14 nejlepších podcastů AI a strojového učení, které vás udrží v obraze

Nové a pokročilé technologie se objevují na trhu denně, i když mluvíme. A jednou z nejdůležitějších hnacích sil technologické revoluce je umělá inteligence (AI) a strojové učení (ML).

63 % organizací plánovalo v roce 2023 zachovat nebo zvýšit své výdaje na AI a ML a očekává se, že velikost globálního trhu platforem ML do roku 2028 překročí 3136 miliard USD, což bude růst s CAGR 33,6 %.

Ať už jste obchodním profesionálem nebo studentem, který se chce dozvědět více o těchto špičkových technologiích, abyste nastartovali svou kariéru, držet krok s nejnovějšími trendy AI a ML je zásadní.

Podcasty představují pohodlný a bezproblémový způsob, jak zůstat v obraze s nejnovějšími trendy, poznatky, novinkami a neustálými změnami v tomto vyvíjejícím se oboru.

Odvětví podcastů se ohromně rozrostlo, především kvůli jeho vysokému pohodlí a snadné dostupnosti. Další velkou výhodou podcastu jako média je jeho schopnost multitaskingu, která vám umožňuje poslouchat oblíbené epizody podcastů na cestách, ať už cvičíte, děláte každodenní práce nebo dojíždíte.

Tyto výhody uvádějí, že do roku 2024 bude mít odvětví podcastů hodnotu 4 miliard dolarů.

Tento článek zkoumá některé z nejposlouchanějších podcastů AI a ML.

Pokud tedy chcete snížit čas a úsilí na učení, zde jsou nejlepší podcasty AI a ML, které se pokusí uhasit vaši žízeň po učení.

Datový skeptik

Data Skeptic, který byl spuštěn v roce 2014 a jehož hostitelem je Kyle Polich, je jedním z nejpopulárnějších a nejstarších podcastů s umělou inteligencí a strojovým učením, který pomáhá posluchačům porozumět jemnostem a nevýhodám tohoto světa založeného na datech.

Hostitel pořádá každý pátek rozhovory a podrobné diskuse se svými hosty a odborníky na umělou inteligenci na témata týkající se velkých dat, strojového učení, statistiky, datové vědy a umělé inteligence.

Se stovkami epizod od prvního spuštění a miliony stažení je Data Skeptic široce uznáván jako jeden z nejuznávanějších zdrojů v oblasti AI, ML, datové vědy a podobných témat.

Podcast běží v různých ročních obdobích, z nichž každé zkoumá konkrétní témata, jako je umělá inteligence, zpracování přirozeného jazyka, reklamní technologie a další. Hostitel vede rozhovory a rozhovory s profesionály a aktivními výzkumníky souvisejícími s tématem této sezóny, aby získal a podělil se o hluboké a cenné poznatky.

K platformě můžete přistupovat a poslouchat ji zdarma na Google Play, Spotify a Apple Podcast.

Podcast TWIML AI

TWIML AI Podcast, dříve známý jako This Week in Machine Learning and Artificial Intelligence, pořádá Sam Charrington, vyhledávaný řečník, průmyslový analytik, komentátor a myšlenkový vůdce.

Cílem podcastu je zpřístupnit AI a ML publiku a zlepšit jejich životy rozhovory s nejlepšími výzkumníky, inovátory a praktiky v oblasti AI.

Kromě AI a ML podcast pokrývá další kritické technologie, včetně zpracování přirozeného jazyka, hlubokého učení, informatiky, neuronových sítí, analytiky a datové vědy.

Můžete poslouchat epizody podcastů založené na různých tématech, seriálech nebo seznamech skladeb, které si můžete prohlédnout na jejich oficiálních webových stránkách nebo na platformách jako Spotify, RSS, Apple Podcast, YouTube, Podcast Addict, Castbox a Pocket Casts.

  13 online kurzů, které vám pomohou stát se certifikovaným produktovým manažerem

Podcast má více než 7 milionů stažení a nabízí další zásadní nabídky, jako jsou akce a konference, online setkání a studijní skupiny a vzdělávací zdroje.

Učící stroje 101

Learning Machines 101 je podcast založený na AI a ML, jehož cílem je poskytovat dostupné informace související s tím, jak stroje a zařízení využívají algoritmy AI a ML.

Tyto stroje, které dnes používáme v našem každodenním životě, mohou zahrnovat bankovní podvody a detekci spamu, systémy rozpoznávání hlasu a chatboty nabízející chytré a relevantní návrhy na nákup.

Usnadňuje pochopení složitého a fascinujícího světa umělé inteligence tím, že prozkoumá následující:

  • Fungování těchto zařízení a systémů založených na umělé inteligenci.
  • Původ těchto systémů založených na umělé inteligenci.
  • Způsoby, jak učinit tyto systémy více lidskými.
  • Způsoby, jak učinit tyto systémy mnohem chytřejšími.

Hostitel Richard M. Golden prostřednictvím tohoto podcastu vysvětluje základní koncepty umělé inteligence a zábavně fungující zařízení založená na umělé inteligenci. Můžete si ji poslechnout na Apple, Google, iTunes a Stitcher.

Mluvící stroje

The Talking Machines, kterou moderují Neil Lawrence a Katherine Gorman, je podcast, který otevírá dveře do světa strojového učení tím, že přináší zasvěcené a jasné rozhovory a rozhovory s odborníky v oboru.

Každý čtvrtek si hostitelé sednou s odborníky z oboru, aby porozuměli tomu, co je v oboru nového, nejnovějším trendům a novinkám souvisejícím se strojovým učením, a získali cenné odpovědi na vaše otázky.

Nejnovější epizody si můžete poslechnout na Apple Podcast, Spotify, Stitcher nebo Art19.

Data Science doma

Produkt společnosti Amethix Technology, Data Science at Home, je podcast o umělé inteligenci, strojovém učení a algoritmech.

Pořad pořádá od roku 2015 Dr. Francesco Gadaleta, který je držitelem titulu Ph.D. v bezpečnostních protiopatřeních založených na virtualizaci v softwarových runtime systémech z University of Leuven.

Dr. Gadaleta pořádá podcast Data Science at Home o sólových epizodách a také vede rozhovory s některými špičkovými odborníky v oboru a vlivnými osobnostmi v oblasti AI a ML.

Podcast je známý a hodnocený mezi nejlepšími datovými vědeckými podcasty a získává sponzory od několika lídrů v oboru.

Inspirováno mozkem

Podcast Brain Inspired se ponoří hluboko do spolupráce umělé inteligence a neurovědy.

Hostitelem podcastu je Paul Middlebrooks, sám výzkumník a neurovědec, který zkoumá hloubku umělé inteligence a neurovědy a jak neurovědci používají nástroje umělé inteligence k pochopení fungování lidského mozku.

Moderátor hovoří s nejlepšími mozky v oboru, aby se dozvěděl o nejnovějších teoriích o AI a mozcích, o špičkovém výzkumu a o tom, co přivedlo odborníky do této oblasti AI a neurověd.

Paul dále zkoumá následující otázky prostřednictvím podcastu:

  • Jak se ML liší od myšlení zvířat?
  • Důležitost a úroveň porozumění mozkům pro rozvoj skvělé AI.
  • Může nám umělá inteligence pomoci porozumět funkci mozku a tomu, jak funguje?

Podcast Brain Inspired je tedy ideální pro každého, kdo je neurolog, profesionál AI nebo někdo, kdo se chce dozvědět o vztahu mezi těmito dvěma a o tom, jak spolu pracují.

Podcast Lex Fridman

Na MIT je Lex Fridman vědcem zabývajícím se umělou inteligencí, strojovým učením a interakcí mezi člověkem a robotem a moderuje podcast Lex Fridman.

  Jak vyhrát spokojenost zákazníků s Freshworks

Vede několik odborných rozhovorů a rozhovorů o povaze inteligence, vědomí, moci a lásky. Tento podcast si klade za cíl přinést nový pohled na AI, AGI, robotiku, datovou vědu, neurovědu, hluboké učení, psychologii, filozofii, kognitivní vědy, matematiku, fyziku a další.

Mezi přední průmyslová a populární jména, se kterými moderátor Lex Fridman v podcastu dělal rozhovor, patří Elon Musk, Joe Rogan, Mark Zuckerberg, Dan Carlin a Sam Harris.
Podcast Lex Fridman si můžete poslechnout na Spotify, Apple Podcasts a RSS Feed.

Radical AI Podcast

Radical AI podcast je podcast, který vytváří profesionální, poutavé, přístupné a poutavé epizody v oblasti etiky umělé inteligence.

Hostitelé podcastu, Dylan Doyle-Burke a Jessie ‚Jess‘ Smith, zpovídají radikální lidi, aby prostřednictvím poutavých, přístupných a spolupracujících rozhovorů podcastů předložili radikální myšlenky týkající se etiky AI.

Zkoumá budoucnost etiky umělé inteligence a představuje různé radikální příběhy, nápady a hlasy pro komunity a jednotlivce, kteří navrhují, používají a zapojují se do neustále se vyvíjející technologie umělé inteligence.

Předpokládejme tedy, že chcete získat více vhledů do chápání etiky umělé inteligence a radikálních myšlenek, příběhů a událostí s ní souvisejících. Pak je podcast Radical AI ideální pro poslech na Spotify, iTunes, Apple Podcasts a iHeart Studios.

AI Podcast

Dlouholetý novinář Noah Kravitz moderuje podcast s umělou inteligencí, který zkoumá dopad umělé inteligence na dnešní dobu, jeden podcastový rozhovor za druhým.

Noah vede rozhovory s odborníky z různých sektorů, jako jsou biologové, astrofyzici, softwaroví inženýři, zakladatelé startupů a datoví vědci, aby pochopili, jak se AI používá v jejich příslušných sektorech.

Hostitel tedy každé dva týdny prostřednictvím tohoto podcastu přináší nové příběhy, které objasňují rozšířené přijetí AI.

AI podcast získal téměř 3,4 milionu poslechů a můžete ho slyšet na Spotify, Apple Podcasts, iTunes, Stitcher, PodBean, Pod Bay, Amazon Music, Google Play Music a mnoha dalších platformách.

Shrnutí podcastů nejnovějších epizod pořadu najdete také v sekci Show Notes na jejich webových stránkách.

AI v obchodním podcastu

Pokud jste obchodním lídrem nebo pracujícím profesionálem, který se zajímá o možnosti integrace umělé inteligence do vašich obchodních operací, je AI v Business Podcast tou správnou volbou.

Tento podcast je primárně pro obchodní lídry s netechnickým zázemím, který jim umožňuje najít příležitosti v oblasti umělé inteligence a sladit pokročilé algoritmy umělé inteligence se strategií pro dosažení maximální návratnosti investic (ROI).

Hostitel podcastu a generální ředitel společnosti Emerj Artificial Intelligence Research, Daniel Faggella, každý týden vede rozhovory s nejvyššími představiteli umělé inteligence, datovými vědci, provozními vedoucími, datovými úředníky a spoluzakladateli společností z žebříčku Fortune 500 a startupů s jednorožcem.

Tyto rozhovory pomáhají vedoucím pracovníkům porozumět osvědčeným postupům umělé inteligence a odhalit trendy a případy použití, což umožňuje praktické přijetí umělé inteligence v jejich podnicích.

Daniel hostil několik předních obchodních lídrů AI ze společností jako Facebook, DeepMind, Nuance a IBM. Podcast je k dispozici na iTunes, Apple Podcasts, Stitcher a SoundCloud.

Podcast Data Crunch

Podcast Data Crunch přináší nejnovější zprávy a konverzace týkající se umělé inteligence, velkých dat, strojového učení a analytiky, díky čemuž budete informováni o nejnovějších trendech umělé inteligence.

  Jak přidat hudbu do svých snímků nebo příběhů ve Snapchatu

Hostitelé, Colin West, Van Ginkel a Remi Gould, datoví experti společnosti Missing Link Technologies, sdílejí své postřehy, analýzy, odborné znalosti, pozorování a ponaučení získané jako datoví vědci a analytici.

Vedou také rozhovory s předními představiteli umělé inteligence v oboru, aby pochopili a zdůraznili různé aspekty umělé inteligence a ML, jako je kvantové strojové učení, Earth Intelligence a analýza dat.

Přehlídka se také zabývá tématy, jako je datová strategie ve vzdělávacím sektoru, zefektivnění stavebního procesu pomocí AI a využití AI ke zvýšení efektivity vývojářů.

Tento vysoce hodnotný AI podcast tedy přináší intelektuální rozhovory o AI do každodenního života. Podcast Data Crunch si můžete poslechnout na Spotify.

AI s AI, CNA podcast

Andy Ilachinski a David Broyles hostují podcast AI s AI a zkoumají nejnovější objevy umělé inteligence a autonomii spolu s jejich vojenskými důsledky.

Tento podcast je produktem několika dalších podcastů CNA. CNA je nezisková a nezávislá výzkumná a analytická organizace, která se věnuje bezpečnosti a zabezpečení země.

Je to jeden z jedinečných podcastů a není snadno dostupný na mediálních platformách. Podcasty si však můžete poslechnout přímo na jejich webu.

Minulý týden v AI

Last Week in AI je podcast založený na umělé inteligenci od Skynet Today, který přináší týdenní diskuse o umělé inteligenci a shrnutí o pokročilém vývoji v oblasti umělé inteligence, robotiky, hlubokého učení a dalších.

Epizody podcastů se primárně zaměřují na nejnovější zprávy o AI a na to, jak systémy a řešení AI, NLP a ML mění dnešní prostředí.

Takže pokud jste někdo, kdo miluje zůstat na vrcholu trendů AI a konzumovat všechny nejnovější zprávy, které by mohly narušit svět, podcast Poslední týden v AI je pro vás.

Můžete si jej poslechnout na Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts nebo v aplikaci PodBean.

Zjednodušení dat

Making Data Simple pořádá AI Martin, viceprezident IBM pro vývoj dat a AI.

Cílem podcastu je nabídnout nejnovější úvahy o umělé inteligenci, velkých datech a jejich důsledcích pro podnik od několika odborníků z několika oborových odborníků.

Hostitel hovoří a vede rozhovory s nejlepšími odborníky v oboru s cílem zajistit co nejhladší porozumění AI a jejím řešením napříč odvětvími.

Je to jeden z nejlépe hodnocených pořadů na Apple Podcasts s hodnocením 4,3 z 5. Takže znovu, toto je jeden z ideálních podcastů, pokud se chcete dozvědět o nejnovějších trendech a řešeních AI, které používají jednotlivci, firmy a odborníci po celém světě.

Závěrečná slova

Umělá inteligence, strojové učení, NLP, datová věda a chatboti jsou některé z nejnovějších módních slov v tomto odvětví, která automatizují různé obchodní operace a narušují způsob, jakým pracujeme. Pokud jde o implementaci AI, není co zastavit, protože se očekává, že velikost trhu AI poroste každý rok o 120 % při 38,1 % CAGR mezi roky 2022 a 2030.

A pokud jste expert na AI, nadšenec AI nebo někdo, kdo se chce dozvědět více, podcasty jsou nejlepší způsob, jak se ponořit hlouběji a dozvědět se o nejnovějších trendech AI.

V tomto článku jsme diskutovali o některých nejlepších podcastech umělé inteligence a ML, které poskytují přehled o hlavních trendech, novinkách, implementaci umělé inteligence v různých odvětvích a další, s postřehy od nejlepších odborníků a výzkumníků na umělou inteligenci.

Nezapomeňte se tedy podívat na tyto podcasty o AI, abyste si rozšířili obzory a znalosti o AI a získali přehled o nejžhavějších novinkách a aktualizacích AI.

Dále se podívejte na nástroje pro podcasty, které vám pomohou začít s podcasty.