12 nejlepších objektivů fotoaparátu pro telefon k revoluci v umění mobilní fotografie

Fotoaparáty chytrých telefonů dnes nabízejí nepředstavitelnou sílu a mohou být nejlepším přítelem fotografa. To, že nemáte DSLR, nutně neznamená, že nemůžete pořizovat úchvatné fotografie.

Pokud máte dovednosti a vizi, váš fotoaparát chytrého telefonu dokáže zachytit fotografie, které se mohou vyrovnat mnoha digitálním fotoaparátům.

Zatímco fotoaparát vašeho smartphonu je sám o sobě velmi schopný, volba objektivu fotoaparátu může zvýšit jeho výkon. Tyto objektivy pomáhají zvýšit jasnost, detaily, ohniskovou vzdálenost atd., abyste získali fotografie v profesionální kvalitě. Níže uvádíme některé z nejlepších objektivů pro fotoaparáty smartphonů, které můžete vyzkoušet.

Proč potřebujete objektiv fotoaparátu smartphonu?

Spárování fotoaparátu smartphonu s objektivem zvyšuje jeho výkon. Poskytuje vám více kreativní kontroly a umožňuje klikat na fotografie z různých úhlů. Zvyšuje kvalitu, detaily, přesnost barev atd.

Objektiv chytrého telefonu také zvyšuje dosah vašeho fotoaparátu a umožňuje vám pořizovat snímky vzdálených objektů s větší čistotou. Pokud tedy berete fotografování chytrým telefonem vážně, potřebujete objektiv fotoaparátu smartphonu.

Faktory, které je třeba zvážit před nákupem objektivu fotoaparátu chytrého telefonu

Ne všechny čočky fotoaparátů smartphonů jsou tím, za co se vydávají. Proto musíte být při nákupu opatrní. Nezapomeňte zkontrolovat níže uvedené faktory, abyste se ujistili, že získáte správný objektiv pro svůj mobil:

#1. Ohnisková vzdálenost

I když nemusíte kupovat objektivy s každou možnou ohniskovou vzdáleností, musíte zkontrolovat ohniskovou vzdálenost objektivu, abyste zjistili, zda je vhodná pro zamýšlené objekty. Například 24-35 mm je dobrá ohnisková vzdálenost pro zachycení scenérií, zatímco makro objektivy by měly mít ohniskovou vzdálenost 100-200 mm.

#2. Clona

Než se do toho pustíte, zkontrolujte clonu objektivu. Pamatujte, že čím širší je clona, ​​tím lepší je výkon. Všimněte si také typu clony. Zatímco objektivy s pevnou světelností se otevírají na nejširší clonu v celé ohniskové vzdálenosti, objektivy s proměnnou světelností mění svou nejširší clonu na základě různých ohniskových vzdáleností.

  Najměte si virtuálního asistenta pro vaši firmu z těchto 12 platforem

#3. Kompatibilita

Před výběrem konkrétního objektivu zkontrolujte, zda je kompatibilní s modelem smartphonu, který používáte. Přestože většina objektivů moderních telefonů podporuje téměř všechny hlavní smartphony, je nejlepší si to předem ověřit.

#4. Cena

Určete svůj rozpočet a poté začněte porovnávat různé modely objektivů smartphonů v daném cenovém rozpětí. Podívejte se, zda značka nabízí stejné nebo dokonce lepší funkce, ale je méně nákladná.

Nižší cena však nemusí vždy znamenat lepší. Takže musíte projít recenze a zjistit, zda je to dobrá volba.

#5. Velikost a hmotnost

Zkontrolujte, jak je objektiv velký nebo těžký. Nechcete objektiv, který se těžko nosí nebo vás tíží. Vyberte si robustní konstrukci, ale ujistěte se, že je lehká a není příliš velká.

Nyní se podívejme na některé z nejlepších dostupných objektivů pro fotoaparáty smartphonů:

Sada objektivů Xenvo Pro

Xenvo Pro Lens Kit je skvělá volba pro objektiv fotoaparátu smartphonu. Tato sada obsahuje makro objektiv, širokoúhlý objektiv s LED světlem a cestovní pouzdro.

Teplé svítící LED světlo můžete připevnit kamkoli na kapesní zařízení a vybrat si ze 3 nastavení jasu.

Makroobjektiv Clarus má 15x zoom, který vám pomůže pokaždé pořizovat snímky ostré jako břitva. A širokoúhlý objektiv TruView 0,45x je perfektní pro pořizování panoramatických fotografií ve vysoké kvalitě a s nulovou vinětací.

Sada také obsahuje profesionální video tutoriál pro začátečníky.

Leknes Upgradovaná sada objektivu telefonu 3 v 1

Leknesova sada 3 v 1 se skládá ze 120° širokoúhlého objektivu, 198° rybího oka a makro objektivu. Makro objektiv má snímací vzdálenost 1,18-3,54 palce a je ideální pro záběry zblízka.

Objektiv typu rybí oko dělá fotografie zajímavějšími. A širokoúhlý objektiv rozšiřuje zorné pole vašeho fotoaparátu a pojme více na jeden snímek.

Objektiv fotoaparátu Leknes s klipem podporuje většinu moderních smartphonů.

Sada objektivu pro telefon Keywing 3 v 1

Sada 3 v 1 od Keywing má 20x makro, 198° rybí oko a 120° super širokoúhlý objektiv. Jeho univerzální design klip je kompatibilní s většinou hlavních zařízení.

Jeho profesionální HD čočka je vyrobena z pokročilého lanthanidového optického skla. Toto sklo snižuje odrazy a duchy, takže pokaždé získáte křišťálově čisté fotografie bez odlesků.

  Jak nainstalovat klienta DBeaver MySQL na Ubuntu

Ať už jde o zachycení menších objektů nebo scenérií nebo něčeho jiného – Keywing by mohl být vaším ideálním fotografickým partnerem.

Sada objektivů telefonu Mocalaca

Díky 13 objektivům může být Mocalaca Phone Lens Kit dokonalou mobilní fotografickou sadou. Objektivy zahrnují 2x teleobjektiv, 198° rybí oko, 0,63x širokoúhlý, 15x makro, radiální filtr, starburst, kaleidoskop a CPL objektivy.

Všechny čočky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní skleněné optiky, která zajišťuje odolnost. Čočky mají také více vrstev. Snižují tedy odrazy a zvyšují propustnost světla, aby poskytovaly úžasné fotografie.

Sada objektivu fotoaparátu telefonu Godefa

Godefa přichází se svou sadou objektivů pro telefon 14 v 1, která obsahuje 2x teleobjektiv, 198° rybí oko, 0,63x široký, 15x makro, radiální filtr, starburst, kaleidoskop, CPL, UV Blue, UV Purple, UV Green a UV Yellow. .

Godefa využívá moderní typy skel a povrchové úpravy pro zajištění optimální kvality optiky. Jeho univerzální klip a selfie světlo se hodí do většiny modelů smartphonů a zvyšuje uživatelské pohodlí.

Sada Orphek Lens 2020

Sada objektivů telefonu Orphek obsahuje 4 různé objektivy – makro, CPL 37 mm polarizované, 15 000 000 oranžový a 20 000 000 žlutý.

Makro objektiv pomáhá fotografům pořizovat ostré a detailní záběry, zatímco CPL 37mm je ideální pro pořizování snímků bez odrazů. Kromě toho 15 000 000 oranžová a 20 000 000 žlutá čočka pomáhají zachovat přesný přirozený vzhled jakéhokoli objektu.

Všechny čtyři čočky můžete dokonce kombinovat, abyste maximalizovali jejich potenciál.

Objektiv fotoaparátu telefonu Ciacr

Ciacr nabízí 20X Macro, 120° Super Wide Angle a 198-stupňové rybí oko, které vylepší vaše fotografie smartphonu.

Tento objektiv fotoaparátu pořizuje fantastické zaoblené snímky a přenese vás do jiného světa. Lze jej použít pro Youtube, natáčení, vlogy a živé vysílání.

Sada objektivu fotoaparátu pro telefon Miao LAB 11 v 1

Sada 11 v 1 od Mio Lab obsahuje ND32 filtr, CPL filtr, kaleidoskop, hvězdicový filtr, oranžový filtr, žlutý filtr, Grad modrý filtr, Grad šedý filtr, 10x makro, 205° rybí oko a 140° superširokoúhlé objektivy.

Všechny snímky pořízené těmito objektivy vycházejí ve vysokém rozlišení. Miao LAB také používá hliník místo levného plastu, což zvyšuje jeho odolnost.

Jeho odnímatelná svorka je univerzálně kompatibilní. Hodí se tedy téměř pro všechny hlavní modely smartphonů.

  Jak se připojit k bezdrátovému routeru nebo modemu Frontier

Profesionální makro fotografický objektiv APEXEL

Makro čočka APEXEL s vícevrstvým lanthanoidovým sklem zajišťuje ohromující kvalitu obrazu. Také zvyšuje propustnost světla, snižuje odrazy a zlepšuje podání barev.

10x makro objektiv APEXEL nejen zvětšuje objekty, ale také zajišťuje, že nedochází k žádnému zkreslení. Kromě toho má super velkou clonu F1,8 a ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 1,9 palce/5 cm.

Také jeho optimální pracovní vzdálenost je až 1,5-2,7 palce/4-7 cm. A ve výsledku nabízí makroobjektiv poutavý bokeh efekt.

Profesionální makro fotografický objektiv APEXEL je kompatibilní se všemi smartphony a využívá odolné pouzdro z hliníkové slitiny.

Objektiv telefonu od Ailun

Phone Lens od Ailun je skvělou volbou pro každého fotografického nadšence. Jedná se o sadu objektivů 3 v 1, která obsahuje 10x makro, 180° rybí oko a 0,65x širokoúhlý objektiv, který poskytuje vysoce kvalitní fotografie.

Pokročilé lanthanidové optické sklo snižuje odlesky, zatímco tělo z prvotřídního hliníku zajišťuje odolnost.

Měli byste použít širokoúhlý objektiv v kombinaci s makro objektivem. Nebo můžete makro objektiv použít samostatně pro zvýšení detailů a jasnosti obrazu.

Uživatelé mohou připnout čočky na přední a zadní fotoaparát téměř u všech hlavních modelů smartphonů.

Sirui Mc-02 Macro objektiv 10x s klipem

S makroobjektivem Sirui Mc-02 Macro 10x, který máte k dispozici, bude pořizování fotografií na profesionální úrovni snadné. Tento úžasný makro objektiv je ideální pro detailní záběry, protože zachytí všechny detaily i těch nejmenších objektů.

Sirui používá letecký hliník a německé optické sklo Schott s několika vrstvami. Pro informaci, čočka je známá rovnoměrným rozložením světla na objekt a snižuje optické zkreslení, což má za následek fotografie v kvalitě DSLR.

Navíc je čočka antireflexní. Všechny fotografie pořízené pomocí makroobjektivu Sirui Mc-02 tedy nebudou odlesky.

Momentový širokoúhlý objektiv

18mm širokoúhlý objektiv Moment zvedne vaši mobilní fotografii a je optimalizován pro plynulý výkon na smartphonu. Jeho nádherná asférická čočka poskytuje vynikající čistotu obrazu od okraje k okraji.

Široká čočka Moment Wide Lens je vyrobena z kovu letecké kvality a je nejen robustní, ale také si zachovává vyváženou hmotnost.

Je známý tím, že poskytuje ty nejostřejší možné fotografie a funguje jako kouzlo za špatných světelných podmínek. Pokud jste tedy milovníkem noční fotografie, Moment Wide Lens může být vaším dokonalým mobilním fotografickým nástrojem.

A antireflexní čočka s nízkým oslněním vám pomůže zachytit neoslňující scenérie v kvalitě HD, kdykoli si vaše srdce přeje.

Závěrečná slova

Jak vidíte, na současném trhu je k dispozici mnoho objektivů pro fotoaparáty smartphonů, které vám mohou pomoci pořizovat profesionální fotografie na úrovni DSLR pomocí vašeho telefonu. V našem článku jsme je uvedli, abychom vám pomohli zůstat ve světě mobilní fotografie o krok napřed.

Každá z těchto čoček má jinou sadu funkcí a vybavení. Je tedy důležité identifikovat své potřeby a vybrat si konkrétního jako svého spolehlivého společníka. Šťastné luštění!

Nyní si můžete přečíst o úžasných objektivech, které posunou vaše DSLR na další úroveň.