, publikujte často. Vaše publikum od vás začne pravidelně očekávat nový obsah.

Pravidelně vkládejte obrázky, videa, grafy, kombinaci obou nebo mix všech z nich. To vyvolá v publiku pocit zvídavosti, protože vždy chce vědět více prostřednictvím vašich strategií zveřejňování. Míchání různých formátů obsahu funguje na LinkedIn jako kouzlo.

Ke sdílení dlouhého obsahu použijte LinkedIn Pulse

Sdílení vašeho dlouhodobého obsahu na LinkedIn Pulse vám pomůže s marketingovým úsilím LinkedIn. Můžete jej použít ke komunikaci se svou cílovou skupinou, předvést své znalosti a etablovat se jako autorita ve svém oboru.

Chcete-li zlepšit dopad svého psaní, nezapomeňte se zaměřit na poskytování hodnoty svým čtenářům. Chcete-li, aby si uživatelé proklikali a přečetli vaše informace, vytvořte zajímavé titulky a úvody. To vám umožní prokázat své odborné znalosti v určité oblasti až příliš snadno.

Najděte nejlepší čas pro zveřejňování příspěvků na LinkedIn

Cílový trh pro vaši konkrétní značku určí nejlepší období zveřejňování, zvláště když je publikum s největší pravděpodobností online a dostupné pro prohlížení a interakci. Kdekoli v okně od 10:00 do 11:00 je vhodný čas začít, pokud teprve začínáte přispívat.

  Jak optimalizovat svůj web pro mobilní uživatele?

Vezměte v úvahu základní rutiny a pracovní návyky vašeho odvětví. Spí nebo vstávají brzy? Snažte se upoutat jejich pozornost, když jsou nejvíce zaneprázdněni. Psaní a zveřejňování obsahu v pevně stanovený čas zajistí, že návštěvnost vašich příspěvků bude informována. Bude také dále budovat vaši identitu poskytování obsahu čas od času, kdykoli zveřejníte.

Je třeba vzít v úvahu i časová pásma cílového publika. Své publikum a účast můžete výrazně zlepšit změnou plánu publikování tak, aby vyhovoval různým časovým pásmům. Zvažte zveřejňování v různých časech a sledujte výsledky. Buďte vždy důslední, proto si vyberte režim, který vám vyhovuje, a držte se ho.

Získejte své zaměstnance na firemní stránce a buďte aktivní na LinkedIn

Zapojení a začlenění vašich zaměstnanců do vaší obchodní stránky je skvělá strategie. Tímto způsobem můžete předvést lidský aspekt vaší společnosti a vytvořit skutečné spojení se svým publikem. Je vidět, že zaměstnanecké sítě mají často desetkrát více připojení než firma.

Navíc dvakrát tolik lidí kliká na obsah poskytovaný zaměstnanci než na obchodní stránku společnosti.

Členové vašeho týmu by měli být motivováni aktualizovat své stránky LinkedIn tak, aby odrážely jejich současné zaměstnání ve vaší společnosti. To jim pomáhá budovat jejich profesionální identitu a propagovat vaše podnikání a zároveň jim to pomáhá růst.

Upřímná svědectví zaměstnanců a příběhy o úspěchu mohou vést k získání důvěryhodnosti a důvěry potenciálních klientů. Pokud jde o najímání, zaměstnanci jsou pravděpodobně připojeni na LinkedIn ve svých příslušných profesních doménách. Sdílejí volná pracovní místa s výrazně cílenějším publikem než váš firemní profil na LinkedIn.

Vždy sledujte metriky zapojení a analýzy

Pokud chcete ze svého marketingového úsilí LinkedIn vytěžit maximum, vždy sledujte statistiky a počty zapojení. Tato čísla jsou klíčem k využití vaší strategie LinkedIn na maximum. Budete-li bdělí a budete sledovat, jak si váš materiál vede, můžete činit informovaná rozhodnutí a upravit svou strategii.

Indikátory zapojení, jako jsou lajky, komentáře a sdílení, vám mohou pomoci pochopit, jak vaše publikum interaguje s vašimi příspěvky. Tím, že vám dají vědět, co vaše publikum zajímá, vám umožní upravit váš materiál.

Sledování ukazatelů interakce a analýzy je vaším tajemstvím úspěchu na LinkedIn. To vám pomůže generovat sledovanost svým způsobem přizpůsobením obsahu tak, aby vyhovoval jejich potřebám.

Upřednostněte potenciální zákazníky před prodejem

LinkedIn je spíše o tom, jak se prodáváte, než jen o platformě sociálních médií, kde mohou lidé profesionálně komunikovat. Je to nejlepší místo pro spojení s lidmi a budování vztahů, které nevyhnutelně povedou ke generování prodejů.

Abyste při prodeji na LinkedIn nebyli příliš agresivní, zaměřte se na budování vztahů a své reputace. Když se naskytne příležitost, oslovte, ale udělejte to a nabízejte moudrou radu místo tvrdého prodeje.

Mluvte hlasitě a přímo k věci ohledně svých služeb a dovedností. Generování potenciálních zákazníků bude v budoucnu velmi jednoduché, když se více zaměříte na pomoc lidem a budování skutečných vztahů na LinkedIn. Využijte LinkedIn k síti co nejvíce a už se nikdy nebudete muset starat o potenciální zákazníky v průběhu času.

Závěr

Používání LinkedIn pro branding a marketing vašich služeb je skvělý způsob, jak naplnit profesní a osobní růst. Důležité statistiky z LinkedIn poskytují užitečné informace pro úpravu taktiky a měření výkonu.

Platforma je skvělou volbou pro B2B marketing a generování potenciálních zákazníků, protože má velkou uživatelskou základnu a zaměřuje se na profesionální networking.

Správné provádění svých plánů podle naplánovaného harmonogramu bude vždy běh na dlouhou trať. Síťování, jak jen je možné, bude z dlouhodobého hlediska přínosem.

Správný marketing využije explozivní růst a rozvíjí vztahy. A abyste mohli dělat efektivní marketing, můžete implementovat všechny výše uvedené strategie.