9 online knižních klubů pro nejlepší doporučení ke čtení

Online knižní kluby jsou místa, která by milovník knih neměl minout. Dovolte nám, abychom vám představili devět takových klubů, které vám pomohou v životě knihomola. Čti dál!

Naplnění, které dostávám z dobré knihy, je nekonečně více než sledování filmu podle stejné knihy. Harry Potter, Twilight sága, Pán prstenů, ať už je jen některý, a knihy jsou potěšitelnější, pokud má člověk trpělivost obracet stránky, aby je všechny přečetl.

Ještě větší uspokojení však bude, když potkáte někoho svého vkusu – fušuje do stejného žánru a má podobné názory na tituly, které sdílíte.

Knižní kluby můžete považovat za sociální síť bibliofilů. Některé jsou regionální v tom, že se mohou osobně setkat, popovídat si, navrhnout si dobré čtení, organizovat akce a podobně.

Online knižní kluby jsou naproti tomu online, podobně jako Facebook. Podstata členství v knižním klubu však zůstává stejná. Všechno s online knižními kluby se děje prostřednictvím chatů, zoomových hovorů, aplikací pro chytré telefony, webových stránek atd.

Dostatečně velký klub však může pořádat i regionální setkání a akce.

Tak teď už o nich víte, podívejte se, co vám máme doporučit.

Reese’s Book Club

Tento knižní klub, který založila Reese Witherspoon, je o dějích zaměřených na ženy. Jejich měsíční výběr je obvykle Reese, který si vybere knihu zobrazující hlavní ženu, která vede příběh.

Vstup do Reese’s Book Club je zdarma a můžete to udělat na svém smartphonu stažením klubové aplikace.

Vše, co si z aplikace koupíte, bude klubu generovat affiliate příjem, který je pro takové skupiny typický. Neobvyklé je, že všechny (100%!) výtěžky z vašich nákupů jdou na podporu „různých spisovatelů“, „nezávislých knihkupců“ a „zvýšení přístupu ke knihám“.

Nejnovější výběry:

Goodreads

Goodreads není jediný online knižní klub, ale je jich (velká) hromada, na kterou se může každý obrátit pro svůj žánr.

Kromě toho, počet lidí, se kterými se stýkáte, je jednou ze silných stránek Goodreads. Můžete vidět členy skupiny, jejich osobní sbírky a to, co aktuálně čtou.

  Jak automaticky změnit ciferník Apple Watch na základě času nebo polohy

Na základě přístupu k nečlenům existují čtyři různé typy skupin, ke kterým se lze připojit nebo vytvořit: veřejné, omezené, soukromé a tajné.

Celkově se Goodreads jeví jako zobrazení „open-source“ a „zdarma“ v oblasti online knižních klubů, což jej odlišuje od ostatních.

Mezi dvěma knihami

Má zajímavý příběh na pozadí.

Stručně řečeno, vše začalo tím, že irská dospívající tweetovala britské rockové hvězdě Florence, že by měla mít svůj vlastní knižní klub. Mezi dvěma knihami brzy vznikly světovými fanoušky Florence and the Machine, anglické rockové kapely.

Je to stále silné se stejnými zakládajícími členy, kteří řídí všechny akce na klubových Instagram, Facebook a Twitter.

Je jasné, že pokud vám záleží na živé komunitě nebo jste fanouškem Florencie, můžete se připojit mezi dvě knihy.

Nejnovější tipy: Pozice od Gwendoline Riley, Why Not Say Wc.

Kniha měsíce

Pokud pravidelně vypadáváte ze čtení knih a chcete se stále držet, kniha měsíce může být to pravé.

Za prvé, tohle není zadarmo. Za první knihu zaplatíte 9,99 USD a následně 15,99 USD měsíčně. A můžete přeskočit podle svého uvážení a nebudete za toto období platit.

Poté, co si z dostupného výběru vyberete knihu podle svého výběru, bude kniha měsíce odeslána na vaši adresu v USA.

A bez jakéhokoli dlouhodobého závazku můžete kdykoli zrušit. Existují však delší a zlevněné plány, pokud se věnujete vytváření knih svým přítelem.

Upřímně řečeno, tohle se mi zdálo méně o klubu a více o internetovém knihkupectví. Tak proč si od nich kupovat knihu, když to můžete udělat kdekoli jinde?

Cena! Předplatné Book of the Month vám poskytne knihy v pevné vazbě, které jsou v jiných obchodech o něco dražší (čtěte Amazon), alespoň v době vydání. Ale pokud můžete počkat několik měsíců, pak to pravděpodobně není věc pro vás, protože cena (několik jsem zkontroloval) je téměř stejná jako jejich měsíční předplatné.

Kromě kvóty jedné knihy za měsíc si však můžete vybrat několik dalších knih (v pevné vazbě) jako doplňky za 9,99 $ za každou, což je opět krádež.

  Jak přehrát prezentaci obrázků na Chromecastu

Kromě toho mohou být jejich komunity na Facebooku atd. užitečné pro výměnu těch, které jste dokončili.

Nejnovější výběry:

Knižní kluby

Bookclubs je sbírka mnoha klubů (můžete si jej také vytvořit zdarma) a je alternativou Goodreads s moderním designem webových stránek.

Jde o to najít lidi jako vy, kteří sdílejí lásku ke čtení. Neexistuje žádné předplatné a Bookclubs je financován z příjmů přidružených společností, kde si koupíte jakoukoli knihu, kterou navrhnou. To jim dává malou provizi z nákupu, přičemž kupujícího nic nestojí.

Přesto se můžete přihlásit k členství v Bookclubs na Patreonu, abyste je podpořili a získali přístup k některému exkluzivnímu obsahu od jeho tvůrců.

Na komunitní frontě mají Bookclubs schůzky, které si můžete ověřit v sekci událostí. Existuje také sekce fóra, ale ta se často zaplní lidmi propagujícími své vlastní kluby bez jakýchkoli smysluplných diskusních vláken.

A konečně, Bookclubs doporučujeme každému, kdo se snaží setkat se s lidmi zajímajícími se o jejich žánr.

Nejnovější výběry:

Knižní klub Netflix

Toto vytváří Netflix pro své uživatele, kteří jsou také nenasytnými čtenáři.

Knižní klub Netflix bude zajímat každého, kdo se zajímá o to, jak se knihy stávají show. Každý měsíc se na klubovém webu objeví kniha, kterou Netflix později upraví.

Následně také získáte nějaké příběhy s hostitelem Uzo Adubou a tvůrci show a / nebo autory knih, především o adaptaci Netflixu.

Toto je přesvědčivě pro každého, kdo se chce dozvědět více o svých oblíbených pořadech a setkat se s lidmi, kteří jsou s nimi spojeni.

Nejnovější výběr:

Pohyb knihy

Book Movement je domovem knižních klubů, podobně jako Goodreads a Bookclubs, o kterých jsme hovořili dříve.

Jediným pohledem vám řekne, co doporučuje dalších 80 000 klubů, a pomůže vám hladce fungovat ve vašem vlastním klubu. Od této chvíle jsou kluby soukromé a bez jakéhokoli výpisu na webu Hnutí knihy.

To se však změní a knižní kluby budou mít svou stránku spolu s informacemi, které chtějí sdílet s ostatními.

Pro jednotlivé čtenáře jde o výběr vynikajících četeb, účast na akcích pro dárky a informovanost.

Nejnovější výběry:

Knižní klub rebelů

Literatura faktu a silná komunita jsou ctnosti, kvůli kterým byste měli zvážit vstup do Rebel Book Club.

  Jak hrát Geometry Dash na Linuxu

Síla tohoto klubu spočívá v osobních (a online) setkáních, která se v současnosti konají pouze v Londýně a Bristolu.

Rebel je hned prémiový klub, který je o upevňování čtenářských návyků a konverzacích s podobně smýšlejícími lidmi.

Každý měsíc si členové vyberou jednu ze tří knih, které si všichni přečtou před setkáním komunity. Na několika takových akcích se také objeví populární autor, což dláždí cestu pro vzrušující rozhovory.

Nejnovější výběr:

Online BookClub

OnlineBookClub je další bezplatnou možností pro lidi, kteří čtou více žánrů. Jeho design webových stránek může být zpočátku matoucí. Bez ohledu na to se můžete podívat na obrovské komunity a police členů.

Denní dárky, zlevněné knihy a diskuse na fóru jsou některé z věcí, kvůli kterým se můžete připojit k OnlineBookClubu.

Další užitečnou funkcí jsou recenze knih, které vám pomohou při rozhodování o jakémkoli titulu.

Mají také bezplatnou aplikaci pro chytré telefony, do které si můžete zdarma stáhnout i soukromé knihy z klubové knihovny.

Nejnovější výběr:

Připojit se k nim!

Existuje mnoho online knižních klubů, do kterých se může připojit každý ze všech částí světa. A i když to můžete dělat sólo, osobně mám pocit, že diskuse mohou odhalit nové úhly pohledu, o kterých jste si nikdy nemysleli, že kniha je.

Se správnými členy jsme si jisti, že se vám bude líbit vstup do knižního klubu. A mnoho z nich je zdarma, můžete se připojit dnes a zjistit, proč to lidé dělají.

PS: Číst knihy je skvělé, ale ne všichni na to máme čas nebo trpělivost. Tyto aplikace pro shrnutí knih se tedy mohou hodit.

x