7 základních tipů pro ovladač Xbox

Xbox je brilantní konzole, která je schopna mnoha úžasných výkonů, ale stejně tak i skromný ovladač, který k ní patří. Ovladač Xbox má mnohá vlastní tajemství a je velká šance, že jej ani nevyužíváte naplno.

Pokud chcete ze svého ovladače Xbox vytěžit maximum, zde je sedm základních tipů, které možná ještě nevíte.

1. Použijte tlačítko Sync na ovladači Xbox

Jednou z nejlepších součástí Xboxu je Game Pass. Game Pass je předplatitelská služba, která vám poskytuje přístup ke stovkám her, které si můžete zahrát kdykoli chcete, a to nejen na konzoli Xbox. Xbox Game Pass můžete také získat na svůj počítač.

Používání počítače k ​​hraní Game Pass je zcela nový zážitek, který by mohl zlepšit kvalitu a výkon vašich her ještě více než samotná konzole Xbox Series, ale přesto k jejich hraní možná budete chtít použít ovladač Xbox. Zde se hodí tlačítko synchronizace.

Pokud podržíte tlačítko Xbox na ovladači, dokud nezačne blikat, a poté na něj znovu dvakrát klepnete, automaticky se připojí k poslednímu zařízení, ke kterému bylo připojeno. Jen málo scénářů je otravnějších než zapnutí ovladače Xbox, aby se připojil k počítači, a slyšet, jak se konzole spouští z jiné místnosti. Tato funkce zcela zabraňuje tomu, aby se to stalo, takže se už nikdy nebudete muset plahočit až ke konzoli, abyste ji zase vypnuli.

  Jak změnit pořadí ikon rozšíření na liště Chrome Toolbar

2. Přemapujte rozložení tlačítek ovladače Xbox

Každá konzole používá jiné rozložení tlačítek. Tyto jemné změny může být těžké sledovat, zejména během nejžhavějších okamžiků vaší hry. Každý hráč zažil, že stisknul špatné tlačítko, aby skočil, a místo toho utíkal přímo z okraje útesu. Tento přesný scénář sám o sobě může být trochu specifický, ale pokud často přepínáte mezi konzolami, budete s problémem obeznámeni.

Nejlepší způsob, jak se tomuto problému vyhnout, je přemapovat tlačítka na ovladači Xbox. Můžete to udělat i se zbytkem vašich konzolí, takže všechny mají stejné vstupy pro tlačítka a už si nikdy nespletete tlačítko skoku. Změna rozložení tlačítek na ovladači Xbox je neuvěřitelně snadná a lze ji provést prostřednictvím aplikace Příslušenství pro Xbox nebo v části Zařízení a připojení v nastavení konzole.

3. Přidejte profily pro rozvržení tlačítek

Pokud jste si mysleli, že změna rozložení tlačítek jednou byla užitečná, počkejte, až zjistíte, že můžete vytvořit jedinečné profily tlačítek pro každou hru, kterou hrajete. Každá hra mapuje tlačítka trochu jinak. Možná otevřete mapu jinak, skočíte jinak nebo stisknete jiné tlačítko a stisknete spoušť.

Váš Xbox vám umožňuje vytvořit až 255 vlastních rozložení tlačítek, mezi kterými můžete plynule a snadno přepínat během hraní. Vytvoření jiného rozložení tlačítek pro každou hru může být nesmírně užitečné, zvláště pokud hrajete střílečku z pohledu první osoby nebo jinou soutěžní hru, která vyžaduje přesnost vlásenky a rozhodnutí ve zlomku sekundy. Vědět, kde jsou vaše vstupy, a přemístit je tak, aby byly blíže k sobě, může být vše, co potřebujete, abyste se dostali na další pozici.

4. Přidejte druhého pilota

Co-pilot je jednou z nejlepších funkcí přístupnosti, kterou Xbox nabízí. Umožňuje dvěma jednotlivcům používat dva samostatné ovladače, které fungují jako jeden. To se liší od hraní co-op, kde dva lidé mají svůj vlastní ovladač, protože místo dvou vstupů funkce druhého pilota efektivně rozděluje jeden ovladač na dva.

  Zkontrolujte AQI a dýchejte kolem sebe kvalitní vzduch

To umožňuje jedné osobě pohybovat se, zatímco druhá například ovládá zbraně. Co-pilot velmi usnadňuje lidem, kteří jsou velmi mladí nebo mají snížené motorické dovednosti, hrát a užívat si hry s pomocí přátel nebo rodiny. Nastavení a používání druhého pilota na vašem Xboxu je rychlý, snadný a efektivní způsob, jak zapojit všechny, aniž byste riskovali, že váš bratříček způsobí příliš mnoho zmatku ve vašem uloženém souboru.

5. Navrhněte si svůj vlastní ovladač Xbox

Xbox má na výběr širokou škálu extrémně skvělých ovladačů, jako jsou ovladače s motivem Starfield nebo Halo, ale věděli jste, že můžete také použít Xbox Design Lab k přizpůsobení svého osobního ovladače Xbox?

Kredit obrázku: Xbox

Xbox Design Lab je webová stránka, která vám umožní navrhnout každou součást vašeho ovladače Xbox a vytvořit ovladač vašich snů. Růžová vlastní mušle s aqua modrými knoflíky? Ber to jako hotové. Chcete, aby každá část vašeho ovladače měla jinou barvu duhy? Můžete to udělat taky. Dokonce si na něj můžete nechat vyryt svůj herní štítek. Možná ne ty, které jsme si vymysleli, když nám bylo 12. Některé věci je lepší nechat v minulosti.

6. Získejte svůj ovladač Xbox jako svůj vlastní

Nemusíte používat Xbox Design Lab k vyrytí svého jména na ovladač, abyste jej mohli prohlásit za své. Vše, co musíte udělat, je propojit váš konkrétní ovladač s vaším účtem Microsoft. To se stává zvláště užitečné, pokud sdílíte konzolu s rodinou nebo přáteli a máte přihlášeno několik různých profilů najednou.

  11 knih a kurzů, které se naučíte NumPy za měsíc [2023]

Propojením ovladače s vaším účtem vás konzole automaticky přihlásí, jakmile ji zapnete, aniž byste museli svůj profil vybírat ručně. A každá sekunda se počítá, pokud jde o dostatek volného času na hraní videoher. Propojením ovladače Xbox s vaším účtem získáte více času na hru a méně času na šmejdění v nabídkách, což z něj činí jednoduchý, ale hodnotný hack ovladače Xbox.

7. Kupte si dobíjecí baterii pro váš ovladač Xbox

Ovladač Xbox je jedním z nejlepších na trhu, zejména pokud jej používáte ke hraní na několika různých platformách. Ovladač Xbox má ale jednu obrovskou chybu. To je samozřejmě typ baterií, které používá. Ovladač Xbox používá dvě baterie AA k napájení vašeho herního zážitku a nevydrží tak dlouho.

Kredit obrázku: Xbox

Pokud existuje jeden scénář otravnější než tápání po tlačítku skoku ve hře, je to, že se vybijí baterie v boji mezi bossy a žádné nezůstaly v domě, dokonce ani v nejtemnějších koutech kuchyňské zásuvky, kterou každý používá pro náhodné předměty, jako jsou baterie. a lepicí páskou. Naštěstí Xbox nabízí svou vlastní dobíjecí baterii, která zabrání tomu, aby docházelo k této hanebnosti, a umožňuje vám nabíjet ovladač jako kterýkoli jiný.

Dobíjecí baterie pro Xbox stojí kolem 24,99 $, ale je to pravděpodobně nejzásadnější tip, pokud jde o váš ovladač Xbox, a stojí za každý cent.

Právě jste vylepšili svůj ovladač Xbox

Nyní, když znáte každý tip a trik týkající se vašeho ovladače Xbox, můžete jej využít ke hraní naplno. Ať už to bylo naučit se, že můžete vytvářet profily tlačítek pro každou ze svých her, používat tlačítko synchronizace ke snadnému přepínání mezi zařízeními, nebo zjistit, že si můžete vytvořit svůj vlastní zbrusu nový duhový ovladač Xbox s vaším štítkem hráče hrdě vyzdobeným na přední straně, doufáme, že zde bylo alespoň jedno tajemství, o kterém jste dříve nevěděli.

Pokud ale existuje jeden tip, který vyčnívá nad všechny ostatní, je to rozhodně dobíjecí baterie. To jistě změní váš život na Xboxu k lepšímu a nikdy nebudete vědět, co jste bez něj dělali.