5 skenerů životopisů, které můžete použít k vytvoření životopisu přátelského k ATS

Vytvoření životopisu vhodného pro ATS bez pomoci je náročný úkol, takže většina lidí pracuje se skenery životopisů. Jako každý jiný software je však online k dispozici nespočet skenerů životopisů. Špatný skener životopisů pravděpodobně neudělá váš životopis tak, aby odpovídal ATS, jak je třeba, což může negativně ovlivnit vaše pracovní šance.

To znamená, které skenery životopisů můžete použít ke zlepšení svého životopisu a zajištění kompatibility se softwarem pro sledování žadatelů? Zde jsme sestavili seznam pěti spolehlivých skenerů životopisů, abychom vytvořili životopis vhodný pro ATS a tipy, jak je používat. Pojďme se ponořit.

Resume Worded je jedním z nejpopulárnějších skenerů životopisů, který se dnes používá, a to z dobrého důvodu. Tento nástroj pro vytváření životopisů s umělou inteligencí, který je uveden v několika publikacích a důvěřuje mu více než milion lidí po celém světě, je tou nejlepší volbou.

Takže, proč je tento nástroj tak široce uznávaný? Za prvé, nabízí několik bezplatných skenů životopisů a vrátí skóre, které vám řekne, jak je váš životopis přátelský k ATS. Poskytuje také tipy a nápravná opatření ke zvýšení tohoto skóre v závislosti na jeho nedostatcích. Kromě toho získejte zdarma šablony kompatibilní s ATS, které můžete upravovat v MS Word nebo Google Docs a strukturovat a psát životopis vyhovující ATS.

Resume Worded navíc poskytuje skener klíčových slov životopisů, který vám poskytuje klíčová slova, která můžete zahrnout do svého životopisu pro popis vaší práce. Kromě kompatibility ATS se chcete ujistit, že váš životopis vás představuje jako nejlepšího kandidáta na danou pozici. Pomocí tohoto nástroje můžete skenovat sekce svých dovedností a zkušeností, porovnat je s požadavky zaměstnavatelů a provést úpravy.

Tento nástroj je zdarma, ale k zobrazení dalších návrhů potřebujete profesionální verzi. Kromě toho jej musíte správně používat, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Ujistěte se, že váš životopis je soubor PDF nebo DOCX menší než 2 MB a neobsahuje žádné obrázky ani naskenované dokumenty. To nástroji umožňuje provádět správná hodnocení a vyhýbat se chybám. Také si vyberte tu správnou kariérní úroveň pro vás; například jako začátečník si nevybírejte hodnocení na střední úrovni.

  Porozumění řízení podnikových výnosů (RCM)

Jobscan je webová stránka, která obsahuje několik nástrojů, které můžete použít ke zlepšení svých pracovních šancí. Jeho sekce životopisu obsahuje několik zdrojů pro vylepšení vašeho životopisu, včetně kontroly životopisů, šablon a písemných průvodců. Podobně jako Resume Worded je tento nástroj široce používán, s recenzemi od zaměstnanců v nejlépe hodnocených společnostech a integrací na několika pracovních místech.

Tento nástroj pro životopisy můžete použít k hodnocení kompatibility vašeho stávajícího životopisu s ATS pro vaši pracovní roli a získat personalizované návrhy. Ještě lepší je, že funkce Power Edit vám umožňuje implementovat tyto návrhy v reálném čase na web a optimalizovat váš životopis pro klíčová slova ATS a pracovní pozice. Volitelně můžete upravit kteroukoli z 12 bezplatných šablon životopisů, aby odpovídaly vaší pracovní roli, nebo použít bezplatný nástroj pro tvorbu životopisů Jobscan k vytvoření dokonalého životopisu ATS.

Čtení pokynů a zdrojů je skvělé, ale neexistuje nic jako praktický příklad, který vám pomůže vytvořit životopis. Na Jobscan máte přístup k 72 bezplatným ukázkám z několika pracovních rolí, které si můžete prostudovat, než si vytvoříte tu svou. Kromě těchto vzorků získáte podrobná vysvětlení, která vám řeknou, v čem jednotlivé vzorky vynikají. Tímto způsobem můžete tyto tipy použít ve svém životopisu.

Pamatujte, že i když je k dispozici bezplatná verze, musíte za přístup k některým funkcím zaplatit. Bezplatná verze vám poskytuje omezené skenování životopisů a klíčových slov měsíčně, ale můžete platit 49,95 $ měsíčně nebo 89,95 $ každé tři měsíce. S placenými verzemi máte neomezené skenování životopisů, přístup k šablonám přátelským k ATS a další šťavnaté výhody.

  Jak fungují testy rychlosti internetu? (a jak jsou přesné?)

Škálování testů ATS zaměstnavatelů nestačí k získání pracovních míst; musíte také zajistit, aby se váš životopis umístil na předních místech ve výsledcích ATS. Chcete-li to provést, váš životopis by měl ukazovat potřebné dovednosti a požadavky a SkillSyncer je perfektní nástroj, který vám pomůže.

Jak název napovídá, SkillSyncer důkladně porovná vaše dovednosti s popisem práce, aby vás umístil jako správného kandidáta. Tento nástroj zkontroluje požadavky na váš pracovní list, vytřídí tvrdé a měkké dovednosti a porovná tento seznam s obsahem vašeho životopisu. Poté vygeneruje matice pro každou z nich, která vám ukáže, kde se potřebujete zlepšit, se stručným seznamem klíčových slov, která zahrnete do svého životopisu.

Kromě klíčových slov SkillSyncer také kontroluje důležité funkce, které zvyšují viditelnost vašeho životopisu. Patří mezi ně názvy, počet slov, úspěchy, výběr sloves, kontaktní informace a formátování data. Chcete-li však zobrazit některé z těchto návrhů, musíte upgradovat na prémiovou verzi.

Bezplatná verze vám navíc každé pondělí poskytuje dvě počáteční skenování s dodatkem, zatímco s placenými verzemi získáte neomezené skenování. Upgrade na prémiovou verzi stojí 14,95 $ měsíčně nebo 34,86 $ každé tři měsíce.

Někdy možná budete chtít napsat nový životopis místo optimalizace stávajícího. Za takových okolností je Zety tím, kdo kontroluje životopisy. Tento nástroj funguje také jako kontrola a tvůrce životopisů v závislosti na tom, jaký úkol chcete provést.

Zety je fantastický nástroj pro vytváření životopisů, který obsahuje vše od kontroly interpunkce a gramatiky až po návrhy klíčových slov. Po napsání (nebo nahrání) vašeho životopisu jej porovná s nabídkou práce, o kterou máte zájem, a ukáže její skóre a postavení v dané pracovní roli. Naštěstí vám nejen ukáže, co je špatně, ale také vám řekne, jak postupovat při každém problému.

  6 Služba, která vám pomůže opravit stránky napadené Joomla

Snímek obrazovky od Joshua Adegoke – Není vyžadováno uvedení zdroje

Jeho aspekty ATS jsou stejně silné a vyhodnotí vaše kontaktní údaje, zajistí, že váš souhrn bude podmanivý, a navrhne fráze s měřitelnými výsledky, které zaujmou zaměstnavatele.

Jednou z vynikajících funkcí tohoto nástroje pro kontrolu životopisů je jeho schopnost porovnat váš životopis s podobnými životopisy v databázi. Tímto způsobem můžete z první ruky vidět, jak si pravděpodobně povedete, když budete soutěžit o pracovní pozici s jinými kvalifikovanými kandidáty.

Zety stojí 23,70 $ měsíčně, ale můžete začít s dvoutýdenní zkušební verzí za 2,70 $, pokud potřebujete další přesvědčivost.

Stejně jako Zety je LiveCareer tvůrcem životopisů s vestavěnými funkcemi kontroly a skenování. Nejprve buď importujte existující životopis, nebo vytvořte nový pomocí některé z jejich poutavých šablon. Poté můžete navrhované změny implementovat pomocí tlačítka Opravit/Vylepšit pokračování na řídicím panelu.

Kliknutí na toto tlačítko vám umožní zobrazit chyby ve vašem životopisu a opravy, které můžete provést, aby byl přátelský k ATS. Skener může také navrhnout klíčová slova, která vám pomohou přizpůsobit váš životopis tak, aby odpovídal nabídce práce, kterou zadáte. Implementujte tyto změny, dokud skóre vašeho životopisu nezvýší na přijatelnou úroveň a dokud nebudete schváleni LiveCareer.

Tento nástroj nabízí podobné služby jako Zety, ale za dostupnější cenu 5,95 $ každé tři měsíce.

Psaní solidního životopisu přátelského k ATS je jednou z nejtěžších částí hledání práce. Ale s moderními nástroji pro životopis to můžete udělat rychle. Využijte sílu skenerů a tvůrců životopisů AI a zvyšte své šance na získání vysněné práce.