etechblog

9 nejlepších aktualizací ovladačů, které udrží ovladače hardwaru vašeho zařízení aktuální

Hardwarové ovladače jsou jedním z nejdůležitějších softwarů ve vašem PC, ne-li nejvíce. Bohužel je mnoho uživatelů přehlíží, protože operační systém odvádí přijatelnou práci při instalaci ovladačů, aby počítač rychle běžel.

Jak název napovídá, Driver je software, který ovládá hardwarové komponenty, aby správně fungovaly, stejně jako řidič automobilu. Podobně jako nemůžete posadit devadesátiletého do závodního auta a očekávat, že vyhrajete pohár, nemůžete očekávat, že váš počítač bude správně fungovat se starými ovladači.

Systém Windows obvykle aktualizuje ovladače, když se aktualizuje sám, ale nepokrývá všechny hardwarové součásti a výrobce. Proto může přijít o mnoho aktualizací nebo dokonce vůbec nenainstalovat ovladač, což vede k tomu, že komponenta nebude fungovat.

Pokud zaznamenáváte zamrzání, pády, závady nebo pomalejší výkon, je velká šance, že jde o problém s ovladačem. Ruční aktualizace ovladačů je bohužel docela oříšek, protože je potřeba najít problematickou komponentu, její model, aktuálně nainstalovaný ovladač a následně vyhledat nejnovější online.

Pokud se nechcete zabývat tímto problémem, automatický aktualizátor ovladačů může aktualizovat všechny hardwarové ovladače vašeho zařízení a udržovat je aktuální, aby váš počítač fungoval hladce. Tyto nástroje mají obrovskou databázi milionů ovladačů, které zajišťují, že získáte nejnovější ovladače nebo dokonce staré ovladače hardwaru, které běžně nenajdete.

Níže naleznete některé z nejlepších programů pro automatickou aktualizaci ovladačů, které opraví všechny vaše problémy související s ovladači tím, že je budou udržovat aktuální.

Poznámka: K experimentování používám počítač s nově nainstalovaným Windows 10, který je aktualizován na nejnovější verzi, aby bylo zajištěno, že všechny ovladače od Windows jsou již nainstalovány. Níže si můžete prohlédnout snímek obrazovky každého nástroje, abyste viděli, kolik zastaralých ovladačů se jim v tomto počítači podařilo najít.

AVG Driver Updater

Velmi jednoduchý aktualizátor ovladačů, který zvládne práci s minimálním zmatkem. AVG Driver Updater umožňuje aktualizaci ovladačů dvěma kliknutími. Stačí stisknout tlačítko Skenovat a naskenovat všechny ovladače zařízení a porovnat je s databází. Poté kliknutím na Aktualizovat vybrané stáhněte zastaralé ovladače a nainstalujte je automaticky.

  Jak zvětšit pevný disk ve VirtualBoxu na Linuxu

Můžete zobrazit podrobnosti o ovladačích, které jsou zastaralé, včetně data zveřejnění a data, kdy byly nainstalovány do vašeho počítače. Pokud nechcete aktualizovat konkrétní ovladač, zrušte jeho zaškrtnutí v seznamu.

V nastavení si můžete nastavit upozornění na dostupnost nové aktualizace ovladače pro kteroukoli hardwarovou součást. Před skenováním můžete také zálohovat aktuální nastavení ovladače, abyste zajistili, že bude možné vrátit jakoukoli nesprávnou instalaci ovladače.

Tento aktualizátor ovladačů můžete získat za 39,99 $/rok. Nemá bezplatnou verzi, ale můžete ji otestovat pomocí bezplatné zkušební verze.

IObit Driver Booster

IObit Driver Booster Pro je velmi výkonný nástroj, který aktualizuje ovladače vašeho hardwaru a nabízí další nástroje pro řešení souvisejících problémů a zvýšení herního zážitku. Jeho bezplatná verze je dostatečná pro skenování a aktualizaci důležitých ovladačů, ale budete muset kliknout na každý zastaralý ovladač, abyste je aktualizovali ručně.

Verze Pro automaticky aktualizuje všechny zastaralé ovladače a nainstaluje důležité herní komponenty, které na vašem PC chybí, jako je Microsoft Visual C++. Ovladače můžete před aktualizací také zálohovat a má praktické tlačítko Vrátit zpět pro rychlé vrácení všech změn.

Mezi jeho vedlejší nástroje patří automatická oprava zvuku, oprava sítě, oprava rozlišení, oprava chyb ovladačů a nástroj pro vymazání dat odpojených zařízení, která již nepoužíváte. Můžete jej dokonce nastavit pro aktualizaci ovladačů offline, což může být užitečné pro aktualizaci více zařízení nebo aktualizaci ovladačů síťových karet.

Avast Driver Updater

Avast má také prémiový nástroj pro aktualizaci ovladačů, který odvádí skvělou práci při hledání a aktualizaci ovladačů. Avast Driver Updater rychle prohledá váš počítač, zda neobsahuje zastaralé ovladače, a všechny je můžete aktualizovat jediným kliknutím.

Z toho, co vím, je tento nástroj svými funkcemi a výkonem velmi podobný AVG Driver Updater. Nalezl stejný počet zastaralých ovladačů; můžete zobrazit podrobnosti o ovladačích a nastavit upozornění na nové ovladače k ​​aktualizaci. Funguje to však mnohem rychleji a celý sken mi skončil minimálně 3x rychleji.

Můžete také zálohovat ovladače, abyste je mohli snadno vrátit zpět. Aplikace vás bude stát 34,99 GBP/rok, ale můžete ji otestovat pomocí její 15denní plně funkční zkušební verze.

Snadný ovladač

Další aktualizátor ovladačů bohatý na funkce se spoustou vedlejších funkcí, které vám usnadní práci. Driver Easy rychle naskenoval můj počítač a stále našel nejvyšší počet zastaralých ovladačů, stejně jako IObit Driver Booster. Jeho bezplatná verze je docela dobrá, najde všechny zastaralé ovladače, ale musíte je aktualizovat ručně.

  Jak stáhnout Google Meet

Placená verze vám umožňuje aktualizovat všechny ovladače najednou a můžete zálohovat a obnovit ovladače, pokud se vyskytne nějaký problém. Kromě toho můžete zobrazit kompletní informace o hardwaru přímo v rozhraní Driver Easy a skenovat ovladače offline.

K dispozici je také možnost spravovat internetový proxy, vytvořit úplný bod obnovení systému a naplánovat automatické kontroly. Všechny tyto vedlejší funkce jsou dostupné i v bezplatné verzi.

DriverMax

DriverMax je další skvělá volba, zvláště pokud hledáte dobrý bezplatný nástroj pro aktualizaci ovladačů. Jeho skenování nalezlo velké množství zastaralých ovladačů a také vám umožňuje stáhnout mnoho důležitých součástí, pokud chybí.

Kromě aktualizace ovladačů může stahovat komponenty jako Microsoft Visual C++ Runtime, Java, Microsoft .NET Framework, Direct X a další komponenty, které usnadňují spouštění her a aplikací.

Zajímavé je, že jeho bezplatná verze také umožňuje zálohovat ovladače a kdykoli je obnovit, což je funkce, která se obvykle vyskytuje v placených verzích jiných nástrojů. Celkově je DriverMax skvělý nástroj pro bezpečnou aktualizaci ovladačů a instalaci dalších komponent, pokud je všechny potřebujete zdarma. Placená verze dělá věci pohodlnějšími.

DriverPack

DriverPack je zcela bezplatný nástroj pro aktualizaci ovladačů, který je nejlepší pro začínající uživatele, protože automaticky zvládne všechny potřeby aktualizace ovladačů bez zásahu uživatele. Stačí kliknout na tlačítko Spustit instalaci a automaticky naskenuje a aktualizuje všechny ovladače.

Chcete-li spravovat, které ovladače nainstalovat a přeskočit ručně, klikněte na tlačítko Otevřít expertní režim (obtížně viditelné) ve spodní části a převezměte plnou kontrolu. V expertním režimu nástroj zobrazí seznam všech ovladačů k aktualizaci a dokonce nabídne alternativní ovladače, pokud jich je více.

Zajímavé je, že web DriverPack nabízí i offline verzi, kterou si můžete stáhnout pro aktualizaci ovladačů offline (velikost souboru 25 GB). V zásadě vám umožňují stáhnout si veškerou databázi ovladačů zdarma a používat ji kdekoli.

DriverFix

Z mé zkušenosti, DriverFix nenašel tolik zastaralých ovladačů jako ostatní, ale také jsem si všiml, že nekontroloval ovladače pro připojená zařízení, jako je myš/klávesnice. Mohlo by to být dobré, protože taková zařízení mohou přestat fungovat, pokud je nainstalován nesprávný ovladač.

  Co se stane, když někoho zrušíte na Snapchatu?

Kromě toho má DriverFix všechny požadované funkce, jako je automatická aktualizace ovladačů, úplné zálohování a obnovení a upozornění. Uchovává také kompletní historii nainstalovaných ovladačů. Budete muset získat a placené předplatné aktualizovat neomezený počet ovladačů.

Auslogics

Na mém PC, Auslogics Driver Updater skenování všech ovladačů trvalo poměrně dlouho, asi 4x déle než průměrná doba ostatních zde uvedených nástrojů. Nalezl však také 23 zastaralých ovladačů, což je více než kterýkoli jiný nástroj v tomto seznamu. Zajímavé je, že také našel důležitý bezpečnostní ovladač, který ostatním chyběl.

Jeho bezplatná verze vám umožňuje aktualizovat ovladače pouze ručně a je také omezena na určitý počet aktualizací. Můžete získat placenou verzi pro neomezené aktualizace, automatickou instalaci, kompletní zálohování a automatické plány.

Všechny jeho další funkce jsou podobné jako u jiných nástrojů, ale rozhodně je efektivnější než ostatní, pokud jde o hledání zastaralých ovladačů. Pokud problém s ovladačem nevyřeší jiné nástroje, může fungovat tento nástroj.

Ashampoo

Tento aktualizátor ovladačů také odvedl dobrou práci při hledání zastaralých ovladačů a našel 11 ovladačů bez zahrnutí ovladačů zásuvných zařízení. Opravdu se mi líbilo Ashampoo Driver Updater rozhraní, protože obsahuje seznam zastaralých a aktuálních ovladačů a všechny podrobnosti můžete rychle zobrazit jediným kliknutím. To může být velmi užitečné pro ruční vyhledání ovladačů, pokud se domníváte, že nástroj nenašel dobrou verzi.

Je také lépe přizpůsobitelný díky možnosti vytvořit seznam ignorovaných, abyste se vyhnuli aktualizaci ovladačů, které považujete za problematické. Pokud se po aktualizaci ovladače setkáte s problémy, můžete použít seznam ignorovaných, abyste zabránili jeho aktualizaci v budoucnu. Můžete také naplánovat kontroly, aby vaše ovladače zůstaly aktuální.

Stejně jako některé další nástroje vám jeho placená verze také umožňuje aktualizovat ovladače jedním kliknutím, zatímco ostatní funkce jsou k dispozici zdarma.

Končící myšlenky

Osobně se mi líbí IObit Driver Booster Pro, protože rychle aktualizuje ovladače bez použití časovačů nebo omezení šířky pásma, aby byl proces únavný.

Dále zjistěte nějaký software pro optimalizaci systému Windows.

x