8 nejlepších alternativ WinZip ke kompresi souborů v roce 2023

Hledáte alternativy WinZip, jak ušetřit místo komprimací souborů? Zde jsou ty nejlepší, ze kterých si můžete vybrat.

Kompresní nástroje jsou nezbytné, ať už archivujete zastaralé soubory, abyste ušetřili místo, nebo zmenšovali velikost souboru při odesílání jako přílohy v e-mailu.

Přestože je WinZip již dlouho oblíbenou možností, díky vývoji sofistikovanějších nástrojů a technologií je nyní na trhu k dispozici řada alternativ.

Tento článek upozorní na nejlepší alternativy WinZip, od bezplatných nástrojů po ty, které jsou placené, ale nabízejí více funkcí, které máte k dispozici. Podíváme se na funkce každého z nich a alternativy WinZip, abychom vám usnadnili výběr.

Co je to WinZip a co dělá?

WinZip je program pro kompresi a archivaci souborů vytvořený pomocí WinZip computing kompatibilní s Windows, macOS, iOS a Android. Komprimuje soubory do jednoho archivu a zmenšuje jeho velikost pro dostupnější úložiště nebo rychlejší internetový přenos.

Uživatelé WinZip mohou své soubory chránit heslem, šifrovat a sdílet pomocí e-mailu nebo cloudových služeb. Podporuje řadu formátů souborů, včetně ZIP, RAR, 7z, TAR a GZ.

Nástroj je k dispozici v bezplatné a prémiové verzi, přičemž placená verze nabízí pokročilé funkce, jako je schopnost vytvářet samorozbalovací archivy a kombinovat více souborů do jednoho archivu.

Proč je potřeba alternativa Winzip?

WinZip komprimuje velké soubory a zmenšuje jejich velikost, aby se snáze přenášely a ukládaly. Není to však jediná volba. Lepší funkce, větší zabezpečení a větší flexibilita jsou k dispozici v jiných alternativách WinZip, jako jsou:

#1. Funkčnost

Několik náhražek WinZip poskytuje více vynikajících funkcí než WinZip. Některé nabízejí vynikající kompresní techniky, robustnější šifrování, cloudové úložiště, rychlejší dobu zpracování a kapacitu pro ochranu souborů heslem. Pomáhají zajistit, aby byly vaše soubory v bezpečí a snadno dostupné v době použití.

#2. Bezpečnostní

WinZip není nejbezpečnější metodou pro ukládání a odesílání velkých souborů. Jiné alternativy nabízejí robustnější možnosti zabezpečení, jako je šifrování typu end-to-end a sofistikované techniky ověřování. Vaše data jsou bezpečnější, protože k nim nemají přístup neoprávněné osoby.

#3. Kompresní poměry

WinZip je známý svými vysokými kompresními poměry, ale jeho méně známé alternativy často nabízejí ještě lepší poměry. To může být velmi užitečné, když potřebujete ušetřit co nejvíce místa při práci s obrovskými velikostmi souborů.

  Pořizujte pohyblivé obrázky pomocí iPhonu a ukládejte je jako GIF

#4. Uživatelsky přívětivé rozhraní

Navigace v uživatelském rozhraní WinZip může být pro začátečníky náročná. Alternativy často nabízejí uživatelsky přívětivější prostředí a je jednodušší je vyzkoušet.

Nyní, když víte, že alternativy WinZip jsou moudrým krokem, zde jsou některé z nejlepších nástrojů pro kompresi souborů, které jsou schopny WinZip nahradit.

WinRAR

Pro uživatele Windows je WinRAR účinný program pro kompresi a archivaci dat.

Poskytuje mnoho funkcí, které pomáhají zjednodušit a zlepšit proces komprese. Někteří z nich jsou:

 • Komprese a archivace souborů: WinRAR umožňuje uživatelům kódovat RAR nebo ZIP soubory a složky pro ukládání. Podporovány jsou četné archivní formáty, včetně ISO, 7Z, ACE a UUE.
 • Správce souborů: WinRAR má správce souborů pro jednoduché procházení a správu. Uživatelé mohou také rozdělit archivy do různých svazků pro lepší manipulaci.
 • Podpora FTP: WinRAR umožňuje uživatelům přenášet soubory přes FTP. Díky tomu je sdílení a přenos dat online jednoduchý.

WinRAR umí vytvářet, uspořádat a spravovat archivy ZIP a RAR.

Ashampoo

S pomocí Ashampoo ZIP můžete rychle a efektivně minimalizovat velikost vašich souborů. Software nabízí komprimační techniky ZIP, TAR, 7zip a RAR a dokáže komprimovat a dekomprimovat soubory různých formátů.

Některé z klíčových funkcí jsou následující:

 • Automaticky optimalizuje kompresi pro optimální výkon.
 • Přímo umístěte soubory do softwarového rozhraní pomocí drag and drop.
 • Automaticky zálohuje a obnovuje soubory, aby byla zaručena integrita dat.

Nabízí také sofistikované šifrování a zabezpečení heslem, což vám umožňuje ukládat a bezpečně distribuovat vaše informace.

7-Zip

Pomocí bezplatného a otevřeného archivátoru souborů 7-Zip můžete vkládat kolekce souborů do komprimovaných kontejnerů nazývaných archivy. Pojďme se podívat, co všechno 7-Zip nabízí.

 • Komprese souborů: 7-Zip podporuje formáty souborů 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 a TAR. Kromě toho lze tímto programem rozbalit mnoho typů archivů, jako jsou RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, CHM, Z, CPIO, RPM, DEB, NSIS a další.
 • Šifrování: 7-Zip nabízí šifrování AES-256 ve formátech souborů 7z a ZIP, což uživatelům umožňuje chránit svá data heslem.
 • Procesory s více jádry: Podporuje multithreading, což umožňuje využít několik jader v současných CPU k urychlení komprese a dekomprese.
 • Vysoký kompresní poměr: Běžně překonává konkurenční software pro archivaci, pokud jde o kompresní poměr, což vede ke snížení velikosti souborů.
  6 nejlepších platforem pro najímání nezávislých operátorů zadávání dat

7-Zip používá svůj archivní formát 7z, ale dokáže bezchybně číst a zapisovat několik dalších formátů.

PeaZip

PeaZip je open source, bezplatný správce souborů a archivů, který podporuje více než 150 formátů souborů, včetně RAR, ZIP, 7Z, TAR a GZ.

Má čisté rozhraní a nabízí řadu funkcí, včetně komprese, šifrování a rozdělení složek. Klíčové přednosti PeaZip jsou následující:

 • Uživatelsky přizpůsobitelné rozhraní: PeaZip nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, které uživatelům umožňuje vytvořit jedinečný zážitek.
 • Možnosti úrovně komprese: PeaZip nabízí několik možností pro různé techniky komprese.
 • Vestavěný prohlížeč souborů: Má integrovaný prohlížeč souborů, který uživatelům umožňuje prohlížet soubory bez jejich extrahování.
 • Secure Encryption: Nabízí pokročilé technologie šifrování, včetně ZipCrypto, AES-256 a 7-Zip.

K dispozici jsou také výkonné nástroje pro údržbu archivů a extrakci dat z nich. Windows, Mac a Linux podporují PeaZip.

Bandizip

Uživatelé mohou rychle a snadno komprimovat a extrahovat soubory pomocí bezplatného programu pro kompresi souborů Bandizip. Podporuje mnoho typů souborů, včetně fotografií, videí, dokumentů a hudby, a širokou škálu kompresních formátů, jako jsou ZIP, RAR, 7Z a TAR.

Některé z důvodů pro použití této alternativy jsou:

 • Náhled archivů souborů před extrakcí.
 • Drag and Drop rozhraní.
 • Kompatibilní s Linuxem, macOS a Windows.

Podporuje funkci drag-and-drop pro jednoduchý přístup k souborům a umožňuje uživatelům náhled archivů před extrakcí. Bandizip nabízí ochranu heslem, samorozbalovací archivy a další sofistikované funkce.

Zipware

Zipware se snadno používá a má stejnou estetickou přitažlivost, aby byl považován za špičkový program pro kompresi souborů.

S uživatelsky přívětivým rozhraním se snadno pracuje. Vyberte zdrojový soubor nebo archiv, vyberte Nový nebo Otevřít a zadejte několik volitelných parametrů a máte hotovo.

Zipware, bezplatný nástroj pro osobní a profesionální použití, je vybaven následujícími funkcemi:

 • Kompletní podpora pro drag and drop v Průzkumníku Windows.
 • Správce hesel pro sledování hesel a soukromých dat.
 • Digitální certifikát Verisign/Symantec
 • Vytvářejte archivy chráněné heslem zašifrované pomocí šifrování AES-256.

Zipware má vestavěný antivirový screening; pokud je archiv menší než 32 GB, můžete ke kontrole hrozeb použít VirusTotal.

Zip archivátor

Zip Archiver je bezplatná alternativa k WinZip, která nabízí velmi přímočaré a čisté uživatelské rozhraní podobné těm z prémiových nástrojů.

Zip Archiver nabízí následující funkce:

 • Hamster Zip Archiver nabízí jednoduché ovládací prvky, které se snadno používají, jako je například možnost nahrávání archivů do cloudových služeb.
 • Snadný posuvník pro změnu nastavení komprese.
 • Pokud nechcete používat přetahovací rozhraní Zip Archiver, můžete k nástroji přistupovat přímo z kontextové nabídky souboru.
  Jak převést měnu v Tabulkách Google

Jednoduché ovládací prvky pro změnu úrovně komprese a možnost přenosu archivů do cloudových služeb jsou dva příklady snadného přístupu tohoto nástroje.

NanaZip

NanaZip je bezplatný archivátor souborů a kompresor kompatibilní s Windows, Mac OS X a Linux. Jedná se o open-source nástroj s jednoduchým a snadno použitelným rozhraním.

NanaZip obsahuje mnoho funkcí, jako je podpora více formátů archivů, pokročilá komprese, ochrana heslem a další. Obsahuje také průzkumník souborů, který uživatelům pomáhá při procházení, vyhledávání a správě archivů.

Některé z nabídek od NanaZip jsou níže:

 • Možnosti komprese: NanaZip nabízí různé možnosti komprese, včetně Zip, Rar, Tar, 7z a Lzma2.
 • Režim archivace: NanaZip podporuje režimy archivace jednoho a více souborů, což uživatelům umožňuje komprimovat více souborů do jednoho archivu.
 • Náhled souboru: Podporuje náhledy souborů, což uživatelům umožňuje rychle zobrazit náhled obsahu archivu před jeho komprimací nebo extrahováním.
 • Rozdělení souborů: Umožňuje uživatelům rozdělit rozsáhlé archivy na menší pro snazší sdílení nebo ukládání.

Software pro rychlý a snadný přístup k souborům také podporuje přetahování. NanaZip je vynikající volbou pro ty, kteří potřebují spolehlivý a efektivní nástroj pro archivaci.

Závěrečná slova

WinZip je celosvětově populární souborový nástroj, ale jeho bezplatná verze nabízí pouze základní funkce. Všechno záleží na vašich prioritách, když si musíte vybrat mezi jednou z alternativ WinZip.

Při řešení jedné z výše uvedených alternativ zvažte faktory, jako je snadno použitelné rozhraní, rychlost komprese, zabezpečení, integrace s dalšími nástroji, podpora pluginů, podpora více platforem, šifrovací algoritmus a formát souboru a podpora komprese.

Dále se můžete podívat, jak komprimovat soubor a složku v roce 2023.

x