BIOS neukládá změny; BIOS se po vypnutí stále resetuje

BIOS neukládá změny? BIOS se po vypnutí stále resetuje?

Pokud zaznamenáváte, že váš BIOS neukládá provedené změny nebo se systém neustále resetuje po vypnutí, může to být způsobeno řadou faktorů. V tomto článku probereme možné příčiny a nabídneme řešení, jak tyto problémy vyřešit.

Příčiny, proč BIOS neukládá změny

* Vybitá baterie CMOS: Baterie CMOS je malá baterie na základní desce, která udržuje nastavení BIOSu, když je počítač vypnutý. Pokud je baterie vybitá, nastavení se mohou ztratit po každém vypnutí.
* Poškozené nastavení BIOSu: Chyba v nastavení BIOSu může způsobit, že se změny neukládají správně.
* Nesprávné nastavení hodin BIOSu: Pokud jsou hodiny BIOSu nastaveny nesprávně, systém se nemusí správně spustit a změny se neukládají.
* Vadná základní deska: Vzácně může být příčinou neukládání změn BIOSu vadná základní deska.

Příčiny, proč se BIOS po vypnutí neustále resetuje

* Vybitá baterie CMOS: Stejně jako u neuložených změn BIOSu může vybitá baterie CMOS způsobit, že se systém neustále resetuje po vypnutí.
* Zkrat na základní desce: Zkrat na základní desce, například způsobený špatně nainstalovaným hardwarem, může způsobit neustálé resetování systému.
* Chybná paměť RAM: Vadná paměť RAM může způsobit nestabilitu systému, včetně neustálého resetování.
* Poškozený napájecí zdroj: Vadný napájecí zdroj může poskytovat nestabilní napětí do systému, což může vést k neustálému resetování.

  Přihlaste se ke svému účtu Google, abyste zabránili jeho smazání

Řešení problémů

Neuložené změny BIOSu

* Vyměňte baterii CMOS: Otevřete počítač a vyhledejte baterii CMOS. Vyměňte ji za novou baterii stejného typu.
* Resetujte nastavení BIOSu: Najděte jumper pro reset BIOSu na základní desce. Nastavte jumper do polohy pro reset, restartujte počítač a poté vypněte počítač a nastavte jumper zpět do původní polohy.
* Aktualizujte BIOS: Nejnovější verze BIOSu může vyřešit chyby, které mohou způsobovat neuložené změny. Aktualizujte BIOS pomocí nástroje poskytnutého výrobcem základní desky.
* Vyhledejte profesionální pomoc: Pokud výše uvedená řešení problém nevyřeší, může být nutné vyhledat profesionální pomoc od technika počítačů.

BIOS se po vypnutí neustále resetuje

* Vyměňte baterii CMOS: Vybitá baterie CMOS může způsobit neustálé resetování systému. Vyměňte baterii.
* Zkontrolujte zkraty: Odpojte všechny externí zařízení a otevřete počítač. Zkontrolujte, zda nejsou na základní desce nějaké zkraty, například způsobené nesprávně nainstalovaným hardwarem.
* Vyzkoušejte jinou paměť RAM: Vadná paměť RAM může způsobit nestabilitu systému. Zkuste vyměnit paměťové moduly za známé funkční moduly.
* Zkontrolujte napájecí zdroj: Vadný napájecí zdroj může dodávat nestabilní napětí, což může vést k neustálému resetování systému. Zkuste vyměnit napájecí zdroj za známý funkční napájecí zdroj.
* Vyhledejte profesionální pomoc: Pokud výše uvedená řešení problém nevyřeší, může být nutné vyhledat profesionální pomoc od technika počítačů.

  Jak změnit e-mailovou adresu a heslo Genshin Impact

Závěr

Problémy s BIOSem, jako je neuložení změn nebo neustálé resetování systému, mohou být frustrující. Pochopení příčin těchto problémů a uvedená řešení vám však mohou pomoci obnovit stabilitu systému. Pokud výše uvedená řešení problém nevyřeší, doporučujeme vyhledat pomoc od kvalifikovaného technika počítačů.

Často kladené dotazy (FAQ)

1. Co je BIOS a proč je důležitý?
BIOS (Basic Input/Output System) je firmware, který inicializuje hardware počítače při spouštění. Ukládá také nastavení systému, jako je datum a čas.

2. Proč se můj BIOS neustále resetuje po vypnutí?
Nejčastější příčinou je vybitá baterie CMOS. Vybitá baterie může způsobit ztrátu nastavení BIOSu, včetně času a data, a může vést k neustálému resetování systému.

  12 nejlepších nástrojů pro extrakci dat pro zjednodušení vašich obchodních procesů

3. Jak vyměním baterii CMOS?
Otevřete počítač a vyhledejte baterii CMOS. Obvykle je to malá kulatá baterie na základní desce. Opatrně ji vyjměte pomocí pinzety nebo šroubováku a vyměňte ji za novou baterii stejného typu.

4. Co se stane, když resetuji nastavení BIOSu?
Reset nastavení BIOSu obnoví výchozí nastavení systému. To může vyřešit problémy způsobené nesprávným nastavením BIOSu, ale také vymaže všechna vlastní nastavení, která jste provedli.

5. Je bezpečné aktualizovat BIOS?
Aktualizace BIOSu může vyřešit chyby a zlepšit stabilitu systému. Je však důležité aktualizovat BIOS pouze v případě potřeby a postupovat podle pokynů výrobce základní desky. Nesprávná aktualizace BIOSu může poškodit základní desku.

6. Co je zkrat na základní desce?
Zkrat na základní desce je elektrické spojení mezi dvěma body, které by neměly být propojeny. To může způsobit nestabilitu systému, včetně neustálého resetování.

7. Jak mohu zjistit, zda je vadná paměť RAM?
Nejlepším způsobem, jak zjistit vadnou paměť RAM, je vyměnit paměťové moduly za známé funkční moduly. Můžete také použít nástroje pro testování paměti, jako je MemTest86.

8. Co mám dělat, když nic z uvedených řešení problém nevyřešilo?
Pokud žádné z uvedených řešení nevyřešilo problém, doporučujeme vyhledat pomoc od kvalifikovaného technika počítačů. Mohou provést další diagnostiku a opravit váš systém.