Co znamená ChatGPT přístup k aktuálním informacím pro každého

Klíčové věci

 • Omezená znalostní báze ChatGPT je významným problémem, protože nemůže poskytovat přesné informace o událostech po lednu 2022.
 • OpenAI řeší tento problém tím, že znovu zavádí přístup k internetu pro ChatGPT pomocí Bing, což mu umožňuje poskytovat aktuální odpovědi.
 • Povolení funkce procházení zlepšuje přesnost a komplexnost odpovědí ChatGPT, ale také s sebou nese riziko dezinformací a má dopad na příjmy z reklamy na webových stránkách.

Omezená znalostní báze ChatGPT je jedním z jeho největších problémů. V závislosti na modelu, který používáte, má znalostní báze ChatGPT datum ukončení září 2021 (pro GPT-3.5) nebo leden 2022 (pro GPT-4). To znamená, že ChatGPT nemůže přesně zpracovat požadavky související s událostmi, které nastaly po této době.

Nyní OpenAI řeší tento problém aktualizací ChatGPT, aby používal internet k poskytování aktuálních odpovědí na vaše dotazy. Zde je to, co potřebujete vědět o tomto (opětovném) přidání do ChatGPT.

ChatGPT nyní může používat Bing pro přístup k internetu

Jedním z hlavních prodejních míst AI chatbotů, jako je Bard a Bing AI, je to, že mají přístup k internetu a získávají aktuální informace. ChatGPT to na druhou stranu nedokázal. To se krátce změnilo poté, co OpenAI v květnu 2022 spustila možnosti procházení, ale tato funkce byla následně kvůli zneužití odpojena. Jedno takové zneužití vidělo, že uživatelé ChatGPT používají funkci procházení k obcházení paywallů na webových stránkách, aby měli bezplatný přístup ke zpravodajským článkům.

  Vše o cloudové migrační strategii za méně než 10 minut

Poté se ChatGPT vrátil ke svému původnímu designu bez přístupu k internetu. Chatbot místo toho závisel na zásuvných modulech třetích stran při získávání informací z webu. Nyní, OpenAI oznámila zavádí funkci „Procházet s Bingem“, která využívá rozhraní API vyhledávače Bing, aby poskytla ChatGPT tolik potřebnou možnost přístupu k aktuálním informacím. Aby se předešlo některým chybám, které sužovaly předchozí zavedení této funkce, OpenAI zavedla značná omezení na stránky, ke kterým má funkce procházení ChatGPT přístup. Webové stránky, které zavedly omezení na GPTBot ChatGPT, jsou vyjmuty z toho, aby byly uváděny v syntetizovaných odpovědích ChatGPT.

Ale jak můžete povolit funkci v ChatGPT? Jak ovlivní návrat přístupu k internetu uživatele ChatGPT? Pojďme to zjistit.

Jak povolit prohlížení na ChatGPT

Chcete-li používat funkci prohlížení, musíte mít placené předplatné ChatGPT Plus. Pokud používáte plán ChatGPT Plus, můžete povolit funkci procházení na stránce nastavení účtu.

 • OTEVŘENO ChatGPT.
 • Klikněte na své jméno nebo e-mail v levém dolním rohu okna chatu.
 • Klikněte na Nastavení a beta.
 • Klikněte na Funkce beta a přepněte přepínač vedle možnosti Procházet pomocí Bingu.
 • Poté, chcete-li použít funkci procházení ChatGPT:

 • Začněte nový chat.
 • Umístěte kurzor nad model GPT-4.
 • Z rozevírací nabídky vyberte Procházet pomocí Bing.
 • ChatGPT automaticky vyvolá funkci procházení, aby vytáhl aktuální informace, kdykoli to bude potřebovat. Volitelně můžete chatbotovi říct, aby začal procházet konkrétní téma nebo otázku, kdykoli budete chtít aktuální informace o tématu.

    Jak počítat dny mezi dvěma daty v Tabulkách Google

  Co znamená ChatGPT Internet Access pro uživatele ChatGPT

  Prvním dopadem návratu přístupu k internetu do ChatGPT jsou lepší odpovědi. ChatGPT bude schopen poskytovat komplexnější a přesnější odpovědi. V současné době ani modely GPT-3.5 ani GPT-4 nevědí nic o událostech nebo tématech, které se staly po lednu 2022. Tento nedostatek znalostí neumožňuje ChatGPT odpovědět na některé otázky nebo vytvořit předpoklady, které vedou k nesprávným odpovědím.

  Když jsme zkoušeli konverzace zahrnující rychle se měnící statistiky nebo čísla, důležitost přístupu k internetu byla křišťálově jasná. Zatímco ChatGPT bez procházení poskytl odpovědi se špatnými čísly, ChatGPT s procházením vrátil přesnější statistiky o tématech, jako je světová populace a statistiky prodeje chytrých telefonů.

  V rozhovoru níže jsme se zeptali výchozího modelu ChatGPT GPT-4, která země má nejvyšší počet obyvatel. Bylo to špatně.

  Poté jsme se zeptali modelu GPT-4 ChatGPT se zapnutým prohlížením a bylo to správně.

  Ale není všechno růžové. Přístup k internetu bude mít také některé nevýhody. Zvyšuje riziko šíření dezinformací, pokud se ChatGPT spoléhá na webové stránky s nepřesnými, zaujatými nebo nepravdivými informacemi. Zdroje dat používané k výcviku ChatGPT jsou do značné míry dezinfikovány. Tím se snižuje riziko, že chatbot bude šířit dezinformace a propagandu. S neomezeným přístupem bychom však v budoucnu pravděpodobně měli očekávat více konverzací o ChatGPT zesilujících falešné zprávy a další typy dezinformací.

    Jak přepínat mezi britskou a americkou kontrolou pravopisu v aplikaci Microsoft Word

  Další méně zřejmou nevýhodou nejnovějšího přírůstku ChatGPT je jeho vliv na zprávy a informační zdroje. Většina webových stránek závisí na návštěvnosti svých webových stránek, aby generovaly příjmy. ChatGPT s přístupem k internetu to poněkud podkopává tím, že poskytuje přístup k informacím z jiných webových stránek, aniž by je uživatelé museli navštěvovat. To znamená, že ChatGPT potenciálně připraví webové stránky o příjmy z reklam, které by jinak získaly od uživatelů navštěvujících jejich webové stránky. Některé webové stránky zablokují přístup ChatGPT a vysvětlí, že „soubor ‚robots.txt‘ webové stránky mi brání v načtení požadovaných stránek“, ale mnoho vlastníků webových stránek nic takového neučiní.

  Vyhledávače jako Google a Bing samozřejmě také potenciálně ztratí příjmy z reklam na svých stránkách s výsledky vyhledávání. Ale společnosti jako Google a Bing jsou příliš velké na to, aby pociťovaly tento druh sevření, alespoň prozatím. Dopad pocítí spíše malé weby, kde jsou příjmy z reklamy hlavním zdrojem příjmů.

  Funkce procházení ChatGPT je dvousečný meč

  Návrat funkce procházení ChatGPT je dvousečný meč. Na jedné straně umožňuje chatbotovi AI poskytovat uživatelům přesnější a aktuálnější informace. Ale také to otevírá riziko šíření dezinformací a negativního dopadu na příjmy z reklamy pro malé weby. I když existují oprávněné obavy, funkce prohlížení je prozatím povolena.

  Uživatelé, kteří chtějí od ChatGPT komplexnější odpovědi, to mohou povolit, zatímco ti, kteří se obávají dezinformací, se mohou držet původního modelu. Jak to z dlouhodobého hlediska ovlivní prostředí chatbotů s umělou inteligencí, se teprve uvidí. OpenAI zatím zaujímá opatrný přístup, aby uživatelům poskytla na výběr mezi zcela uzavřeným modelem a modelem se selektivním přístupem k internetu.