iPhone vs. telefony Google Pixel: Co je lepší?

Vzhledem k tomu, že Google stále vážněji bere svou divizi smartphonů, mnoho lidí přemýšlí, který telefon je lepší, iPhone nebo Pixel. Pokud hledáte upgrade, měli byste vědět, jak se tyto dva liší a jak ovlivňují vaši zkušenost jako uživatele.

Pojďme porovnat telefony iPhone a Google Pixel, abychom zjistili, který je pro vás ten pravý.

Cena a hodnota za peníze

Telefony Pixel dříve nabízely strašnou hodnotu, ale od dob Pixelu 6 Google zcela přepracoval svou cenovou strategii. Vstupní bod pro získání vlajkové lodi Pixel je nyní 599 $, zatímco standardní modely iPhone stále začínají na 799 $.

I když chcete telefon střední třídy, Pixel 6a poráží iPhone SE z hlediska hodnoty. První má vyváženější specifikace a funkce, zatímco druhý má zastaralý design, špatnou výdrž baterie a žádný ultraširoký fotoaparát, takže je velmi těžké jej doporučit.

To znamená, že pokud jste již svázáni s ekosystémem Apple a neobejdete se bez služeb, jako je iMessage, iCloud, Apple TV a další, bude lepší, když si pořídíte iPhone. Dalším pádným důvodem, proč si pořídit iPhone přes telefon Pixel, je to, že si iPhony udržují svou hodnotu opravdu dobře, takže svůj starý iPhone můžete později prodat nebo vyměnit.

Částečně je to proto, že iPhony nedostávají slevy, zatímco telefony Google Pixel se často prodávají měsíce po prvním uvedení na trh, což poškozuje jejich vnímanou hodnotu pro kupující.

  10 nejlepších softwaru pro správu dat pro střední až velké podniky

Pokud si však koupíte iPhone, budete se cítit nuceni koupit i jiné drahé produkty Apple, vzhledem k tomu, jak je ekosystém Apple navržen. To není případ telefonů Pixel, protože zážitek je stejný bez ohledu na to, od jaké značky Android si příslušenství kupujete.

Nezapomeňte také, že opravy iPhonů jsou notoricky drahé, takže možná budete muset nést nemalé poplatky, pokud ten svůj omylem poškodíte. Věci naštěstí nejsou pro uživatele Pixelů tak děsivé. Jednoduše řečeno, pokud hledáte hodnotu, zvolte Pixel než iPhone.

Kamery

Telefony Pixel jsou známé především pro svou vynikající výpočetní fotografii a nejnovější Pixel 7 a Pixel 7 Pro nejsou výjimkou. Fotky z Pixelu mají obvykle lepší dynamický rozsah, vypadají barevněji a přesněji reprezentují odstín vaší pleti než iPhone.

Pixel má užitečnější a zábavnější softwarové funkce fotoaparátu, jako je Magic Eraser, Photo Unblur, Motion Mode, Guided Frame a další.

Fotoaparáty iPhone jsou přitom velmi spolehlivé a konzistentní. Mezi objektivy není téměř žádný rozdíl v kvalitě a můžete si být jisti, že konečný snímek bude velmi blízký – ne-li totožný – tomu, co jste viděli v hledáčku.

Kredit obrázku: Vyrobeno společností Google

Také, pokud natáčíte hodně videí, vlajková loď iPhone by byla lepší volbou, protože jeho videa jsou plynulejší a ostřejší, zejména za špatných světelných podmínek.

Apple iPhone vám poskytne větší klid, že vaše fotografie a videa vždy vypadají dostatečně dobře, bez ohledu na prostředí, ve kterém se nacházíte. Pokud však chcete schopnější systém fotoaparátu a pravděpodobně lepší fotografie, vyberte si místo toho Pixel.

Operační systém

Protože Google ovládá Android, telefony Pixel vám umožňují zažít to nejlepší, co Android nabízí. Není divu, že aplikace a služby Google, jako je Vyhledávání, Gmail, Fotky, Mapy, Disk a další, fungují na telefonech Pixel výjimečně dobře.

  Získejte zpět své tržby s řešením detekce AdBlock pro WordPress

To znamená, že telefony iPhone běží na proprietárním softwaru společnosti Apple, iOS, a proto mají lepší optimalizaci aplikací a her třetích stran. iPhony také zaručují bezproblémové spojení mezi všemi vašimi zařízeními Apple, včetně AirPods, Apple Watch, MacBooků a dalších.

Dalším důvodem, proč vybrat iPhone před Pixelem, je to, že iPhony dostávají delší aktualizace softwaru o pět až šest let, zatímco telefony Pixel dostanou hlavní aktualizace Androidu pouze tři roky. Pokud tedy svůj telefon často neupgradujete, iPhone vám bude sloužit déle.

Pamatujte však, že telefony Pixel jsou prvními, které dostávají nové aktualizace Androidu, a také každých pár měsíců dostávají nové funkce Pixel Feature Drops, takže vaše zařízení bude časem užitečnější.

Hlasoví asistenti

Asistent Google i Siri jsou srovnatelné, pokud jde o odpovědi na každodenní dotazy týkající se věcí, jako je počasí nebo váš plán, ale první z nich je citlivější při provádění akcí, jako je odesílání textu nebo čtení vašich oznámení.

Asistent Google také předbíhá ve zpracování přirozeného jazyka, což znamená, že je schopen lépe porozumět kontextu, vést konverzace, překládat hlasy a přirozeně reagovat. Skladbu můžete dokonce vyhledat tak, že ji zabručíte do Asistenta Google.

I když Siri nemusí být technicky tak schopná, více respektuje vaše soukromí. Apple říká, že data, která o vás Siri má, „nejsou propojena s vaším Apple ID, e-mailovou adresou nebo jinými daty, které Apple může mít z vašeho používání jiných služeb Apple“.

  Co je Easy Anti-Cheat a jak jej nainstalovat?

To není případ služby Google Assistant, protože shromažďuje přepsaný zvukový text z vašich hlasových dotazů a může dokonce ukládat vaše zvukové nahrávky, pokud to dovolíte. To není překvapivé, protože Google je softwarová společnost, ale Apple vydělává většinu svých peněz na hardwaru.

Kvalita baterie

Pokud jde o výdrž baterie, iPhony porazily telefony Pixel, přestože mají fyzicky menší baterie. To je možné díky super účinným procesorům Apple Silicon a vysoce optimalizovanému operačnímu systému iOS; Harmonie obou zajišťuje minimální spotřebu energie.

Pokud si kupujete větší iPhone, jako je iPhone 14 Pro Max, můžete očekávat výrazně lepší výdrž baterie než Pixel. Rozdíl je ale marginální, pokud porovnáte například menší iPhone 14 Pro a Pixel 7 Pro.

Kredit obrázku: Jablko

Značky Android mají téměř vždy rychlejší nabíjení než iPhony, ale Pixel je smutnou výjimkou. Jak telefony iPhone, tak telefony Pixel mají přibližně stejnou rychlost kabelového nabíjení, ačkoli Pixel má o něco rychlejší bezdrátové nabíjení.

Je smutné, že iPhone 14 a jeho předchůdci používají super zastaralé porty Lightning namísto portů USB-C. Lightning porty jsou v porovnání s moderními standardy strašně pomalé jak při přenosu souborů, tak při nabíjení.

iPhone nebo Google Pixel: Co je pro vás to pravé?

Rozhodnutí, který telefon koupit, zda iPhone nebo Google Pixel, bude nakonec záviset na vašich potřebách. Měli byste si vybrat Pixel, pokud chcete za své peníze více, více funkcí fotoaparátu, nejlepší služby Google, rychlé aktualizace Androidu a chytřejšího hlasového asistenta.

Pokud se spoléháte na služby Apple a již vlastníte jiná zařízení Apple, měli byste si vybrat iPhone. iPhony jsou také výkonnější, vydrží déle, mají konzistentnější kamerový systém, mají lepší optimalizaci pro aplikace třetích stran a jsou celkově spolehlivější.