5 nejlepších alternativ k Apple Studio Display pro váš Mac

Za 1 599 dolarů je Apple Studio Display drahý nákup, a přestože jsou monitory Apple obvykle drahé, dnes existují lepší možnosti, díky nimž vypadá zastarale. Doporučujeme tedy utratit své těžce vydělané peníze za některý z těchto monitorů třetích stran.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

1 monitor MSI MPG 321URX 4K QD-OLED

MSI

Tento 32palcový 4K QD-OLED monitor od MSI není určen pro počítače Mac; ve skutečnosti je to pro hráče, kteří chtějí vysokou obnovovací frekvenci bez kompromisů v kvalitě obrazu.

Zatímco Apple Studio Display používá 27palcový 5K IPS LCD panel, MSI MPG 321URX využívá QD-OLED panel 3. generace od Samsungu, který dokáže poskytovat skutečné úrovně černé, živé barvy a nekonečný kontrastní poměr pro bezkonkurenční vizuální věrnost.

Získáte nejen větší 32palcový displej, ale také mnohem lepší lesklý OLED panel, který na rozdíl od nabídky Apple podporuje HDR. Je ideální pro třídění barev a další profesionální úkoly.

A nezapomeňte, že Studio Display podporuje pouze 60 Hz, zatímco 4K QD-OLED monitor MSI může dosáhnout až 120 Hz, když je připojen k vašemu Macu pomocí špičkového kabelu Cable Matters USB-C na DisplayPort.

Skutečně zvláštní je to, že v době psaní stojí pouze 950 $. To způsobuje, že ceny Apple za svůj Studio Display vypadají pobuřující za to, co nabízí. Budete však potřebovat adaptér USB-C na DisplayPort.

To znamená, že pokud nejste fanouškem plochých displejů, můžete získat stejný panel Samsung QD-OLED v zakřiveném tvaru, pokud se rozhodnete pro Alienware AW3225QF namísto. Oba nabízejí podobné specifikace, ale model Alienware stojí 1 199 $.

  Jak zrušit Amazon FreeTime bez zařízení

Koupit:Monitor MSI MPG 321URX QD-OLED (949,99 $)

2 Superwide monitor Samsung Odyssey OLED G9 (G95SC)

Samsung

Super ultrawide monitory jsou hybnou silou produktivity a tento není jiný. Vlastnit 49palcový Odyssey OLED G9 od Samsungu je jako mít dva 27palcové QHD monitory naskládané vedle sebe.

Ti, kteří používají své počítače Mac především pro střih videa, budou potěšeni působivou obrazovkou, kterou tento monitor nabízí. Celou časovou osu si můžete prohlédnout v aplikacích pro úpravu videa, jako je Final Cut Pro a Adobe Premiere Pro. Mějte však na paměti, že monitor je zakřivený s poloměrem křivky 1800R.

Jediným nedostatkem Odyssey OLED G9 je jeho rozlišení. I když je to 5 120 x 1 440 pixelů, v žádném případě se nejedná o 5K displej, jaký nabízí Apple. Studio Display nabízí dvojnásobné vertikální rozlišení, ale super ultraširoký tvar ve spojení s OLED panelem to podle našeho názoru vynahrazuje.

Varianta G95SC Odyssey OLED G9 má funkce chytré televize, je dodávána s dálkovým ovládáním a je poháněna procesorem na bázi ARM. Za cenu, kterou zaplatíte, tedy nezískáte jen typický monitor.

Navzdory uvedení na trh za MSRP 1 800 $ si nyní můžete koupit Odyssey OLED G9 G95SC na Amazonu za necelých 1 200 $, což je krádež za to, co nabízí, zejména ve srovnání se Studio Display. Ujistěte se však, že si koupíte špičkový kabel USB-C na DisplayPort, abyste získali 120 Hz.

Koupit:Samsung Odyssey OLED G9 G95SC (1199,99 $)

3 Ultraširoký monitor Alienware AW3423DWF QD-OLED

Dell

Pokud je Odyssey G9 na váš stůl příliš velký, možná budete chtít místo toho zvážit standardní ultraširoký monitor. Dell Alienware AW3423DWF je jedním z nejoblíbenějších QD-OLED monitorů na trhu. Využívá první generaci QD-OLED panelu Samsung, který se může pochlubit rozlišením 3440 x 1440 pixelů.

  10 nejlepších pluginů pro generování potenciálních zákazníků pro WordPress v roce 2023

I když se s rozlišením 5K Studio Display nevyrovná, panel QD-OLED ve spojení s vyšší obnovovací frekvencí je faktor, který je těžké přehlédnout. Získáte mnohem přesnější a zářivější barvy, perfektní černou a nekonečný kontrastní poměr, díky čemuž je ideální pro vytváření obsahu a další profesionální pracovní postupy.

Získáte také více obrazovky než monitor s poměrem stran 16:9, jako je Studio Display, takže je ideální volbou pro váš Mac mini nebo Mac Studio. A nejlepší část? Stojí pouze 900 $, což z něj dělá nejlevnější monitor na tomto seznamu. Ušetřené peníze tak můžete utratit za základní příslušenství pro Mac.

Koupit:Alienware AW3423DWF (899,99 $)

4 Monitor Samsung ViewFinity S9 5K

Samsung

Jako další na seznamu máme monitor Samsung, který vypadá velmi podobně jako Studio Display. Sdílí většinou stejné specifikace a na rozdíl od displeje LG UltraFine 5K může IPS LCD panel od Samsungu poskytovat špičkový jas 600 nitů.

Dodává se s modulární webovou kamerou 4K, která je lepší než 12MP kamera Studio Display, která je omezena na rozlišení 1080p. Jeho vestavěné reproduktory jsou však nevýrazné a nesrovnatelné se šestireproduktorovým zvukovým systémem v nabídce Apple.

Získáte port Thunderbolt 4 pro připojení vašeho Macu a tři standardní porty USB-C pro připojení vašeho příslušenství. K dispozici je také Mini DisplayPort, pokud k němu chcete připojit další počítač.

ViewFinity S9 také obsahuje funkce chytré televize a podporu pro Apple AirPlay, pokud do něj chcete zrcadlit obrazovku vašeho iPhonu. Přiložený dálkový ovladač také usnadňuje přístup k aplikacím chytré televize, jako je Netflix, Disney+, Apple TV, Spotify a další.

  Jak psát matematické zápisy v obsidiánu

Společnost Samsung uvedla na trh Viewfinity S9 v roce 2023 za 1 599 $, což je přesně na stejné úrovni jako cena Studio Display. Naštěstí jej v roce 2024 najdete na Amazonu za méně než 1 000 $, což je přesně důvod, proč jej doporučujeme jako vynikající alternativu.

Koupit:Samsung ViewFinity S9 5K (989,90 $)

5 LG 27palcový ultrajemný 5K displej

LG

Pokud je vaší nejvyšší prioritou rozlišení 5K a ve skutečnosti vás nezajímají zvonky a píšťaly OLED monitoru s vysokou obnovovací frekvencí, je displej LG UltraFine 5K skvělou alternativou Studio Display, která by mohla odpovídat vašemu rozpočtu.

Pokud jde o specifikace, je velmi podobný Studio Display, až na to, že může poskytnout pouze 500 nitů špičkového jasu, zatímco nabídka společnosti Apple může dosáhnout až 600 nitů. Jinak jde o standardní IPS LCD panel s podporou barevného gamutu DCI-P3.

Přijdete však o funkce specifické pro Apple, jako je Center Stage a prostorový zvuk, a její 1080p webová kamera a interní stereo reproduktory se pro Studio Display nijak nevyrovnají. Apple vám za cenu, kterou zaplatíte, nabízí 12MP fotoaparát a zvukový systém se šesti reproduktory.

Jasnou stránkou je, že displej LG UltraFine 5K je levnější než Studio Display o více než 400 $; najdete ji na Amazonu pod 1 200 $. Bohužel je to dražší než většina monitorů, které jsme zde uvedli, ale vaše možnosti jsou značně omezené, pokud chcete cenově dostupný 5K displej.

Koupit: LG UltraFine 5K (1176,63 $)

Ať už chcete špičkový OLED panel s vyšší obnovovací frekvencí nebo 5K displej s vysokým rozlišením, máte lepší možnosti než Studio Display. Pro dokonalé škálování v macOS napříč aplikacemi doporučujeme zvolit 5K monitor, jako je ViewFinity S9.

Ultraširoký nebo super ultraširoký OLED monitor však může být těžké přehlédnout, pokud chcete všestranný displej s větší obrazovkou. Vše záleží na osobních preferencích a na tom, jak plánujete svůj Mac dlouhodobě používat.