7 způsobů, jak spravovat bulletiny na Gmailu, aniž byste zaplnili doručenou poštu

E-mailové zpravodaje jsou tak pohodlné, jak jen to jde. Na rozdíl od tradičních informačních zdrojů, kde musíte vyhledávat věci ke čtení, newslettery přicházejí přímo do vaší schránky. A vzhledem k tomu, že jste se k jejich odběru osobně přihlásili, bulletiny, které vám dorazí do schránky, budou pravděpodobně obsahovat informace, které rádi čtete.

To znamená, že je možné zmeškat i důležité zpravodaje, protože se mohou mísit s vašimi osobními e-maily, aktualizacemi ze sociálních sítí a propagačními zprávami. Prozkoumáme tedy několik tipů, které vám pomohou udržet si přehled o vašich zpravodajích, aniž byste je nechali ucpat vám doručenou poštu nebo se ztratit pod všemi vašimi osobními e-maily.

1. Upřednostněte důležité odesílatele

Můžete upřednostnit newslettery, které vás zajímají Gmail pomocí značky důležitosti. Zjistíte, že Gmail již označuje e-maily, o kterých předpokládá, že jsou pro vás důležité, jako důležité. Značku důležitosti však můžete použít i u newsletterů, které nechcete zmeškat. Pokud se vaše preference v průběhu času změní, nezapomeňte odpovídajícím způsobem zrušit označení newsletterů.

Tato značka je skvělým nástrojem, který vám pomůže odlišit důležité zpravodaje, které byste si neměli nechat ujít, od všech běžných e-mailů, které dostáváte. Značka důležitosti vám navíc usnadní smazání nedůležitých e-mailů najednou, aniž byste museli e-mail otevírat nebo hledat předmět.

  Jak importovat data z jiné tabulky Google

2. Používejte štítky Gmail

Pokud nechcete ztratit přehled o svých bulletinech, ale nechcete, aby zabíraly místo ve vaší primární doručené poště, je nejlepší je přesměrovat do určených složek pomocí štítků Gmailu. Pokud se rozhodnete organizovat své zpravodaje pomocí této metody, můžete vytvořit samostatnou složku pro každý zpravodaj nebo každý typ předplatného.

Tímto způsobem můžete přistupovat k příslušné složce, když si chcete přečíst konkrétní zpravodaj. Složky, které tímto způsobem vytvoříte, jsou přizpůsobitelné. Můžete upravit název, smazat celou složku, označit všechny e-maily ve složce jako přečtené a tak dále. Tato úroveň flexibility vám umožní vytvořit efektivní systém pro efektivní správu vašich newsletterů.

3. Odhlaste se z odběru newsletterů, které již nečtete

Postupem času si možná uvědomíte, že některé newslettery, které odebíráte, vám nepřinášejí dostatečnou hodnotu. Odhlásit se z odběru těchto newsletterů je životně důležité, pokud chcete mít pořádek ve své schránce a neztratit přehled o e-mailech a newsletterech, které jsou pro vás skutečně důležité.

Chcete-li, aby byla vaše e-mailová schránka přehlednější, nezapomeňte čas od času zkontrolovat své odběry zpravodaje. Pokud zjistíte, že jste soustavně ignorovali nebo mazali newslettery od konkrétních odesílatelů, možná je čas stisknout tlačítko pro odhlášení. Naštěstí je relativně jednoduché odhlásit se z většiny newsletterů.

Po odhlášení z odběru počkejte alespoň několik dní, než vám newslettery přestanou být zasílány. Pokud zjistíte, že dostáváte e-maily i přes odhlášení z odběru, můžete zkusit zkontrolovat nastavení odběru e-mailů a nahlásit newsletter jako spam, abyste jej přestali dostávat do vaší schránky.

  Vyplatí se LinkedIn Premium platit? 3 věci ke zvážení

4. Použijte aplikaci Newsletter Reader

Aplikace pro čtení newsletterů vám pomůže udržet vaši primární doručenou poštu bez nepořádku a zároveň zajistí, že nepřijdete o své oblíbené zpravodaje. U čtečky newsletterů si obvykle budete muset vytvořit novou e-mailovou adresu, kterou můžete použít k odběru newsletterů.

Aplikace newsletteru bude v tomto případě fungovat jako doručená pošta a budete mít přístup ke všem svým newsletterům na jednom místě prostřednictvím aplikace. Zpravodajské aplikace mají obvykle různé funkce. Některé nabízejí zážitek bez reklam, zatímco jiné vám poskytnou odkaz na zdroj RSS pro přístup k vašim zpravodajům. Nezapomeňte si tedy prozkoumat různé aplikace pro čtení newsletterů a vybrat si tu, která vyhovuje vašim potřebám.

5. Použijte funkci archivace Gmailu

Pokud narazíte na newslettery, které byste rádi procházeli, ale momentálně je nemůžete číst, archivujte je, místo aby se vám hromadily ve vaší doručené poště. Archivovat e-maily v Gmailu je neuvěřitelně snadné a pomůže vám to zachovat si přístup k důležitým e-mailům.

Archivované e-maily se nezobrazují jako součást vaší primární doručené pošty, ale stále je lze prohledávat. Můžete k nim také přistupovat kliknutím na Všechny zprávy v levém podokně doručené pošty Gmailu.

6. Použijte samostatnou e-mailovou adresu

Pokud nechcete používat aplikaci pro čtení newsletterů, můžete tento proces zefektivnit vytvořením samostatného e-mailového účtu. Nastavení vyhrazené e-mailové adresy a její používání při přihlašování k odběru newsletterů vám pomůže udržet vaši primární doručenou poštu přehlednou. Tímto způsobem se můžete přihlásit ke svému novému e-mailovému účtu, kdykoli si budete chtít přečíst newsletter.

  50 Často kladené otázky a odpovědi z rozhovorů WebSphere

Pokud se rozhodnete vytvořit samostatnou e-mailovou adresu pro odběr zpravodaje, můžete svou novou doručenou poštu dále uspořádat označením e-mailů od určitých odesílatelů jako důležité, vytvořením složek a archivací e-mailů.

7. Naplánujte čas čtení

I když vám uspořádání doručené pošty může pomoci zvládnout neustálý proud příchozích e-mailů a zpravodajů, budete si muset naplánovat vyhrazený čas na čtení bulletinů, které jsou pro vás důležité. Když to budete dělat po určitou dobu, pomůže vám to zůstat informováni o věcech, které vás zajímají, a rozhodnout se, které zpravodaje nestojí za váš čas.

Ať už je to na denní nebo týdenní bázi, dbejte na to, abyste svým newsletterům věnovali pozornost, kterou si zaslouží, aby vaše schránka nebyla zaplavena nepřečtenými newslettery. Pokud je pro vás obtížné číst více bulletinů v omezeném čase, který máte, zvažte použití platforem umělé inteligence ke shrnutí obsahu v bulletinech.

Tímto způsobem budete moci sbírat klíčové body z různých newsletterů a přitom ušetřit čas. Existuje několik nástrojů umělé inteligence, které dokážou zdarma shrnout dlouhé zpravodaje do stručných přehledů, takže použijte ten, ve kterém se snadno orientujete.

Uspořádejte si newslettery, abyste odemkli nepořádek s doručenou poštou

E-mailové zpravodaje, zejména pokud jsou pečlivě vybírány, mohou obsahovat spoustu cenných informací a postřehů. Ale bez řádné organizace je snadné se nechat zahltit množstvím newsletterů, které dostáváte.

Pokud je pro vás obtížné organizovat informační bulletiny ve vaší doručené poště, můžete se řídit tipy uvedenými v tomto článku, které vám pomohou stanovit priority při odběru zpravodajů a udržet vaši doručenou poštu dobře spravovanou.