etechblog

6 důležitých věcí, které je třeba si zapamatovat před instalací aplikací

Aplikace jsou zásadní pro to, jak komunikujeme s našimi zařízeními, ať už jde o komunikaci, nakupování, hraní her, výzkum nebo téměř cokoli jiného. Aplikace jsou nyní tak populární, že je často využívají kyberzločinci k cílení na nic netušící oběti.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

Před instalací aplikace do zařízení je důležité dbát opatrnosti, abyste se po její instalaci nedostali do problémů. Co byste tedy měli vždy zvážit před stažením aplikace?

1. Zkontrolujte recenze a hodnocení aplikací

Jedním z nejlepších způsobů, jak zjistit kvalitu aplikace, je zkontrolovat její recenze a hodnocení. Pokud navštěvujete obchody s aplikacemi, můžete snadno zkontrolovat, co lidé říkají o aplikaci, kterou si chcete stáhnout. Pokud se většině lidí aplikace nelíbí, je pravděpodobné, že se nebude líbit ani vám.

  7 pokročilých funkcí Chrome pro rychlejší prohlížení

Pokud aplikace nejsou dostupné v oblíbených obchodech s aplikacemi nebo nejsou známé, musíte prohledat internet, abyste zjistili, jak jsou důvěryhodné. Možná zkontrolujte jiné weby s recenzemi nebo diskusní fóra, abyste zjistili, zda lze dané aplikaci důvěřovat.

2. Dejte si pozor na to, jaké informace aplikace požaduje

S tím, jak se online připojuje stále více lidí, stále roste ohrožení soukromí. Před stažením aplikace byste si měli důkladně prostudovat, jaká oprávnění požaduje, aby správně fungovala. Pokud si aplikaci stáhnete z obchodů s aplikacemi, získáte jasnou představu o tom, jaká oprávnění aplikace vyžaduje.

Pokud vám nevyhovují oprávnění ke sdílení, která aplikace vyžaduje, možná bude lepší aplikaci nestahovat. Ale i když získáte pozitivní pohled na aplikaci, zkuste ji nainstalovat na testovací zařízení a než ji začnete používat na svém hlavním zařízení, zjistěte, jak se aplikace chová. Pokud vyžaduje prémiové předplatné, vyzkoušejte bezplatnou zkušební verzi a před zakoupením předplatného zkontrolujte, zda nevyžaduje příliš mnoho informací.

3. Zkontrolujte frekvenci aktualizací a podporu aplikace

Jak často aplikace získávají aktualizace, je důležitou metrikou pro předpovídání jejich dlouhodobého výkonu. Stejně důležité je vědět, jak dobře tým vývojářů aplikací reaguje na dotazy a jak rychle se vám jejich tým podpory ozve v případě, že je něco špatně.

  Jak převést prezentaci Google Slides na GIF

Zasílání aktualizací do aplikací je pro vývojáře aplikací zásadním cvičením, aby zajistili, že budou dobře fungovat a získají nové funkce a opravy chyb. Při instalaci aplikace zkuste vyhledat, kdy byla aplikace naposledy aktualizována. Pokud to bylo už dávno, je pravděpodobné, že nezískáte zkušenost, kterou hledáte.

Měli byste si dát pozor na to, zda nebyla do vašeho zařízení nainstalována aplikace bez vašeho souhlasu. Pokud tak neučiníte, může to výrazně ohrozit vaše soukromí a zabezpečení zařízení.

Pokud nějakou najdete na svých počítačích nebo mobilních zařízeních, ihned ji po zjištění odinstalujte a změňte hesla svých online účtů. Měli byste také spustit bezpečnostní kontroly, abyste zjistili, zda je vaše zařízení infikováno malwarem. Pokud se navíc domníváte, že aplikace byla nainstalována z obchodu s aplikacemi bez vašeho souhlasu, můžete incident nahlásit do svého nativního obchodu s aplikacemi.

5. Porovnejte aplikaci s alternativami

Existuje nepřeberné množství aplikací, které provádějí stejné úkoly, a některé to dělají lépe než jiné. Před instalací aplikace do zařízení zkuste hledat alternativy a porovnat jejich výkon. Měli byste také zkontrolovat jejich zásady ochrany osobních údajů, abyste se rozhodli, které vám nejlépe vyhovují.

  Nejlepší 8K televizory

Jakmile se důkladně seznámíte s nabídkou alternativ, analyzujte, která aplikace dosahuje rovnováhy mezi výkonem a soukromím. A správná rovnováha bude záviset na vašich konkrétních potřebách a preferencích.

6. Zálohujte své zařízení

Zálohování zařízení je vždy dobrým zvykem, i když se chystáte nainstalovat aplikaci. Chráníte tak všechna důležitá data před věčnou ztrátou, když se stane něco špatného.

Instalace aplikace může někdy přinést neočekávané problémy, zejména pokud ji získáte z méně spolehlivého zdroje. Může poškodit vaše data, poškodit vaše zařízení a tak dále. Můžete se vyhnout ovlivnění tím vším obnovením dat ze zálohy. Nezapomeňte tedy své zařízení zálohovat, zvláště když se chystáte nainstalovat velkou aktualizaci softwaru nebo nainstalovat aplikaci.

Nyní jste si vědomi faktorů, které je třeba zvážit před instalací aplikací

Ať už se jedná o smartphone, tablet nebo počítač, nikdy byste do svých zařízení neměli instalovat aplikace bez pečlivého zvážení. S těmito tipy nemůžete udělat chybu, protože vám pomohou chránit se před malwarem a mnoha dalšími hrozbami, které se šíří prostřednictvím aplikací.

x