TikTok

20+ statistik TikTok, které si v marketingovém světě nemůžete dovolit ignorovat

Prezentace statistik TikTok by měl znát každý obchodník!

TikTok, dříve Musical.ly, je nejlepší platforma sociálních médií, pokud jde o čas, který na ní lidé tráví každý den. Ale co dělá TikTok tak populární?

TikTok byl průkopníkem v zavádění obsahu krátkých videí. Nejen to, další statistiky TikTok, jako je to, jak se stal jedním ze světových lídrů v odvětví aplikací sociálních médií ovládaných Meta, jsou neuvěřitelné!

Značky a firmy milují TikTok, protože má jedno z nejvyšších stažení aplikací vůbec a lidé jsou na TikTok neustále. Je to dobré místo, kde můžete zacílit na dalšího zákazníka nebo znovu zacílit na svého staršího zákazníka pomocí obsahu, který je zajímavý, poutavý a zábavný.

Pokud chcete, aby byla vaše marketingová hra silná, nemůžete ignorovat sílu TikTok. Chcete-li skutečně pochopit sílu, kterou má TikTok nad podniky a značkami, podívejte se na těchto 26 neuvěřitelných statistik TikTok:

Table of Contents

Mileniální fanoušci

Mileniálové milují TikTok, 2,3x pravděpodobněji označí značky

Mileniálové TikTok milují a jsou 2,3x pravděpodobnější označit značku nebo vytvořit příspěvek. Může jít o recenzi příspěvku k produktu, zákulisí nebo rozbalovací video. Bez ohledu na obsah najdete mileniály, kteří interagují s vaší značkou mnohem více než jiné síťové platformy.

Ve skutečnosti zjistíte, že 62 % mileniálů zveřejňuje příspěvky, jakmile interagují s vtipným nebo zábavným obsahem. Pokud chcete cílit na největší skupinu na TikTok, která má v současnosti největší kupní sílu, jděte na zábavný hlas značky a vytvářejte vtipný obsah.

To je důvod, proč je zákaznický servis sociálních médií nyní velmi důležitý, protože velkou většinu kupujících značky lze nalézt online.

Rychle rostoucí stahování

TikTok dosáhl v roce 2020 313,53 M+ stažení

Zdroj: Statista

Formát krátkého videa, který se právě teď stal naprostým humbukem napříč sociálními médii, byl spuštěn společností TikTok. TikTok, který zahájila společnost ByteDance, vznikl jako Douyin v roce 2016.

Ale v roce 2020 dosáhl celosvětové slávy 313,53 milionů stažení v prvním čtvrtletí roku 2020. To je nejvyšší počet čtvrtletních záznamů, které TikTok do dnešního dne vygeneroval.

Ve skutečnosti je to docela výkon, protože je to první aplikace mimo Meta, která dosáhla 3 miliard globálních stažení, zvláště v době, kdy byla zakázána na jejím největším trhu – v Indii. Kromě toho je třeba vzít v úvahu jeho konkurenta YouTube, který později v roce 2020 uvedl na trh šortky na YouTube.

Myslím, že popularita TikTok v roce 2020 prudce vzrostla, protože pandemie všechny uvěznila v jejich domovech a oni se snažili zabavit TikTok – sledováním a vytvářením těchto krátkých videí.

2. čtvrtletí roku 2020 zaznamenalo 291,99 milionu stažení, což je druhý nejvyšší počet stažení, jaký kdy TikTok vygeneroval za jediné čtvrtletí. Poté se čísla mezi 3. čtvrtletím roku 2020 až 4. čtvrtletím roku 2020 každé čtvrtletí snižovala mezi 161,65 – 244,23 miliony stažení.

Počínaje rokem 2023 vykazuje celosvětový počet stažení progresivní nárůst. Globální stažení TikTok bylo zahájeno na 239,29 milionu v 1. čtvrtletí roku 2023, vzrostlo na 257,93 milionu ve 2. čtvrtletí a aktuálně je to 272,7 ve 3. čtvrtletí roku 2023.

  Jak nahrát vysoce kvalitní video na TikTok

Vezměte prosím na vědomí: 272,7 milionů stažení (zaznamenaných ve 3. čtvrtletí 2023) je třetí nejvyšší globální počet stažení, jaké kdy TikTok od svého vzniku vygeneroval.

Denní použití

Lidé používají TikTok v průměru 1,5 hodiny denně

Zdroj: SensorTower

Lidé tráví na TikTok každý den nejvíce času – strávili neskutečné množství času v průměru 95 minut v roce 2022. To je obzvláště zajímavé, protože TikTok je v Indii od roku 2020 nadále zakázán.

Je to proto, že přicházejí o svůj největší trh, který primárně pochází z této země, a přechází na Instagram nebo YouTube nebo Facebook.

To však ve skutečnosti neovlivnilo TikTok, protože v prvním čtvrtletí 2020 měl nejvyšší instalace – 313,53 M+. To je velký úspěch, vezmeme-li v úvahu, že nepatří do rodiny Meta, a přesto ji nechává za sebou, pokud jde o čísla.

Podle statistik sociálních sítí je na druhém místě YouTube se 74 minutami strávenými denně a třetí je Instagram s 51 minutami denně.

29 % celosvětového publika TikTok otevírá aplikaci každý den. TikTok ve skutečnosti vidí druhé největší zapojení po Instagramu, lídr zapojení s 39 %.

Dotazy generované reklamou

74 % uživatelů generace Z se bude ptát na reklamu

TikTok je skvělé místo pro obchodníky, protože přitahuje generace Z, které interagují s obsahem vaší reklamy. Ve skutečnosti, podle Material Library 2022 Studie globálních nákupních reklamních produktů TikTok Marketing Sciencevíce než 74 % uživatelů generace Z požádá o další informace, jakmile uvidí dynamickou reklamu.

Zatímco marketéři (affiliate partneři a placená média) potvrzují, že reklamy na sociálních sítích jsou skvělým způsobem, jak zvýšit povědomí o značce a konverze, proč jsou dynamické reklamy TikTok oblíbené? Co je na nich jiného?

Dynamické vitrínové reklamy jsou vlastní videoreklamy vytvářené v reálném čase, které mají na paměti cílové publikum. Jsou personalizované a pomáhají obchodníkům zobrazovat pouze produkty skladem relevantnímu publiku pro efektivní segmentaci zákazníků. Tímto způsobem cílí nebo retargetují zákazníky na základě konkrétního chování nebo zájmu.

V dnešní době může publikum, zejména nastupující generace Z, poznat, které publikum je falešné nebo příliš dobré na to, aby to byla pravda. Dynamické reklamy jsou proto pro marketingové manažery skvělým způsobem, jak oslovit konkrétní publikum a zároveň z něj udělat zákazníky.

Rostoucí uživatelská základna

V roce 2025 se předpokládá 955,3 milionů uživatelů TikTok

TikTok byl svědkem svého největšího růstu na začátku roku 2020 s nejvyšší čtvrtletní stažení to kdy viděl. Když zmiňujeme celkový počet použití, rok 2020 začal s 465,7 miliony uživatelů TikTok, což se meziročně jen zvýšilo.

Navíc v roce 2021 se počet uživatelů TikTok zvýšil na 655,9 milionu a poté znovu na 755 milionů uživatelů o rok později v roce 2022.

V roce 2023 je to 834,3 milionu uživatelů a očekává se meziroční nárůst, který přinese 900,7 milionu uživatelů v roce 2024 a poté 955,3 milionu uživatelů v roce 2025.

Působivé výnosy

Tržby TikTok dosáhly v roce 2020 500 milionů dolarů jen z USA

TikTok si vedl výjimečně dobře, pokud jde o příjmy. Jak jinak si vysvětlit, že TikTok přináší o 205 milionů dolarů více než Meta, Snapchat a Twitter (nyní X) dohromady?

Mluvíme samozřejmě o nákupech v aplikaci. Tato čínská aplikace byla v centru pozornosti pro vytvoření nového video zážitku, který má lidi přilepené k jejich obrazovkám a další společnosti sociálních médií replikují formulář příliš brzy!

TikTok je průkopníkem – jak formou, tak příjmy – od roku 2019–2020. Dobrým příkladem toho je rok 2019, kdy TikTok přinesl celosvětově neuvěřitelných 200–300 milionů dolarů, zatímco o pouhý rok později bylo vše připraveno přinést 500 dolarů jen ze Spojených států.

Zejména nákupy v aplikaci TikTok vedly vpřed. Ve třetím čtvrtletí roku 2023 byly tržby z nákupů v aplikaci TikTok dosud nejvyšší, a to 680,74 milionu. Od roku 2021 jde o progresivní malý meziroční nárůst.

Bylo to poprvé ve čtvrtém čtvrtletí 2021, kdy tržby vyskočily z 407,01 milionu ve třetím čtvrtletí na 606,34 milionu ve čtvrtém čtvrtletí.

Čtěte také: Zajímavá fakta z YouTube, o kterých jste možná nevěděli

Fond pro tvůrce

TikTok údajně nabízí 500 USD Creator Fund

S rozmachem influencer marketingu nabízejí všechny sítě sociálních médií, včetně TikTok, Instagram, Facebook, X, Pinterest, pobídky k tomu, aby se ovlivňovali. Různé platformy sociálních médií přijaly různé přístupy, aby přilákaly více influencerů a kvalitních tvůrců, aby zvýšili své příjmy a zapojení.

TikTok je nabízí svým tvůrcům 500 dolarů. Údajně zve nové influencery s fondem pro tvůrce ve výši 500 USD, aby vytvořili obsah na jejich tržišti pro tvůrce. Jsem si jistý, že to funguje, protože platforma jede nezpomaleným tempem.

Pinterest také zveřejnil dvě kola žádostí pro Creator Fund s cílem motivovat tvůrce a podpořit jejich úsilí. Instagram má také bonusy za kotouče, IG Creator Incentive Programs a další monetizační nástroje, jako jsou Instagram Payouts, které odměňují skvělý obsah, konzistentní kreativitu a motivují tvůrce k pokračování ve tvorbě.

  Jak přestat někoho sledovat na TikTok

Uživatelé TikTok nakupují, aby si zlepšili náladu

TikTok Marketing Science Global Retail Path to Purchase (2021) odhaluje, jak jsou na tom uživatelé TikTok 1,3x pravděpodobnější koupit produkt, aby zvýšili, jak se cítí. To je docela důležitá statistika TikTok, zejména ve srovnání s jinými síťovými platformami, jako je Instagram nebo LinkedIn nebo Facebook.

To jsou skvělé statistiky pro affiliate marketéra nebo digitálního obchodníka, na které se může podívat. To je jeden z hlavních důvodů, proč se TikTok v posledních pěti letech prosadil.

Tržby TikTok pro iOS

41 % tržeb TikTok z iOS pochází z USA

Spojené státy americké jsou pro TikTok jedním z předních trhů, pokud jde o příjmy. Skutečnost, že jeho ekonomika vytvořila 39,4 milionů dolarů v roce 2022 protože TikTok je dostatečným důkazem.

Nemluvím zde však o celkových příjmech. Jedná se pouze o příjmy z iOS, generované z Apple App Store.

Další nejlepší zemí pro příjmy z iOS je Saúdská Arábie s 18 miliony dolarů vygenerovanými v roce 2022.

Tržby Google Play

Nejlepší tržby TikTok na Google Play pocházejí z USA, Německa a Francie

Nejen, že jsou Spojené státy nejlepším generátorem příjmů pro iOS pro TikTok, jsou také největším generátorem příjmů, pokud jde o nákupy uskutečněné prostřednictvím Obchodu Google Play v roce 2022. Ve skutečnosti USA pomohly TikTok generovat 41 milionů dolarů v roce 2022čímž tvoří 34 % celkových příjmů Google Play.

Německo je na druhém místě s téměř 18 miliony dolarů z příjmů z Google Play za TikTok, zatímco Francie zaujímá třetí místo s 6,81 miliony dolarů za TikTok.

Nejvyšší minimální čas strávený

Lidé stráví 197,8 milionů hodin na TikTok

Již jsem diskutoval o tom, jak TikTok zaznamenává nejvyšší minimální čas strávený ve srovnání s jinými platformami sociálních médií. Udržuje záznam nedotčený tím, že je také největším uchazečem o čas strávený na aplikaci všemi uživateli za den.

V současné době podle Wall Street Journal uživatelé TikTok utrácejí 197,8 milionů hodin každý den na platformě. Budete schopni pochopit, jak velké číslo je, ve srovnání se 17,6 miliony hodin strávených na Instagramu každý den. Vidíte ten obrovský rozdíl?

To vysvětluje, proč je TikTok nejlepší platformou sociálních médií, která se více angažuje než všechny platformy Meta dohromady. Není divu, že sociální CRM má nyní tak prvořadý význam.

Přednost obsahu značky

TikTok uživatelé mileniálů milují obsah značky, který je zábavný

Mileniálům, kteří se narodili v letech 1981 až 1996, je v současné době něco přes 20 nebo 30 let. Jsou největšími spotřebiteli většiny reklamních řešení pro sociální sítě, přidružených produktů a dalších. Obchodníci se proto chtějí konkrétně zaměřit na mileniály, aby prodávali rychleji.

TikTok je ideální platforma pro cílení na mileniály. Je to proto, že 1 ze 2 mileniálů na platformě považuje platformu za zábavnou. To je velké plus pro značky, které chtějí zvýšit viditelnost svých stránek nebo zvýšit zapojení.

Jaký druh obsahu by tedy značky měly vytvářet na TikTok, aby přilákaly vyšší mileniály, protože mají v současnosti největší kupní sílu? 40 % tisíciletých uživatelů na TikTok kteří jsou na módních cestách, preferují značkový obsah, který je zábavný a zábavný a je ochotný zaplatit!

Největší publikum USA

USA mají největší publikum TikTok

Již jsem zmínil, jak USA přispívají k nejvyšším výnosům (generovaným prostřednictvím Apple App Store a Google Play Store). Dává tedy smysl pouze to, že země má největší publikum pro TikTok 143 milionů uživatelů v říjnu 2023.

Další je Indonésie, malá ostrovní země v Asii, která má neuvěřitelných 106 milionů uživatelů TikTok. To je obzvláště zajímavé, vezmeme-li v úvahu, že Indie z Asie bývala nejlepším trhem pro TikTok, dokud nebyl v roce 2020 v zemi po politických sporech zakázán.

Brazílie je na třetím místě s 95 miliony uživatelů milujících TikToks v zemi.

Vytvářejte rychle textový obsah

Největším identifikátorem reklamní kreativy TikTok je text

37 % všech uživatelů TikTok cítíte, že největším identifikačním bodem kreativy TikTok je text. Můžete použít TikTok Inteligentní textnástroj pro generování textu, pro rychlé vytváření relevantního textového obsahu.

Ve skutečnosti má také Překladatelského asistenta, který vám pomůže přeložit text vaší reklamy do více než 50 jazyků a oslovit tak širší skupinu publika.

Smart Text však není k dispozici pro použití v USA (nejlepší trh TikTok) a Kanadě. Mezi hlavní jazyky, ve kterých Smart Text vytváří obsah, patří angličtina, němčina, ruština, Francie a vietnamština a pak existují další jazyky, do kterých lze přeložit.

Všichni milují TikTok

Kdo používá TikTok více? Muži nebo ženy?

Jasná odpověď neexistuje. Všichni milují TikTok. V některých případech však vedou ženy, zatímco v jiných muži. Takže si myslíme, že je to blízko!

  Jak někoho sledovat na TikTok

I když je rozdíl nepatrný, uživatelky TikTok byly 18,2 % ve srovnání s 18 % mužů která tvořila demografickou skupinu uživatelů TikTok ve věku 18 – 24 let.

Když se však přesuneme do další věkové skupiny mezi 25 – 34 lety, muži TikTok dominují s 16,6 %, zatímco ženy jsou na 16,3 %.

V obou těchto případech jsou rozdíly pro tuto zprávu z října 2023 nepatrné.

Více zábavných reklam

Zábavnější reklamy TikTok mají o 25 % vyšší lásku ke značce

TikTok Marketing Science Global Entertaining Ads Study 2022 odhaluje, že mileniálové ukazují O 25 % vyšší značka miluji reklamy TikTok, které jsou zábavnější. Mileniálové považují platformu za zábavnou a zábavnou, a proto je TikTok v této věkové skupině nejoblíbenější platformou.

Je to také důležitá statistika TikTok pro obchodníky, protože mohou cílit na mileniály pomocí zábavných reklam a přimět je k nákupu dalších produktů. Je to proto, že mileniálům je v současné době něco přes 20 a 30 let a mají největší kupní sílu, aby podpořili impulzivní nákupy, technologické vychytávky a oblíbené produkty na TikTok.

Síla osobních účtů

Osobní účty generují vyšší zhlédnutí na TikTok

Na TikTok nejsou obchodní účty tak populární, zejména ve srovnání s osobními účty. Osobní účty generují vyšší počet zobrazení na platformě.

Osobní účty na TikTok navíc generují průměr 30 100 zobrazení ve srovnání se 17 500 zhlédnutími z firemních účtů. To je důvod, proč by firmy měly spolupracovat s influencery a tvůrci, aby předvedli své produkty. Od těchto spoluprací tvůrců mohou očekávat lepší výsledky než obchodní účty, které přímo prodávají nebo zveřejňují.

Nejlepší místo pro nakupování

Gen Z je 1.8 pravděpodobnější, že bude nakupovat na TikTok

Generace Z, nastupující generace se všemi jejich cool žargony a kupní silou, jsou 1,8x vyšší pravděpodobnost, že budete nakupovat na TikTok spíše než přímá tržiště. Je to proto, že jejich nákupní rozhodnutí jsou ovlivněna jejich komunitami – tím, co nakupují ostatní lidé kolem nich, co je trendy na TikToku nebo Instagramu.

Ve skutečnosti většina Gen Z objevuje spoustu produktů na TikTok, než je objeví přímo nebo vůbec.

Dobrá návratnost investic do marketingu

TikTok’s má 16% ROI pro B2B marketéry

TikTok je ideálním místem pro B2B obchodníky, protože je to nejlepší platforma sociálních médií, pokud jde o zapojení. Navíc má 16% návratnost investic (ROI) pro B2B marketéry. Na druhém místě je s Instagramem.

Facebook je v tomto ohledu nejlepší platformou sociálních médií. Má nejvyšší ROI, pokud jde o B2B marketing v květnu 2023, s 22 %.

Inovativní reklama

2/5 uživatelů generace Z považují reklamy hlavní generace TikTok za inovativnější

TikTok je perfektní platforma pro cílení na uživatele Gen Z, protože 2 z 5 uživatelů Gen Z tvrdí, že reklamy TikTok jsou inovativnější než jiné platformy. To je obrovské plus, pokud je cílem vaší značky generovat potenciální zákazníky a zvyšovat konverze.

Generování potenciálních zákazníků je jedním z cílů reklamy TikTok, kde pokud uživatel klepne na CTA reklamy generující potenciálního zákazníka, otevře okamžitý formulář nebo jej přesměruje na váš web. Okamžitý formulář můžete použít ke shromažďování informací o uživatelích, rezervacích, dozvědět se o vaší firmě nebo produktu a další.

Marketing: B2B a B2C

Návratnost investic TikTok je 16 % pro B2B a B2C marketing

TikTok má 16% návratnost investic nejen pro B2B marketingové úsilí na platformách, ale také B2C marketing. Ve výsledcích tohoto marketingového průzkumu je na druhém místě s Instagramem a YouTube.

Facebook zůstává na prvním místě, populární pro Meta reklamy a Facebook Marketplace 22% ROI.

Pokud uvažujete o LinkedIn, má 7% ROI. Je to však vynikající volba pro obchodníky B2B i B2C, protože výdaje na reklamu jsou ve srovnání s ostatními nízké. Podívejte se, jaké další statistiky dělají LinkedIn platformou ideální pro B2B marketéry.

Zábavný obsah

62 % mileniálů na TikTok interaguje se zábavným obsahem

Již jsem zmínil, jak každý 1 ze 2 mileniálů na TikTok spojuje platformu se vším zábavným a zábavným. Také nakonec nakupují více od značek, o kterých si myslí, že jsou zábavné nebo zábavné.

Chcete-li přidat k této myšlence, je důležité si uvědomit, že 62 % mileniálů na TikTok pravděpodobněji interagují s obsahem, který je zábavný a zábavný.

Pokrytí USA

TikTok má 150 milionů amerických jednotlivců a 5 milionů amerických firem

Spojené státy se mezi lety 2020 a 2023 staly předním předním trhem pro TikTok. Ve skutečnosti generální ředitel TikTok Shou Zi Chew odhalil v Video TikTok že v roce 2023 používá TikTok 150 milionů amerických jednotlivců. Toto je počet aktivních uživatelů (měsíčně) a je to obzvláště zarážející, protože to je přibližně polovina populace země.

Kromě toho je TikTok domovem 5 milionů podniků ze Spojených států. Většina z nich jsou malé nebo střední podniky, což ukazuje, jak je TikTok skvělou platformou pro online prodej a zviditelnění pro vaše publikum!

Hledání spojení

74 % uživatelů TikTok najde lidi, se kterými se mohou spojit

Co dělá sociální síť populárnější než ostatní? Můžete si tu myslet spoustu věcí, ale myslím, že je to komunita. To je důvod, proč TikTok předčí všechny své ostatní konkurenty, protože 74 % jejích uživatelů na TikTok mohou najít lidi, se kterými se mohou ztotožnit.

Tato síť závisí na nejmocnějším spojení, které známe: na lidském spojení, a pomáhá značkám zužitkovat je a zároveň zajistit, aby zůstaly autentické a věrné svému publiku i sobě samým.

Věřím, že to je to, co dělá TikTok velmocí, kterou je, s krátkými videi a zábavným obsahem.

TikTok mění životy

Obsah TikTok se stal výjimečně oblíbeným, protože vás naučí životní hacky, které jste se nikdy nenaučili ve škole, a zjednoduší komplikovanou logiku. To vše dělá zábavnou a zábavnou formou. To je důvod, proč je pro své uživatele tak milý. Protože je u uživatelů tak populární, značky se cítí nuceny používat TikTok.

Pokud jste B2B nebo B2C marketér a zajímá vás, jak umístit svou značku na TikTok, vyberte si zábavný a vtipný obsah, se kterým se většina lidí může ztotožnit; ve výsledku zvýšíte viditelnost, konverze a prodeje.

Nyní, když jste si přečetli o TikTok, proč se učit, jak nahrávat videa TikTok na obrazovce na Android, iOS a Windows?

x