3 nové funkce, které byste měli vyzkoušet v Logic Pro 10.8

Klíčové věci

  • Nejnovější aktualizace Logic Pro přináší nového Mastering Assistant, který dokáže analyzovat a upravit váš mix tak, abyste snadno dosáhli zvuku na profesionální úrovni.
  • Sample Alchemy, dříve dostupná pouze ve verzi pro iPad, je nyní přístupná pro uživatele Logic Pro Mac a umožňuje konverzi zvukových vzorků na hratelné nástroje pomocí intuitivního ovládání.
  • Verze pro stolní počítače nyní obsahuje Beat Breaker, který umožňuje uživatelům rozdělit beaty do sekcí podle tempa a aplikovat různé zvukové variace, čímž dodává hudebním prvkům vitalitu a dynamiku.

Nejnovější verze Logic Pro dorazila pro Mac a iPad a přináší nového Mastering Assistant, pluginy pro vzorky a syntézu, nové zvukové balíčky a provozní vylepšení. Poskytneme vám přehled nových přírůstků, abyste se mohli ponořit přímo do nabízených špičkových technologií.

Apple představil hlavní aktualizace Logic Pro pro Mac a iPad

Kredit obrázku: Jablko

Dne 6. listopadu 2023 Apple oznámil nejnovější iterace Logic Pro pro Mac a iPad s řadou nových inovativních funkcí. To zahrnuje Mastering Assistant, který je navržen tak, aby byla vaše skladba připravena k vydání během okamžiku, a řada doplňků, které posunou váš zvuk do nových výšin.

  4 nejlepší modifikace Skyrim k instalaci pro vylepšení vašeho herního zážitku

Pokud máte macOS Ventura 13.5 nebo novější a iPadOS 17 nebo novější, můžete si aktualizaci stáhnout nyní prostřednictvím App Store. Aktualizace je zdarma pro stávající uživatele, zatímco noví uživatelé mohou získat zdarma 30denní zkušební verzi Logic Pro pro iPad nebo si ji zakoupit Logic Pro v App Store.

Pamatujte, že problémy s kompatibilitou softwaru mohou nastat při okamžitém stažení nejnovějších verzí DAW; podívejte se, jak aktualizovat Logic Pro a kdy se tomu vyhnout, abyste byli v bezpečí.

1. Mastering Assistant

Se vzestupem míchání a masteringu AI online služeb a pluginů poskytl Logic Pro svého vlastního Mastering Assistant s typicky elegantním designem.

Vyniká svou jednoduchostí a všestranností. Po aktivaci na pásku kanálů Stereo Output může Mastering Assistant okamžitě analyzovat vaši mixovanou stopu (nebo její nejhlasitější část) a poskytnout zvukové úpravy EQ, barvy, hlasitosti a dalších. Navrhované změny pak můžete vyladit tak, aby lépe odpovídaly požadovaným výsledkům.

To vše vám dává rychlý a efektivní způsob, jak převést váš mix na profesionální skladbu připravenou k vydání. Pokud si nejste jisti, kdy tento nástroj použít, podívejte se do našeho přehledu jednotlivých fází hudební produkce.

2. Ukázka alchymie

Zatímco byla Sample Alchemy dříve dostupná na Logic Pro pro iPad, nyní ji mohou používat uživatelé Logic Pro Mac.

Sample Alchemy je plugin pro ukázkový nástroj, který vyniká schopností převádět jednotlivé zvukové vzorky do plně hratelných nástrojů. Činí tak prostřednictvím ovládacích prvků modulace a kombinací různých technik zvukové syntézy, jako je aditivní, granulární a spektrální syntéza.

  7 důvodů, proč zvolit React Native pro vývoj mobilních aplikací

Jeho čtyři režimy a až čtyři zdroje zvuku poskytují jedinečný způsob vytváření textur a vytváření hudebních sekvencí. Zatímco syntezátory a jejich nástroje mohou být často zastrašující, jednoduché rozvržení a ovládací prvky Sample Alchemy usnadňují sofistikované postupy zvukového designu a experimentování než kdy dříve.

3. Beat Breaker

Beat Breaker se také dostal do desktopové verze Logic Pro po svém debutu na verzi pro iPad dříve v roce 2023. Beat Breaker je zvukový efekt, který je podobný stylu jako krokové sekvencery. Jak název napovídá, rozděluje rytmus do několika tempem zarovnaných sekcí, kde můžete použít různé zvukové variace.

Míra kontroly při provádění změn je výjimečná; aspekty, které můžete změnit, zahrnují načasování, rychlost, směr, hlasitost a výšku tónu. A co víc, rozhraní je snadno pochopitelné a snadno použitelné.

Beat Breaker dokáže výrazně změnit statické basové linky a nevýrazné hudební prvky. Okamžitě dokáže dodat pocit vitality a dynamiky, která promění nudné v nezapomenutelné.

Další aktualizace Logic Pro

Jak je standardem u větších aktualizací Logic Pro, novou kolekci zvukových balíčků lze nalézt prostřednictvím zvukové knihovny. Verze pro stolní počítače i iPad si mohou stáhnout zvukový balíček Hybrid Textures, zatímco zvukový balíček Vox Melodics je k dispozici pouze uživatelům počítačů Mac.

  Jak přimět Chrome, aby přehrával zvuk v prostorovém zvuku [Fix]

K sadě nástrojů Logic se připojily dva nové nástroje, pojmenované nástroje Slip a Rotate. Specializují se na přesouvání obsahu v rámci audio a MIDI regionů beze změny celkové pozice regionu. Zatímco nástroj Slip dokáže posouvat zvuk zleva doprava v rámci regionu, nástroj Rotate poskytuje integrovanou funkci opakování.

Nyní můžete v Logic najít možnosti 32bitového plovoucího nahrávání pro ty, kteří mají vhodná audio rozhraní. To poskytuje zvýšenou flexibilitu produkce a může pomoci minimalizovat digitální výstřižky a hladinu šumu (podobně jako bílý šum, který je základem nahrávek).

Kompatibilita MIDI 2.0 byla také integrována pro uživatele s vhodným hardwarem/softwarem. Chcete-li se o tom dozvědět více, podívejte se do našeho přehledu MIDI a MIDI souborů.

Logic Pro pro iPad

Kredit obrázku: Jablko

Některé z nejnovějších změn speciálně pro verzi pro iPad zahrnují Split View a Stage Manager. Tyto dva nástroje vám umožňují prohlížet, ovládat a upravovat velikost více aplikací najednou. To vám umožní používat například nahrávky z Voice Memo a můžete snadno přetahovat vzorky z aplikace Files do Logic.

Plugin Quick Sampler nyní obsahuje režim Recorder, který vám umožňuje nahrávat a vytvářet vzorky a samplové nástroje v rekordním čase.

Jakmile zkontrolujete, že máte správný operační systém a že nenarazíte na problémy s kompatibilitou softwaru, aktualizujte Logic Pro a ponořte se do jeho nových nástrojů.

Použijte Mastering Assistant k vytvoření rychlých a vysoce kvalitních masterů a posuňte své schopnosti zvukového designu pomocí Sample Alchemy a Beat Breaker. Poté vyzkoušejte nové editační nástroje, zvukové balíčky a funkce nahrávání, abyste inspirovali a pozdvihli svou kreativitu.