9 Řešení převodu řeči na text pro osobní a obchodní použití

Řešení pro převod řeči na text se stávají populární, zejména po příchodu služeb hlasového vyhledávání, jako je Alexa.

Tato řešení přinášejí větší efektivitu pro jednotlivce i firmy.

Psaní je ve skutečnosti základním úkolem, který musí každý ve své profesní kariéře dělat, ať už jde o psaní e-mailu, blogového příspěvku, bulletinů a románů až po přípravu prezentací, dokumentování nápadů, psaní poznámek a podobně.

I když píšete rychleji, tato rychlost je stále nižší než rychlost při mluvení. Jde o to, že fyzické psaní je mnohem pomalejší než skutečná rychlost zpracování vašeho mozku. To znamená, že máte spoustu možností, jak ušetřit čas strávený psaním.

V tomto věku automatizace je možné psát hlasem bez použití rukou.

Ano, to je pravda, a touto technologií je software Speech to Text.

Pomáhá vám rychleji psát pomocí hlasu, urychlit pracovní postup, zvýšit efektivitu a poskytnout odpočinek vašim rukám.

V tomto článku proberu několik věcí o softwaru pro převod řeči na text a o tom, jak vám může pomoci.

Co je software pro převod řeči na text?

Software Speech to Text je nástroj, který využívá technologii rozpoznávání řeči a poté převádí slova, která mluvíte, na psaný text.

Tato řešení jsou obohacena o moderní technologie, jako je strojové učení a umělá inteligence, které umožňují identifikovat lidskou řeč a porozumět jí a zpracovat ji do přesných slov.

Mnoho řešení pro převod řeči na text také podporuje více jazyků, kterými se mluví globálně, a nejsou omezeny pouze na angličtinu. A podporují také různé zvukové vstupy, jako jsou mikrofony a uložené soubory ve vašem počítači nebo cloudu.

Proč potřebujete řešení řeči na text?

Software pro rozpoznávání řeči má za cíl usnadnit vám život, ať už jste spisovatel, samostatný podnikatel nebo majitel firmy.

Pokud své podnikatelské aktivity vykonáváte zcela sami, možná si jen stěží najdete čas na psaní svých nápadů. V tuto chvíli vám tento software pomůže tuny. Nebo, pokud podnikáte a chcete zvýšit efektivitu organizace, můžete použít tento software.

Funguje pro každého a umožňuje multitasking. Už nemusíte vzteky vrážet prsty do klávesnice; vše, co potřebuje, je váš hlas.

Existuje mnoho výhod používání softwaru pro převod řeči na text, jako například:

Šetří čas

Když máte na talíři mnoho věcí a sotva stihnete všechno napsat, můžete přijít o zajímavé nápady, které vám v tu chvíli klepou na dveře.

V tomto scénáři můžete pomocí softwaru pro převod řeči na text zadat své skvělé nápady zachycením vašeho hlasu. Můžete také ušetřit čas, když vaše rychlost psaní není tak rychlá, a velký dokument musíte dokončit co nejdříve.

Zvyšuje účinnost

Pomocí softwaru pro převod řeči na text můžete zvýšit efektivitu vaší organizace urychlením pracovního postupu. Můžete jej použít pro vaše prezentace, dokumentaci atd., které jinak zaberou spoustu času ručním psaním.

Požehnání pro lidi s určitým postižením

Pokud má někdo ve vašem týmu určité fyzické postižení nebo problémy s přístupností, software pro převod řeči na text je pro něj nesmírně užitečný. Může pomoci lidem, kteří mají potíže s používáním rukou v důsledku traumatu, dyslexie nebo jiného postižení, které je omezuje v používání konvenčních vstupních zařízení.

Pomocí hlasu mohou navrhovat, co chtějí, aniž by museli používat klávesnici. Navíc jej může využít kdokoli, aby si odpočinul ruce, zejména ti, kteří jsou unaveni celodenním psaním.

Nyní si proberme některé z nejlepších softwarů pro převod řeči na text na trhu, které vám pomohou využít všechny tyto výhody.

Nejprve prozkoumáme pro osobní použití.

Nuance Dragon

Uveďte svá slova do praxe s pomocí AI Rozpoznávání řeči Dargona řešení a umožnit svým zaměstnancům vytvářet vysoce kvalitní dokumentaci.

Můžeš použít Dragon Professional Individual vytvářet e-maily, formuláře, sestavy a další prostřednictvím vašeho hlasu. Má nejnovější generaci řečového modulu, který přepisuje a diktuje rychleji s přesností, takže můžete ušetřit čas na dokumentaci a věnovat jej jiným důležitým činnostem. Pomůže vám také přizpůsobit způsob vaší práce pro výraznější zisky.

Pravidla inteligentního formátu se automaticky přizpůsobují při psaní zkratek, telefonních čísel, dat a dalších. Můžete také použít podtržení nebo tučné písmo hlasem. Kromě toho můžete importovat a exportovat vlastní seznamy pro zkratky nebo jinou terminologii a vytvářet vlastní hlasové příkazy a makra šetřící čas. Nástroj vám také umožní přepisovat z .wav, .wma, .dss, .ds2, .mp3 a .m4a.

  Jak odebrat někoho ze skupiny textových zpráv na iPhone

Chcete-li používat Dragon Speech Recognition, musíte mít alespoň 4 GB RAM, procesor Intel nebo AMD, volných 8 GB místa na pevném disku a operační systém Windows 7 nebo vyšší. Získejte mobilní verzi pro vytváření dokumentů, jejich úpravy, sdílení a formátování ze svého mobilního zařízení.

Ať už navštívíte klienta v místní kavárně nebo na pracovišti, mobilní edice bude s vámi, ať půjdete kamkoli. Tímto způsobem můžete získat stejné řešení na svém mobilním zařízení s 99% přesností a bez omezení slov. Pro zabezpečení dat si cloudová řešení Dragon Anywhere Mobile udržují 99,5% dostupnost a běží na geograficky rozptýlených datových centrech hostovaných na MS Azure, hostingové infrastruktuře s certifikací HITRUST CSF.

Všechna data jsou šifrována 256bitovým šifrováním a vy získáte bezkonkurenční flexibilitu, přesnost a rychlost. Zvyšte produktivitu svého podnikání s minimálním plánem předplatného 500 USD a získejte 30denní záruku vrácení peněz. Pokud si vyberete mobilní verzi, můžete využít týdenní zkušební verzi ZDARMA a pokračovat v předplatném za 15 $ měsíčně.

Diktát

Prozkoumejte kouzelný svět rozpoznávání rychlosti při psaní e-mailů nebo jiných dokumentů pomocí Diktát. V reálném čase přesně přepisuje řeč na text a funguje přímo v prohlížeči Google Chrome.

Pomocí hlasových příkazů můžete snadno přidávat odstavce, smajlíky, interpunkční znaménka a speciální znaky. Obsahuje také mnoho frází, které vám pomohou provádět určité užitečné příkazy. Tato online aplikace ukládá texty do prohlížeče; proto se na žádný web nic nenahraje.

Chcete-li například vložit smajlíka, můžete tato slova vyslovit v jednoduché angličtině „Smiling Face“. Diktát také dokáže rozpoznat stovky jazyků a dialektů a snadno je přepsat. Kromě angličtiny podporuje jazyky, včetně populárních, jako je španělština, francouzština, portugalština, italština, hindština atd.

Kromě toho diktování využívá Google Speech Recognition pro přepis mluvených slov do psaného textu. Ve skutečnosti ukládá texty pod svým textovým editorem s bohatými možnostmi formátování. Můžete bezbolestně kopírovat, tweetovat, publikovat, ukládat text jako prostý text, přehrávat jej jako řeč, tisknout texty nebo e-mailovat.

SpeechTexter

Začněte diktovat s SpeechTexter a bez problémů převeďte svůj hlas na slova. Je to bezplatná vícejazyčná aplikace pro převod řeči na text, jejímž cílem je pomoci vám při přepisu jakýchkoli dokumentů, zpráv, knih, blogových příspěvků atd. pouze pomocí vašeho hlasu.

Jeho vlastní slovník vám umožňuje přidávat krátké příkazy, pokud chcete vkládat běžně používaná data, jako jsou adresy, telefonní čísla, interpunkční znaménka a tak dále.

Prohlížeč Chrome podporuje tuto technologii aplikace pro stolní počítače spolu s OS Android pro chytré telefony. Pro ostatní prohlížeče, které obsahují Chrome na mobilech, zatím není implementován. SpeechTexter je ideální pro spisovatele, blogery, učitele, studenty, novináře atd. z celého světa.

Aplikace nabízí více než 90% přesnost obecně a dokonce 95% přesnost pro americkou angličtinu. Tento nástroj můžete také použít k tomu, abyste se naučili vyslovovat určitá slova v cizím jazyce a zároveň rozvíjeli plynulost řeči.

Funkce zahrnuté v SpeechTexter jsou nepřetržité, výkonné rozpoznávání řeči v reálném čase, vlastní slovník s vlastními příkazy a více než 60 podporovaných jazyků. Mezi některé z těchto jazyků patří arabština, bulharština, čínština, dánština, angličtina, němčina, francouzština, hindština, japonština, korejština, polština, ruština, španělština, tamilština, urdština, zuluština a mnoho dalších.

Projevy

roky testováno bitvou, Projevy důvěřují tisíce a miliony bloggerů, spisovatelů, myslitelů, řidičů a lidí, kteří preferují snadné a rychlé psaní. Usnadňuje vám to život, protože už se nemusíte trápit psaním dlouhých textů.

Řečové poznámky nikdy nepřestanou poslouchat, zatímco si dělají přestávky na přemýšlení nebo dýchání, na rozdíl od jiných řešení řeči na text. Obsahuje vestavěnou klávesnici navrženou tak, aby zrychlila proces psaní se snadným diktováním a klepnutím na symboly a interpunkci.

Tento poznámkový blok s podporou řeči podpoří vaši kreativitu a nápady pomocí funkcí, jako je volitelné zálohování na Disk Google, takže neztratíte žádné poznámky. Nabízí vyšší úroveň přesnosti díky začlenění Google Speech Recognition a můžete si vychutnat razítkování stávajícího data nebo času jedním klepnutím.

Funguje online přímo ve vašem prohlížeči Google Chrome, takže není potřeba žádná instalace ani stahování. Řešení lze spustit na vašem stolním počítači, PC, Chromebooku a notebooku. Kromě toho Speechnotess snižuje pravopisné chyby a překlepy a dokument můžete sdílet nebo exportovat a vytisknout jediným klepnutím.

Mezi další funkce, které obsahuje, patří automatická velká písmena a mezery, automatické ukládání, zálohování disku, úpravy textu během diktování, současné hlasové psaní, widgety pro přepis na jedno kliknutí a zábavné emotikony. Rozpoznává také více verbálních příkazů, jako je nový řádek, interpunkce atd.

  Jak sdílet a spravovat soubory Microsoft Teams v kanálu

Získáte 10 upravitelných kláves, pomocí kterých můžete vložit libovolný text, a tento nástroj je také skvělý pro běžné texty, adresy, e-maily, fráze, pozdravy atd., které často používáte, takže je nemusíte přepisovat pokaždé.

Cení si soukromí uživatelů, a proto vaše data nikdy neukládají ani je nesdílejí s třetími stranami. Vzhledem k tomu, že řešení využívá převodníky řeči na text od Googlu, dostávají se k nim pouze relevantní data. Můžete také použít volitelný Google OAuth a nahrávat soubory na svůj Disk Google.

A následující je dobré pro podniky k vytváření výkonných aplikací; všechny jsou poháněny umělou inteligencí.

Vydra

Vytvářejte bohaté poznámky s pomocí Otter pro vaše schůzky, přednášky, rozhovory a další důležité hlasové konverzace. Tento asistent s umělou inteligencí také pomáhá organizacím a týmům přepisovat důležité konverzace, bez ohledu na to, jak velké nebo malé jsou.

Jejich nová verze Otter 2.0 přináší více funkcí a pomáhá zlepšit produktivitu a spolupráci. Jejich obchodní plán má také funkce, které jsou šité na míru, zejména pro malé a střední podniky a dokonce i pro podniky. Vše, co potřebujete, je nahrát hlas a zkontrolovat jej v reálném čase. A poté můžete konverzace vyhledávat, přehrávat, organizovat, upravovat a sdílet ze zařízení dle vašeho výběru.

Konverzace můžete nahrávat přímo ve webovém prohlížeči nebo smartphonu. Otter vám také poskytuje flexibilitu importu a synchronizace nahrávek z jiných služeb a můžete ji také integrovat se Zoomem.

Získáte funkci živého přepisu pro streamování přepisů v reálném čase a zahrnuje bohaté texty, obrázky, zvuk, klíčové fráze a ID mluvčího během několika minut. Můžete exportovat hlasové poznámky a informovat ostatní, takže všichni mohou být na stejné stránce. Můžete také vytvářet skupiny a zvát spolupracovníky na projektech a efektivně je organizovat.

Otter šetří vaše peníze a čas tím, že vám umožňuje okamžitě přepisovat, zaznamenávat a rychleji vyhledávat věci, které potřebujete. Umožňuje vám přeskakovat od souhrnných klíčových slov k zobrazení instancí v poznámkách, rychle vyhledávat, zrychlit přehrávání, přeskakovat ticho a procházet dlouhé nahrávky a další.

Ambient Voice Intelligence pohání Otter, a to je důvod, proč se Otter učí každý den a je chytřejší. Vydru můžete trénovat, aby rozpoznávala hlasy, pomohla vám spolupracovat a pracovat chytřeji a naučit se speciální fráze nebo terminologie.

Základní plán Otter je ZDARMA a získáte 600 minut přepisové kvóty měsíčně se 40 minutami přepisu/konverzace. Placené plány začínají od 8,33 USD měsíčně za 6 000 minut měsíční kvóty přepisu a 4 hodiny přepisu / konverzace.

Rev.ai

Rev.ai je vynikající aplikace pro živé vysílání řeči na text využívající nejlepší API pro rozpoznávání řeči na světě. Stačí zapnout mikrofon a začít mluvit, abyste převedli svůj hlas na text.

etechblog.cz Čtenáři Získejte 10% SLEVU na Rev.

Pomáhá zábavním a mediálním společnostem zvýšit dostupnost veškerého živého vysílání/webového obsahu, který organizují. Rev.ai také pomáhá vzdělávacím institucím zvýšit dosah jejich přednášek, akcí a webinářů pomocí živého vysílání.

Můžete také přepisovat hovory, abyste vyškolili své obchodní nebo podpůrné agenty a přepisovali schůzky a události v reálném čase. Jejich anglický model pokrývá všechny přední anglické přízvuky z celého světa, takže nemusíte platit extra nebo měnit modely, abyste mohli zachytit různé konverzace a řečníky. Kromě toho se v nadcházejících dnech chystají přidat další jazyky.

S Rev.ai získáte titulky v reálném čase a omezené zpoždění. Využívají přirozený procesní jazyk (NPL) ke generování vysoce přesných přepisů, které jsou čitelné, kontextové a plně interpunkční. Sdílejte specifickou oborovou terminologii, jedinečná jména atd., abyste zvýšili přesnost přepisu.

Z titulků také můžete rychle odfiltrovat přibližně 600 urážlivých slov. Můžete dokonce přidat razítka pro zobrazení časování začátku a konce každého slova. Rev.ai podporuje několik streamovacích protokolů, včetně RTMPS a WebSocket.

Všechny tyto možnosti převodu řeči na text jsou skvělé pro osobní použití a dokonce i pro firmy. Nyní se podívejme na některé další možnosti rozhraní API, pokud chcete vytvořit úžasné produkty pro převod řeči na text pro vaši firmu.

Google Cloud

Převeďte svůj hlas na text přesně pomocí výkonného rozhraní API postaveného na technologiích umělé inteligence Google. Umožňuje vám přepisovat vaše věci uložené v souborech nebo v reálném čase. Pomocí tohoto řešení můžete poskytnout skvělý uživatelský zážitek prostřednictvím hlasových příkazů.

Kromě toho můžete získat hluboký přehled o interakci se zákazníky a zlepšit tak své služby. Dosáhněte nejvyšší úrovně přesnosti použitím nejsofistikovanějších algoritmů hlubokého učení a neuronových sítí Google pro automatické rozpoznávání řeči (ASR).

  Jak smazat profil Marco Polo

Bez ohledu na to, kde se vaši uživatelé nacházejí, můžete je oslovit globálně pomocí řešení pro rozpoznávání hlasu, které podporuje více než 125 jazyků a jejich varianty. Řešení můžete nasadit kdekoli v cloudu pomocí rozhraní API nebo převodu řeči na text On-Prem pro místní nasazení.

Pomocí rozhraní Speech-to-Text API můžete do svých aplikací snadno začlenit přepis řeči. Máte dvě možnosti, jak nahrát svůj hlas, buď pomocí mikrofonu, nebo nahráním souboru uloženého ve vašem zařízení. Dále si můžete vybrat jazyk a začít přepisovat.

Můžete těžit z funkcí, jako je adaptace řeči, která vám umožní přizpůsobit rozpoznávání řeči tak, aby přepisovala vzácná slova a slova specifická pro doménu poskytnutím některých rad a zvýšením přesnosti. Vyslovená čísla můžete automaticky převést na adresy, měny, roky atd.

Vyberte si z mnoha vyškolených modelů dostupných pro telefonní hovory a hlasové ovládání a optimalizujte přepis videa tak, aby splňoval požadavky na kvalitu specifické pro danou doménu. Přijímejte výstup rozpoznávání řeči v reálném čase, protože vaše API zpracovává poskytnutý zvukový vstup z mikrofonů nebo předem nahraných souborů.

IBM Watson

IBM Watson Speech to Text je pokročilé řešení pro rozpoznávání a přepis řeči, které využívá umělou inteligenci. Umožňuje přesný a rychlý přepis do různých jazyků a případů použití, včetně analýzy řeči, pomoci agentům a samoobslužných služeb zákazníkům.

Začít s jejich sofistikovanými modely strojového učení je snadné a můžete si je dokonce přizpůsobit na základě svého jedinečného případu použití, zvukových charakteristik a jazyka domény. Umělá inteligence IBM je nejlepší ve své třídě a bezproblémově se integruje s Watson Speech to Text.

Používejte toto řešení s důvěrou, protože vaše data zůstávají chráněna podle robustních postupů IBM pro správu dat. Je navržen pro globální jazyky a můžete jej nasadit lokálně nebo jakýkoli cloud – soukromý, veřejný nebo hybridní.

Zkraťte dobu čekání zákazníků tím, že budete typické dotazy řešit efektivněji a rychleji. Můžete jej také použít k asistenci agentům během hovorů s výzvami k nejlepší akci a vyhledávání dokumentů. Umožňuje také identifikovat stížnosti zákazníků, vzorce volání a problémy se školením agentů.

Mezi jeho funkce patří automatické rozpoznávání řeči využívající neurální technologie a možnosti modelového tréninku pro zlepšení přesnosti rozpoznávání pomocí možností, jako je jazykový a/nebo akustický trénink.

Microsoft Azure

Služba řeči na text od Microsoft Azure převede váš hlas na text s vyšší přesností. Tento nejmodernější software podporuje více než 85 globálních jazyků spolu s variantami. Modely můžete přizpůsobit přidáním konkrétních slov a zvýšit přesnost textu pro fráze specifické pro doménu.

Povolte analýzu nebo vyhledávání v přepsaných textech i v programovacích jazycích dle vašeho výběru. Nasaďte řeč na text kdekoli na okrajích kontejneru nebo v cloudu. Software, který vyvíjíte pomocí jejich technologie, by byl podporován stejnou výkonnou technologií jako ostatní produkty společnosti Microsoft.

Toto řešení podporuje zvukové vstupy z více zdrojů, jako jsou zvukové soubory, úložiště objektů blob a mikrofony. K určování přesných slov můžete použít diarizaci mluvčího a také získáte automaticky vysoce čitelné přepisy s interpunkcí a formátováním.

Navrhněte svou řeč na textové modely, abyste se naučili oborově specifické terminologie. Můžete také překonat překážky v rozpoznávání řeči, jako jsou akcenty, pozadí, jedinečné slovníky atd. Přizpůsobte modely nahráním přepisů a zvukových dat a automaticky generujte vlastní modely rozpoznávání řeči pomocí dat Office 365 a optimalizujte přesnost.

Azure nabízí komplexní zabezpečení dat a soukromí, včetně certifikací od HIPAA, PCI DSS, ISO, HITECH a FedRAMP. Nikdy neukládají vaše data a vy můžete kdykoli zobrazit nebo smazat svá šifrovaná data nebo modely řeči.

Závěr

Toto je věk automatizace, kde máte k dispozici tolik možností, jak zvýšit efektivitu a omezit manuální práci. Jedním z takových řešení je software pro převod řeči na text, který vám pomůže psát pomocí hlasu.

Využijte proto tuto technologii výběrem softwaru pro převod řeči na text, který jsem zmínil výše, abyste ušetřili svůj čas a dopřáli svým rukám odpočinek, který si zaslouží.

x