8 nejlepších open source softwaru Deepfake pro realistické iluze

Moderní podniky používají deepfakes k vytvoření realistických iluzí, které pozitivně ovlivňují jejich podnikání. S Deepfakes je nyní těžké věřit jakémukoli obrázku nebo videu, které vidíte online, a to z jednoho důvodu: taková multimédia mohou být pozměněna nebo falešná.

Na druhé straně existuje poměrně mnoho lidí, kteří používají software Deepfake eticky. Tento článek bude diskutovat o tom, co je Deepfake, o výhodách, které přináší obchodnímu světu, o podvodech Deepfake a přezkoumáme některé z nejlepších open source deepfake softwaru, který dnes můžete použít.

Co jsou Deepfakes?

Deepfakes jsou manipulovaný vizuální obsah generovaný sofistikovanými modely umělé inteligence. Výsledné obrázky, zvuky nebo videa vypadají, jako by byly skutečné. Tvůrci Deepfakes využívají k vytváření takových videí a obrázků hluboké učení (podtéma strojového učení).

Pomocí deepfake můžete vytvořit postavy, které neexistují, a připojit k nim falešné zvuky. Na druhou stranu můžete tvář interpreta ve videu nahradit tváří jiné osoby a přitom zachovat původní zvuk. Tvůrci mohou také manipulovat s hlasem tak, aby vypadal, jako by slova, která slyšíte, mluvila známá osoba.

Toto je příklad deepfake videa:

Video vypadá jako skutečné a možná tomu uvěříte, když se na něj podíváte poprvé. Toto video však vzniklo před pěti lety.

Jaké jsou výhody Deepfakes pro obchodní svět?

Vytváření memů je jedním z případů použití Deepfakes. Na druhou stranu někteří špatní herci tuto technologii využívají k šíření nepravdivých informací nebo dokonce k vykreslování značek/lidí ve špatném světle.

Deepfakes také představují různé výhody pro kreativní značky a majitele firem. Toto jsou některé z výhod deepfakes v obchodním světě:

 • Snížené produkční náklady: Firmy již nemusí platit herce, vytvářet drahé natáčecí scény nebo najímat fotografy/videografy, protože mohou produkovat vysoce kvalitní vizuální obsah pomocí deepfakes.
 • Produkce personalizovaného obsahu: Firmy nyní používají deepfakes k výrobě personalizovaného obsahu a reklam. Takový obsah lze zacílit na konkrétní lokality, výklenky nebo odvětví.
 • Virtuální influenceři: Najímání fyzických influencerů může být drahé. Deepfakes dává firmám šanci vybudovat si virtuální influencery, kteří mohou podporovat a prosazovat značky.
 • Vylepšené služby zákazníkům: Firmy mohou využívat deepfakes v zákaznických službách mnoha způsoby. Společnost může mít například 24 hodin denně k dispozici virtuálního mluvčího, který odpovídá na běžné dotazy nebo komunikuje se zákazníky.
 • Vylepšená dostupnost: Pomocí deepfakes můžete vytvářet obsah, ke kterému mají přístup lidé s různým postižením. Můžete například vytvářet články s podporou znakového jazyka pro ty, kteří neslyší, pomocí deepfakes.

Co jsou Deepfake Scams a jak je můžete odhalit?

Deepfake podvody jsou podvodné aktivity vytvořené pomocí technologie deepflake zaměřené na klamání nebo pro škodlivé účely nebo finanční zisk. Takové hluboce falešné podvody mohou mít různé formy, jako jsou hlasové podvody, předstírání identity videa, falešná svědectví a rozhovory.

Možná jste například viděli vymyšlené video, které cílí na známé osobnosti, jako jsou politici nebo celebrity. Toto je dokonalý příklad videa, které se vydává za ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a tvrdí, že jeho „vojska se vzdala“:

Znamená to, že už nemůžeme věřit ničemu, co vidíme online? Ne. Naštěstí nyní můžete deepfakes rozpoznat následujícími způsoby:

 • Výrazy: Jednoduchý pohled na výrazy obličeje nebo pohyby těla vám může pomoci zjistit, zda je video skutečné nebo ne. Sledujte nepřirozené pohyby rtů a nedostatek přestávek během hovoru.
 • Nerovnoměrný odstín pleti: Tato funkce je u videí běžná. Zkontrolujte, zda tón pleti na obličeji/hlavě odpovídá ostatním částem těla, jako jsou ruce.
 • Přechody: Většina hluboce falešných videí se zaměřuje na přední strany. Pokud má video, které sledujete, jiná zobrazení, zkontrolujte přechody, abyste zjistili, zda není něco neobvyklého.
 • Záplaty: K zaznamenání záplat na počítačově generovaných obrázcích potřebujete obrazovku s dobrým rozlišením. Pokud se jedná o video, můžete jej pozastavit, pořídit snímek obrazovky a analyzovat, zda je kůže syntetická nebo přirozená.

Většina lidí používá k výrobě deepfakes sofistikované/specializované počítače. Naštěstí můžete k výrobě takového obsahu použít i snadno dostupný deepfake software.

Toto jsou některé z nejlepších softwarových aplikací pro vytváření deepfakes:

FaceSwap

FaceSwap je nástroj pro hluboké učení, který můžete použít k rozpoznání a výměně tváří. Vývojáři tohoto nástroje použili TensorFlow, Keras a Python (některé z největších technologií strojového učení).

FaceSwap je navržen tak, aby běžel na Windows, macOS a Linux. Produkt existuje proto, aby objevoval a experimentoval s technikami umělé inteligence. Může být použit ve filmech, politických nebo sociálních komentářích nebo v jakékoli jiné etické aplikaci.

Funkce

 • Nejlepší pro výměnu tváří ve videích a obrázcích
 • K dispozici v operačních systémech Linux, macOS a Windows
 • volný, uvolnit

Platforma má exkluzivní fórum, kde mohou uživatelé komunikovat a sdílet nápady, jak tento nástroj používat.

DeepFaceLive

DeepFaceLive je nástroj pro výměnu obličejů v reálném čase pro videohovory a streamování z PC. Obličej můžete vyměnit čelem k videu pomocí trénovaných modelů nebo z webové kamery. Nástroj má stovky tváří lidí, kteří neexistují.

Funkce

 • Nulové závislosti
 • Kompatibilní se systémem Windows 10 a vyšším
 • Vhodné pro swapy v reálném čase pro videohovory a streamování z PC

Platforma také nabízí DeepFaceLab, kde si můžete natrénovat svůj vlastní model obličeje a získat tak kvalitnější nebo lepší přizpůsobení obličeje. Můžete se také rozhodnout pro obličejový animátor, který vám umožní vytvářet gify a další krátké video formáty.

DeepFaceLab

DeepFaceLab je přední rámec pro výměnu obličejů. Tento software je dodáván se správnými nástroji, které uživatelům pomáhají vytvářet vysoce kvalitní výměny obličejů. Je to také správný nástroj pro lidi, kteří hledají volnou a flexibilní spojku pro posílení jejich potrubí, aniž by museli psát komplikovaný standardní kód.

Klíčové vlastnosti

 • K dispozici pro Linux a Windows
 • Je to rámec pro výměnu obličejů
 • Lze trénovat na Google Collab

DeepFaceLab je vysoce přizpůsobitelný a uživatelé mohou upravovat různé aspekty jeho potrubí tak, aby vyhovovaly jejich potřebám. Tento nástroj vám umožňuje dělat různé věci, jako je výměna obličeje, odstranění stárnutí obličeje a manipulace se rty.

SimSwap

SimSwap je framework pro výměnu obličejů pro videa a obrázky. Tento nástroj je navržen tak, že při výměně obličejů zachovává atributy, jako je směr pohledu a výraz obličeje. Tento přístup usnadňuje, aby výsledná plocha měla blízkou podobnost se zdrojovou plochou.

Klíčové vlastnosti

 • Rámec pro výměnu obličejů
 • Vhodné pro videa a obrázky
 • Přizpůsobitelné libovolným identitám

Nástroj je navržen tak, aby se rozšířil z architektury pro výměnu obličejů specifické pro identitu a umožnil přizpůsobení swapu libovolným identitám. Tento nástroj je vytvořen pomocí Pythonu a jeho knihoven, jako jsou NumPy, PyTorch a TorchVision.

FaceFusion

FaceFusion je obličej swapper a enhancer. Tento nástroj je k dispozici pro uživatele systémů MacOS, Linux a Windows. FaceFusion je určen pro odborníky na strojové učení a pro ty, kteří mají technické dovednosti. Pro hladký chod tohoto softwaru potřebujete alespoň 4 GB RAM, ale je žádoucí 8 GB nebo více.

Klíčové vlastnosti

 • Vyměňovač a zvýrazňovač obličeje
 • Nulové závislosti
 • Volný, uvolnit

FaceFusion se zaměřuje na mediální průmysl generovaný umělou inteligencí a uživatelé mohou vytvářet postavy jako model pro oděvní řadu nebo dokonce animovat vlastní postavu. Tento nástroj je vytvořen pomocí Pythonu.

Duch

Duch je krátká forma pro Generative High-Fidelity One Shot Transfer. Tento nástroj používá jeden snímek, což znamená, že používá jediný zdrojový obrázek k výměně cílového obličeje ve videu nebo obrázku bez další tréninkové fáze. Ghost je navržen tak, aby po provedení výměny zachoval živost cílové tváře.

Klíčové vlastnosti

 • Vyměňte obličeje na videích a obrázcích
 • Používá jednorázový přístup
 • Open source

Ghost využívá funkci ztráty oka, která zachovává směr očí jako u cílového obličeje. Tento nástroj také používá adaptivní prolnutí, které uživatelům umožňuje efektivně přenášet tvar zdrojové plochy. Tento nástroj má kanály mezi obrazem a obrazem a jedním záběrem mezi obrazem a videem pro vysoce kvalitní výměny.

SadTalker

SadTalker je generátor 3D pohybových koeficientů. Tento nástroj generuje výraz a pózy hlavy, aby vytvořil vykreslení mluvící tváře. Vygenerovaná videa mohou být v různých jazycích, jako je angličtina nebo čínština. Modely byly také vycvičeny tak, aby ovládaly mrkání a aby byly co nejrealističtější.

Klíčové vlastnosti

 • Multiplatformní
 • Vhodné pro video a obrázky
 • Volný, uvolnit

SadTalker je multiplatformní nástroj, který můžete použít na Windows, Linux a macOS. Tento nástroj umožňuje generování různých mágů/videí v různých režimech, jako je změna velikosti, fotografie a reference. SadTalker může spustit jakýkoli počítač se 4 GB RAM a více.

Klonování hlasu v reálném čase

Klonování hlasu v reálném čase je nástroj, který vám pomůže klonovat hlas a generovat libovolnou řeč během několika sekund. Tato platforma běží na systémech Windows a Linux. Předtrénované modely pro tento nástroj se automaticky stahují při instalaci na místní počítač. Můžete si je však stáhnout i ručně.

Funkce

 • Multiplatformní
 • Klonování hlasu v reálném čase
 • Volný, uvolnit

Klonování hlasu v reálném čase prochází třemi fázemi a vytváří libovolnou řeč. Uživatel v první fázi vytvoří digitální reprezentaci hlasu ze zvuku. Poslední dvě fáze zahrnují generování řeči z daného libovolného textu.

Závěr

Nyní máte k dispozici řadu hlubokých softwarových aplikací, které můžete použít k výměně obrázků nebo videí nebo obojího. I když existují lidé, kteří vytvářejí deepfakes pro škodlivé účely, můžete je také použít v podnikání a pro svou značku. Výběr softwaru bude záviset na daném úkolu a vaší odbornosti. Analyzujte každý nástroj, abyste zjistili, zda vyhovuje vašim potřebám.

Můžete také prozkoumat nejlepší nástroje pro klonování hlasu AI a vytvořit bezproblémové, autentické hlasové projevy.