12 nejlepších OS Android pro PC

Mnoho z nás je tak zamilovaných do operačního systému Android, že téměř většina z nás by ho ráda používala na více zařízeních, zejména na těch silnějších, jako jsou naše notebooky nebo stolní počítače. Operační systém Android vytvořený společností Google patří k těm nejčastěji používaným a oblíbeným. Primárně je určen pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety. Zejména pokud jde o vytváření, stahování a instalaci aplikací, poskytuje spoustu všestrannosti a řadu možností. Jak většina z vás pravděpodobně dobře ví, je také možné získat operační systém Android pro PC a existuje široká škála softwaru emulátoru, který můžete najít online pro spuštění operačního systému Android na počítači. Dnes vám v tomto článku poskytneme některé z nich, abyste mohli snadno spouštět aplikace pro Android na počítači nebo notebooku se systémem Windows. Než začneme se seznamem, pojďme si vysvětlit, jak tyto aplikace fungují.

Nejlepší OS Android pro PC

Quick Emulator, open-source program, může napodobovat různé hostované operační systémy a CPU na různých hostitelích nebo pracovních stanicích. Emulátory Androidu využívají QEMU a mohou napodobovat hardware hostovaného zařízení, aby odpovídal hardwaru hostitelského zařízení. Funguje na vašem počítači jako software a převádí hostované aplikační binární rozhraní tak, aby se podobalo rozhraní na hostitelském zařízení. Emulace je neuvěřitelně pomalá, protože překlad je obtížný a časově náročný. Překlad se však stává jednoduchým a rychlým, pokud jsou architektury hostitelských a hostujících zařízení srovnatelné. Procedura binárního překladu je pomocí QEMU přeskočena, pokud vaše hostitelská a hostující zařízení mají srovnatelné architektury instrukcí. Hardwarově podporovaná virtualizace je procedura, jejímž prostřednictvím je hostované zařízení okamžitě spuštěno přímo na CPU hostitelského zařízení. Pro přizpůsobení architektury zařízení se používá hypervizor.

Počítač může například obsluhovat několik hostujících virtuálních strojů (VM) sdílením svých zdrojů, jako je paměť a výpočetní výkon, díky softwarovému programu zvanému hypervisor nebo monitor virtuálního stroje (VMM). Využívejte zdroje systému efektivněji s pomocí hypervizoru, který také umožňuje větší mobilitu serveru. Hypervizory lze rozdělit do dvou kategorií: supervizory typu 1 (holý kov) a typu 2 (hostované).

 • K hardwaru hostitele mají přímý přístup hypervizory typu 1, které fungují jako tenké operační systémy.
 • Hypervizory typu 2 vám umožňují používat aplikaci pro Android spuštěním prostřednictvím softwaru, podobně jako to dělají jiné počítačové aplikace a programy.

Nyní, když známe základy fungování emulátorů Androidu, pojďme hned vpřed na seznam.

1. Chrome OS

Pro ty, kteří jsou primárně online, je Chrome OS dobrou volbou. Jedná se o desktopový operační systém od společnosti Google, který nabízí rychlejší, jednodušší a bezpečnější výpočetní prostředí. Chrome OS je k dispozici ke stažení a k jeho spuštění lze použít Chromebooky. Použijte aplikaci Obchod Google Play na modelu kompatibilního Chromebooku, přihlaste se a poté v nastavení aktivujte „Instalovat aplikace a hry z Google Play do Chromebooku“. To umožní aplikacím Android fungovat v systému Chrome OS. Je to docela slušná možnost, pro kterou se můžete rozhodnout, pokud hledáte trochu méně komplikovaný emulátor.

  Získejte oznámení jako Android L s černou listinou pro aplikace

Funkce:

 • Jednoduché použití
 • Bezpečný a bezpečný nástroj
 • Kompatibilní s Windows, MacOS a Linuxem

2. Bluestacks

Nemůžeme zapomenout na nejslavnější ze všech emulátorů, Bluestacks má rekord jako nejstahovanější emulátory v seznamu nejlepších OS Android pro PC. Na jakémkoli počítači poskytuje Bluestacks jednoduchý rámec pro spouštění aplikací pro Android. Bluestacks může být ideálním nástrojem pro simulaci operačního systému Android na vašem PC nebo notebooku, což vám umožní spouštět jakékoli programy založené na Androidu a hrát hry.

Funkce:

 • Jeden z nejrychlejších emulátorů Androidu.
 • Obsahuje předprogramované ovládání hry.
 • Přizpůsobené vestavěné ovládací prvky
 • Umožňuje hrát hry na mnoha displejích najednou.
 • Optimalizuje využití počítače při spouštění náročných aplikací.

 • Obsahuje funkci překladu v reálném čase, která vám umožní hrát hry ve vašem rodném jazyce.
 • Podporuje vyšší snímkovou frekvenci pro plynulejší herní zážitek.
 • Poskytuje širokou škálu HD her.
 • K dispozici je záznam videa.

 • Snadno pořizujte snímky obrazovky.

3. Lineage OS

LineageOS byl dříve známý jako Cyanogen, velmi oblíbená vlastní ROM, která se používala k flashování zařízení s vylepšeným OS. Lineage je samozřejmě zdarma a open-source a je postaven na operačním systému Android. Umožňuje vám jej přizpůsobit podle vašeho vkusu a preferencí, protože každý jedinec je jiný a váš gadget by měl být také. Uživatelé často instalují LineageOS na své smartphony a tablety, ale lze jej nainstalovat a používat také na počítačích se systémem Windows nebo Linux. Vzhledem ke své velké uživatelské základně je tento program neustále udržován a podporuje i nejnovější verze systému Android.

Funkce:

 • Dodává se se zamykací obrazovkou pro zvýšení bezpečnosti.
 • Má speciální funkci Privacy Guard, která vám umožní kontrolovat, jaký přístup má aplikace k vašim datům.
 • Upravte jas rozhraní, přemístěte ikony a přidejte motivy, aby vám vyhovovaly.
 • Aktualizace jsou pravidelně zpřístupňovány.

4. FydeOS

Pro provoz na počítačích Intel je FydeOS postaven na derivátu Chromium. Toto je také jeden z nejlepších operačních systémů Android pro PC, kde se aplikace pro Android snadno načítají a stahují. Navzdory tomu zde obchod Play nenajdete, protože byl primárně navržen pro čínský trh, kde jsou služby Google zakázány. Je možné načíst aplikace a použít externí obchod s aplikacemi. Bohužel, i přes nedávný upgrade, majitelé 32bitových strojů stále nemohou spustit tento operační systém. Chcete-li synchronizovat data v prohlížeči Chrome, můžete se přihlásit pomocí účtu Google. Instalace aplikací pro Android je hračka. Chcete-li stáhnout a nainstalovat aplikace pro Android, musíte nejprve spustit aplikaci pro Android z police (zásuvka aplikací). Po vyžádání vašeho přijetí vás požádá o souhlas s některými podmínkami.

Funkce:

 • Prohlížeč Chromium má užitečnou funkci, která vám umožňuje prohledávat karty a mezi 20 otevřenými kartami najít tu, kterou hledáte.
 • Nově vytvořená sekce Tote pro rychlý přístup k naposledy použitým a připnutým souborům se nachází vedle systémové nabídky.
 • Programy, které se mají spouštět na konkrétní ploše, můžete průběžně určovat podle svých preferencí díky optimalizaci funkce virtuální plochy, která umožňuje lepší správu pro každou zřízenou plochu.
 • Namísto použití tradičních klávesových zkratek Ctrl + V pro vkládání můžete nyní používat současně klávesy Win + V pro přístup k funkci superschránky, která vám umožní prozkoumat a vybrat posledních 5 věcí ve vaší schránce.
 • Byl přidán integrovaný software Screen Capture, přístupný přímo ze systémové nabídky, a podporuje nahrávání videa i zvuku na obrazovce.

5. Nox Player

Z hlediska funkčnosti je Nox Player fantastickou alternativou k Bluestacks. Ve světle toho to můžete zkusit, pokud i vy chcete hrát hry pro Android přímo na vašem počítači. Schopnost Nox Playeru být druhou velmi přizpůsobivou a kompatibilní volbou je jednou z jeho nejsilnějších vlastností. Je to proto, že Nox Player pracuje s 32bitovými i 64bitovými operačními systémy, což vám umožňuje používat jej téměř s jakýmkoli počítačem podle vašeho výběru. Nox Player poskytuje uživateli klíčovou mapovací funkci, stejně jako starý emulátor Bluestacks. Protože podporuje klávesnice i herní ovladače, můžete tuto funkci využít bez ohledu na to, jakou metodu zadávání zvolíte. Po přiřazení všech herních kláves nebudete muset ke klikání do hry používat myš, takže je to mimořádně proveditelné pro všechny mobilní hráče. Přestože může být k dispozici široká škála nastavení, Nox Player obsahuje dokonce funkci maker. S pomocí této funkce maker můžete navrhnout mnoho automatizovaných procesů, které po stisknutí jediné klávesy provedou pouze některá virtuální stisknutí kláves.

Funkce:

 • Výborná kompatibilita
 • Lehká váha
 • Úžasné na hraní

6. Projekt Android x86

Apache Public License 2.0 řídí Android x86, open-source program. Pomocí tohoto odlehčeného emulátoru můžete na stolním počítači nebo PC zažít prostředí podobné Androidu.

Funkce:

 • Podporovány jsou WiFi a Bluetooth.

 • Podobné jako Lineage OS.
 • Aktivně na něm pracuje několik přispěvatelů a vývojářů.
 • Jednoduché ovládání pro multitasking.

7. Genymotion

Výkon a jednoduchost emulátoru Android od Genymotion jsou bezkonkurenční. Je to jeden z nejlepších OS Android pro PC. Instalace Genymotion vyžaduje pouze tři kliknutí. Bez problémů zapadá do prostředí, které používáte pro vývojáře. Vyberte si ze seznamu jakékoli mobilní zařízení, které vás osloví. Poté vyberte verzi systému Android a začněte testovat. Genymotion přichází v různých iteracích. Verze pro stolní počítače může být nainstalována na PC a může tedy replikovat několik verzí Androidu, aplikací atd. Android můžete bezplatně používat na počítači se systémem Windows, Mac nebo Linux, protože je zdarma pro osobní použití.

Funkce:

 • Poskytuje vám možnost otestovat aplikaci v různých stavech baterie.
 • Pomocí GPS můžete otestovat geolokační schopnosti svých aplikací a nastavit několik míst pro svůj smartphone.
 • Přední a zadní kameru virtuálního zařízení lze nastavit pomocí webové kamery vašeho počítače, pokud ji má. Můžete také nakonfigurovat falešnou kameru tak, aby zobrazovala prázdný pohled s pohyblivým indikátorem Genymotion.
 • Dálkové ovládání, které vám umožní ovládat virtuální zařízení z jiného skutečného zařízení (se systémem Android 2.2 nebo vyšším). Dotykové vstupy a události akcelerometru jsou přenášeny do Genymotion prostřednictvím přidruženého fyzického zařízení.

8. Bliss OS

Bliss x86 je další položka na našem seznamu nejlepších OS Android pro PC. Dalším open-source programem pro OS Android je Bliss OS x86, který je nejen bezpečný, ale má také spoustu špičkových funkcí. Pro stolní počítače, tablety a skladová zařízení je Bliss OS dostupný ve třech různých verzích, ze kterých si můžete vybrat.

Funkce:

 • Na různých úrovních existují různé úrovně vylepšení, úprav a optimalizací.
 • K dispozici pro několik platforem, jako je Linux, Windows, macOS a Chromebooky.
 • Podporovány jsou architektury x86 a ARM.
 • Součástí jsou i nastavení pro gamepady.

9. Základní OS

Dalším z nejlepších OS Android pro PC v roce 2022 je bezpochyby PrimeOS. Nejhezčí vlastností tohoto operačního systému je jeho nenápadný, ale sofistikovaný vzhled. Nejlepší na tom je, že je zahrnut DecaPro, jeden z nejlepších mapovacích nástrojů, jaké kdy uvidíte. Umožňuje vám to nejlepší možné ovládání myší a klávesnicí.

Funkce:

 • Kompatibilní s Mac i Windows.
 • Super rychlé
 • Poskytuje vám plnohodnotný desktopový zážitek.

10. Subsystém Windows pro Android

S Windows 11 nemusíte nastavovat celý operační systém Android. Pokud je váš hardware kompatibilní s Windows 11, můžete jednoduše spouštět aplikace pro Android. Podsystém Android byl upgradován na Android 12.1 v důsledku nedávného vydání společnosti Microsoft. Zákazníci se stabilní verzí Windows 11 získají i stabilní subsystém Android 11. Pokud potřebujete pomoc se stažením a instalací, můžete postupovat podle podrobných pokynů pro použití programu Windows Subsystem.

11. LDPlayer

PUBG Mobile a Call of Duty lze hrát online pomocí emulátoru Android LDplayer. Když máte slušný hardware, budete chtít napodobit Android na vašem počítači se systémem Windows. Může to být fantastický emulátor pro hraní PUBG na mobilním zařízení. Při testování na počítači i5 (GTX 1060) hra běžela při 60 snímcích za sekundu, extrémním zobrazením HDR a rozlišením 2K. To je to nejlepší, co tato hra může nabídnout. Občas můžete dostat pokles snímků, protože se jedná o válečnou hru Battle Royale, ale emulátor stojí za vyzkoušení.

Funkce:

 • Rychlejší zpracování.
 • Větší FPS.
 • 100 procent zvýšený výkon.
 • Snížené využití CPU a GPU.
 • Vyšší účinnost.
 • Perfektní herní výkon.

12. Koplayer

Jakákoli aplikace nebo hra pro Android může být spuštěna na vašem PC pomocí emulátoru Koplayer Android. I když má i další funkce, je speciálně zaměřen na hráče Android a producenty obsahu. Schopnost tohoto emulátoru zachycovat video je jednou z jeho nejpoužívanějších součástí. Zachycenou hru můžete sdílet tak, že ji nahrajete přímo z obrazovky emulovaného zařízení. Kromě toho si můžete stáhnout programy ze samoobslužného obchodu emulátoru.

Funkce:

 • Nabízí velmi přímočaré, uživatelsky přívětivé a interaktivní uživatelské rozhraní.
 • Můžete mít větší radost a vášeň při používání všech aplikací pro Android na velké obrazovce.
 • Uložte si svá oblíbená videa a sledujte je, kdykoli se vám to bude hodit, díky vestavěné možnosti nahrávání videa.
 • Nabízí obsah ke stažení, který lze hrát zdarma.
 • Vaše hraní lze zaznamenat a ukázat komukoli, koho si vyberete, včetně vašich přátel.
 • Protože má vestavěný obchod Google Play, můžete stisknutím tlačítka přistupovat k libovolnému softwaru přímo z uživatelského rozhraní emulátoru.
 • Panel nástrojů poskytuje rychlý přístup k nastavením, včetně výběru rozlišení, konfigurace kláves šéfa, snímání obrazovky, ovládání zvuku a dalších možností.

***

Existuje spousta takových emulátorů, které se kvalifikují dostatečně dobře, ale pokusili jsme se vyprávět a seznam nejlepších OS Android pro PC, který je aktivní a stále přijímá aktualizace. Vzhledem k ukončení mnoha čínských aplikací a nástrojů v různých zemích vám výše uvedený seznam poskytuje aktualizovaný seznam, který vás nenechá viset s nefunkčními weby a doménami nebo ukončenými emulátory, ale pouze s těmi nejlepšími na internetu. Doufám, že tento článek přidal do vašeho života nějakou hodnotu, podělte se o svou cennou zpětnou vazbu v sekci komentářů níže a také sdílejte jakékoli další emulátory pro počítače, které jsme mohli vynechat, a sdílejte lásku s komunitou. Uvidíme se příště, do té doby adios!