Jak omezit čas u obrazovky pomocí digitální rovnováhy [+6 Android Apps]

Omezení času stráveného na obrazovce se stalo nutností pro druh životního stylu, který žijeme.

Představte si, že jdete ven vyřídit své každodenní pochůzky, ale zapomenete telefon doma. Nebo když jste před spaním zapomněli zapojit telefon do nabíjení. Zní to jako noční můra👻, že? Přemýšleli jste někdy, proč se tak cítíte, když váš milovaný mobilní telefon nemáte ve svých rukou?

V dnešní době je téměř vše snadno dostupné na dosah ruky prostřednictvím našich mobilních telefonů. Spoléháme na ně při komunikaci, zábavě, informacích, studiu atd.

Studie ukazují, že 1 z 5 uživatelů chytrých telefonů utratí v průměru 4,5 hodiny svého času na svých telefonech každý den. To znamená, že jsme na nich závislí v těch nejmenších věcech.

V tomto příspěvku probereme, proč je to škodlivé, jak omezit čas strávený na obrazovce pomocí digitální rovnováhy a několik aplikací pro Android, které můžete využít ve svůj prospěch. Psst…a zde je praktická tabulka s náhledem na aplikace, o kterých jsme diskutovali níže!

Významné vlastnosti produktuZůstaň volnýGrafy, statistiky, limity, blokování rušivých aplikací, statistiky napříč platformami.Vaše hodinaIdentifikujte typ závislého na telefonu, postřehy, limity, exportujte data.Čas u obrazovkySpravujte čas strávený na obrazovce dětí, statistiky v reálném čase, blokátory obsahu.ActionDashElegantní rozhraní, živé grafy, statistiky aplikací, režim zaměření, limity.Drž se zpátkyČasovače, plovoucí překrytí, živý design, zprávy o používání, členství Pro.DigitaloxSnižte čas strávený na obrazovce, zůstaňte soustředění, kategorizujte aplikace, oznámení, jednoduchost.

Nyní se vrhneme přímo dovnitř.

Jak závislost na chytrých telefonech omezuje naši produktivitu

Přemýšleli jste o tom, kolikrát kontrolujeme své telefony při práci, studiu nebo vykonávání důležitého úkolu? Jeden ping a zoop, naše pozornost se místo úkolu zaměří na telefon. Závislost na smartphonu je jednou z největších výzev moderní doby, která dnes postihuje lidi všech věkových kategorií.

To zahrnuje bezduché procházení sociálních sítí, dlouhé hodiny hraní her, poslech hudby nebo nutkavé prověřování e-mailů; samotné chvění našich obrazovek výrazně brzdí naši produktivitu.

Mnoho lidí může namítat, že používání chytrých telefonů po celý den jim dává „vysokou hladinu dopaminu“. Otázkou však je, zda to skutečně potřebujeme? Naše těla jsou přirozeně schopna produkovat dopamin, protože jednáme podle činností, které máme rádi. Když se tato akce provádí bezmyšlenkovitě, množství produkovaného dopaminu je příliš vysoké, což může být škodlivé pro naše duševní zdraví.

  Navrhněte vyhledávání filmů podle roku, žánru a hodnocení [Android]

Nadměrný čas strávený u obrazovky také vede ke sníženému soustředění, vede k nepravidelnému spánku a nepříznivým účinkům na duševní zdraví. Můžete se dokonce setkat s problémem nesprávného držení těla a bolestí krku, mezi mnoha dalšími obavami. Všechny tyto faktory jsou přímo zodpovědné za omezení naší produktivity.

Potřeba omezit čas u obrazovky

Ze všech výše uvedených důvodů musíme jednat o řešení, abychom vedli lepší kvalitu života. Přesně zde přichází na řadu sledování času na obrazovce a omezení používání telefonu. Můžete to udělat efektivně pomocí aplikací, které vám pomohou sledovat čas strávený na obrazovce, nastavit limity a přijímat upozornění, když je překročíte. Věřte mi, není to žádná raketová věda.

Dovolte mi, abych vám všem kolegům se systémem Android představil funkci Digital Wellbeing ve vašem telefonu. Nikdy jste o tom neslyšeli? No, není to skryté; právě jste to dnes objevili a já jsem vás informoval o jeho použití.

Telefony se systémem Android jsou vybaveny speciální funkcí zvanou Digital Wellbeing, která vám pomůže porozumět vašim digitálním návykům, činit informovaná rozhodnutí ohledně času stráveného na zařízení a získat kontrolu nad používáním zařízení.

Čtěte také: Aplikace pro sledování telefonu pro sledování internetové aktivity blízkých

Výhody digitální pohody

I když výhod používání digitálního blahobytu může být mnoho, zde jsou některé z hlavních:

#1. Digitální návyky 📱

Tato funkce poskytuje komplexní přehled o používání vašeho smartphonu, jako je čas strávený na jednotlivých aplikacích a upozornění, která denně dostáváte. Prostřednictvím tohoto sledovače návyků si můžete uvědomit své digitální návyky a určit, kde trávíte většinu času a také své každodenní aktivity.

#2. Časovače aplikací ⏱️

Velkou výhodou, kterou já osobně využívám, je nastavení časovačů pro aplikace, kde trávím většinu času prokrastinací nebo rolováním. Jakmile dosáhnete limitu, který jste pro aplikaci nastavili, bude pozastavena do dalšího dne.

#3. Wind Down 😴

Funkce uklidnění vám pomůže připravit se na dobrý noční spánek tím, že vaše zařízení přepne do režimu stupňů šedi a omezí upozornění před spaním. To také přepne váš telefon do režimu nerušit, kde vás mohou kontaktovat pouze kontakty označené hvězdičkou a vybraní volající.

#4. Režim ostření 🧘‍♂️

Měli jste rušný den v kanceláři nebo na vysoké škole? Nebojte se; zapněte režim ostření, abyste dočasně pozastavili konkrétní aplikace a minimalizovali rušivé vlivy.

Jak používat digitální pohodu

Všechny tyto informace mohou být ohromující, takže zde je podrobný návod, jak omezit čas strávený na obrazovce u různých aplikací využívajících digitální rovnováhu.

Krok 1: Otevřete nastavení telefonu a vyhledejte položky Digital Wellbeing a Parental Controls. Klepnutím otevřete funkci.

Krok 2: To, co uvidíte dále, je váš řídicí panel, který vám poskytne přehled času stráveného na obrazovce.

  Jak nastavit vývojové nástroje pro Android v systému Linux

Krok 3: Přejděte na Časovače aplikací a nastavte limity pro konkrétní aplikace pod řídicím panelem. Ze seznamu vyberte aplikaci, pro kterou chcete omezit čas, a nastavte pro ni denní časovač.

Krok 4: Chcete-li aktivovat režim Wind Down, upravte čas začátku a konce tak, aby vyhovoval vašemu plánu spánku.

Režim ostření můžete zapnout také výběrem aplikací, které chcete během této doby pozastavit.

Kroky jsou docela jednoduché a snadno sledovatelné a tím, že se je rozhodnete dodržovat, jste již udělali první krok ke zdravému životnímu stylu.

Pokud však hledáte více funkcí a přizpůsobení, můžete si do telefonu nainstalovat aplikace třetích stran. Zde jsou některé z nejlepších aplikací, které si dnes můžete stáhnout.

Zůstaň volný

Pokud jste kreativní a máte rádi atraktivní tabulky a grafy, tato aplikace je pro vás. Zůstaň volný je komplexní aplikace pro sledování a správu času stráveného na obrazovce, která poskytuje podrobné informace o používání vašeho smartphonu.

Sleduje využití aplikací a sleduje vaše každodenní odemknutí, upozornění a dokonce i vyzvednutí telefonu. Umožňuje vám nastavit denní limity používání aplikací, blokovat rušivé aplikace a plánovat přestávky.

Jeho schopnost analyzovat vaše vzorce používání a doporučit zdravější digitální životní styl jej činí jedinečným. Nejlepší na tom je, že aplikace je šetrná k baterii s vysokorychlostním a uživatelsky přívětivým rozhraním, které vám umožňuje převzít kontrolu nad používáním vašeho zařízení s přesností.

Kromě toho také pomáhá se statistikami napříč platformami, abyste lépe porozuměli svému používání.

Vaše hodina

Jedna z nejpopulárnějších aplikací pro sledování času stráveného na obrazovce, Vaše hodina je instalováno více než 4 miliony uživatelů po celém světě.

Tato aplikace pro digitální pohodu přesahuje pouhé sledování a omezování času stráveného na obrazovce. Pomocí funkce Cílové body vám dá vědět, jaký jste „závislý na telefonu“. Pomůže vám studovat data za posledních 7 dní a dá vám vědět, do které kategorie patříte – posedlí, závislí, habituální, úspěšní nebo šampioni.

Jednoduše klepněte na aplikaci a získejte komplexní přehled ve formátu ukazatele průběhu a zjistěte limity nastavené pro jednotlivé aplikace. Můžete přejít do části „Co se vařilo“, kde se dozvíte o tom, proč, kdy a kolik z každodenní rutiny vašeho telefonu.

Aplikace také umožňuje exportovat data ve formátu XLSX a vytvářet grafy produktivity. Jeho přístup bohatý na funkce z něj dělá silnou volbu pro ty, kteří se zavázali zlepšovat svou digitální pohodu.

Čas u obrazovky

Čas u obrazovky vám pomůže spravovat čas vašich dětí před obrazovkou nastavením limitů, používáním blokátorů obsahu, sledováním jejich polohy a dalšími. Jeho schopnost monitorovat a ovládat čas strávený na více zařízeních jej odlišuje, což z něj činí cenný nástroj pro rodiny.

Tato aplikace také poskytuje statistiky využití v reálném čase a historii používání aplikací, které vám pomohou činit informovaná rozhodnutí o čase stráveném na obrazovce. Můžete vidět, jaké webové stránky vaše dítě navštívilo, videa na YouTube, která sledovala, a dokonce můžete dostávat upozornění, když se vaše děti pokusí nainstalovat novou aplikaci.

  Nejlepší střílečky pro Android

Pokud se vám něco nezdá, jednoduše pozastavte všechny aktivity jedním klepnutím. Můžete nakonfigurovat až 5 zařízení s jedním účtem, což je skutečný prodejce. Tato aplikace je vynikající, pokud je bezpečnost dětí online vaší prioritou (jak by měla být.)

ActionDash

Podporuje elegantní a uživatelsky přívětivé rozhraní, ActionDash je kompatibilní s téměř všemi zařízeními Android. Pomáhá vám určit hlučné aplikace a vizualizovat čas strávený na obrazovce pomocí živých koláčových grafů, což usnadňuje sledování aktivity.

Nabízí mnoho skvělých funkcí, jako jsou statistiky používání aplikací, denní a týdenní přehledy času na obrazovce a možnost nastavit limity aplikací.

Minimalistický design této aplikace a bezproblémová integrace s funkcemi Android Digital Wellbeing z ní činí fenomenální. Nabízí zjednodušené a efektivní prostředí pro uživatele, kteří preferují čistý a přímočarý přístup ke správě času stráveného na obrazovce.

ActionDash také poskytuje režim zaostření pro dočasné pozastavení rušivých aplikací. V konečném důsledku zvyšuje produktivitu a omezuje používání aplikací tak, aby blokovaly aplikace, které denně nadměrně používáte.

Drž se zpátky

Drž se zpátky není jen aplikace; je to vše, co potřebujete pro zdravé používání smartphonu. Umožňuje vám nastavit časovače pro jednotlivé aplikace a ovládat čas strávený na obrazovce.

Nejoblíbenější funkcí této aplikace je plovoucí překrytí časovače, které vám připomíná vaše limity využití. Barevné schéma aplikace je živé a nenáročné na oči, takže použití je zábavné. Můžete také přepnout do tmavého režimu, abyste při používání aplikace nenamáhali oči.

Pokud časovač aplikace zhasne a vy ještě nepracujete, můžete upravit dobu trvání časovače a rychle pozastavit nebo prodloužit používání aplikace podle potřeby.

Kromě toho získáte týdenní a měsíční zprávy o svých digitálních zvycích a sledování toho, jak jste zlepšili svou digitální pohodu. Neváhejte a přihlaste se k jejich členství Pro a získejte přístup k dalším úžasným funkcím.

Digitalox

Pokud hledáte přímou, ale na funkce bohatou aplikaci, můžete si ji stáhnout Digitalox.

Byl navržen tak, aby bojoval s Nomofobií a motivoval vás, abyste zkrátili čas strávený na obrazovce, zůstali soustředění a snížili rušivé vlivy během dne. Svou efektivitu a produktivitu můžete zvýšit pomocí každodenního porozumění svým digitálním návykům a kategorizace času stráveného na obrazovce.

Kategorizace vám pomůže odfiltrovat hlavní aplikace používané v telefonu. Titulky můžete upravit tak, aby odpovídaly vašemu životnímu stylu, a dostávat upozornění, když se přiblíží k předdefinovaným časovým limitům.

Díky jednoduchosti a zaměření na základní funkce správy času na obrazovce je tato aplikace neuvěřitelná.

Závěrečné myšlenky

S rostoucím používáním chytrých telefonů a trávením příliš mnoho času na obrazovce vyvstává důležitost efektivního řízení času stráveného na obrazovce.

Používáním funkce Digital Wellbeing na Androidu nebo kterékoli ze zmíněných aplikací třetích stran získáte zpět kontrolu nad svým časem tím, že dosáhnete rovnováhy mezi kotoučem a skutečným světem.

Pamatujte, že aplikace byly vytvořeny proto, aby nám život usnadňovaly a ne ztěžovaly. Takže převezměte svůj životní styl hned teď!

Dále se podívejte na nejlepší aplikace pro rodičovskou kontrolu, které zajistí bezpečí vašeho dítěte online.