etechblog

8 Software na ochranu značky, který ochrání vaši firmu před padělky a online hrozbami

Ať už jde o duplikáty, pirátství nebo podvody – značky vždy čelily žáru digitálních skřetů. I když už ne!

Na trhu můžete najít několik programů na ochranu značky, které pomáhají chránit vaši značku před takovými hrozbami.

Ale je to tak důležité? A pokud ano, jak si vyberete ten nejlepší pro vaše podnikání?

V tomto článku budeme hovořit o softwaru na ochranu značky, jeho důležitosti a nejlepším softwaru dostupném na trhu.

Co je software na ochranu značky?

Software na ochranu značky chrání pověst společnosti, duševní vlastnictví a identitu před neoprávněnou distribucí, nezákonným používáním a paděláním.

Software široce pokrývá všechny digitální cesty – ať už jsou to webové stránky, sociální média, placené reklamy a dokonce i temný web.

Jak tedy fungují?

Obecně platí, že software na ochranu značky používá techniky škrábání dat, chytré algoritmy AI a strojové učení k hledání porušení ochranné známky, loga a dalších prvků značky.

Pomocí toho samého také pomáhají majitelům elektronických obchodů odhalit neautorizované prodejce, podvodné produkty a napodobeniny značek.

Většina softwaru na ochranu značky má společné funkce, například:

 • Omni kanál pokrytí
 • Optické rozpoznávání znaků (OCR)
 • Automatické žádosti o zastavení šíření
 • Upozornění v reálném čase

V závažnějších případech může dokonce pomoci při zahájení soudního řízení, je-li to nutné, proti porušovatelům. Abyste měli přehled o nejnovějších digitálních hrozbách, můžete vždy poslouchat podcasty o kybernetické bezpečnosti.

Význam softwaru pro ochranu značky

Vzhledem k tomu, že se kybernetické hrozby vyvíjejí a představují rizika pro podniky i spotřebitele, investice do spolehlivého softwaru na ochranu značky a automatizace zabezpečení jsou pro podniky nutností.

Níže je uvedeno několik důvodů podložených daty, proč je software na ochranu značky nutností.

#1. Získejte důvěru zákazníků

Víte, že 65 % spotřebitelů pravděpodobně důvěřuje značce, která jde vpřed, aby chránila jejich zájmy, a zapojí se do ní?

Software na ochranu značky může vaší firmě pomoci být svědkem výrazného zvýšení důvěry zákazníků – po pyramidě přichází více ústního marketingu, prodeje a opakovaných zákazníků.

#2. Boj proti phishingovým útokům

Phishingové útoky zahrnují zasílání podvodné komunikace (obvykle prostřednictvím e-mailu), která vypadá, že pochází z důvěryhodného zdroje. Tyto e-maily oklamou uživatele, aby prozradili hackerům citlivé informace, obvykle přihlašovací údaje a finanční údaje.

V roce 2021 zažilo phishingové útoky 83 % společností. Jen během tohoto roku je kvůli těmto útokům ohroženo 33 milionů datových záznamů.

👀 Dovolte mi se zeptat: Nevadilo by vám nechat phishery ukrást vaše osobní nebo zákaznická data? Proto je zabezpečení e-mailů tak důležité.

#3. Omezte padělané aktivity

Padělané aktivity také dosáhly rekordní úrovně, přičemž celosvětový prodej se v roce 2023 odhaduje na 4,2 bilionu dolarů.

  10 nejlepších platforem pro rozhovory s vývojáři k nalezení nejlepších talentů na dálku [HackerRank Alternatives]

Software na ochranu značky hraje klíčovou roli při identifikaci a odstraňování neautorizovaných prodejců a padělaných produktů, chrání pověst značky a důvěru spotřebitelů.

#4. Zabraňte útoku na převzetí účtu (ATO).

Útok převzetí účtu (ATO) je případ, kdy hacker získá neoprávněný přístup k vašemu účtu se zlým úmyslem.

V roce 2021 došlo k prudkému 90% nárůstu ATO, což představuje ztráty ve výši 11,4 miliardy USD. Ve druhé polovině roku 2022 se počet zvýšil o 131 % ve srovnání s prvním pololetím.

V žádném případě se nezdá, že by útoky ATO ubývaly. Ale existuje způsob, jak ochránit vaši značku a zákazníky před takovými pokusy – Brand Protection Software!

Software zabraňuje útokům ATO, protože:

 • Monitoruje uživatelské účty
 • Detekuje podezřelé aktivity a
 • Implementuje silná autentizační opatření

#5. Porušení adresy

Porušení práv duševního vlastnictví (IP), porušení autorských práv a porušení ochranných známek jsou pro podniky stále velkým problémem.

V samotném roce 2023 jsme zaznamenali nárůst hlášené případy porušení práv duševního vlastnictví, včetně porušení autorských práv a porušení ochranných známek. Tento nárůst naznačuje rostoucí závažnost problému.

A opět, software na ochranu značky je neuvěřitelně užitečný při identifikaci a řešení takových porušení na digitálních trzích.

S tím se můžete zeptat – Jaký je nejlepší software na ochranu značky? Studna! Je jich mnoho! 👇

ZeroFox

ZeroFox Software na ochranu značky s umělou inteligencí poskytuje nejlepší pokrytí ve své třídě pro ochranu podniků před padělky a kybernetickými útoky. Má přední program Brand Threat Intelligence, který střeží více než 10 000 podniků, včetně Finserv, Retail a dalších.

Výhody

 • Komplexní pokrytí všech digitálních kanálů; rozšiřuje se na sociální média, povrchový, hluboký a tmavý web, domény, e-mail a další
 • Nabízí analýzu založenou na umělé inteligenci, automatické odstraňování obsahu a snadno použitelné zásady pro zkrácení střední doby do vyřešení (MTTR)
 • Získejte upozornění v reálném čase na hrozby, neobvyklé chování účtu, porušení ochranné známky, urážlivý obsah a zneužití loga
 • Disponuje strojovým učením, optickým rozpoznáváním znaků (OCR) a dalšími technologiemi využívajícími umělou inteligenci pro analýzu milionů obsahu jediným kliknutím

Ochranný software značky ZeroFox kombinuje bezkonkurenční umělou inteligenci a lidskou inteligenci. Není divu, proč značky jako Nokia, Wirex a další důvěřují jeho schopnostem.

Služby značky Amazon

Služby značky Amazon poskytuje sadu nástrojů, které pomáhají chránit značky a zákazníky před podvody a zneužitím. Platformě důvěřuje více než 15 tisíc uživatelů a zajistila více než 800 tisíc pokusů o padělky s 99% účinností.

Výhody

 • Pomocí IP akcelerátoru získáte okamžitá práva k IP s prověřenými právnickými firmami v oblasti IP; užijte si funkce ochrany a budování značky i s ochrannou známkou čekající na schválení
 • Snadno odhalujte a oznamujte porušení práv duševního vlastnictví (IP) nebo nepřesné záznamy pouhým stisknutím tlačítka
 • Použijte funkci ‚Transparentnost‘ ke generování jedinečných kódů pro jednotlivé produkty, abyste zajistili pravost každé dodané jednotky
 • Nabízí „Project Zero“, výkonnou kombinaci interních technologií Amazonu a poznatků o značce pro detekci a odstranění padělků.
  Jak vypnout automatické přehrávání videí ve vyhledávání Google

Od malých podniků po velké organizace, Amazon Brand Services vychází vstříc všem. Mezi její klientelu patří z velké části renomované značky jako BMW, Unilever, Panasonic a další.

Chcete upgradovat zabezpečení svých firemních hesel? Zabezpečte svá firemní hesla a citlivé informace pomocí 1Password.

Corsearch

Corsearch je all-in-one software na ochranu značky, který nabízí ochranu ochranné známky, značky a obsahu využívající umělou inteligenci. Platforma pomáhá řešit online porušování IP, chránit data i zákazníky a chránit kritické kanály elektronického obchodování.

Výhody

 • Použijte AI k získání rozsáhlého pokrytí po celém webu; Algoritmy umělé inteligence automaticky přiřazují prvky, obrázky a loga, což umožňuje automatickou detekci a odstraňování padělků
 • Využijte optické rozpoznávání znaků (OCR) k nalezení dat expirace, kódů šarží a urychlení identifikace skrytých padělků
 • Má vestavěný Open-Source Intelligence (OSINT) pro detekci a narušení sítí špatné aktivity herců online a zastavení zdroje

Corsearch má více než 5000+ důvěryhodných zákazníků po celém světě, včetně Decathlon, Levi’s, Unilever a dalších.

Tracer

Tracer je první technologie Human-in-the-Loop AI Brand Protection v oboru, která nabízí sadu nástrojů poháněných umělou inteligencí pro zvýšení bezpečnosti značky zevnitř.

Výhody

 • Tracer AI zkracuje dobu kontroly automatizací pracovních postupů, adaptivním zpracováním a chytrými algoritmy pro nalezení vymahatelnějších detekcí
 • Použijte „Tracer Graph“ k podrobnějšímu rozboru sítí zneužívajících značku nebo špatných aktérů, dále identifikujte porušení a vynucujte opatření k zastavení šíření
 • Nabízí výkonné nástroje umělé inteligence, jako je strojové vidění, rozpoznávání obrazu a pokročilé algoritmy korelace porušení pro zajištění nejvyšší přesnosti
 • Automaticky vytvářejte soubory digitálních důkazů, ke kterým mohou zákazníci snadno přistupovat z online portálů a které jim pomohou se soudními spory a vyšetřováním

Tracer nabízí vícekanálové ochranné krytí značky. Ve skutečnosti se případy použití platformy rozšiřují od NFT a Web 3.0 až po uvedení produktů a propagaci.

Podpěra

Podpěra je vysoce automatizovaný software na ochranu značky, který nabízí několik řešení pro ochranu vaší značky. Platforma využívá nejpokročilejší technologii umělé inteligence k automatickému zjišťování a odstraňování stránek zneužívajících značky, včetně falešných domén, stránek třetích stran, neautorizovaných aplikací a výsledků vyhledávačů.

Výhody

 • Detekce domén a překlepů, falešných stránek a porušení log v reálném čase v milisekundách
 • Automatizované bezdotykové odstranění škodlivých stránek nebo stránek porušujících autorská práva skupin na ochranu značky během několika minut
 • Nabízí intuitivní řídicí panel s více než 20 datovými body, monitorováním v reálném čase a mezifunkční spolupráci

Bolster má výjimečnou míru falešně pozitivních výsledků 1/1 00 000. Navíc spolupracuje s více než 1500 poskytovateli domén a hostingu, aby nabídla bezproblémovou ochranu špičkovým značkám, včetně Dropboxu, Coinbase a Uberu.

GrowByData

GrowByData nabízí různé produkty, které vaši značku provedou náročnými tržními scénáři. Jeho řešení na ochranu značky umožňuje firmám zůstat – v souladu se zásadami MAP a chráněné před špatnými aktéry.

Výhody

 • Má vestavěný Monitorovací software MAP usnadnění pokrytí napříč kanály pro sledování a vymáhání porušení v různých časových pásmech, regionech, vyhledávačích a tržištích
 • Získejte kompletní pokrytí pro reklamy; identifikovat neautorizované nabídky na klíčová slova, konkurenty porušující autorská práva, porušení ochranné známky a hodnocení a porušení v textu reklamy
 • Majitelé e-shopů prohledají všechny kanály po celém světě a najdou padělky nebo neoprávněný prodej produktů jediným kliknutím
 • Získejte upozornění na porušení v reálném čase s důkazy, abyste mohli okamžitě jednat a potlačit zdroj; monitorujte a auditujte dopady ochrany značky pomocí komplexních zpráv
  10 doplňků zabezpečení prohlížeče pro ochranu soukromí – nejlepší nástroje pro ochranu

Kromě toho software také pomáhá podnikům rozpoznat konkurenční mezery a studovat konkurenty. Velmi potřebné k získání náskoku v náročných tržních podmínkách. Kromě toho GrowByData důvěřují přední značky jako Nestle, Crocs, Lego, ZoomInfo a další.

Chcete lépe chránit svou síť, systémy a aplikace? Přečtěte si, jak zabránit útokům eskalace oprávnění!

BrandVerity

BrandVerity je komplexní online nástroj na ochranu a monitorování značky, který má firmám pomoci chránit pověst jejich značky, zlepšit online dodržování předpisů a bojovat proti podvodům napříč různými digitálními kanály.

Výhody

 • Monitorování online kanálů v reálném čase, včetně vyhledávačů, webových stránek, platforem sociálních médií a reklamních sítí, z hlediska porušení pravidel
 • Rychle odstraňte nechtěné sítě nebo špatné aktéry pomocí funkcí, jako jsou „hromadné žádosti o zastavení šíření“ a předem vytvořené e-mailové šablony
 • Zajistěte úplnou shodu s přidruženými programy; monitorovat aktivity přidružených společností, ověřovat jejich propagační praktiky a identifikovat potenciální porušení, jako je nabízení značky nebo neoprávněné použití ochranných známek
 • Vestavěné funkce sledování reklam pro kontrolu souladu se zásadami inzerce, odhalování zavádějících nebo podvodných reklam a okamžitá opatření
 • Nabízí robustní reportovací a analytické funkce; získat podrobné informace o souladu se značkou, neoprávněné používání, sledovat trendy a činit rozhodnutí na základě dat pro optimalizaci strategií ochrany značky

Nejlepší ze všeho je, že BrandVerity má vynikající tým podpory a konzultací. Hostuje odborníky na dodržování předpisů PPC, kteří pomáhají rychle nastavit a implementovat pokyny. Je otázkou času, než dosáhnete svých cílů v oblasti dodržování předpisů.

Adthena

Adthena je přední platforma vyhledávání, která pomáhá značkám, obchodníkům a agenturám ovládnout jejich konkurenční prostředí. Nejlépe se používá k ochraně hodnoty značky a snížení CPC značky pro lepší návratnost ze zobrazování reklam.

Výhody

 • Pomocí funkce „Automatické zastavení šíření“ odešlete společnosti Google hromadná porušení práv k odstranění stisknutím tlačítka
 • Automaticky sledovat, monitorovat a hlásit případy únosů přidružených reklam; získat důkazy o podvodu, včetně snímků obrazovky reklamy a ID přidruženého subjektu
 • Dodává se s „chytrým monitorem“, který neustále analyzuje trh a poskytuje upozornění v reálném čase na jakékoli stávající příležitosti nebo vlákna

Adthena také nabízí řešení pro optimalizaci kampaní, prolomení bariér vstupu na trh a tvorbu strategií. Lidé jako GoDaddy, Loreal, Volvo, Toyota a další důvěřují schopnostem platformy.

Zabalit se

„Byli jste podvedeni“ 😲- to je čtyřslovná věta, která majitelům firem přináší bezesné noci a odčerpává miliony a miliardy z globální ekonomiky.

A jak digitální éra stárne, výběr softwaru na ochranu značky se brzy stane nutností.

I když se to stane, je lepší přijmout včasná opatření a pořídit si software na ochranu značky pro vaši firmu.

Software zmíněný v článku má funkce na ochranu vaší značky, i když byste si měli vybrat ten, který vyhovuje vašim obchodním požadavkům.

A když už přemýšlíte o zabezpečení, proč se nepřipravit na nejnebezpečnější databázové hrozby a jak jim předcházet?

x