10 nejlepších nástrojů pro migraci e-mailů pro firmy v roce 2023

Nástroj pro migraci e-mailů dělá těžkou práci, aby zajistil, že přesunete své poštovní schránky z jednoho klienta do druhého.

E-maily jsou nejpreferovanějším způsobem komunikace ve formálním obchodním světě. Obchodní manažeři mohou oslovit potenciální klienty prostřednictvím e-mailů, aby získali potenciální zákazníky nebo představili nové produkty.

Na druhou stranu můžete také kontaktovat stávající zákazníky / spolupracovníky a partnery prostřednictvím e-mailu a projednat nabídky a produkty.

Existují věci, jako je výběr e-mailového klienta, který můžete při zahájení podnikání ignorovat. Postupem času se však může stát, že budete hledat nástroj pro migraci e-mailů, když budete chtít přejít z jednoho e-mailového klienta na druhého.

Nástroj

Pozoruhodné vlastnosti

Odkaz

MailJerry

Snadná migrace e-mailů na Windows, macOS, Android a iOS.

Cloudiway

Cloudový nástroj pro rychlou migraci poštovních schránek

Corbett

Migrujte e-maily z libovolného zdroje na více míst

Nástroj pro migraci pošty Sysinfo

Uživatelsky přívětivý, zachovává hierarchii

Cloudfuze

Migrujte e-maily s metadaty, přizpůsobte migraci

Yotasoftware Email Migrator

Migrujte e-maily bezpečně, udržujte strukturu složek

Nástroj pro migraci e-mailů SysTools

Souběžné migrace, selektivní migrace

Advik Email Migration Tool

Dávkové migrace, neomezené převody.

Průvodce migrací e-mailu BitRecover

Přenášejte e-maily bezpečně pomocí dávkové migrace

Transend

Snadno použitelné, ověřujte výsledky, migrujte mezi různými e-mailovými klienty.

Tento článek definuje nástroje pro migraci e-mailů, proč možná budete muset migrovat e-maily a některé z nejlepších nástrojů, které lze použít.

Proč potřebujete migrovat e-maily?

Toto jsou některé z případů:

 • Získejte další funkce: Stávající e-mailový klient může mít omezené funkce, ale chcete upgradovat.
 • Po sloučení nebo akvizici: Vaše organizace mohla získat novou koncovku domény, ale musíte si ponechat staré kontakty a e-maily.
 • Odstraňte zastaralé služby: Váš současný e-mailový klient může nabízet zastaralé funkce, které již nepotřebujete.
 • Získejte cenné e-maily/data z e-mailů na jedno použití: Můžete selektivně filtrovat cenné e-maily z e-mailů na jedno použití a přenést je do svého hlavního.

Co je nástroj pro migraci e-mailů a jaké jsou jeho výhody?

Nástroj pro migraci e-mailů vám umožní bezproblémově přenést všechny vaše e-maily do nového klienta. Místo toho, abyste museli zkopírovat a vložit každý detail z vaší poštovní schránky, takový nástroj provede přenos automaticky.

Nástroj pro migraci e-mailů načte všechny podrobnosti o vašem stávajícím poštovním klientovi a namapuje je na vašeho cílového klienta. Všechny tyto práce se budou odehrávat pod kapotou a ve většině případů nemusíte být techy, abyste migrovali své poštovní schránky. Funkce, které získáte z migračního nástroje, se budou lišit od jedné platformy k druhé.

Jednou z největších výhod používání nástroje pro migraci e-mailů je zachování datových formátů. V ideálním případě by cílový e-mailový klient měl udržovat strukturu starých e-mailů a jejich složek. Tyto nástroje jsou také užitečné, když chcete provádět selektivní převody a užívat si hlášení a monitorování.

  Jak si posílat poznámky na Slacku

Toto jsou některé z nejlepších nástrojů pro migraci e-mailů:

MailJerry

MailJerry je e-mailová migrace, kterou můžete použít, i když nejste IT expert. Tento nástroj je k dispozici pro operační systémy, jako jsou Windows, macOS, Android a iOS. MailJerry pro migraci nevyžaduje stahování e-mailových dat do vašeho počítače. Ke spuštění všech migrací také nemusíte nechat aplikaci spuštěnou.

Funkce

 • Podporuje neomezené migrace: Pomocí tohoto nástroje můžete spustit více migrací současně.
 • Snadné použití: Abyste mohli začít používat MailJerry, nemusíte být technicky zdatní.
 • Plně automatizované: Vyberte složky, které chcete migrovat, a MailJerry se postará o zbytek.
 • Automatická synchronizace: Vaše poštovní schránky budou vždy aktuální, protože MailJerry má funkci automatické synchronizace.

MailJerry má bezplatný plán, který může migrovat až 350 MB a lze jej použít pouze na jednom zařízení. Placené plány začínají od 12,90 $ měsíčně.

Cloudiway

Cloudiway je cloudový nástroj pro migraci e-mailů, který vám umožňuje migrovat vaše poštovní schránky mezi místními a cloudovými. Tento nástroj umožňuje migraci ze Zimbra, G-Suite, Exchange, Microsoft 365 a Lotus Notes. Cloudiway je navržen pro rychlost a také přichází s automatickými oprávněními k účtu a ustanoveními pro vybrané převody.

Funkce

 • Umožňuje spolupráci: Můžete pozvat své spoluhráče, aby si prohlíželi a spouštěli migrace paralelně.
 • Zabezpečené a škálovatelné: Cloudiway je navržen tak, aby vám pomohl růst s vašimi potřebami. Můžete také povolit dvoufaktorové ověřování, abyste zajistili, že migrace mohou spouštět pouze oprávnění členové.
 • Hlášení v reálném čase: Můžete sledovat průběh migrací tak, jak k nim dochází z jednoho poštovního klienta na dalšího.
 • Automatizované migrace: Vytvořte skript pro migraci všech poštovních schránek bez zvednutí prstu.

Cloudiway je placený nástroj od 9,50 $ měsíčně.

Corbett

Corbett Mailbox Migration Wizard je nástroj, který uživatelům umožňuje migrovat e-maily z libovolného zdroje do více míst. Tento nástroj je určen pro malé i velké datové přenosy. Nástroj může ukládat data poštovní schránky do e-mailových souborů, formátů dokumentů, webových/cloudových aplikací nebo desktopových klientů. Pomocí ukázky tohoto nástroje můžete vizualizovat, jak probíhá přenos dat na této platformě.

Funkce

 • Neomezená migrace dat poštovních schránek: Tento nástroj neomezuje počet e-mailů nebo souborů, které můžete migrovat z jednoho klienta do druhého.
 • Pokročilé možnosti filtrování dat: Pomocí možností filtrování, jako je velikost souboru, název a obsah, filtrujte e-maily, které chcete migrovat.
 • Podpora různých verzí migrace: Pomocí tohoto nástroje můžete zahájit migraci z domény do domény nebo z cloudu do cloudu.

Corbett Mailbox Migration Wizard je placený nástroj od 99 USD za licenci.

Nástroj pro migraci pošty Sysinfo je software, který umožňuje migrovat poštovní schránky z 22 zdrojů na 26 různých poštovních klientů. Tento nástroj je navržen tak, že během migrací neztratíte žádná data. Nástroj má speciální funkci, která uživatelům umožňuje migrovat jeden formát souboru do různých formátů souborů. Nástroj Sysinfo Mail Migration Tool je k dispozici pro uživatele Windows a macOS.

  Jak někoho pozvat na schůzku Zoom

Funkce

 • Uživatelsky přívětivý: Abyste mohli začít používat nástroj Sysinfo Mail Migration Tool, nepotřebujete žádné technické know-how.
 • Udržuje strukturu složek a hierarchii dat: Tento nástroj sleduje vaši hierarchii složek a dat a udržuje je v konečném umístění.
 • Umožňuje filtrování: E-maily, které chcete přenést, můžete filtrovat v určitých datech pro snazší migraci.
 • Umožňuje zálohování: Své e-maily můžete převést do formátů jako PDF, DOC nebo HTML pro ukládání.

Nástroj Sysinfo Mail Migration Tool je placený nástroj od 399 USD za licenci.

Cloudfuze

Cloudfuze je nástroj, který vám umožňuje migrovat e-maily spolu s kontakty, metadaty, poznámkami k úkolům, kalendáři atd. Tento nástroj umožňuje migraci e-mailů z více než deseti e-mailových klientů do Outlooku nebo Google for Business. CloudFuze je navržen jako škálovatelný nástroj, který se stará o malé i velké soubory.

Funkce

 • Zachovává hierarchii složek: Cílový e-mailový klient bude mít stejnou hierarchii složek a strukturu jako zdroj.
 • Přizpůsobení nástroje: Tento nástroj vám umožňuje přizpůsobit, jak chcete migrovat své e-maily.
 • Migruje uživatele a data: Tento nástroj přenese všechny uživatele a data ve vašich e-mailech do konečného cíle.

Ceny nástroje CloudFuze Email Migration jsou přizpůsobeny na základě potřeb migrace.

Yotasoftware Email Migrator

Yotasoftware Email Migrator je vysoce optimalizovaný nástroj pro migraci e-mailů z jakékoli e-mailové služby nebo klienta na požadovanou platformu. Tento nástroj vám umožňuje migrovat e-maily z platforem jako Thunderbolt nebo Outlook a využívat funkce, jako je pozastavení a obnovení. Nástroj je vysoce zabezpečený, aby bylo zajištěno, že během migrací nikdo nezachytí vaše data.

Funkce

 • Udržuje strukturu složek: Co najdete ve zdroji, bude přeneseno do cílového e-mailového klienta.
 • Nabízí pokročilé možnosti vyhledávání: Obsah e-mailů můžete filtrovat na základě různých funkcí, abyste zajistili, že přenesete pouze relevantní data.
 • Podporuje hromadné migrace: Můžete migrovat mnoho e-mailů najednou, aniž by to ovlivnilo výkon nástroje.
 • Podporuje více formátů souborů: Tento nástroj podporuje formáty souborů jako OST, PST Migrator, MBOX Migrator, EML, OLM Migrator a DBX Migrator.

Yotasoftware Email Migrator je placená služba od 99 $/licence.

Nástroj pro migraci e-mailů SysTools je software pro migraci e-mailů z jedné platformy na druhou. Tento nástroj umožňuje přesouvat e-maily z jednoho nebo více zdrojů jediným dotykem.

Nástroj SysTools Email Migration Tool rychle přesune všechny položky z vaší poštovní schránky, jako jsou kalendáře, kontakty, přílohy a dokumenty, do cíle. Vždy se můžete pokusit odeslat neúspěšné položky nebo znovu spustit celou migraci v případě selhání.

Funkce

 • Souběžné migrace: Využijte funkci Souběžná migrace a spusťte dávkové přenosy až 40 poštovních schránek najednou.
 • Zprávy o migraci: V závislosti na vašich potřebách můžete generovat souhrnné nebo podrobné zprávy o migraci.
 • Selektivní migrace: Filtrujte své e-maily na základě dat, obsahu, odesílatelů nebo příjemců a provádějte selektivní migrace.
 • Migrace z domény do domény: Pomocí nástroje SysTools Email Migration Tool můžete přenést ze stejné domény, jako je Office 365 na Office 365, do jiné domény.
  6 důvodů, proč byste neměli používat médium

Nástroj SysTools Email Migration Tool má různé balíčky začínající od 5,00 $ / uživatel.

Nástroj Advik Email Migration Tool je software pro základní a pokročilé e-mailové migrace. Tento nástroj podporuje více než 300 poskytovatelů e-mailu a můžete také ukládat e-maily do svého počítače ve více než 15 formátech. Advik Email Migration má uživatelsky přívětivé rozhraní; k zahájení migrace nepotřebujete technické know-how.

Funkce

 • Dávkové migrace: Nemusíte trávit mnoho času migrací e-mailů, protože můžete provádět hromadné přenosy jediným kliknutím.
 • Vysoce kompatibilní: Advik Email Migration je kompatibilní s většinou e-mailových klientů, a můžete tak přenášet poštovní schránky z jakéhokoli zdroje.
 • Vyberte migrace složek: Nemusíte přenášet všechny nevyžádané pošty, protože pomocí tohoto nástroje můžete filtrovat e-maily k přenosu.
 • Neomezené migrace: Při použití tohoto nástroje neexistují žádná omezení počtu e-mailů, které můžete migrovat z jednoho účtu do druhého.

Advik Email Migration Tool má různé placené balíčky začínající na $ 99/licenci.

Průvodce migrací e-mailu BitRecover

Průvodce migrací e-mailu BitRecover je perfektní řešení pro migraci e-mailových služeb z cloudových online služeb na požadované e-mailové klienty a formáty. Tento nástroj je kompatibilní s více než 91 e-mailovými klienty a dokáže přenášet poštovní schránky z online do klientských služeb pro stolní počítače. Tento nástroj přenáší všechny e-maily bezpečně a můžete si být jisti, že vaše data nikdo nezachytí.

Funkce

 • Dávková migrace e-mailů: Podnikoví uživatelé tohoto nástroje mohou využívat hromadné/paralelní přenosy a ušetřit čas.
 • Konzistence ve struktuře souborů a složek: Všechny výsledné e-maily si zachovají původní strukturu souborů a složek.
 • Multiplatformní: Průvodce migrací e-mailu BitRecover je k dispozici pro uživatele macOS a Windows.
 • Více struktur pojmenování souborů: Pomocí struktury pojmenování souborů v tomto nástroji můžete snadno spravovat výsledné e-maily a soubory.

BitRecover Email Migration Wizard má různé balíčky začínající na 99 $ za trvalou licenci.

Transend

Transend je nástroj, který pomáhá uživatelům migrovat e-maily s veškerým jejich obsahem, jako jsou zprávy, přílohy a složky. Nástroj je navržen tak, aby byl snadno použitelný a abyste mohli začít, nemusíte být technicky zdatní. Tento nástroj vás ujišťuje, že během převodů nedojde k žádným prostojům a všechny migrace proběhnou.

Funkce

 • Snadné použití: Transend má úžasnou uživatelskou konzoli, kde můžete provádět migrace bez jakékoli pomoci. Pokud jste však zaneprázdněni, můžete nechat odborníky udělat vše za vás.
 • Validace: Tento nástroj vám umožňuje ověřit všechny výsledky, abyste měli jistotu, že dostanete to, k čemu jste se zaregistrovali.
 • Funguje s různými e-mailovými klienty: Poštovní schránky můžete migrovat z různých zdrojů do cílů, jako je Exchange, Microsoft 365, Amazon Workmail, Google Workspace a Notes Domino.

Ceny Transendu jsou založeny na vašich potřebách migrace.

Závěr

Nyní máte seznam nástrojů pro migraci e-mailů pro migraci poštovních schránek z jednoho e-mailového klienta nebo poskytovatele firemního e-mailového hostingu na jiného. Důvody pro migraci e-mailů se mohou u jednotlivých jednotlivců lišit. Ideální nástroj by však měl udržovat struktury vašich složek, umožňovat hromadné přenosy, udržovat integritu dat a být cenově dostupný. Šťastnou migraci!