etechblog

Kompletní průvodce používáním funkce duševní pohody v aplikaci Apple Health

Klíčové věci

  • Aplikace Apple Health v iOS 17 obsahuje funkce pro duševní zdraví, jako je sledování nálady, minuty cvičení, údaje o spánku a dotazník o duševním zdraví.
  • Vyplnění dotazníku o duševním zdraví může pomoci posoudit rizika úzkosti a deprese, poskytnout zdroje a umožnit vám exportovat vaše výsledky.
  • Aplikace vám také umožňuje sledovat váš stav mysli a zaznamenávat emoce a poskytuje informativní články, které vám pomohou pochopit a zlepšit vaše duševní zdraví.

Apple přidal funkce duševního zdraví do své aplikace Zdraví s vydáním iOS 17. K těmto funkcím máte přístup ze sekce Mental Wellbeing a sledujte svůj stav mysli, riziko úzkosti, minutu pozornosti a další.

Zde probereme vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít s funkcí duševní pohody společnosti Apple na vašem iPhonu nebo iPadu.

Co můžete vidět v sekci Duševní pohoda

V sekci Mentální pohoda najdete řadu různých údajů, počínaje minutami cvičení, které ukazují čas, který strávíte rychlým pohybem nebo cvičením, a údaji o spánku, které ukazují dobu strávenou v posteli za několik dní.

Pokud máte Apple Watch spárované s iPhonem a používáte je denně, vaše minuty cvičení a údaje o spánku budou přesnější, protože jejich senzory vám umožní taková data lépe sledovat.

Pokud ve stejném menu posouváte o kousek dolů, najdete také všímavé minuty, stav mysli a čas za denního světla. Jednou z nejlepších funkcí, které můžete v této sekci najít, je komplexní dotazník o duševním zdraví a vylepšený nástroj na sledování nálady, který vám pomůže lépe porozumět vašemu duševnímu zdraví.

  Jak psát římská čísla ve Wordu

Jakmile projdete přes tyto funkce, najdete sekci O aplikaci věnovanou výhradně poskytování informací a zvyšování povědomí prostřednictvím informativních článků a výzkumu.

Vyplňte dotazník o duševním zdraví

Nyní, když máte obecný přehled o rozvržení části Duševní pohoda a o tom, co obsahuje, začněme ji používat podle svých nejlepších schopností. Doporučujeme vám, abyste nejprve zhodnotili své současné duševní zdraví, abyste věděli, kde jste, než se rozhodnete, jak se pohnout vpřed. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, by bylo vyplnění dotazníku o duševním zdraví a nastavení sledování duševního zdraví vašeho iPhone.

Vše, co musíte udělat, je posouvat se dolů v sekci Mental Wellbeing a klepnout na modré tlačítko Vyřídit dotazník. Poté stiskněte Begin a odpovězte na všechny své otázky. Chcete-li zobrazit své výsledky, vyberte možnost Hotovo, která vám ukáže stupnici předpovídající vaše riziko úzkosti a deprese, poradí, jak postupovat, umožní vám exportovat výsledky ve formátu PDF pro pozdější použití a poskytne více zdrojů pro případ, že budete potřebovat pomoc.

Jakmile budete hotovi, vaše riziko úzkosti a deprese se objeví v horní části sekce Duševní pohoda. Můžete na ně klepnout a vzít si samostatné dotazníky týkající se úzkosti a deprese pro další vyhodnocení.

Mějte přehled o svém stavu mysli

Nyní, když jste si vzali všechny dotazníky o duševním zdraví, můžete začít používat některé funkce sledování duševního zdraví, počínaje stavem mysli.

  Proč je film lepší než digitální fotografie: 6 důvodů

State of Mind přesně sleduje, co říká název: jak se cítíte během dne a jaké emoce v určitou dobu prožíváte. Otevřete Stav mysli a potom klepněte na Začít pro protokolování dat. Když klepnete na Začít, budete dotázáni, zda chcete zaznamenat emoci nebo náladu. Vyberte svou preferenci a klepněte na Další. Postupujte podle pokynů až do úplného konce a stiskněte Hotovo.

Pokud nejste nejlepší v pravidelném protokolování dat, můžete na konci svého příspěvku zapnout připomenutí. Když se podíváte zpět na tato data, pomůže vám to reflektovat vaše emocionální vzorce, identifikovat spouštěče a v případě potřeby vám pomůže rozhodně vkročit do akčního plánu. Pokud si myslíte, že to nestačí, můžete své Apple Watch vždy optimalizovat tak, aby podporovaly i vaše duševní zdraví.

Další údaje, které můžete přidat

Cvičení a sluneční záření přímo souvisí s uvolňováním serotoninu ve vašem těle, který je zodpovědný za pocity celkové pohody a štěstí. To je důvod, proč aplikace Apple Health sleduje vaše minuty cvičení a čas strávený na denním světle.

Můžete také přidat údaje o spánku, které vám umožní zobrazit průměrnou dobu, kterou jste za týden strávili v posteli. Tato data se obvykle zaznamenávají automaticky, ale můžete je přidat i ručně tak, že přejdete do režimu spánku a klepnete na Přidat data v pravém horním rohu. Nakonec tu máme sekci Mindful Minutes, kterou aplikace popisuje jako „stav aktivní, otevřené pozornosti na přítomnost“ a „žití v okamžiku“.

  Má ChatGPT problémy s ochranou osobních údajů?

Uvědomit si svůj spánkový cyklus, cvičební rutinu, čas strávený venku, úroveň uvědomění si svého okolí, svých emocí a nálad je skvělý způsob, jak nastartovat svou cestu duševního zdraví, a můžete ji doplnit. stažením některých z nejlepších mobilních aplikací pro kurzy duševního zdraví.

Přečtěte si dostupné články

Žijeme ve světě poháněném informacemi a myšlenkami a ti, kdo mají znalosti, jsou nepopiratelně mocní. Jsou to právě oni, kdo dokáže procházet problémy, přijímat informovaná rozhodnutí a provádět pozitivní změny. Čtení vynalézavých materiálů je životně důležité pro získání základních znalostí.

Pár článků najdete dole v sekci Duševní pohoda. Běžné obavy o duševní zdraví, jak pečovat o své duševní zdraví a důležitost spánku a denního světla jsou některé příklady. Tyto články nabízejí cenné postřehy a pohledy a pomohou vám využít znalosti, které potřebujete, abyste zůstali na vrcholu svého duševního zdraví.

Vše, co musíte udělat, je klepnout na články a začít číst. Některé články také obsahují externí odkazy na zdroje podpory Apple, které vás zavedou na stránku organizací, které vám mohou poskytnout potřebnou pomoc.

Začněte svou wellness cestu s funkcí duševní pohody společnosti Apple

Odhodlání společnosti Apple zlepšit pohodu svých uživatelů je evidentní s aktualizací iOS 17, protože přináší funkce duševního zdraví do vestavěné aplikace Zdraví. Množství dotazníků, sledovačů nálad a vysoce kvalitní články umožňují uživatelům získat hlubší vhled do jejich duševního zdraví.

Pokud se chcete vydat na cestu duševního zdraví a nevíte, kde začít, sekce Mental Wellbeing v aplikaci Apple Health se může ukázat jako užitečný společník a průvodce.

x