etechblog

7 praktických podsíťových kalkulátorů pro uložení do záložek

Síťoví inženýři mohou rychle a přesně vypočítat podsítě sítě pomocí kalkulátorů podsítí IP.

Pokud chcete zvýšit efektivitu vaší sítě, měli byste se podívat na podsítě. Každá organizace potřebuje praktickou metodu pro vytvoření komunikačního kanálu, který umožní bezchybné a nepřerušované předávání paketů.

Již bylo vyvinuto mnoho podsíťových kalkulátorů, protože pro mnoho začínajících IT inženýrů je obtížné ručně přiřadit IP adresy a podsíťové sítě.

Tyto podsíťové kalkulátory mohou být velmi užitečné při maximalizaci využití IP adres a zajištění správného přidělování IP adres.

Nejprve se podívejme na to, co je podsíť.

Co je podsíť?

Velké podniky a ty, kteří chtějí strategicky růst, musí upřednostňovat efektivní organizaci sítě. K rozpoznání zařízení připojených k vaší infrastruktuře jsou užitečné adresy IP. Pro nalezení určitého zařízení byste museli IP adresy logicky uspořádat.

Vzhledem k tomu, že sítě jsou rozsáhlejší a složitější, aby zvládly zátěž, jsou zapotřebí efektivnější kanály. Pro zajištění výkonu sítě v této situaci byl vyvinut koncept podsítí.

Podsítě je proces rozdělení sítě na několik menších sítí. Jedná se o metodologii pro rozdělení daného síťového prostředí do několika kompaktnějších logických podsítí. Podíl směrovačů a bran, přes které musí internetová aktivita přecházet, lze snížit nastavením podsítě.

Jednoduše řečeno, podsítě obvykle zahrnují rozdělení vaší síťové infrastruktury na menší části. Koncept podsítí pomáhá zmírnit problémy s přetížením.

Podsítě, známé také jako podsítě, lze nezávisle upravit tak, aby vyhovovaly potřebám uživatele. Podsítě musí být použity jako alternativní způsob, jak zabránit plýtvání IP adresou.

  8 Spolehlivá řízená dedikovaná serverová hostingová platforma pro vaši firmu

Potřeba podsítí

Cílem konceptu podsítí je vybudovat síťovou infrastrukturu, která je rychlá, efektivní a spolehlivá. Podívejte se na několik výhod používání podsítí v síťovém prostředí.

  • Nejzásadnějším důvodem pro použití konceptu podsítí je to, že efektivně rozděluje IP adresu do menších shluků podle požadavků sítě.
  • Zrychluje výkon sítě snížením přetížení sítě.
  • Usnadňuje také zřízení jednotek řízení přístupu přes komunikační linku, aby se zabránilo narušení dat.

Need for Subnet Calculator

Nástroj pro výpočet podsítí se nazývá podsíťový kalkulátor. Tato kalkulačka podsítí obecně vytváří seznam podsítí pro zadaný rozsah IP adres. V důsledku toho je vytváření podsítí pro síť mnohem jednodušší, protože uživatel nebude muset ručně počítat žádné číselné úpravy.

Pochopení síťových konceptů, IP bran a podsítí může být náročné pro síťové operátory, kteří právě vstupují do odvětví.

A chyba při vytváření podsítí může mít katastrofální následky, a to jak ihned s procedurou směrování, tak následně s nevyvážeností IP adres. Udělat správné rozhodnutí hned napoprvé je zásadní.

Abychom vám s tím pomohli, sestavili jsme seznam nejlepších kalkulátorů podsítí IP. Ty mohou být docela užitečné při maximalizaci využití IP adres a zajištění správného přidělování IP adres.

SolarWinds

SolarWinds je mezi IT specialisty známé jméno. SolarWinds je jedním z předních výrobců nástrojů pro správu a správu sítí. Jedním z takových nástrojů je online kalkulačka Specialized Subnet, která se snadno používá.

Byl navržen tak, aby operátorům sítí usnadnil rychlý a přesný výpočet podsítí v síti.

Pomocí tohoto bezplatného kalkulátoru podsítě můžete vytvořit svou síť podle potřeby a zvýšit produktivitu provozu vaší infrastruktury.

  Jak vynutit restart vašeho iPhone 13 Pro

Stránky 24×7

Site24x7 je šikovná a vynikající webová služba pro provádění výpočtů podsítě. Tento kalkulátor podsítě IP automaticky vypočítá zápis CIDR, adresu rozsahu hostitele a masku zástupných znaků (sekvence bitů udávající, které části adresy IP lze prozkoumat) pro zadanou masku podsítě a síťové adresy.

Kromě toho tato webová stránka poskytuje mnoho dalších bezplatných nástrojů pro inženýry sítě a spolehlivosti webu, jako je prohlížeč HAR, generátor JSON, tester Regex, analyzátor výpisu vláken a mnoho dalších. Navštivte tuto webovou stránku, kde se dozvíte více o těchto nástrojích.

Podsíť Ninja

Jednou z nejoblíbenějších stránek pro výpočet podsítě sítě je Subnet Ninja. Ať už jste student nebo profesionální síťový profesionál, tento výkonný nástroj pro výpočet podsítě vám může zjednodušit koncept podsítí. Klikněte na tlačítko „vypočítat“ a pokračujte po zadání vaší IP adresy a masky podsítě ve standardním desítkovém systému nebo syntaxi CIDR.

Během několika sekund se vám zobrazí tabulka obsahující většinu dat relevantních pro vybranou podsíť. Neváhejte prosím uložit tento nástroj pro výpočet IP a použít jej na jakémkoli systému, protože byl vyvinut tak, aby byl plně funkční.

Calculator.net

Calculator.net je jednoduchý a výkonný nástroj pro výpočet podsítí IPv4 a IPv6. Po zadání IP adresy a výběru síťové třídy klikněte na „vypočítat“. Poskytuje samostatné podsíťové kalkulátory pro IPv4 i IPv6. Oba jsou zahrnuty na stejné webové stránce.

Spolu s kalkulačkou IP Subnet poskytuje tato webová stránka další nástroje související s internetem, jako je kalkulačka šířky pásma, binární kalkulačka a generátor hesel.

MXtoolbox je další bezplatný a fantastický nástroj pro výpočet podsítě, stačí zadat IP adresu a kliknout na Vypočítat. Můžete také zadat celý rozsah sítě jednoduše pomocí notace CIDR.

  Jak automaticky přepnout na tmavé téma v noci ve Firefoxu

Na obrazovce se okamžitě zobrazí adresy rozsahu hostitelů, bity masky, maska ​​hex podsítě a další informace. Tento nástroj je přínosem pro správce sítě a inženýry, kteří běžně přiřazují a spravují podsítě.

Podsíťová kalkulačka

Subnet Calculator je další známý online nástroj pro provádění výpočtů podsítí. Do vstupního pole zadejte svou IP adresu a vyberte masku podsítě.

Zobrazí ID podsítě, bitmapu a rozsah oktetů a nakonec vypočítá síťovou adresu pro přenos datových paketů. pomocí zadané IP adresy a masky podsítě.

Sítě IPTP

Uživatelsky přívětivý kalkulátor IP podsítě v sítích IPTP je jednoduchý a výkonný. IPTP Networks je jedním z předních poskytovatelů infrastrukturních služeb na internetu. Do příslušného vstupního pole zadejte adresu IPv4 nebo IPv6 a pokračujte kliknutím na „vypočítat“. Vypočítává a poskytuje podrobnosti o daných podsítích IP pomocí typu sítě a masky sítě.

Tento nástroj bude přínosem pro správu sítě a řešení problémů, které mohou používat začínající i zkušení IT profesionálové. Tento web také nabízí další nástroje pro správu sítě, včetně kalkulátoru dostupnosti, testu šířky pásma a mnoha dalších.

Zabalit se

Podsíťová kalkulačka je praktický nástroj, který za vás automatizuje mnoho úkolů. Kterýkoli nástroj, který vyberete z výše uvedeného seznamu, pomůže vypočítat podsítě sítě.

Po přečtení tohoto článku byste měli lépe pochopit koncept podsítí a použití kalkulaček podsítí.

Možná vás také bude zajímat informace o nástrojích pro monitorování šířky pásma sítě pro monitorování a kontrolu síťových připojení.

x