5 nejlepších nástrojů pro monitorování temného webu pro zabezpečení cenných osobních údajů

Nástroje pro monitorování temného webu vám pomohou proaktivně chránit vaše digitální zabezpečení. Ty vás upozorní, pokud vaše osobní údaje uniknou, abyste včas přijali preventivní opatření.

Komunikujeme pouze s malou částí internetu. I když o tom nikdo nemá konkrétní údaje, průměrným uživatelům je otevřeno přibližně 10 % internetu. Toto se nazývá otevřený web nebo povrchový web, který vyhledávače indexují.

Zbývajících 90 % je známých jako Deep web. Většinu z nich tvoří databáze, akademické publikace, soukromé dokumenty atd., do kterých nemáme téměř žádný obchod.

Tak tedy…

Co je temný web?

Menší zlomek hlubokého webu, méně než 1 % celkového internetu, je vnímán jako temný web, který většinou hostí nezákonné aktivity.

To představuje prodej tvrdých drog, nelegálního zboží, soukromých pověření a mnoha dalších věcí, které jsou zákonem zakázány.

Tyto nezákonné obchodní kanály mají obecně zaveden systém úschovy a operují s kryptoměnami, jako je bitcoin, aby byla online anonymita.

Zajímavé je, že se standardními prohlížeči nemůžeme dostat na temný web; místo toho potřebujete něco jako Tor.

Webová adresa těchto temných webových stránek obecně nedává žádný smysl a končí na .onion/ ve srovnání s .com, .net atd., které běžně vidíme.

Zjednodušeně řečeno, s dark webem jako standardní uživatelé internetu nemáme nic společného.

Monitorování temného webu nám však říká, zda existuje něco, co nás znepokojuje, abychom se chránili v případě narušení dat.

  Jak používat vodoznaky v PowerPointu

Nástroje pro monitorování temného webu

Tyto nástroje neustále procházejí úniky dat, aby zkontrolovaly naše doklady totožnosti, čísla kreditních karet, adresy, telefonní čísla, lékařské účty, účty na sociálních sítích atd., a upozornily nás v případě, že je na temném webu „dostupné“ něco, co se nás týká. .

1Heslo

1Password je prémiový správce hesel, který také funguje jako nástroj pro monitorování temného webu.

Jako správce hesel je extrémně bezpečný a uživatelsky přívětivý. Je poháněn špičkovými funkcemi, jako je 256bitové šifrování AES, ochrana hrubou silou, šifrování dat při přenosu i v klidu a další.

Kompletní sadu funkcí si můžete prohlédnout v tomto rozpisu 1Password.

Na frontě temného webu je 1Password Watchtower propojen s nástrojem HIBP, který shromažďuje informace o všem důležitém, co je odhaleno. Okamžitě upozorní, pokud v databázi HIBP najde informace týkající se uživatele.

1Password nemá bezplatnou verzi, ale můžete to zkusit s jeho 14denní bezplatnou zkušební verzí pro osobní a obchodní plány.

LastPass

LastPass je další správce hesel, který je dodáván s vestavěným tmavým webovým monitorem. To je podobně výkonné s 256bitovým šifrováním AES, kontrolou stavu trezoru, úložištěm šifrovaných souborů a nativními aplikacemi pro hlavní platformy.

Stačí zadat e-mailové adresy a LastPass bude ve střehu. Prostřednictvím registrované e-mailové adresy vás upozorní na jakékoli porušení dat.

Kromě toho máte přístup k řídicímu panelu zabezpečení pro celkový stav vašeho trezoru hesel. To vám pomůže identifikovat slabá hesla a také označuje odhalené přihlašovací údaje.

LastPass má bezplatnou verzi navždy. Skenování temného webu však přichází s prémiovou verzí, kterou můžete vyzkoušet po dobu 30 dní zdarma.

  Jak automaticky přidat vlákna e-mailu do tabulky

NordVPN

Dobré virtuální privátní sítě jsou vynikající bezpečnostní produkty, které lidé volí, aby zůstali digitálně anonymní a měli přístup k blokovanému obsahu.

NordVPN nepotřebuje žádné představení v odvětví VPN. Hovoříme o špičkovém produktu, úhledném uživatelském rozhraní, závratných rychlostech a závistivém geografickém odblokování.

Stejně jako všechny ostatní dosud diskutované nástroje i tento běží na pozadí. Okamžitě budete informováni, pokud se v oblastech temného webu objeví něco spojeného s vaším e-mailem NordVPN.

Ačkoli NordVPN nemá žádnou bezplatnou verzi (jako většina VPN nemá), můžete to vyzkoušet bez rizika s 30denní zárukou vrácení peněz.

Norton 360

Norton 360 se okamžitě cítí výkonný, protože chrání mnohem víc než jen e-mailové adresy a čísla kreditních karet.

Dodává se ve dvou variantách: Norton 360 a Norton 360 LifeLock.

Norton 360 vám umožní zahrnout číslo vašeho řidičského průkazu, rodné příjmení vaší matky, pět identifikačních čísel pojištění, pět e-mailových adres, pět čísel, deset čísel bankovních účtů atd. pro skenování na tmavém webu.

Předplatné LifeLock přidá do seznamu vaše rodné číslo, datum narození a jméno.

Kromě toho nabízí Norton 360 antivirus, zálohování do cloudu, správce hesel, rodičovskou kontrolu, VPN atd.

Závěrem lze říci, že se skutečně jedná o 360stupňovou ochranu, kterou si můžete předplatit a zároveň si užívat její 60denní záruku plného vrácení peněz.

Brankář

Keeper BreachWatch přichází jako doplněk se svým správcem hesel a dalšími službami. Tento nástroj pro monitorování webu jednoduše skenuje uložená hesla proti tomu, co uniklo na temné straně internetu.

  25 nejlepších bezplatných poskytovatelů virtuálních telefonních čísel

Následně dostanete upozornění, abyste co nejdříve změnili napadené přihlašovací údaje.

BreachWatch navíc identifikuje slabé položky ve vašem trezoru hesel a doporučuje je předem změnit.

Kromě toho je jeho správce hesel již známým produktem, který má také omezenou bezplatnou verzi.

Správce hesel Keeper má nativní aplikace pro většinu platforem a 30denní bezplatnou zkušební verzi, kterou si můžete ověřit, zda je vhodná.

Není důvod se bát!

Přestože je temný web domovem nebezpečných aktivit, jako běžný uživatel internetu nemusíte panikařit.

Konečným cílem tohoto článku je vyprávět o nástrojích pro monitorování temného webu, které můžete použít jako jednotlivci.

Tyto nástroje vás informují, jakmile se vaše osobně identifikovatelné informace objeví online, abyste mohli včas přijmout preventivní opatření.

Jako základní pravidlo pro online bezpečnost používejte silná hesla a nasaďte dvoufaktorové ověřování všude tam, kde je to možné.

Ale ještě jsme neskončili. A máme tento zajímavý článek o hodnotě vašich osobních údajů na temném webu, abychom vám řekli některá odhalující fakta.

Zůstaňte naladěni!

x