7 skvělých alternativ linuxových aplikací pro Windows aplikace

Chcete přejít z Microsoft Windows na Linux? Pokud ano, musíte pochopit, že mnoho vašich programů pro Windows nebude možné spustit na vašem počítači se systémem Linux. Chcete-li, aby některé programy fungovaly, můžete na svém počítači se systémem Linux použít nástroj Wine, ale není to dokonalé. Místo toho zvažte možnost nahradit některé aplikace, na které se spoléháte, ekvivalenty s otevřeným zdrojovým kódem. V tomto článku se podíváme na některé alternativy aplikací pro Linux pro aplikace pro Windows.

E-mail/kalendář

Pokud jde o firemní e-mail ve Windows, Outlook je nejlepší. Důvodem je to, že nejen dobře zpracovává e-maily, ale má skvělé vestavěné funkce, jako je kalendář/plánovač, správa kontaktů, chytrá pravidla atd. Tyto nástroje velmi usnadňují udržování čisté a dobře spravované doručené pošty.

Microsoft bohužel neplánuje přenést slušného e-mailového klienta Outlook na Linux. To znamená, že pokud chcete přejít na tuto platformu, je nutná výměna. Zdaleka nejlepší a nejúplnější náhrada e-mailu za Outlook na ploše Linuxu je Evolution.

Evolution má kromě e-mailu spoustu skvělých funkcí. Stejně jako Outlook má program podporu pro adresář, kalendář a seznam úkolů. Kromě toho podporuje plnou kompatibilitu s Microsoft Exchange a dalšími typy e-mailů (POP3 a IMAP).

Evoluční alternativy

Kancelář

Není žádným tajemstvím, že Microsoft Office je průmyslovým standardem pro pracoviště. Office není jen Word (o kterém by někdo řekl, že je to přehnaně oslavovaný textový editor). Místo toho přichází s celou sadou aplikací pro použití v kancelářském prostředí; Outlook, PowerPoint, Excel a seznam pokračuje.

Sada Office od Microsoftu má s Linuxem komplikovanou minulost. V některých případech mohou verze oblíbené sady kancelářských nástrojů perfektně fungovat ve Wine. Jindy moc ne. Uživatelé přecházející na Linux by se neměli spoléhat na to, že Wine spustí některou z aplikací. Místo toho zvažte vyzkoušení skvělé alternativy; Libre Office.

  Jak odemknout Windows 10 pomocí Mi Band 2

Je to kompletní náhrada kancelářského balíku za Microsoft Office. Je 100% kompatibilní se všemi soubory MS Office (starými i novými) a má téměř identické funkce. Kompletní seznam programů obsažených v sadě Libre Office je: Writer (Word), Calc (Excel), Draw, Impress (PowerPoint), Base, Math a Charts.

Libre Office Alternatives

Hudba

V systému Microsoft Windows existuje mnoho různých typů hudebních služeb. Od Windows 10 je hlavním způsobem, jak uživatelé poslouchají hudbu, Microsoft Groove.

Groove má na ploše Windows 10 docela pěknou aplikaci, díky které je poslech hudby docela snadný. Pokud však v systému Linux chcete poslouchat svou knihovnu Groove, budete muset použít web. Konkrétně music.microsoft.com. Alternativně lze použít Groove s Webový katalog. Je to nástroj pro Linux, který mění webové aplikace na lokální aplikace. Groove je tímto způsobem oficiálně podporováno (pro Linux) společností Microsoft.

Windows přehrávač médií

Dobře, takže ne každý používá Microsoft Groove pro hudbu ve Windows. Mnoho lidí má místní hudební soubory. Pokud jde o místní hudební přehrávače na Linuxu, rozhodně není nedostatek. Zdaleka nejlepší všestrannou alternativou k Windows Media Player je hudební přehrávač Lollypop.

Má velmi elegantní design a navigace je velmi podobná Windows Media Player. Pokud jste novým uživatelem systému Windows v systému Linux, toto je hudební přehrávač ke stažení!

Alternativy lízátka

Pokud potřebujete více alternativ, podívejte se také na náš článek o nejlepších hudebních přehrávačích pro Linux.

Telefonní oznámení

Ve Windows 10 Microsoft představil způsob, jak uživatelé Androidu mohli snadno spárovat svůj telefon a dostávat upozornění. Pokud rádi dostáváte upozornění na svůj telefon a přejete si, aby to pokračovalo i v Linuxu, budete muset použít KDE connect. Je to velmi podobné funkci Windows 10 v tom, že budete dostávat nativní oznámení na úrovni operačního systému.

  6 skvělých funkcí v nové herní liště Windows 10

KDE connect navíc podporuje vzdálený vstup, což znamená: uživatelé mohou snadno používat klávesnici na Androidu k psaní na PC. Umožňuje také vzdálený pohyb myši prostřednictvím dotykové obrazovky Android. V minulosti wdzwdz podrobně vysvětlil, jak zprovoznit KDE connect.

KDE Connect Alternativy

Textový editor

Poznámkový blok je nejlepší přítel programátorů. Může vám pomoci napsat cokoli od jednoduchých dávkových skriptů až po složité řádky kódu. Navzdory omezené sadě funkcí mnoho uživatelů systému Windows tento program přijalo a používá jej pro každodenní vývoj.

Uživatelé Windows, kteří chtějí nahradit Poznámkový blok na Linuxu, by neměli mít žádné potíže. Vzhledem k tomu, že Linux je vývojová platforma a programátoři jej z velké části přijali, není zde nouze o skvělé textové editory. Snad nejlepším a nejpodobnějším textovým editorem Poznámkovému bloku je Leafpad. Je to výchozí textový editor pro desktopové prostředí Xfce a má co nabídnout.

Uživatelé mohou očekávat funkce jako: číslování řádků, zvýraznění syntaxe pro mnoho a mnoho programovacích jazyků atd.

Alternativy Leafpadu

V Linuxu pro Leafpad určitě existuje mnoho alternativ. Pokud jste to vyzkoušeli a chcete dobrou alternativu, podívejte se na náš článek o nejlepších textových editorech pro Linux!

Synchronizace souborů OneDrive

Ve své nejnovější verzi operačního systému se Microsoft rozhodl těsně integrovat svou službu synchronizace souborů OneDrive do Windows. Výsledkem je, že uživatelé mohou okamžitě zálohovat svá data do cloudu. Celkově je to velmi užitečná funkce.

Stejně jako většina softwaru společnosti Microsoft nemá OneDrive oficiálně podporovaného klienta pro Linux. Pokud se však spoléháte na cloudové úložiště společnosti Microsoft a plánujete přechod na Linux, existuje solidní náhrada, která stojí za zvážení: OneDrive-D. Je to démon na pozadí pro váš počítač se systémem Linux, který může snadno synchronizovat OneDrive. Je to skvělý nástroj třetí strany, který vám pomůže dostat se z úzkých, zejména proto, že Microsoft neplánuje podporovat žádný z oblíbených operačních systémů Linux. Postupujte podle našeho průvodce zde a zjistěte, jak jej nastavit!

  Jak získat široký systémový přístup k nástrojům Fastboot a ADB [Windows]

OneDrive-D alternativy

Hledání jiných alternativ

Existuje mnoho programů pro Windows. Při přechodu na Linux uživatelé nepochybně zjistí, že programy, které nelze spustit ve Wine, budou potřebovat dobrou náhradu. Pokud jste prošli celý tento seznam, ale stále zjistíte, že potřebujete programy nahradit, zde je rychlý tip: podívejte se alternativa.net. Je to bezplatný komunitní web, kde mohou lidé hodnotit alternativy k oblíbeným aplikacím. Zde je návod, jak jej používat.

Krok 1: Přejděte na webovou stránku, klikněte na vyhledávací panel a zadejte název programu, který chcete nahradit.

Krok 2: Prohlédněte si výsledky vyhledávání a přečtěte si popisy aplikací. Uživatelé pravidelně hlasují a mluví o tom, proč je každá náhrada dobrá, o funkcích atd.

Ujistěte se, že jste vybrali „všechny platformy“, poté klikněte na „Linux“, aby se zobrazily pouze náhrady Linuxu pro program Windows, který chcete nahradit.

Krok 3: Když jste se rozhodli pro náhradu, klikněte na program v seznamu výsledků a poté vyberte tlačítko „oficiální web“. Tím se dostanete přímo na webovou stránku programu, kde si jej následně můžete stáhnout.

Závěr

Linux je bezplatný operační systém a na rozdíl od Windows uživatelé obecně nemusí za software platit. V důsledku toho jsou k dispozici stovky nástrojů, které lze použít. Ti, kdo jsou v Linuxu noví, budou mít z tohoto seznamu velký užitek a doufejme, že to výrazně usnadní přepínání.

x