Prémiová sluchátka ANC se dodávají téměř v každé oblasti

Klíčové věci

  • Sluchátka Shure Aonic 50 Gen 2 ANC se vyznačují vylepšenou výdrží baterie, skvělou kvalitou zvuku a vynikající kvalitou sestavení.
  • Sluchátka jsou pohodlná a mají elegantní, pracný design v černé barvě.
  • Aplikace ShurePlus PLAY umožňuje rozsáhlé přizpůsobení zvukového ekvalizéru a přidává k celkovému zvukovému zážitku všestrannost.

Design Aonic 50 Gen 2 se příliš neodchýlil od originálu, ale dostal vylepšení výdrže baterie, lepší hybridní ANC, Snapdragon Sound a několik režimů prostorového zvuku.

Shure je synonymem pro kvalitu zvuku a jeho původní sluchátka Aonic 50 byla dobře přijata a často se o nich hovořilo jako o skutečném konkurentovi WH-1000XM4 od Sony. To je vznešené srovnání vzhledem k tomu, jak XM4 efektivně smetly všechno stranou. Nyní jsou tu sluchátka s aktivním potlačením hluku Shure Aonic 50 Gen 2, která přinášejí slušnou řadu vylepšení již tak špičkového balíčku.

Ale vzhledem k cenové kategorii Aonic 50 Gen 2, díky které tyto plechovky konkurují Sony, Bose, Bowers & Wilkins a dalším těžkým hitům, odráží cena kvalitu zvuku?

Obrazový kredit: Gavin Phillips/MakeUseOf Shure AONIC 50 Gen 2

Sluchátka Shure Aonic 50 Gen 2 ANC poskytují výjimečnou kvalitu sestavení v elegantním černém designu. S výdrží baterie z 20 na 45 hodin podporují širokou škálu kodeků Bluetooth, včetně Snapdragon Sound. Zatímco sluchátka znějí dobře hned po vybalení, přizpůsobitelný EQ aplikace ShurePlus PLAY je vítaným doplňkem.

Výdrž baterie Až 45 hodin

Mikrofony 6

Značka Shure

Velikost převodníku 50 mm

Hmotnost 334g / 11,8oz

Potlačení hluku Ano

Skládací č

Připojení Bluetooth, 3,5 mm

IP hodnocení N/A

Podporované kodeky SBC, AAC, LDAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, Snapdragon Sound

Klady

  • Stylový a pohodlný design
  • Skvělá kvalita sestavení
  • Dobrá kvalita zvuku, ANC funguje dobře
  • Rozsáhlé možnosti přizpůsobení prostřednictvím doprovodné aplikace
  • Dobrá výdrž baterie

Nevýhody

  • Výchozí EQ potřebuje trochu doladit
  • Při dlouhém poslechu se může cítit těžce

Styl a konstrukce

Shure na IFA 2023 oznámila nová sluchátka Aonic 50 Gen 2, která okamžitě rozvířila zvukové jazyky. Jeho první generace Aonic 50s vypadala skvěle, zněla skvěle a představovala pro společnost skvělou první sadu Bluetooth ANC sluchátek. Ale skvělá první generace může zkomplikovat následnou, druhou generaci; jak můžete zlepšit něco tak dobře přijatého pro začátek?

Gavin Phillips / MakeUseOf

Zdá se, že Shure začal s celkovým stylem Aonic 50 Gen 2, přičemž nová generace je k dispozici pouze v černé barvě. Výsledkem je uhlazený, ale pracný vzhled bez barev a záblesku, navržený tak, aby ukázal, že tyto plechovky znamenají podnikání. Jsou také extrémně dobře postavené, skládají se z kovového rámu s robustními panty spolu s polstrovanými náušníky a podobně polstrovaným nastavitelným hlavovým mostem.

  13 nejlepších platforem pro prodej vašich digitálních aktiv

Gavin Phillips / MakeUseOf

Během používání je na mou hlavu velmi malý tlak a i po několika týdnech intenzivního používání zůstává Aonic 50 Gen 2 pohodlný. Sluchátka obepínají většinu mých uší, což je ideální pro nošení a pasivní potlačení hluku a celkově se jedná o pohodlnou sadu sluchátek.

Shure se vyhnul dotykovému ovládání, kterému fandím, preferuje fyzické ovládání, které nelze náhodně aktivovat. Tlačítka se nacházejí kolem pravého náušníku, včetně tlačítka napájení a hlasitosti, plus přizpůsobitelný třípolohový posuvník, který ve výchozím nastavení ovládá možnosti ANC. Někomu může tato konfigurace připadat trochu zaneprázdněná, ale upřímně řečeno, jakmile jsou sluchátka zapnutá a posloucháte hudbu se zapnutým ANC, nebudete tlačítky ani přemýšlet.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Shure obsahuje pevné cestovní pouzdro s Aonic 50 Gen 2, které se hodí, když cestujete, a má úhlednou vnitřní kapsu pro nabíjecí kabel USB-C a kabel 3,5 mm až 3,5 mm jack.

Konektivita a výdrž baterie

Masivně zvýšená výdrž baterie byla jedním z největších témat, když Shure oznámilo druhou generaci Aonic 50. Původní model představoval 20 hodin přehrávání, ale Aonic 50 Gen 2 to více než zdvojnásobuje a poskytuje až 45 hodin. Je to přesné tvrzení, protože Aonic 50 Gen 2 mi na stole vydrží několik dní, než bude vyžadovat nabíjení.

Aonic 50 Gen 2 je také vybaven praktickou funkcí rychlého nabíjení, přičemž rychlé 15minutové nabíjení poskytuje až pět hodin přehrávání. Je to skvělá funkce, kterou nyní většina sluchátek obsahuje, a proto je neuvěřitelně frustrující, když není přítomna.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Nyní Aonic 50 Gen 2 podporuje obrovskou škálu kodeků Bluetooth. Je to jeden z největších rozsahů kodeků, které najdete na sadě sluchátek, a zahrnuje podporu pro streamování ve vysokém rozlišení, jak byste očekávali. Aonic 50 Gen 2 podporuje Sony LDAC spolu s AAC a SBC. Pak je tu také podpora pro aptX, aptX HD, aptX Adaptive a aptX Voice od Qualcommu.

Ale tím to nekončí. Aonic 50 Gen 2 také podporuje Snapdragon Sound, který vyžaduje smartphone nebo jiné zařízení se Snapdragonem 8 Gen 2 SoC. Bohužel žádnou z nich nemám po ruce, takže tuto funkci nemohu sám vyzkoušet. Snapdragon Sound je však navržen tak, aby poskytoval lepší prostorový zvuk, bezztrátový zvuk a vysoké rozlišení a obecně lepší přenos zvuku.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Přes veškerou podporu kodeků Aonic 50 Gen 2 a vynikající kvalitu zvuku po připojení je však připojení ke sluchátkům občas bolestné. Připojení Aonic 50 Gen 2 k mému notebooku mi trvalo solidních 10-15 minut a během tohoto období jsem se o tento proces pokusil několikrát. Měl jsem podobnou situaci s tabletem Android, i když se téměř okamžitě připojil k smartphonu Android (Tecno Phantom V Flip a Nothing Phone 2).

  6 nejlepších samovydavatelských platforem, které vám umožní pracovat

Přesto je kvalita připojení skvělá a stabilní, jakmile se vám podaří spárovat, a nelze přehlédnout obrovskou škálu Bluetooth kodeků.

Možností je samozřejmě také kabelové připojení pomocí dodávaného 3,5mm kabelu.

Kvalita zvuku a ANC

Užil jsem si Aonic 50 Gen 2. 50mm vlastní měniče znějí dobře hned po vybalení a jejich výchozí ladění osloví většinu lidí. Jsou však chvíle, kdy je horní část trochu přehnaná a stává se drsnou, zatímco jindy se zdá, že spodní část by mohla potřebovat trochu více šmrncu. V jiných chvílích high-end přehluší střední pásmo a ztrácí se jasnost hlasu a nástrojů. Zvuková scéna se občas trochu zúží a možná se přistihnete, že sáhnete po aplikaci ShurePlus PLAY, která obsahuje opravdu praktický parametrický ekvalizér – více o tom za chvíli.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Aonic 50 Gen 2 nejsou referenční sluchátka. Znějí, jako by měly ladění téměř ve tvaru V, s větším důrazem na high-end frekvence nad nízkými. Hudba zní většinou dobře, ale jsou tam skladby, se kterými jsem nebyl úplně spokojený. Například Crosby, Stills a Nash’s Helplessly Hoping neměli úplně stejné melodické harmonie jako obvykle, protože střední pásmo bylo poněkud nevyvážené. Další skladba, kterou jsem nedávno opakoval, Little Miss Dynamite od Anishe Kumara, zní trochu ostře a high-end produkuje některé ostré momenty.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Prostorový režim provádí některé užitečné změny, přidává více hloubky do celkové zvukové scény a poskytuje určitou kvalitu ve středním rozsahu. Prostorový režim však není výchozím režimem, který si většina lidí zvolí při poslechu hudby, a změny, které provádí jinde na low-endu (ten klasický dunivý prostorový zvuk), pravděpodobně znamenají, že jej nebudete používat pořád. Na živou hudbu je to ale docela zábava, to je jisté.

ANC

ANC je další oblastí, kterou Shure upgradoval na Aonic 50 Gen 2, přináší vylepšení nastavení Max spolu se zavedením nového nastavení MaxAware. S Aonic 50 Gen 2 ANC jsem spokojený. Při nastavení Max blokuje opravdu velký kus externí hlasitosti, což vám pomáhá soustředit se na to, co děláte, bez přerušení.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Stejně jako u většiny sluchátek ANC je obtížnější zablokovat určité vysoké a nízké zvuky, ale pokud se odstraní většina hluku, jsem šťastný zákazník. Například nízké dunění autobusu na cestě do města je stále patrné, ale pocit izolace, jakmile nasadíte sluchátka, je více než trochu patrný.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Zajímavé je nové nastavení MaxAware, které kombinuje ANC s režimem průhlednosti ve snaze jak blokovat, tak umožnit průchod správných zvuků. Režimy průhlednosti používám jen zřídka, protože nosím sluchátka, abych poslouchal věci, ne vnější svět, ale MaxAware se alespoň pokouší snížit některé běžné vnější zvuky

Nastavení EQ Aonic 50 Gen 2

Jak bylo uvedeno výše, aplikace ShurePlus PLAY má komplexní možnost EQ. Je to jeden z nejlépe přizpůsobitelných ekvalizérů, které najdete v doprovodné aplikaci, a v mnoha ohledech mění hru pro sluchátka Bluetooth. Jiné audio společnosti by jistě měly vzít na vědomí, co Shure nabízí ve srovnání s omezenými EQ, které se nacházejí jinde.

  Proč je přímé propojení zásadní pro váš marketing aplikací

Výchozí předvolby ekvalizéru nejsou nijak zvlášť užitečné, všechny se zaměřují na úpravu jedné frekvenční oblasti – myšlení, zvýraznění basů, zvýraznění výšek atd. Ale přizpůsobitelný parametrický ekvalizér je místo, kde se aplikace stává opravdu užitečnou, což vám umožní hrát a upravovat Kvalita zvuku Aonic 50 Gen 2 přesně taková, jakou chcete. Je to trochu nešikovné, abyste si na to zvykli a pravděpodobně skončíte tak, že si kapelu přesunete omylem, ale její rozsáhlé možnosti přizpůsobení dávají Aonic 50 Gen 2 skutečnou všestrannost, pokud jde o zvuk.

Nyní byste mohli (a pravděpodobně měli) namítnout, že za cenu sluchátek byste neměli chodit a makat s nastavením EQ, abyste našli rozumný zvukový výstup. Tvrdil bych, že pro většinu lidí je výchozí zvukový profil Aonic 50 Gen 2 dostatečně v pořádku, ale mít další možnosti je velmi vítáno, zejména s ohledem na konkurenci v této prémiové ceně sluchátek.

Stojí Shure Aonic 50 Gen 2 za ty peníze?

Shure Aonic 50 Gen 2 stojí 350 $, což, jak již bylo řečeno, je velmi konkurenceschopná cena naplněná některými z nejlepších sluchátek na trhu. Za 50 babek navíc si můžete pořídit Bowers & Wilkins Px7 S2e nebo Sony WH-1000XM5 – obě sady bezdrátových sluchátek ANC, které získaly řadu ocenění. Plechovky Sennheiser’s Momentum 4 jsou o 60 dolarů méně a mohou se pochlubit vynikajícím ANC.

Shure udělal mnoho věcí v pořádku s Aonic 50 Gen 2. Kvalita sestavení je výjimečná a je jasné, že Aonic 50 Gen 2 je vyroben tak, aby vydržel. Pak máte k dispozici enormní zvýšení výdrže baterie, která posouvá dobu přehrávání z 20 na 45 hodin, spolu se zavedením rychlého nabíjení. Přestože kvalita zvuku nebude vyhovovat některým náročným audiofilským typům, je to celkově dobrý poslech, který se výrazně zlepšil díky také vynikající aplikaci ShurePlus PLAY.

Opravdu se mi líbí Shure Aonic 50 Gen 2. Nosil jsem je všude týdny, bral je na cesty, poslouchal hudbu doma i venku a vše mezi tím. Ale nepříjemný pocit je, že navzdory tomu, jak dobrá tato sluchátka jsou, může existovat něco trochu lepšího, co stojí přibližně stejně, a to je velmi složitá oblast.

Ať tak či onak, pochybuji, že budete zklamáni, pokud si vezmete pár Aonic 50 Gen 2.

Obrazový kredit: Gavin Phillips/MakeUseOf Shure AONIC 50 Gen 2

Sluchátka Shure Aonic 50 Gen 2 ANC poskytují výjimečnou kvalitu sestavení v elegantním černém designu. S výdrží baterie z 20 na 45 hodin podporují širokou škálu kodeků Bluetooth, včetně Snapdragon Sound. Zatímco sluchátka znějí dobře hned po vybalení, přizpůsobitelný EQ aplikace ShurePlus PLAY je vítaným doplňkem.