etechblog

12 užitečných tipů pro začínající návrháře povrchových vzorů

Klíčové věci

  • Buďte kreativní s různými technikami, kombinujte tradiční a digitální metody a vytvořte jedinečné povrchové vzory, na které jste hrdí.
  • Neomezujte se na jeden software; prozkoumejte různé programy a najděte ty, které nejlépe vyhovují vašemu stylu designu a potřebám.
  • Zůstaňte v obraze s trendy na trhu a začleňte je do svých návrhů povrchů, abyste získali pozornost a potenciálně generovali prodej.

Od plážových ručníků po grafická trička nás obklopuje povrchový vzor. Pokud se toužíte stát profesionálem v této oblasti a překonat počáteční problémy, tyto tipy by vám měly pomoci začít.

1. Používejte různé kreativní techniky

I v digitálním světě umělci stále používají tradiční techniky a povrchový design není výjimkou. Textury ze skutečného světa jsou skvělým doplňkem k digitálním povrchovým vzorům – textura plátna nástěnného závěsu, neprůhlednost akvarelových inkoustů nebo roztrhané okraje papíru.

Můžete vytvořit celý svůj povrchový design tradičně a poté pomocí digitálních metod vytvářet vzory, přesouvat objekty nebo měnit barvy. Můžete kombinovat software a techniky, abyste získali jedinečné výsledky. Cokoli, co vede k návrhům, na které jste hrdí, lze vytvořit jakoukoli metodou, která vám vyhovuje.

2. Prozkoumejte různý software

Ne každý software pro digitální návrh je stejný a jako návrhář povrchů byste měli ocenit rozdíly. Dokonce i mezi softwarem Adobe Creative Cloud můžete použít Illustrator, Photoshop, Adobe Express nebo Adobe Fresco každý z různých důvodů, i když váš styl návrhu zůstane stejný.

Být povrchovým designérem neznamená, že musíte zůstat loajální k jednomu programu nebo společnosti. Možná rádi kreslíte v Procreate a vektorizujete v Illustratoru nebo vytváříte vektory v Inkscape a přidáváte texturu do Photopea – bezplatná alternativa k Photoshopu.

  15 nejlepších startupových komunit, kde se podnikatelům daří

Možná dáváte přednost použití Photoshopu k vytváření bezešvých vzorů, i když všechny své surové návrhy vytváříte v jiných programech. Seznamte se s výhodami každého softwaru a opřete se o ně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Proveďte průzkum trhu na Pinterestu, módních blozích nebo osobně a zjistěte nadcházející trendy a poté zahrňte trendy do svých povrchových návrhů. Trendy mohou zahrnovat motivy jako zvířata, zvířecí potisky, kýčovité předměty, určité barvy nebo trendy fráze.

Naskočení na trendy ve správný čas si může všimnout vašich povrchových vzorů a vést k podílům a prodejům po dobu trvání trendu – některé trendy mohou trvat roky. Nenechte se tím odradit od vytváření návrhů, které nesouvisejí s aktuálními trendy, pokud je to to, co máte chuť vytvářet. Můžete být tím, kdo udává trendy.

4. Použijte omezenou paletu barev

Úkol vybrat barevné palety může být někdy ohromující. Nejen, že vám to může bránit v tom, abyste začali s návrhem, pokud příliš přemýšlíte o barvách, ale také může být snadné nechat se unést nekonečnou dostupností barev a zanechat vám křiklavý výsledek.

Začněte své návrhy pomocí jednobarevné palety. To vám pomůže soustředit se na vizuály spíše než na barvy, které můžete přidat později.

Vyzvat se s omezenou paletou barev je další skvělý způsob, jak vytvořit harmonické vzory povrchových vzorů. Nejúspěšnější povrchové vzory nemají více než pět barev; méně je obvykle více.

5. Design z výzvy nebo výzvy soutěže

Existuje několik návrhových výzev, které podpoří vaši kreativitu, dostupných online a jako designér – nebo začínající návrhář povrchů – je dodržování pokynů skvělým způsobem, jak si procvičit.

Kromě kreativních výzev můžete narazit na soutěže vyžadující vzory nebo umělecká díla. Nic vám nebrání přihlásit se do soutěže s vlastními návrhy nebo jednoduše použít soutěžní výzvu nebo výzvu pro sebe.

  13 nejlepších robotických mopů pro pískavé čisté podlahy

Stávající výzvy mohou být použity pro inspiraci, zda se přihlásíte do soutěže nebo výzvy, je jen na vás. Pokud jste inspirováni k tvorbě, můžete svůj výtvor použít ve svých vlastních vzorech povrchů.

6. Přeměňte stávající umělecká díla na nové návrhy a vzory

Pokud se v budoucnu soustředíte na to, stát se povrchovým designérem, neslevujte z žádného předchozího uměleckého díla, které jste vytvořili. Můžete použít staré umění, které jste vytvořili, a přeměnit ho na nové vzory a vzory.

Je na vás, zda použijete celý kus dříve vytvořeného uměleckého díla nebo jednoduše vezmete motiv a znovu jej použijete. Můžete dokonce použít své staré umělecké dílo nebo náčrtky pouze pro inspiraci.

7. Nastavení online obchodů

V digitální éře je snazší než kdy jindy prodávat své povrchové návrhy, aniž byste museli držet zásoby nebo otevřít kamenný obchod ve vašem městě. Můžete založit mnoho online obchodů, které prodávají stejné návrhy na více místech.

Pro návrháře povrchových vzorů jsou nejlepší online obchody pro nastavení Společnost6 a RedBubble– i když existuje spousta dalších míst, kde můžete své návrhy prodávat online. Society6 i RedBubble jsou modely pro tisk na vyžádání, takže vše, co musíte udělat, je nahrát návrhy povrchů a přiřadit je k produktům na stránkách. Když si někdo objedná produkt, web jej vyrobí a odešle.

8. Podívejte se na hodiny designu a výukové programy

Umělci a designéři by se měli neustále učit. Ať už se učíte přímé dovednosti o povrchovém designu, související dovednosti, jako jsou tyto bezplatné kurzy Coursera pro grafické designéry, nebo se hluboce ponoříte do softwarových tutoriálů, vaše návrhy se budou jen zlepšovat.

Povrchoví designéři rádi CatCoq poskytovat video a blogové výukové programy, sdílet své osobní techniky a zdroje. Na Skillshare, Pinterestu a YouTube najdete mnoho návodů pro návrh povrchu.

9. Sdílejte svou práci

Sdílení vaší práce vám umožní vybudovat si publikum. Návrhy můžete sdílet na osobní stránce sociálních médií, jako je Instagram nebo Pinterest, ale sociální média nejsou jediným způsobem sdílení. Vytvořené kousky darujte ostatním, nebo je sami noste či používejte.

  10 důvodů, proč používat CRT místo LED pro Retro Gamers nebo tak něco

Na sociálních sítích můžete také sdílet zákulisí výroby svých produktů, počáteční náčrtky, inspirativní fotografie nebo hotové kousky. To povzbudí více lidí, aby se podívali na vaši práci.

10. Spolupracujte s ostatními

Spolupráce s dalšími kreativci nebo firmami pomáhá inspirovat nové způsoby práce a posouvá vaše návrhy do pohledu nového publika. Podívejte se na naše tipy pro úspěšnou kreativní spolupráci a zjistěte, jak je můžete aplikovat na povrchový design.

11. Začněte s výklenek

Zatímco možnosti produktů s povrchovými vzory jsou nekonečné, nemusíte mít pocit, že musíte tvořit pro všechny. Ve skutečnosti vám nalezení menšího výklenku produktů zabrání pocitu zahlcení neomezenými možnostmi.

Proveďte základní průzkum vašeho zamýšleného publika, produktů, které by si koupili, a typů povrchových úprav, které se na těchto produktech obvykle vyskytují. Zaměřte svůj umělecký styl na dva nebo tři záměrné produkty a stanovte si své cíle při navrhování pro ně.

Pokud to uděláte pro začátek, vybudujete si sebevědomí i portfolio. Své kategorie produktů můžete rozšířit, jakmile se budete cítit připraveni, jen se ujistěte, že vaše povrchové návrhy dávají smysl na nových produktech, které vytvoříte.

12. Licence na vaše dílo

Licencování vašich povrchových vzorů vám pomůže dostat vaše návrhy do veřejného zobrazení. I když můžete své návrhy prodávat bez licencování, mělo by to být něco, o co byste měli usilovat jako profesionální návrhář povrchů.

Pokud sdílíte své návrhy povrchů online, na trzích nebo již máte úspěšný obchod, může vás kontaktovat licenční zástupce. Ale pokud vás tento úspěch ještě nenašel, nebojte se sami kontaktovat licenční agentury.

Navrhněte své povrchové vzory s jistotou

S těmito tipy budete o něco více informováni o tom, jak se stát fantastickým návrhářem povrchů. Procvičování vašich uměleckých a designových dovedností je jen polovina úspěchu. Úspěšný umělec povrchových vzorů se musí nejprve usadit, sdílet práci a obrázky ze zákulisí a čelit omezením v barvě, softwaru nebo technice. Čím více budete cvičit a zkoušet nové techniky, tím lepší budou návrhy povrchových vzorů.

x