10+ nejlepších webových prohlížečů pro Android 2023 – [Top List]

Už je to pár let, co lidstvo zasáhlo šílenství internetu. A telekomunikační operátoři usilovně pracují na tom, aby pomohli internetu oslovit většinu populace. Všichni také víme, že smartphony Android se dostaly na trh před mnoha lety.

Aniž bych o tom přemýšlel, řeknu, že od té doby vládnou trhu. Na mobilních telefonech s barem nepoužíváme mobilní síť. Každý rád používá internet na dotykových telefonech. Jak všichni víme, pro přístup k internetu na zařízení potřebujeme webový prohlížeč.

Ať už se jedná o PC, Mac nebo smartphone, žádné ze zařízení nemá přístup k internetu; nemá nainstalovaný webový prohlížeč. Webový prohlížeč je aplikace, která přijímá a převádí informace, abychom jim rozuměli. Dnešním tématem jsou tedy nejlepší webové prohlížeče pro Android. V Obchodě Google Play jsou k dispozici tuny webových prohlížečů. Udělali jsme však seznam pouze rychlých a bezpečných platforem pro prohlížení.

Seznam nejlepších webových prohlížečů pro Android.

1. Google Chrome.

Google Chrome je nejpopulárnější webový prohlížeč v historii. Jak všichni víme, máme tento prohlížeč předinstalovaný při nákupu smartphonů Android. Většina z nás se rozhodne nadále používat tento prohlížeč namísto instalace jiného prohlížeče. A upřímně řečeno, není důvod tento prohlížeč vyhazovat za jiný.

Google Chrome se doporučuje ve všech webových prohlížečích pro Android. Prohlížeč se může synchronizovat s Chrome ve verzi pro stolní počítače. Chrome má hlubokou integraci s Androidem. Má režim inkognito, ve kterém může uživatel procházet cokoli, aniž by zanechal cokoli v historii. Jedinou negativní věcí je, že je velmi objemný a spotřebovává spoustu zdrojů.

  Lumosity přináší svou službu škádlení mozku pro Android

2. Puffin.

Nyní existuje možnost, že jste o tomto prohlížeči možná nikdy neslyšeli. No, toto je prohlížeč, který se odvážil porazit Google Chrome v testu rychlosti. Načítá webové stránky mnohem rychleji než Google Chrome. Tento prohlížeč také spotřebovává mnohem méně baterie a dalších zdrojů vašeho telefonu.

Prohlížeč Puffin má režim anonymního prohlížení. Navíc je to odlehčený webový prohlížeč. Má také možnost, která uživateli umožňuje přepínat mezi režimy prohlížení. Uživatelé mohou prohlížet webové stránky na počítači nebo na mobilu. Výběr zobrazení webových stránek v mobilním formátu pomáhá šetřit data při procházení a načítá stránky mnohem rychleji.

3. Prohlížeč UC.

Prohlížeč UC je nejlepším uchazečem v tomto seznamu nejlepších webových prohlížečů pro Android. UC má na Google Play Store docela dobré hodnocení. Také zcela zdarma používat webový prohlížeč. Má několik skvělých funkcí a možností. Například noční režim, který zapíná tmavé téma, aby pomohl snížit namáhání našich očí, když je tma.

Prohlížeč má skvělý režim Facebooku, který magicky zvyšuje rychlost prohlížení při přístupu na Facebook. Můžeme zapnout upozornění na Facebooku. Pokud je povoleno, upozorní nás, pokud nám někdo pošle zprávu, příspěvek na naši zeď a mnoho dalších. Má režim rychlosti a režim komprese dat.

4. Opera.

Není nikdo, kdo by o opeře neslyšel. Po poměrně dlouhou dobu nikdo preferoval používání Opery kvůli nedostatku funkcí a inovací, které jiné prohlížeče nabízely. Ale před pár měsíci se Opera vrátila do hry se spoustou vylepšení. Má úžasné možnosti ukládání dat.

  10+ nejlepších aplikací pro vyzvánění pro Android 2023 – [Top List]

Opera také umožňuje osobní procházení a přidávání záložek. Šetří data komprimací videí prohlížených online. Ale není to nejrychlejší prohlížeč zde v seznamu. Věci se začnou zpomalovat, když otevřete více karet.

5. Firefox.

Tento prohlížeč získal popularitu, jakmile byl vydán pro OS Android. Mozilla Firefox kladl na uživatele Androidu vysoká očekávání, protože verze pro stolní počítače je skvělá. Firefox je nejlepší volbou ve všech webových prohlížečích pro Android. A Firefox snadno splňuje všechna očekávání.

Jeho funkce, jako je podpora Chromecastu, rychlé sdílení, funkce ochrany osobních údajů a snadno použitelné záložky z něj dělají jeden z nejoblíbenějších prohlížečů vůbec. Firefox je dodáván s režimem Reader, který poskytuje čistší způsob zobrazování článků. A kdo může zapomenout na ty doplňky, díky kterým je Mozilla Firefox kompletní?

6. Prohlížeč soukromí Duck Duck Go.

Pro Duck Duck Go Company bylo od samého začátku hlavní prioritou pouze soukromí jejích uživatelů. Nejprve dali uživatelům k použití vyhledávač zaměřený na soukromí.

A nyní se rozhodli darovat svým uživatelům plnohodnotný webový prohlížeč, aby mohli surfovat po internetu bez obav ze ztráty dat. Prohlížeč má schopnost najít sledovače třetích stran. Veškerá data surfovaná v prohlížeči jsou šifrována.

7. Prohlížeč APUS.

APUS je známý svým launcherem. Ale před nějakým časem APUS launcher prohlížeč pro Android příchutě. Prohlížeč Apus je velmi malý, má jen asi 2,5 MB, ale jeho schopnosti se neodvažujete osahat. Je tenký, ale nabízí další funkce, které by vás mohly překvapit.

  Šifrovaný Android Media Vault maskovaný jako aplikace s hodinami

Jednou z takových funkcí je, že když zkopírujete vložení do telefonu, prohlížeč se zobrazí s dotazem, zda jej chcete hledat online. Je to skvělá funkce, která vás o krok přiblíží k rychlému vyhledávání výsledků před přáteli. Tento prohlížeč stojí za vyzkoušení, pokud máte telefon s méně zdroji.

8. Prohlížeč Dolphin.

Dolphin Browser je jedním z nejlepších webových prohlížečů pro Android v Obchodě Google Play. Prohlížeč zaznamenal velkou popularitu. Je funkční, vypadá skvěle a je nabitý funkcemi. Tento prohlížeč je dodáván s ovládáním gesty.

Dolphin má odpovídající sadu funkcí, včetně motivů, podpory flash, blokování reklam a režimu inkognito. K dispozici je také doplňková podpora, pokud ji potřebujete. Získejte nejlepší herní a video zážitek s podporou Flash Player pro Android pouze v prohlížeči Dolphin, který nemůžete mít v jiných prohlížečích.

9. Prohlížeč Microsoft Edge.

Od té doby, co Microsoft začal vyvíjet aplikace pro Android, byl v tomto ohledu vážný. Pro své uživatele nasadila vynikající aplikace. A nyní vytvořil webový prohlížeč založený na Chromiu pro platformu Android, a ano, je zatraceně dobrý.

Edge je rychlý, plynulý, minimální a především díky tomu, že je založen na Chromiu, poskytuje všechny funkce prohlížeče Chrome, ale spotřebovává méně paměti RAM.

10. Ghostery Browser.

Ghostery Privacy Browser zvyšuje vaše soukromí, ochranu a rychlost při procházení. Jedná se o lehký, čistý prohlížeč, který vám dává kontrolu nad přijímáním informovaných rozhodnutí o osobních údajích, které sdílíte se sledovači na navštívených stránkách.

Prohlížeč vás pomáhá chránit při procházení tím, že minimalizuje přístup třetích stran k vašim datům prostřednictvím sledovačů. Při velikosti pouhých 2,1 MB je mnohem lehčí než jiná řešení prohlížeče, což šetří baterii vašeho zařízení.

Jedná se o nejlepší webové prohlížeče pro Android, které uživatelé Androidu nejvíce používají a preferují.