9 nejlepších aplikací kompasu pro Android

Aplikace kompas využívá senzory vašeho telefonu, aby vám pomohla procházet novými terény a najít cestu zpět. Můžete si jej nainstalovat do zařízení Android a používat jej ke sledování aspektů, jako je vaše trasa, rychlost, vzdálenost a nadmořská výška. Zde je náš seznam nejlepších aplikací kompasu pro Android.

1. Kompas 360 Pro

Compass 360 Pro je pravděpodobně nejlepší bezplatná aplikace kompasu pro Android pro použití v oblastech s problémy s připojením k internetu. Aplikace se zdá být většinu času přesná a může fungovat offline.

Aplikace má magnetický a skutečný sever s vlastní variací a možností zobrazit vaši zeměpisnou šířku a délku. Jeho desetinný směr můžete použít pro přístup k podrobným směrům nebo kardinální směr pro získání obecných směrů.

Compass 360 Pro obsahuje vestavěný rychloměr pro sledování vzdálenosti, rychlosti a směru a nástroj počasí pro sledování prvků, jako je rychlost větru, vlhkost a viditelnost. Podporuje také mnoho jazyků, včetně španělštiny, francouzštiny a čínštiny. To z něj ve spojení s jeho schopností pracovat kdekoli po celém světě dělá ideálního společníka pro světoběžníky.

Stažení: Kompas 360 Pro (Volný, uvolnit)

2. Kompasová ocel

Compass Steel je jednoduchá aplikace kompasu bez reklam se skutečným kurzem a magnetickým kurzem. Kompas je vychvalován pro svou přesnost a přísná opatření na ochranu soukromí, včetně žádného sběru dat nebo sledování.

  Nastavte výchozí spouštěč, aplikaci SMS a prohlížeč v Android Lollipop

Samokalibrační aplikace má funkci kompenzace náklonu, která pomáhá získat správná měření. Je také vybaven ukazatelem směru slunce a měsíce, režimem nočního vidění a vícebarevnými motivy, ze kterých si můžete vybrat. Můžete také změnit formát souřadnic umístění, jednotky nadmořské výšky a počet směrů kompasu.

Stažení: Kompasová ocel (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

3. Digitální kompas KTW

Pokud hledáte jednoduchý design, který ukazuje jak magnetický, tak skutečný sever, pak vám digitální kompas může vyhovovat. Obsahuje také mapový nástroj s podporou satelitů.

Aplikace kompas vám umožní najít vaši aktuální polohu, úhel sklonu, nadmořskou výšku, stav senzoru a sílu magnetického pole. Je to také užitečné pro určení směru, kterým čelíte, včetně azimutu, azimutu nebo stupně.

Digitální kompas, vytvořený s magnetometrem, akcelerometrem a gyroskopem, lze použít pro různé úkoly, včetně kalibrace televizní antény, sledování horoskopů a identifikace směru Qibla. Aplikace také umožňuje přidat značku ukazatele směru a kalibrovat méně přesné údaje. Pro kalibraci stačí zamávat zařízením pohybem „obrázek 8“.

Stažení: Digitální kompas (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

4. Fulmine Software Compass

Tato aplikace kompasu bohatá na funkce má magnetické a skutečné směry s mnoha formáty zeměpisné délky a šířky a podporuje používání kódů polohy místo adres. Díky tomu je užitečný v oblastech bez adres.

Aplikace podporuje upozornění na stavovém řádku pro snadný přístup na zamčené obrazovce nebo při používání jiných aplikací. Umožňuje také označit vaši aktuální polohu, abyste mohli rychle navigovat, odkud jste přišli, a zkopírovat a vložit souřadnice GPS na mapu.

  4 způsoby, jak snížit vybíjení baterie Google Chrome v systému Android

Aplikace nevyžaduje zbytečná oprávnění a funguje bez datového připojení nebo GPS, stejně jako tyto offline GPS aplikace pro Android. Kromě toho podporuje mnoho jazyků, včetně italštiny, španělštiny, portugalštiny a turečtiny.

Stažení: Kompas (zdarma) | Kompas Pro (2,49 $)

5. Kompas a výškoměr

Compass & Altimeter je kompasová aplikace s jednoduchým rozhraním. I když to funguje offline, k zobrazení adresy vaší aktuální polohy budete potřebovat připojení k internetu.

Aplikace zobrazuje vaši skutečnou nadmořskou výšku a několik formátů pro zeměpisnou šířku a délku. Zobrazuje také časy východu a západu slunce a podporuje více souřadnicových systémů, včetně Swiss Grid a British National Grid.

Navíc podporuje UTM (Universal Transverse Mercator) pro přiřazování souřadnic na zemském povrchu a EGM96 (Earth Gravitational Model) pro geoidové odkazy.

Stažení: Kompas a výškoměr (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

6. Galaxie kompas

Compass Galaxy je jednoduchá aplikace kompasu pro Android bez zbytečných oprávnění. Díky jednoduchému rozhraní a minimálním funkcím je velmi vhodný pro začátečníky.

Aplikace kompas je na reklamy nenáročná a využívá velmi málo paměti zařízení. Také vás upozorní, kdykoli potřebuje kalibraci, kterou můžete snadno provést gestem „číslice 8“ se zařízením.

Stažení: Galaxie kompas (Volný, uvolnit)

7. Kompasová ocel 3D

Compass Steel 3D je aplikace bez reklam a sledování, která neshromažďuje uživatelská data. Při naklánění zařízení Android se kompas pohybuje ve 3D, téměř jako byste drželi fyzický kompas.

Aplikace kompas pro Android nabízí skutečné a magnetické směry, samokalibraci a více barevných motivů. Obsahuje také ukazatel směru slunce a měsíce spolu s časováním slunce a měsíce. Všimněte si, že Compass Steel 3D vyžaduje přístup k souřadnicím vaší polohy pro výpočet skutečného kurzu.

  Jak upravit umístění softwarových kláves v systému Android

Stažení: Kompasová ocel 3D (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

8. Chytrý kompas

Smart Compass nabízí různé nástroje, včetně rychloměru GPS, funkce snímání obrazovky a detektoru kovů. Obsahuje také standardní režim, který využívá fotoaparát vašeho zařízení k zobrazení skutečného pohledu na vaše okolí.

Aplikace kompas pro Android má několik dalších režimů, včetně nočního, digitálního, dalekohledu a režimu Map Google se satelitními a pouličními mapami. Bezplatná verze však obsahuje reklamy, které můžete odstranit upgradem na placenou verzi.

Prémiová varianta obsahuje autolokátor, Qibla Finder, individuální detektor kovů a podporu pro sdílení vaší GPS polohy. Umožňuje vám také najít směr a vzdálenost k určenému místu.

Stažení: Chytrý kompas (zdarma) | Smart Compass Pro (2,50 $)

9. PixelProse Compass

Compass by PixelProse je aplikace kompasu s funkcí korekce magnetické deklinace pro optimální přesnost. Můžete jej snadno nainstalovat, dokonce i na SD kartu, a hledat nová místa podle jména nebo adresy. Zde je návod, jak přesunout aplikace na SD kartu.

Aplikace podporuje několik formátů souřadnic a zobrazuje úhly ve stupních. Vypočítává nadmořskou výšku pomocí EGM-96 a zobrazuje horizontální přesnost na základě GPS senzoru vašeho telefonu.

Aplikace vám umožňuje najít směr Kaaba, uložit místa ke sledování později a sdělit časy východu a západu slunce. Můžete jej také použít k výpočtu nadmořské výšky nebo k nalezení nejkratší cesty k určitému místu.

Stažení: Kompas (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

Použijte bezplatný kompas na svém zařízení Android

Aplikace telefonního kompasu jsou skvělým způsobem, jak určit svou polohu a směr návratu. Většina aplikací, které jsme uvedli, je zdarma a velmi snadno se používá bez nutnosti nastavení.

Procházení neznámým a neobjeveným světem však může být náročné a váš kompas může selhat. Proto by se vám mohlo vyplatit prozkoumat alternativní cestovní aplikace, které vám cestování usnadní a zpříjemní.