Jak zjistit, který model Kindle máte: 4 způsoby

Během posledních několika let Amazon vydal několik modelů Kindle, a přestože každý přichází s novými funkcemi a vylepšeními, sledování každého modelu může být pěkně matoucí.

Identifikace vašeho modelu Kindle je důležitá z mnoha důvodů, včetně řešení problémů a přístupu k zákaznické podpoře, nákupu příslušenství, jako jsou pouzdra a pouzdra, a pochopení funkcí a možností vašich zařízení. Ale s tolika dostupnými Kindly si možná nepamatujete, který z nich máte. Nebojte se; existuje spousta způsobů, jak to zjistit.

1. Zkontrolujte nastavení Kindle

Nejjednodušší a nejpřímější způsob, jak určit svůj model Kindle, je zkontrolovat informace o zařízení v nastavení Kindle. Jak na to:

 • Na domovské obrazovce Kindle klepněte na tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře.
 • Klepněte na Nastavení z rozevírací nabídky
 • Vyberte Možnosti zařízení a potom klepněte na Informace o zařízení.
 •   7 tipů a triků pro hladký pracovní postup mixéru

  Objeví se vyskakovací okno, kde najdete svůj model Kindle, generaci, sériové číslo a aktuální verzi firmwaru.

  2. Zjistěte svůj model Kindle na webových stránkách Amazonu

  Pokud nemůžete získat přístup ke svému Kindle nebo jej ovládat, další způsob, jak zjistit svůj model Kindle, je prostřednictvím webu Amazon. Pokud je váš Kindle zaregistrován k vašemu účtu Amazon, můžete pomocí něj spravovat svá zařízení Kindle a veškerý obsah získaný od Amazonu. Postupujte podle těchto kroků:

 • Přejděte na Amazon a přihlaste se k účtu propojenému s vaším Kindle
 • Najeďte myší na možnost Účet a seznamy a vyberte Obsah a zařízení.
 • Přejděte na kartu Zařízení.
 • V části zařízení Amazon klikněte na Kindle a vyhledejte seznam všech registrovaných zařízení Kindle.
 • Kliknutím na kterékoli z registrovaných zařízení zobrazíte jejich názvy, modely a datum, kdy bylo zařízení zaregistrováno k vašemu účtu.

    Jak vypadat jako brambora na videokonferenci Microsoft Teams

  Chcete-li zobrazit sériové číslo svého Kindle, jednoduše klikněte na název zařízení. Tím se dostanete na stránku s informacemi o zařízení, kde můžete zobrazit své sériové číslo a spravovat svůj Kindle.

  Kromě toho můžete použít určité rozlišovací funkce, které vám pomohou identifikovat váš Kindle pomocí modelu Kindle od Amazonu a průvodce funkcemi, který vám také může pomoci rozhodnout se, jaké zařízení Kindle koupit, pokud potřebujete nové.

  3. Použijte mobilní aplikaci Amazon k identifikaci vašeho Kindle

  Přestože již nemůžete kupovat knihy Kindle v mobilní aplikaci Amazon, stále můžete identifikovat svůj model Kindle. Zde je postup:

 • V aplikaci Amazon přejděte na kartu profilu na panelu nástrojů a klepněte na Váš účet.
 • Přejděte dolů na Nastavení účtu a klepněte na Obsah a zařízení.
 • Přejděte na kartu Zařízení. V části zařízení Amazon klepněte na Kindle.
 • Zobrazí se podobný seznam zařízení Kindle a chcete-li zobrazit další podrobnosti o svém zařízení Kindle, jako je sériové číslo, jednoduše klepněte na název Kindle a přejděte na stránku souhrnu zařízení.

    5 nejlepších dostupných Mesh Wi-Fi systémů pro rok 2022

  4. Identifikujte svůj Kindle pomocí sériového čísla

  Model Kindle můžete také zjistit pomocí sériového čísla vašeho Kindle. Sériové číslo Kindle najdete na svém zařízení v Nastavení > Možnosti zařízení > Informace o zařízení.

  Pokud však nemáte přístup ke svému Kindle nebo vaše zařízení nefunguje, můžete také najít své sériové číslo na webu Amazonu nebo v mobilní aplikaci prostřednictvím účtu registrovaného k vašemu Kindle podle výše uvedených kroků.

  Jakmile budete mít své sériové číslo, můžete svůj model Kindle identifikovat pomocí předpony sériového čísla a porovnat jej s tímto seznam všech modelů Kindle a sériová čísla.

  Sledujte svůj model Kindle

  Schopnost identifikovat váš model Kindle je důležitá, protože vám pomáhá využívat všechny dostupné funkce, abyste si mohli přizpůsobit zážitek ze čtení, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

  Pokud jste si prošli tuto příručku a stále nemůžete identifikovat svůj model Kindle, nezapomeňte, že vždy můžete kontaktovat zákaznickou podporu Amazonu a požádat o další pomoc.