7 nejlepších GitHub alternativ pro hostování vašeho projektu

GitHub je domovem open-source projektů; v technologických kruzích je však i nadále diskutovaným tématem. Jeho funkce se mohou zpočátku zdát lákavé, ale při pravidelném používání si možná uvědomíte, že není tak uživatelsky přívětivý, jak byste chtěli.

Hlavní otázkou tedy je, zda je tato platforma vlastněná společností Microsoft vhodná jako platforma pro hostování vašich projektů? Pokud vás trápí chaotická historie, drahé plány a neopětované pobočky, je čas skočit na loď a hledat alternativy ke GitHubu.

Těchto sedm nejlepších alternativ GitHub slibuje lepší služby, ceny a hostování projektů.

GitLab je známou alternativou ke GitHubu a zažívá den s exodem GitHubu. Dokonce usnadnili migraci projektů z GitHubu. Mezi GitHubem a GitLabem probíhá neustálý boj a rozhodování, co je lepší, je obtížné.

Jelikož je GitLab navržen pro celý cyklus DevOps, umožňuje vám dělat vše od plánu po vydání až po monitorování vašeho softwaru. Výkonné plánovací nástroje znamenají, že nepotřebujete další systém, abyste všichni udrželi přehled. Systém větvení GitLab usnadňuje navrhování, testování a správu kódu.

Můžete si stáhnout instanci k hostování na vašem serveru nebo použít hosting SaaS společnosti GitLab. Obě možnosti mají různé ceny v rozmezí od 0 do 99 USD na uživatele.

Jako alternativa GitHubu vám cenový systém GitLab poskytuje větší flexibilitu, která umožňuje softwaru poskytovat plné možnosti DevOps jakékoli společnosti. Možná zaplatíte více, ale dostanete vše, co potřebujete.

Úložný systém Atlassian založený na Git se integruje s jeho dalšími produkty, jako jsou Trello a Jira. To může být obrovský bonus pro týmy, které již tyto aplikace používají (které jsou běžné ve vývojovém světě). Ve skutečnosti můžete Trello používat i pro své osobní použití, protože vám nabízí celou řadu možností, ze kterých si můžete vybrat.

  Jak spárovat ovladač Nintendo Switch Pro na Linuxu

Integruje se také se Slack a HipChat. V rámci uživatelského rozhraní můžete vytvořit nativní integrace a přidat tak větší flexibilitu. Dvoufaktorové ověřování a zabezpečení Soc 2 Type II udrží váš kód v bezpečí.

A pokud již používáte GitHub, BitBucket obsahuje návod pro import vašich úložišť.

BitBucket nabízí různé cenové možnosti pro samostatně hostované i cloudové instance, včetně jednorázových a ročních platebních plánů. Můžete si také připlatit za škálování minut a úložiště, pokud potřebujete více, aniž byste museli přidávat další uživatele.

Nezapomeňte plně využít bezplatné plány BitBucket pro malé skupiny.

Beanstalk je všestranná platforma; tato alternativa GitHubu je dobře vybavena pro podporu Subversion a Git. Můžete dokonce vytvářet větve a upravovat je přímo v prohlížeči.

Vzhledem k tomu, že Beanstalk je docela podobný GitHubu, má robustní možnosti kontroly kódu a zprávy, které vám řeknou, jak velká část vašeho úložiště byla zkontrolována. To může být užitečné zejména pro týmy, které najímají programátory a kodéry na volné noze.

Žádný nezbytný klient znamená, že Beanstalk usnadňuje život vysoce mobilním týmům. A existuje dostatek bezpečnostních funkcí, aby se velké korporace jako Philips, Intel a Whole Foods cítily bezpečně ukládat svá data na firemní servery.

Služba řízení zdrojů založená na Git od Amazonu je solidní volbou pro společnosti, které již používají jiné služby AWS. Díky škálovatelnému cloudovému úložišti a bez omezení velikosti je to také dobrá volba pro každého, kdo bude pravděpodobně brzy potřebovat mnohem více místa na serveru. Stručně řečeno, tento nástroj je vynikající alternativou GitHubu pro velké soubory.

  Jak duplikovat stránku v aplikaci Microsoft Word

CodeCommit má výhodu extrémně přímého cenového systému. Prvních pět uživatelů je zdarma; poté budete platit 1 $ za uživatele měsíčně. To přichází s 10 GB úložiště měsíčně a 2 000 žádostí Git měsíčně na aktivního uživatele.

Pokud potřebujete větší úložiště, můžete snadno zaplatit za požadavky. CodeCommit je také součástí AWS Free Tier, takže si ho můžete vyzkoušet a zvyknout si na něj, než se plně zavážete.

Pokud vaše organizace používá různé technologie správy verzí, RhodeCode může být dobrou volbou. Podporuje Mercurial, Git a Subversion, což vám dává nejširší možnosti.

Kontrola kódu, automatizace pracovních postupů a správa oprávnění vám pomohou monitorovat a spouštět DevOps ve vaší skupině. A vestavěná migrace SVN-to-Git je skvělým pomocníkem při přechodu vašeho týmu.

RhodeCode’s Community Edition je zdarma, zatímco Enterprise Edition vám poskytuje integraci s podnikovými nástroji, prémiovou podporu, více funkcí pro spolupráci a více instancí.

Enterprise Edition stojí 75 USD za uživatele a rok a licence jsou nabízeny v 10 balíčcích. Nejnovější funkcí v rámci produktové sady RhodeCode je RhodeCode Cloud, který je k dispozici za měsíční předplatné 8 USD/uživatele. Enterprise a cloudová verze jsou k dispozici s možností 30denní zkušební verze.

Je velká šance, že jste si někdy v minulosti stáhli bezplatný software ze SourceForge. A pokud pracujete na projektu s otevřeným zdrojovým kódem, budete rádi, že je to skvělá alternativa ke GitHubu.

Takže stojí za to zvážit, pokud máte omezený rozpočet a vyvíjíte open-source aplikaci. Některé relevantní funkce zahrnují:

  • SourceForge nabízí neomezenou šířku pásma pro open-source projekty.
  • Můžete si stáhnout různé statistiky zobrazující časosběry, platformy a regiony.
  • Jeho open-source adresářový systém usnadňuje snadnou kategorizaci projektů.
  • Markdown můžete použít k formátování a připojování souborů prostřednictvím jeho nativní funkce Tickets.
  9 nejlepších tvůrců prezentací, které udělají trvalý dojem

SourceForge způsobil určitou kontroverzi dříve, když připojil svůj software ke stažení s otevřeným zdrojovým kódem. Zdá se, že svůj čin uklidili, ale je také poněkud cyklický. I když je tento web alternativou GitHubu, musíte před hostováním kódu zkontrolovat jejich aktuální postupy.

Jednou z nejúčinnějších a nejpozoruhodnějších alternativ GitHubu je GitKraken, softwarová společnost se sídlem v Arizoně. Ukázal se jako vynikající klient Git pro různé operační systémy, jako jsou Windows, Linux a Mac.

Jako alternativa GitHubu je tato platforma zdarma k použití pro nekomerční aplikace. Musíte se však rozhodnout pro jeho placené verze, abyste jej mohli používat v komerčním prostředí s přidanými funkcemi.

Zde jsou některé z funkcí GitKraken, které je třeba vzít na vědomí:

  • Platforma Git nabízí intuitivní funkce, včetně interaktivního UI/UX, vizuální historie odevzdání a fuzzy vyhledávání.
  • Různé rozdělené pohledy v editoru, doplněné zvýrazněním syntaxe, rozšířenými možnostmi vyhledávání a minimapami souborů.
  • Rozšířená podpora pro Git flow, Git LFS a podporu háčků mimo jiné.

Výběr správné alternativy GitHubu pro vás

Se všemi těmito možnostmi může být nalezení nejlepší alternativy ke GitHubu obtížné. Ale protože většina služeb nabízí bezplatný zkušební plán, můžete si je vyzkoušet a zjistit, která pro vás bude nejlepší.

Pokud chcete základní funkcionalitu a nebojíte se příliš o rozhraní nebo podnikové funkce, je také schůdnou možností vybrat si takovou na základě vašeho rozpočtu.

A nezapomeňte, že správu verzí lze použít nejen pro kód.