4 nejlepší emulátory Game Boy Advance pro iOS

Pokud toužíte oživit své vzpomínky z dětství hraním všech klasických GBA her na svém iPhonu, jste na správném místě, protože vás provedeme nejlepšími emulátory Game Boy Advance, které jsou k dispozici pro zařízení iOS.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

Používání emulátorů k hraní her je v zákonných mezích; je však zásadní poznamenat, že stahování a instalace ROM pro hry, které nevlastníte, je přísně nezákonné.

1 Delta

Raghav Sethi/MakeUseOf

Delta je snadno jedním z nejlepších emulátorů GBA pro zařízení iOS. Je nabitý funkcemi, jako je podpora ovladače, stavy ukládání a možnost zrychlit hraní, abyste se dostali přes nudné sekce.

Deltu si můžete nainstalovat bočním načtením přes AltStore a umí nejen emulovat GBA hry, ale také spouštět hry SNES, Nintendo DS, N64 a Sega Genesis.

Delta také podporuje lokální hru pro více hráčů a má dokonce plnou podporu AirPlay, což znamená, že můžete svůj iPhone bezdrátově připojit k televizi a zrcadlit hru a zároveň používat iPhone jako ovladač.

  Jak vyřešit problémy s nabíjením s iOS 15

Celkově je Delta vynikající volbou, pokud chcete napodobit nejen tituly GBA, ale i řadu retro konzolí Nintendo.

Stažení:Delta (Volný, uvolnit)

2 Provenience HMU

Raghav Sethi/MakeUseOf

Provenance EMU, dostupné také prostřednictvím AltStore, nabízí funkce podobné Delta, jako je ukládání pokroku kdekoli chcete a podpora ovladače.

Vyniká však tím, že má dokonce specifickou verzi pro tvOS. Můžete si jej tedy nainstalovat do své Apple TV, připojit ovladač a efektivně z něj udělat herní konzoli, na které lze spustit tisíce retro her.

Umožňuje vám dokonce synchronizovat uložená data pomocí iCloudu, což z něj dělá perfektní volbu, pokud chcete svůj pokrok vyzvednout na jiném zařízení, jako je váš iPhone.

Provenance EMU také podporuje širokou škálu retro konzolí, včetně Sony PlayStation 1, díky čemuž je všestrannější. Jeho uživatelské rozhraní však často působí velmi neohrabaně a ve srovnání s Deltou postrádá několik možností přizpůsobení.

  3 GIF klávesnice zdarma pro iOS 8

Stažení:Provenience EMU (Volný, uvolnit)

3 RetroArch

Raghav Sethi/MakeUseOf

Pokud jste zkoušeli emulaci her na jiných zařízeních, určitě jste slyšeli o RetroArch. Je to zdaleka nejschopnější emulátor a poskytuje spoustu funkcí, jako je podpora online multiplayeru, a dokonce můžete použít shadery RetroArch k emulaci vzhledu CRT TV.

RetroArch je také nejlepší víceúčelový emulátor, protože kromě tradičních konzolí Nintendo můžete dokonce emulovat hry PSP, PS2, DOS a další.

Stojí za zmínku, že instalace RetroArch může být trochu obtížná a její nastavení je ještě strmější. Pokud plánujete pouze jednoduchou emulaci GBA her bez jakýchkoliv masivních úprav nebo vylepšení, je lepší se rozhodnout pro Delta nebo Provenance EMU.

Stažení:RetroArch (Volný, uvolnit)

4 AfterPlay

Raghav Sethi/MakeUseOf

Pokud vám nevyhovuje načítání aplikací na vašem iPhonu, AfterPlay nabízí pohodlnou alternativu jako emulátor založený na prohlížeči. To znamená, že můžete hrát GBA hry přímo přes Safari nebo jakýkoli jiný webový prohlížeč, aniž byste museli stahovat aplikace.

  Kalkulačka pro iOS možná nepřidává čísla správně

Můžete jednoduše přejít na webovou stránku, načíst GBA ROM a začít hrát. Protože je však založen na prohlížeči, jeho výkon má tendenci být pomalejší ve srovnání s ostatními emulátory, které jsme zmínili. Spolehlivé připojení k internetu je nezbytné pro bezproblémový herní zážitek.

AfterPlay má také automatické ukládání do cloudu, takže si svůj postup můžete vyzvednout na jakémkoli zařízení, pokud používáte stejný účet. Zatímco emulace GBA je zdarma, přístup k jiným konzolím, jako je Nintendo DS nebo PlayStation 1 a funkcím, jako je rychlý posun vpřed, cheaty a více slotů pro ukládání, vyžadují prémiové předplatné.

Návštěva:AfterPlay (Zdarma, k dispozici předplatné)

I když žádný z těchto emulátorů GBA pro iOS není k dispozici v App Store kvůli zásadám společnosti Apple, můžete je bezpečně načíst pomocí AltStore. Pokud již vlastníte spoustu GBA klasik, můžete svůj iPhone proměnit v retro herní velmoc pomocí správného emulátoru GBA.