Automat na selfie, který jste hledali

Klíčové věci

 • Huawei Nova 11 Pro je stylový telefon střední třídy se solidní výdrží baterie, rychlým nabíjením a vysoce kvalitním 60MP fotoaparátem pro ohromující selfie.
 • Telefon může spouštět některé aplikace Google prostřednictvím virtuálního stroje Gbox, ale absence nativních služeb Google může být pro mnoho uživatelů překážkou.
 • Nova 11 Pro má elegantní design, pohodlnou veganskou koženou záda a velký OLED displej se živými barvami a obnovovací frekvencí až 120 Hz.

Na jaře roku 2023 společnost Huawei uvedla na trh Nova 11 Pro, zařízení, které vypadá nádherně, funguje skvěle, pořizuje solidní selfie a nabíjí se z 0 na 100, než se vůbec ráno připravíte na odjezd.

Huawei Nova 11 Pro se prodává za 700 EUR (kolem 745 USD), takže za vás zrovna nezruinuje. Je to zařízení střední třídy, které nás zaujalo hlavně proto, že vypadá a funguje jako zařízení, které je dražší.

Při pohledu na specifikace telefonu nás však zajímá, co přináší na stůl, abychom zaručili upgrade z loňského Nova 10 Pro.

Huawei Nova 11 Pro

Huawei Nova 11 pro je telefon střední třídy se stylovým designem, solidní výdrží baterie a super rychlým nabíjením. Navíc s tímto 60MP fotoaparátem pořídíte ohromující selfie. I když může spouštět některé aplikace Google prostřednictvím virtuálního stroje Gbox, nedostatek nativních služeb Google bude pro mnohé překážkou.

Značka Huawei

SoC Qualcomm Snapdragon™ 778G 4G

Displej 6,7palcový OLED, sklo Kunlun

RAM 8GB

Úložiště 256 GB – 512 GB

Baterie 4 500 mAh

Porty USB-C

Operační systém EMUI 13

Přední fotoaparát 60MP Ultra Wide Autofocus, 8MP Portrét

Zadní kamera 50MP Ultra Vision, 8MP Ultra Wide Macro

Rozměry 6,47 x 2,93 x 0,31 palce

Barvy Zelená nebo Černá

Hmotnost 188g

Rychlost nabíjení 100W

GPU Adreno 642L

Materiál zadní část veganská kůže

Klady

 • Fantastické selfie a hlavní fotoaparát
 • Rychlé načítání aplikací a přepínání mezi nimi
 • Veganská kožená záda se cítí skvěle

Nevýhody

 • Žádná nativní podpora Služeb Google Play
 • Oproti předchozímu modelu téměř žádné změny

Co je v krabici

Huawei Nova 11 Pro je dodáván v elegantní bílé krabici, kde najdete vše, co potřebujete, a ještě něco navíc:

 • Huawei Nova 11 Pro s předinstalovanou ochranou displeje
 • Nabíjecí kabel USB Type-C
 • 100W nabíječka SuperCharge Turbo 2.0
 • Ochranný obal
 • SIM nástroj

Silikonové pouzdro, které Huawei zasílá s telefonem, je dokonale čiré, takže se můžete i nadále kochat designem.

Design a pocit

Gabriela Vatu / MakeUseOf

Jakmile vytáhnete Nova 11 Pro z krabice, je jasné, proč byste si pořídili tento telefon. Jeho design je opravdu něco. Telefon vypadá elegantně a elegantně, zejména proto, že skutečně zmírnily ten křiklavý zlatý design kolem zadního fotoaparátu.

Zadní strana telefonu je vlastně nejlepší částí Nova 11 Pro. Potažené veganskou kůží (aka plastu), je to docela úžasné. Jemná textura je příjemná na dotek a rozhodně něco nového, pokud jde o telefony. Posuneme-li věci o krok dále, je také poseta vyraženými logy Nova. Pokud jste ještě nikdy neslyšeli slovo „vyražený“, nebojte se, my také ne.

Ostrůvek fotoaparátu vypadá na tomto modelu mnohem lépe než na loňském modelu. Místo tlustého lesklého zlatého lemu hraničícího s kýčem dostáváme ochočenější verzi. Jelikož je můj model zelený, ve stejném odstínu je i ostrůvek fotoaparátu, takže žádný z těch zlatých akcentů zde nenajdete. Černá verze telefonu však stále něco z toho má, i když je mnohem tlumenější.

  Scriptic získal 5,7 milionů $, Runway 141 milionů $ a Inflection získal 1,3 miliardy $

Gabriela Vatu / MakeUseOf

Když už mluvíme o tom, Nova 11 Pro je k dispozici v několika barvách, i když pouze dvě z nich jsou k dispozici ke koupi v Evropě, a to zelená a černá. Další dvě barvy – bílá a zlatá – jsou dostupné pouze v Číně a nemají veganská kožená záda.

Rám telefonu je plastový a po stranách super tenký a pokrývá tak akorát, aby nabídl nějakou podporu pro boční tlačítka. Jak tlačítka hlasitosti, tak tlačítka napájení jsou tenké, elegantní a dostatečně reagující. Důvodem, proč jsou boky tak tenké, je vytvořit prostor pro zakřivenou obrazovku.

Přední strana Huawei Nova 11 Pro vypadá elegantně a stylově. OLED displej se zakřivuje na obou stranách a končí super tenkými černými okraji. Rámečky na horní a spodní straně jsou také relativně tenké, což vám umožní „hrát si“ s celou 6,78palcovou obrazovkou.

Pokud se však pozorně podíváte na obrazovku, všimnete si ochranné plastové fólie. Také si všimnete, že nezakrývá celou obrazovku, ale to se dá od zařízení se zakřiveným displejem očekávat. Pokud ho chcete sundat, je to poměrně snadné a zůstane vám vystavené sklo Kunlun. Pokud vám název nezní povědomě, je to proto, že se jedná o interní alternativu Huawei ke stále populárnímu sklu Gorilla Glass.

Gabriela Vatu / MakeUseOf

Přední obrazovka je také domovem pro selfie kameru – tedy fotoaparáty, protože jsou dvě – kterou najdete v levém horním rohu. Je to poměrně velký výřez, vzhledem k duálnímu systému, který zde Huawei používá, ale má svůj účel, takže jej necháme sklouznout.

Čtečka otisků prstů je pod displejem ve spodní části obrazovky. Technologie je na místě a telefon rychle přečte váš otisk palce, aby vám umožnil přístup.

V horní části telefonu jsou tři otvory pro reproduktor a další pro další mikrofon. Na opačném konci najdete port USB-C, hlavní reproduktor, otvor pro mikrofon a slot pro SIM kartu.

Specifikace Nova 11 Pro

Gabriela Vatu / MakeUseOf

Pojďme se vrhnout na technickou část tohoto smartphonu Huawei. Nova 11 Pro měří 6,47 x 2,93 x 0,31 palce (164,3 x 74,4 x 7,9 mm) a váží přibližně 188 gramů. To znamená, že i když se jedná o poměrně velký telefon, není těžké ani zdlouhavé držet, i když se s ním budete hodiny potýkat.

6,78palcový OLED displej má rozlišení 1200 x 2652 px, což znamená jemnost 429 ppi. Obrazovka také podporuje obnovovací frekvenci až 120 Hz, což je skvělé pro ty, kteří chtějí skvělý vizuální zážitek při hraní her nebo streamování obsahu. Uživatelé si mohou pohrát s obnovovací frekvencí a vybrat si mezi standardní (60 Hz), vysokou (120 Hz) a dynamickou, která vyvažuje maximální obnovovací frekvenci, takže je dobrá rovnováha mezi hladkostí obrazovky a výdrží baterie.

Pod kapotou je Huawei Nova 11 Pro vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 778G 4G. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsme s touto novou verzí Nova trochu zmateni, protože se jedná o stejný model, jaký měla Nova 10 Pro minulý rok. Když jsou uvedeny na trh novější modely smartphonů, obvykle přicházejí s novým modelem procesoru – ale v tomto případě tomu tak není. Také si všimnete, že se jedná o model 4G čipové sady, a to proto, že Huawei nemůže technicky získat 5G variantu z USA kvůli exportním omezením.

  Proměňte úryvky kódu na krásné obrázky, které můžete sdílet na sociálních sítích

GPU, který používají pro nový Nova 11 Pro – Adreno 642L – je také stejný, jaký používali v předchozím modelu.

Pokud jde o interní úložiště, vidíme určité změny, protože nová Nova 11 Pro přichází s 256GB a 512GB verzemi, zatímco ta předchozí dosáhla vrcholu 256 GB. Naše kontrolní jednotka má 8 GB paměti a 256 GB úložiště.

Kamery

Místo, kde Huawei Nova 11 Pro vyniká, je kamerový systém. Oproti předchozímu modelu došlo k několika změnám.

Přední strana zařízení je vybavena 60MP ultraširokoúhlým fotoaparátem a portrétním modulem, zatímco zadní strana zachovává 50MP primární fotoaparát a 8MP autofocus ultrawide, ale ztrácí 2MP hloubkový senzor. Možnosti 4K videa jsou zachovány, takže si zamilujete natáčení videí z vašich cest a natáčení Insta videí s nimi.

Aplikace fotoaparátu je stejná, jakou najdete u všech modelů Huawei, a funguje přesně tak, jak byste očekávali. Sekce „Více“ obsahuje různé extra režimy fotografování, včetně Super Macro, Multi-Cam a Story Creator pro ty, kteří při nahrávání obsahu používají šablony.

Použitím zadního fotoaparátu se odemkne režim Pro, kde si můžete pohrát s vlastním nastavením ISO, rychlostí závěrky, expozicí a vyvážením bílé, abychom jmenovali alespoň některé.

Nova 11 Pro je však skvělá pro selfie. U 60MP fotoaparátu se to dalo čekat. Snímky jsou skvělé a také najdete ostré rysy bez ohledu na to, v jakém nastavení jste, když dojde k improvizovanému focení. Budeš muset omluvit moje fotky, protože nesnáším focení selfie a moji mazlíčci by dost neposeděli.

Srovnání Huawei Nova 11 Pro

Jako vždy v MakeUseOf jsme použili PCMark a 3DMark pro Android spustit nějaké benchmarky. Zde jsou výsledky:

 • Práce 3.0: 10 644
 • Úložiště 2.0: 26 721
 • Wild Life: 2 498 (průměr FPS 14,96)
 • Wild Life Extreme: 690 (průměr FPS 4,14)

Toto nejsou nejlepší výsledky, pokud máme být upřímní, ale jsou v podstatě v souladu s tím, co jsme viděli s Nova 10 Pro minulý rok. To dává dokonalý smysl vzhledem k tomu, že jde v podstatě o stejný hardware.

Huawei Nova 11 Pro při každodenním používání

Huawei Nova 11 Pro je skvělé zařízení pro každodenní použití. Zařízení se pohybuje rychle a aplikace načítá poměrně rychle. Jakkoli to chce vypadat, není to to, co považujeme za telefon s Androidem. Pojďme se ponořit do věcí.

Zobrazit

Displej pro Nova 11 Pro je přímo nádherný. Barvy vyskakují a díky jasu 800 nitů se na obrazovku dobře díváte i na plném slunci.

Věc, která mě osobně štve, je jeden z designových prvků, který mě vizuálně baví: zakřivená obrazovka. Zatímco se zařízení drží skvěle, díky zakřivení obrazovky to není příliš příjemné při hraní her na celou obrazovku na šířku. Pohyb tažením nahoru převrátí aplikaci, když se pokoušíte dosáhnout na něco ve spodní části obrazovky. Je také poněkud obtížné správně klepnout na některý ze spodních prvků, pokud spadají přímo na zakřivení obrazovky.

Zvuk

Huawei Nova 11 Pro je vybaven velkým reproduktorem na spodní hraně a menším nahoře. Vzhledem k tomu, že jsou zde dva reproduktory, budete moci poslouchat, co chcete, i když váš prst blokuje spodní reproduktor.

I když může být zařízení hlasité, při přehrávání hudby na maximální hlasitost dochází k mírnému zkreslení. Může to být docela otravné, takže doporučujeme použít sluchátka. Pro běžné doomscrolling by to mělo být naprosto v pořádku, stejně jako pro hovory. V opačném případě se držte sluchátek nebo se smiřte s tím, že odstřelování hudby nebude příliš zábavné.

  Jak získat geografickou polohu vašeho systému z Bash skriptu

Nabíjení

Jednou z věcí, které najdete v krabici, když otevřete Huawei Nova 11 Pro, je kostka 100W SuperCharge Turbo 2.0. Telefon má již 4500 mAh baterii, takže byste z něj měli bez problémů vytěžit celý den. Při nabíjení telefonu je však potřeba se připoutat. Toto zařízení dokáže přejít z 0 na 100 za méně než půl hodiny. Bez ohledu na to, co si myslíte o designu nebo výkonu telefonu, je to vynikající. I pár minut strávených nabíjením vám dodá dostatek šťávy na to, abyste zvládli zbytek dne.

Gabriela Vatu / MakeUseOf

Operační systém

Takže jsme u velkého slona v místnosti. Huawei Nova 11 Pro běží na EMUI 13, které může vypadat jako Android, který znáte, ale nemá přístup ke službám Google. Místo toho získáte Petal Search a Petal Maps, což jsou vlastní služby společnosti. AppGallery je v tomto případě obchod s aplikacemi.

Samozřejmě, že EMUI 13 má také některé výkupní body, včetně možnosti přizpůsobit zamykací obrazovku, spoustu vzhledů a motivů, widgetů a velkých složek aplikací. Můžete také povolit stránku na obrazovce zcela vlevo, aby zobrazovala přizpůsobený zpravodajský kanál, návrhy aplikací, zdravotní informace a tak dále.

V jasném souhlasu s iOS od Apple je také zajímavý detail o tom, jak přistupujete k oznámením a rychlým ovládacím prvkům. Pokud potáhnete prstem z pravého rohu dolů, můžete stáhnout spoustu rychlých přepínačů pro zvuk, baterku, GPS, WiFi a tak dále, zatímco přejetím z levého rohu zobrazíte oznámení.

Ve srovnání s loňským Nova 10 Pro je k dispozici mnohem více aplikací pro Android k instalaci. Jednou z prvních aplikací, kterou telefon doporučuje nainstalovat, je GBox, která vám umožní snadný přístup k aplikacím Google, včetně Map, YouTube a dokonce i Obchodu Play, který můžete použít k instalaci dalších aplikací.

GBox je v podstatě virtuální stroj pro váš smartphone, kde máte přístup ke všem službám Google, jako byste používali nejnovější verzi Androidu. Všechny aplikace, které nainstalujete prostřednictvím Google Play, skončí také jako zástupci na domovské obrazovce, což je praktické.

Přesto, i když je GBox řešením, měli byste si stále pamatovat, že toto není zcela zařízení Android a nedostatek nativní integrace mobilních služeb Google by mohl být překážkou. I když je instalace některých aplikací prostřednictvím virtuálního počítače možná, existuje příliš mnoho obav o soukromí, než aby bylo možné přidat některé z citlivějších aplikací.

Měli byste si pořídit Huawei Nova 11 Pro?

V konečném důsledku záleží na tom, zda vám nedostatek Androidu vadí či nikoliv. Soukromí znamená pro každého něco jiného a záleží na tom, kde jsou vaše limity.

Huawei Nova 11 Pro je celkově solidní zařízení. Má skvělý design, je rychlý, dělá skvělé fotky a ten detail veganské kůže na zadní straně je opravdu úžasný. Bleskurychlé nabíjení je velkolepé a potřebuje své vlastní uznání.

Odůvodňují všechny tyto detaily cenu 699 EUR? Možná. Zatímco Nova 11 Pro není, pokud jde o specifikace, velkým upgradem oproti loňskému modelu, přidává některé skvělé prvky. Podle našeho názoru jsou hlavními přednostmi kapacita rychlého nabíjení, veganská kožená záda a skutečnost, že běží na EMUI 13 namísto EMUI 12.

Na druhou stranu, pokud stále najdete Nova 10 Pro levněji (a nevadí vám kýčovitý design), možná budete chtít jít s tím, protože jej můžete upgradovat také na EMUI 13.

Huawei Nova 11 Pro

Huawei Nova 11 pro je telefon střední třídy se stylovým designem, solidní výdrží baterie a super rychlým nabíjením. Navíc s tímto 60MP fotoaparátem pořídíte ohromující selfie. I když může spouštět některé aplikace Google prostřednictvím virtuálního stroje Gbox, nedostatek nativních služeb Google bude pro mnohé překážkou.