Adobe přináší Firefly AI do editace videa, Elon Musk zakládá novou AI společnost

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace produktů! 📣

Adobe přináší Firefly AI do editace videa

Firefly je kreativní program Adobe pro generování umělé inteligence. Podporuje úpravy, třídění barev a storyboarding na základě textových výzev. Podle nejnovějšího oznámení bude Firefly, která je nyní ve verzi beta, integrována do různých produktů Adobe pro video, audio, animace a pohybovou grafiku.

Brzy bude možné Firefly integrovat do aplikací Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Premiere Pro a dalších aplikací Adobe. Kromě toho společnost Adobe uvedla, že Adobe Firefly bude integrována do programů Creative Cloud „později v tomto roce“.

  Jak přidat šipky, horní index a symboly do Dokumentů Google

Integrace Adobe Firefly s Creative Cloud umožňuje uživatelům snadno aplikovat specifické efekty a úpravy na jejich práci tím, že něco vygenerují a poté zadají požadovaný efekt do příkazového pole.

Firefly můžete použít jako kreativního druhého pilota, abyste urychlili proces objevování a vytváření nápadů a zkrátili dobu postprodukce ze dnů na minuty. Díky generativní umělé inteligenci integrované přímo do vašich pracovních postupů budete mít tyto úžasné nové funkce na dosah ruky. Zvažte možnost okamžitě upravit denní dobu ve filmu, automaticky anotovat a najít příslušný b-roll nebo vytvořit nekonečný počet permutací klipů.

Můžete se přihlásit do beta verze Firefly.

Elon Musk zakládá novou AI společnost

Podle The Wall Street Journal založil Elon Musk novou firmu s názvem X.AI zaměřenou na umělou inteligenci.

  „OK Google“ je na uzamčených telefonech mnohem bezpečnější

„Začnu s něčím, co se nazývá ‚TruthGPT‘, což je umělá inteligence hledající maximální pravdu, která se snaží porozumět podstatě vesmíru,“ uvedl Musk v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem na FOX News Channel.

Dny se šířily zvěsti o tom, že Musk spustil startup s umělou inteligencí, přičemž Business Insider hlásil, že Musk zakoupil tisíce grafických procesorových jednotek (GPU) na podporu nadcházejícího generativního produktu AI.

Na pozadí technologií, jako je ChatGPT, se OpenAI v posledních měsících stala široce známým jménem a je hlavně zodpovědná za nastartování současného tlaku společností Microsoft a Google na integraci AI.

x