etechblog

8 nejlepších témat Gnome Shell

Kromě KDE Plasma 5 je desktopové prostředí Gnome Shell jedním z nejmodernějších a rozšiřitelných desktopových prostředí. Uživatelé mohou snadno vzít plochu, přidat rozšíření a vyladit ji, jak jen to jde. Kromě toho mají fanoušci Gnome Shell možnost motivovat plochu. Na rozdíl od mnoha jiných desktopových prostředí má Gnome Shell dvě témata, která se navzájem doplňují. Výsledkem je, že mnoho vývojářů motivů Gnome opravdu tvrdě pracuje, aby proměnili shell v kompletní tematický zážitek. Protože Gnome Shell má tolik témat, v tomto seznamu projdeme 8 nejlepších témat Gnome Shell, kde je získat a jak je používat!

1. Oblouk

Gnome je známý svými elegantními, dobře navrženými GTK tématy. Oblouk je zdaleka nejhezčí z celé skupiny. Od úhledných kruhových okenních tlačítek až po elegantní průhledné obložení: motiv Arc má vše. Nejlepší ze všeho je, že Arc je všestranný. Dodává se se 3 odlišnými tématy (Arc Dark, Arc Darker a Arc Darkest). Každé z témat je jemnou variací na Arc.

Pokud chcete vylepšit své desktopové prostředí kompatibilní s Gnome nebo GTK3, vyzkoušejte toto.

  Dostává váš starý router stále aktualizace zabezpečení?

2. Numix

Pro ty, kteří chtějí najít slušné a čisté téma pro Gnome Shell a GTK3, poslouchejte. Představujeme Numix téma. Jedná se o téma plochého stylu, které ve spojení se skutečně čistým, šedo-oranžovým barevným schématem vytváří opravdu pěkné a moderní nastavení.

3. Evopop

The Evopop téma bylo původně vytvořeno pro použití s ​​malou, relativně obskurní linuxovou distribucí známou jako Solus. Jak vývoj pokračoval, bylo toto téma opuštěno ve prospěch práce na jiném oblíbeném tématu (Arc).

Navzdory tomu vypadá Evopop na moderních desktopových prostředích GTK3 stále opravdu skvěle. Celkově se jedná o design běžného tmavého motivu se zvratem.

4. Papír

V roce 2014 Google odhalil světu materiálový design a celá komunita návrhářů přišla o rozum! Výsledkem bylo, že všichni spěchali, aby vyrobili skvělou věc vyhovující materiálovému designu. Ve všem, od ikon po motivy plochy, internet explodoval s prvky uživatelského rozhraní, které měly nový materiálový design.

Přichází Papír: komplexní téma Gnome/GTK3 navržené tak, aby odpovídalo specifikaci materiálového designu Google pro T. Pokud chcete, aby vaše pracovní plocha Linuxu vypadala jako Chrome OS a Android, je to solidní téma pro práci.

5. Jednota 8

Od té doby, co Ubuntu oznámilo, že zruší desktopové prostředí Unity, uživatelé se ujali toho, aby prostředí Gnome Shell vypadalo jako Unity od Canonicalu.

  Potřebujete dedikovanou zvukovou kartu pro váš počítač?

The Jednota Téma Gnome Shell je pravděpodobně nejlepší implementací tohoto. Vezme shell a přidá všemu vzhled Unity 8. Pokud jste naštvaní na přechod na Gnome Shell na Ubuntu, toto téma vás může dostat přes těžké časy, které vás čekají.

6. Gnome OSX

Lidé milují vzhled macOS. Je to pochopitelné, protože Mac má docela dobrý designový standard a často inspiruje vzhled jiných operačních systémů.

Pokud se vám někdy líbilo, jak operační systém Mac vypadá, možná budete chtít vyzkoušet Gnome OSX téma. S ním mohou uživatelé snadno přeměnit skladový Gnome Shell na něco, co vypadá spíše jako macOS.

7. Spojené GNOME

United Gnome je dalším pokusem převzít Gnome Shell a vytvořit z něj vzhled desktopového prostředí Unity. Vzhledem k tomu, že toto téma dělá téměř přesně to, co dělá #5, nebudeme zacházet příliš do podrobností.

Se vším, co bylo řečeno, pokud hledáte solidní téma Unity a zkusili jste to druhé z tohoto seznamu a rozhodli jste se, že není dost dobré, zkuste United Gnome!

8. Flatabulous Collection

Dobré ploché téma může skutečně osvobodit vaši plochu Linuxu. Většinou proto, že návrháři takových motivů mají tendenci být opravdu dobří v tom, aby vzali průměrná desktopová prostředí a vytvořili je úžasně!

Enter Flatabulous: je to téma GTK3, které je navrženo pro práci s Gnome Shell, stejně jako Unity a všemi ostatními linuxovými desktopy, které přijaly nejnovější verzi GTK.

  Proč lidé obnovují staré počítače a jak to můžete také vy

The Flatabulous kolekce nabízí pěkný sortiment různých barevných variací na stejné tmavé téma. Mezi barvy patří modrá, tmavě modrá, mátově zelená, tmavě mátově zelená, numix spin, oranžová, tmavě oranžová, červená tmavě červená a také několik „nových“ motivů.

Pokud hledáte skvělý tématický balíček se spoustou různých barevných akcentů na výběr a máte rádi plochý styl, balíček Flatabulous stojí za vyzkoušení!

Jste zmatení, jak nainstalovat některé z motivů v tomto seznamu? Nezapomeňte si podrobně přečíst pokyny na každé ze stránek ke stažení. Vývojáři přesně popisují, jak je nainstalovat.

Chcete-li najít další témata Gnome Shell a GTK3, přejděte na Gnome-look.org!

Závěr

Gnome Desktop je nesporným favoritem ve světě Linuxu. Téměř každý projekt to přijal. Někteří dokonce opustili své vlastní projekty a začali používat Gnome Shell. Bohužel, i když většina linuxových projektů intenzivně využívá Gnome Shell, téměř žádný z nich nevyužívá motivy. Proto je tak skvělé vidět tolik skvělých motivů prostředí Gnome, které mohou fanoušci provozovat na svých počítačích s Linuxem. Doufejme, že brzy tato témata budou více než témata poprodejní.

x