7 nejlepších převodníků PDF do Wordu pro Linux

Cítili jste někdy potřebu upravovat nebo přizpůsobovat své PDF s lehkostí a obeznámeností s dokumentem Word? Pokud ano, můžete použít převodníky PDF do Wordu, které jsou navrženy k transformaci statických dokumentů PDF na upravitelné soubory Word, vhodné pro uživatele Linuxu na všech úrovních odbornosti.

Ať už je vaším cílem zjednodušená spolupráce na dokumentech, zachování složitého formátování nebo uživatelsky přívětivý převod, zde jsou nejlepší převodníky PDF do Wordu založené na Linuxu.

1. Adobe Reader

Adobe Reader je populární čtečka a editor PDF, který je k dispozici pro systémy Linux. Umožňuje vám prohlížet a přidávat anotace k dokumentům PDF, což z něj činí všestranný nástroj pro recenze a úpravy souborů PDF. Kromě toho také poskytuje základní funkci převodu PDF do Wordu, pomocí které můžete uložit dokument PDF jako soubor aplikace Word.

Adobe PDF Reader můžete použít k vkládání příkazů, zvýraznění textu, kreslení tvarů a připojení poznámek přímo k dokumentům PDF. Nabízí také podporu pro čtečky obrazovky, vyplňování formulářů, digitální podpis, funkci převodu textu na řeč, klávesové zkratky a možnosti ochrany dokumentů.

Jednou z jeho klíčových výhod je kompatibilita napříč platformami, protože Adobe Reader je k dispozici pro různé platformy včetně Linuxu. Tato funkce umožňuje sdílet dokumenty a snadno spolupracovat.

Stažení: Adobe Reader (Volný, uvolnit)

2. POUZE KANCELÁŘ

ONLYOFFICE je komplexní kancelářský balík pro Linux, který obsahuje nástroje pro zpracování textu, tabulky a prezentace s vestavěnými možnostmi převodu PDF do Wordu.

  Jak používat příkaz traceroute v systému Linux

Poskytuje kompletní kancelářský balík, který nabízí širokou škálu nástrojů pro tvorbu a úpravu dokumentů. Zejména vám umožňuje snadno převádět dokumenty PDF do formátu Word při zachování formátování a rozvržení, což z něj dělá spolehlivou volbu pro uživatele Linuxu.

ONLYOFFICE podporuje platformu pro spolupráci v reálném čase, která umožňuje více uživatelům pracovat na stejném dokumentu současně. S ONLYOFFICE můžete pracovat, i když nejste připojeni k internetu, protože je vhodný pro online i offline práci.

Stažení: ONLYOFFICE (Zdarma, k dispozici předplatné)

3. Sejda PDF Desktop

Sejda PDF Desktop je všestranný desktopový nástroj pro úpravu a převod PDF, který uživatelům Linuxu poskytuje několik funkcí, včetně převodu PDF do Wordu. Umožňuje upravovat dokumenty PDF, přidávat anotace a provádět další změny.

Tento nástroj také podporuje dávkové zpracování, které umožňuje převádět více souborů PDF do aplikace Word současně. Kompatibilita mezi platformami je pozoruhodnou funkcí Sejda PDF Desktop, protože tento nástroj je k dispozici pro Linux, Windows a macOS. Tato funkce zajišťuje konzistentní zpracování dokumentů napříč platformami.

Sejda PDF Desktop obsahuje funkce, jako je ochrana heslem a šifrování souborů PDF. Navíc je to nástroj bohatý na funkce, který nabízí jak úpravy PDF, tak převod PDF do Wordu, což z něj činí cenný přínos pro uživatele Linuxu, kteří řeší různé úlohy s dokumenty.

Stažení: Sejda PDF Desktop (Zdarma, k dispozici předplatné)

4. PDF24

PDF24 je všestranný soubor nástrojů PDF pro uživatele Linuxu, který nabízí širokou škálu funkcí, včetně převodu PDF do Wordu. Má jednoduché a intuitivní rozhraní, které vám umožňuje snadno převádět soubory PDF do aplikace Word. Nabízí také flexibilitu online a offline režimů, kde si můžete vybrat mezi provedením konverze na serverech PDF24 nebo lokálně na vašich systémech.

  Jak přepínat jádra v Manjaro Linux

Kromě toho PDF24 podporuje dávkovou konverzi, pomocí které můžete převést více souborů PDF do Wordu najednou. Navíc obsahuje nástroje pro kompresi a optimalizaci PDF, které snižují velikost souborů při zachování kvality.

PDF24 nabízí uživatelsky přívětivé prostředí pro uživatele Linuxu, kteří hledají rychlou a efektivní konverzi PDF do Wordu s flexibilitou online a offline režimů.

Stažení: PDF24 (Volný, uvolnit)

5. Smallpdf

Smallpdf je online platforma, která poskytuje různé nástroje PDF, včetně převodu PDF do Wordu, díky čemuž je přístupná uživatelům Linuxu prostřednictvím webových prohlížečů. Smallpdf funguje výhradně ve vašem webovém prohlížeči a eliminuje potřebu instalace softwaru na systémy Linux.

Nabízí přímý a rychlý proces převodu, díky kterému je vhodný pro uživatele, kteří hledají bezproblémový zážitek. Smallpdf také podporuje různé formáty souborů pro vstup i výstup, což poskytuje flexibilitu při převodu dokumentů. Kromě toho můžete přímo přistupovat a ukládat převedené soubory do služeb cloudového úložiště, jako je Disk Google a Dropbox.

Smallpdf nabízí pohodlné a dostupné řešení pro uživatele Linuxu, kteří upřednostňují webové nástroje pro potřeby převodu PDF do Wordu.

Stažení: Smallpdf (Zdarma, k dispozici předplatné)

6. Okulár

Okular je prohlížeč a editor PDF založený na Linuxu se základními možnostmi převodu PDF do Wordu. Tento nástroj vyniká při prohlížení a anotování dokumentů PDF, díky čemuž je ideální pro kontrolu a označování obsahu PDF. Kromě toho můžete z dokumentů PDF extrahovat text pro citování nebo citování obsahu v dokumentu.

Jako software s otevřeným zdrojovým kódem je Okular volně dostupný, podporuje více jazyků a je aktivně udržován komunitou Linuxu. Nabízí základní funkci převodu PDF do Wordu, která umožňuje exportovat obsah PDF do formátu Word, i když s potenciálními omezeními formátování.

  Jak upgradovat z Windows 7 na Linux

Okular je primárně prohlížeč a editor PDF a poskytuje některé možnosti převodu PDF do Wordu. Proto je vhodný pro úlohy, které se zaměřují na prohlížení, přidávání poznámek a provádění základních převodů PDF do Wordu.

Stažení: Okular (Volný, uvolnit)

7. PDF Studio

PDF Studio je profesionální editor a konvertor PDF pro Linux, který nabízí pokročilé funkce pro převod PDF do Wordu. Nabízí přesnou konverzi PDF do Wordu při přesném zachování formátování, písem a rozložení. Navíc zjednodušuje proces zmenšování velikosti souborů PDF pomocí vestavěného optimalizátoru PDF.

PDF Studio obsahuje podporu OCR (Optical Character Recognition) pro převod naskenovaných PDF do upravitelných dokumentů aplikace Word. Nabízí také další funkce, jako je dávkové zpracování, porovnávání dokumentů, přidávání digitálních podpisů, generování obsahu, online spolupráce a podpora integrace a pluginů.

PDF Studio je výkonný nástroj pro uživatele Linuxu, kteří vyžadují úpravy PDF na profesionální úrovni a vysoce kvalitní převod PDF do Wordu s podporou OCR; je také považován za ideální pro komplexní úlohy s dokumenty.

Stažení: PDF Studio (Placené, k dispozici bezplatná zkušební verze)

Převod PDF do Wordu v Linuxu je nyní hračka

Ať už jste profesionálním uživatelem Linuxu nebo právě vstupujete do světa operačních systémů s otevřeným zdrojovým kódem, převodníky PDF do Wordu uspokojí všechny úrovně odborných znalostí. Od uživatelsky přívětivých rozhraní až po pokročilé funkce, jako je spolupráce v reálném čase, tyto nástroje vám umožní prozkoumat plný potenciál vašich dokumentů PDF.

Tyto převodníky PDF do Wordu překlenují propast mezi statickými PDF a upravitelnými dokumenty Wordu, což v konečném důsledku zvyšuje produktivitu uživatelů Linuxu po celém světě.