Brána ke slávě a bohatství

TikTok se mezi renomovanými platformami sociálních médií stal celosvětovou senzací. Úspěšně upoutal pozornost milionů uživatelů sociálních sítí tím, že předefinoval pojem slávy a bohatství.

Tato dynamická a vizuálně otřesná platforma přichází s tržištěm pro tvůrce, které je branou pro tvůrce a firmy, aby mohli prosperovat prostřednictvím marketingu obsahu a získat finanční úspěch.

Inovativní krátký styl videa TikTok se vyvinul v kulturní fenomén. Tvůrci se stávají celebritami prostřednictvím tanečních soutěží, vystoupení se synchronizací rtů, vtipných scének a tutoriálů.

Vstupem na tržiště tvůrců TikTok navíc dostanou šanci spolupracovat a seznámit se se značkami. Nakonec se dostávají do centra pozornosti díky kreativitě a výdělkům.

Tento článek vás seznámí s tržištěm tvůrců TikTok, jeho mechanismy, výhodami, požadavky a procesy, jak se k němu připojit. Pojďme tedy prozkoumat tuto cestu ke slávě a bohatství.

Co je TikTok Creator Marketplace

TikTok Creator Marketplace je specializovaná platforma, která vytváří spojení mezi tvůrci obsahu a značkami. Je to most, který spojuje talentované tvůrce obsahu, kteří produkují poutavý, krátký videoobsah s podniky.

Firmy mají ve skutečnosti zájem využít obrovskou a aktivní uživatelskou základnu TikTok, aby prodávaly a propagovaly své produkty. Toto tržiště zjednodušuje proces influencer marketingu a umožňuje tvůrcům zpeněžit jejich obsah. Díky tomu mohou firmy získat přístup k základně publika, která je již ovlivněna úspěšnými tvůrci.

Výhody pro tvůrce obsahu

Pro tvůrce otevírá TikTok Creator Marketplace dveře příležitosti předvést svůj talent ve spojení se značkami. Jak? Zde jsou některé pozoruhodné výhody, které to tvůrcům přináší:

 • Zvýšení viditelnosti a růstu: Viditelnost tvůrce může být výrazně zvýšena spoluprací se značkami prostřednictvím Creator Marketplace. Díky tomu je jejich obsah široce známý a často vede k nárůstu nových následovníků. Spolupráce s podniky navíc může autorům poskytnout zasvěcené komentáře a postřehy. Díky tomu mohou tvůrci obsahu zlepšit své obsahové strategie a vytvořit přesně to, co lidé chtějí.
 • Šance na monetizaci: TikTok Creator Marketplace vytvořilo příležitost k vydělávání peněz pro producenty obsahu. Přidružené společnosti mohou spolupracovat se společnostmi na iniciativách sponzorovaného obsahu a být placeni za to, aby svým následovníkům řekli o zboží a službách. Výsledkem je, že tvůrcům vytváří cestu, jak předvést svou kreativitu se ziskem.
 • Profesionální postup: TikTok Creator Marketplace nabízí tvůrcům obsahu šance na rozvoj jejich profesionální kariéry. Při vývoji obsahu je profesionalita podporována spoluprací s podniky a dodržováním marketingových požadavků a harmonogramů. Kromě toho umožňuje tvůrcům rozšířit své dovednosti experimentováním s jinými výklenky a formáty obsahu.

Výhody pro firmy a značky

Na neustále se vyvíjejícím digitálním trhu jsou inovativní metody zásadní pro to, aby podniky zapojily své cílové publikum. TikTok Creator Marketplace zavedl řadu výhod, které mohou výrazně ovlivnit marketingové iniciativy. Zde jsou výhody, které přináší firmám:

 • Oslovte rozmanité publikum: TikTok je platforma plná širokého spektra aktivních uživatelů, které mohou podniky využít k prodeji svých produktů. Kromě toho mohou podniky přizpůsobit své marketingové taktiky tak, aby oslovily určité skupiny lidí.
 • Originální a přístupná reklama: Tvůrci obsahu na TikTok jsou proslulí svým relevantním a originálním materiálem. Firmy tak mohou snadno přijmout nápady a spojit se se svým publikem, aby zvýšily zapojení a reputaci značky. Když je obsah skutečný a relevantní, dostává od zákazníků dobrou zpětnou vazbu. V konečném důsledku to posiluje vazbu mezi společností a jejím cílovým trhem.
 • Data-Informed Marketing: Využití TikTok Creator Marketplace poskytuje podnikům přístup k neocenitelným výkonnostním metrikám a datům. Tento přístup založený na datech tedy může optimalizovat marketingovou taktiku pro maximální efekt a efektivitu.
 • Analýza proměnných, jako jsou demografické údaje o publiku, poměr zapojení a zásah, může firmy doladit. Výsledkem je, že podniky produkují skvělé výsledky podporou expanze a celkové prosperity.
 • Cenová přívětivost: TikTok Creator Marketplace je cenově dostupná možnost ve srovnání s konvenčními formami reklamy. Je možné, aby podniky získaly širokou expozici a interakci i bez velkých marketingových výdajů. Společnosti nyní mohou díky spolupráci s tvůrci oslovit své cílové publikum za nižší cenu za zobrazení. Tito tvůrci již mají základnu věrných následovníků, což z ní dělá velmi nákladově efektivní marketingovou strategii.
  Jak se stát inženýrem vývoje softwaru v testu (SDET)

Nyní, když víme o významu tržiště tvůrců TikTok, pojďme se naučit, jak to funguje.

Jak funguje TikTok Creator Marketplace?

Registrací na Creator Marketplace můžete získat přístup k celosvětové síti tvůrců obsahu TikTok. Bez ohledu na váš cílový trh existuje kreativa z přibližně 8 milionů aktivních tvůrců, která by byla pro vaši společnost ideální.

Pojďme se tedy podívat, jak TikTok Creator Marketplace funguje:

#1. Vytvoření profilu tvůrce

Věřitelé obsahu využívají tržiště tvůrců tím, že si nejprve vytvoří svůj profil. Kompletní profil ukazuje jejich odlišné styly obsahu, demografické údaje publika a užitečnější metriky. Aby byla umožněna hladká integrace a synchronizace těchto dat, platforma využívá rozhraní API.

K platformě tržiště pro tvůrce můžete přistupovat pomocí svého Správce reklam TikTok účet. Pokud jej nemáte, jednoduše se zaregistrujte vytvořením účtu a zadáním všech nezbytných údajů, jako je vaše jméno, kontaktní údaje a obchodní e-mail.

#2. Průzkum tvůrců

Tato platforma využívá doporučovací motory poháněné sofistikovanými algoritmy. Díky tomu se firmy mohou spárovat s relevantními influencery na základě interakčních metrik, profilů publika a předem stanovených cílů kampaní.

Po vytvoření účtu můžete prozkoumat a zobrazit autory na základě jejich regionu, žánru, počtu zhlédnutí, sledujících nebo dosahu.

#3. Spolupráce

Platforma využívá kryptografické metody k zajištění bezpečné komunikace a vyjednávání mezi obchodníky a producenty obsahu. Lidé a podniky tak důvěřují prostředí pro tvorbu obsahu a marketing.

Dohody o spolupráci jsou automatizovány a ověřovány pomocí smart kontraktů, které zaručují dodržování podmínek. Podle osvědčených postupů byste měli se společností koordinovat všechna specifika videa, jako je místo konání, oblečení, počet přetočení, platební údaje a další

#4. Provádění kampaně

Trh pro tvůrce umožňuje uživatelům vybrat si tvůrce, se kterými chtějí spolupracovat. Můžete také vytvořit několik seznamů a skupin tvůrců podle svých preferencí. Po vytvoření kampaně máte možnost pozvat kompletní seznamy nebo jen výběr několika tvůrců z několika seznamů.

#5. End-to-End postup kampaně

Creator Marketplace zjednodušuje celý proces kampaně v rámci jediné platformy. Firmy tak mohou rychle získávat vhodné tvůrce, zapojit je ve velkém a analyzovat a zlepšovat výkon kampaní.

  9 nejlepších her pro PlayStation VR pro pohlcující zážitek

Všimněte si, že toto je fantastická příležitost pro společnosti, jak přijít do kontaktu s kreativami, které mají potenciál a oslovit svým videoobsahem miliony lidí.

Požadavky TikTok Creator Marketplace

TikTok Creator Marketplace nastavuje různé požadavky na způsobilost, které musí být splněny před vytvořením profilu. Tyto požadavky se vztahují jak na firmy, tak na tvůrce.

Pojďme se podívat na tyto konkrétní požadavky pro kvalifikaci, zda chcete reprezentovat svou značku nebo jste tvůrce, který chce s platformou komunikovat.

Požadavky na značky:

 • Vlastnit registrovanou firmu, značku nebo společnost.
 • Dodržování komunitních standardů a pravidel reklamy na TikTok.
 • Splnění jakýchkoli konkrétních požadavků nebo omezení stanovených na TikTok Creator Marketplace.
 • Jasné definování marketingových cílů, aby bylo dosaženo zamýšlených výsledků.
 • Určení cílového publika
 • Popisují typ tvůrce, se kterým plánují spolupracovat.

Požadavky na tvůrce:

 • Vlastnictví osobního účtu TikTok.
 • Zajištění toho, že účet má na TikTok alespoň 1000000 sledujících.
 • Mít alespoň 18 let a být plnoletý.
 • Zobrazování pravidelné a vynikající produkce obsahu na platformě, jak ukazují minimálně tři videa nahraná za posledních 28 dní.
 • Získání více než 100 000 lajků u videí za posledních 28 dní.
 • Vytváření jedinečného obsahu vytvořeného původně vlastníkem.
 • Žít kdekoli na seznamu národů podle podmínek TikTok.

Pro TikTok Creator Marketplace jsou k dispozici pozvánky i přímý přístup. Výše uvedené podmínky však musí být splněny bez ohledu na způsob vstupu.

Poté žádost prochází pečlivým hodnocením a žadatel je ihned informován. Pokud je vaše žádost zamítnuta poprvé, můžete ji po 30 dnech znovu podat.

Jak se připojit na TikTok Creator Marketplace

Jakmile splníte kvalifikační podmínky, je čas vytvořit si vlastní profil TikTok Creator Marketplace. Producenti obsahu a podniky mohou ukázat svou identitu a potenciál pro spolupráci s ostatními tím, že budou mít dobře optimalizovaný profil. Pojďme se tedy podívat, jak to funguje:

Jako značka:

Pokud jste značka, která chce spolupracovat s tvůrci na TikTok Creator Marketplace, postupujte takto:

Krok 1: Zaregistrujte se

 • Navštivte TikTok Creator Marketplace: Přejděte na oficiální webové stránky na TikTok Creator Marketplace a klikněte Vytvořit účet.
 • Kompletní registrace: Vyplňte registrační formulář a přijměte obchodní podmínky služeb nabízených TikTok. Ujistěte se, že jste si přečetli zásady ochrany osobních údajů pro firmy na TikTok. Chcete-li pokračovat, klikněte na „Vytvořit účet“.
 • Krok 2: Poskytněte obchodní informace

 • Odeslání konkrétních obchodních údajů: Na další stránce uveďte důležité informace, včetně oblasti a časového pásma vaší společnosti. Mějte na paměti, že sídlo společnosti nelze dodatečně změnit.
 • Zadejte obchodní informace: Uveďte prosím další podrobnosti o společnosti, jako například:
  • Jméno společnosti
  • Typ společnosti
  • Podrobné kontaktní informace
  • Průmysl
 • Odešlete své informace: Pro dokončení vytváření účtu TikTok Creator Marketplace klikněte na tlačítko Odeslat umístěné ve spodní části registračního formuláře.
 • Krok 3: Ověřte svou firmu

 • Odešlete své ověřovací údaje: Je nutné ověřit identitu vaší firmy, než budete mít přístup ke službám Creator Marketplace. Zadejte prosím následující ověřovací informace:
  • Oficiální a legální (registrovaná) obchodní firma
  • IČO (živnostenský list nebo daňová registrace)
  • Kontaktní číslo vaší firmy.

 • Čeká na potvrzení: Ověření obvykle trvá jeden až tři pracovní dny. Bude vám zaslán potvrzovací e-mail. Kromě toho můžete použít Creator Marketplace k zobrazení průběhu vaší aplikace.
 • Staňte se ověřeným: Po ověření vaší společnosti můžete přistupovat ke všem funkcím TikTok Creator Marketplace a používat je.
 •   Vysvětlení algoritmů zpracování přirozeného jazyka (NLP).

  Krok 4: Přizpůsobte svůj profil TikTok Creator Marketplace

 • Profilový obrázek a popis: Nastavte si profilový obrázek, který dokonale reprezentuje efektivitu vaší značky. Kromě toho zvýrazněte svou firmu působivým popisem, který vyjadřuje identitu vaší značky
 • Propojení účtů sociálních médií: Propojte svůj účet TikTok Creator Marketplace s účty sociálních médií vaší firmy.
 • Krok 5: Vyhledejte a spojte se s autory

 • Použití filtru pro tvůrce: Použijte nástroj pro filtr tvůrců v aplikaci TikTok Creator Marketplace. Poté pomocí parametrů, jako je region, demografické údaje publika a žánry obsahu, zaměřte své hledání na možné autory.
 • Posuďte profily tvůrců: Prozkoumejte profily tvůrců a zjistěte o nich více. Prozkoumejte demografické údaje jejich následovníků, abyste se ujistili, že jsou v souladu s vaším zamýšleným trhem. Kromě toho prozkoumejte obsah, který publikují, abyste se ujistili, že odráží cíle a hodnoty vašeho podnikání.
 • Navázat kontakt: Pomocí funkce chatu na TikTok Creator Marketplace se přímo spojte s určitými tvůrci. Navíc deklarujte svůj zájem o spolupráci a poskytování informací o kampani.
 • Krok 6: Spolupracujte a sledujte

 • Vyjednat podmínky spolupráce: Promluvte si s vybranými tvůrci o podrobnostech kampaně, platbách, dodávkách a jakýchkoli dalších relevantních podmínkách. Kromě toho se ujistěte, že očekávání rozumí všechny strany.
 • Udržujte spolupráci: Zůstaňte zapojeni do procesu spolupráce a sledujte pokrok při vytváření obsahu. Poté podle potřeby poskytněte zpětnou vazbu a kritiku s radami. Pomocí platformy můžete zajistit efektivní komunikaci.
 • Sledujte výkon: Jakmile kampaň začne, pečlivě sledujte její výsledky. Měli byste začít zkoumáním metrik souvisejících se zapojením, zásahem a konverzí. Kromě toho můžete posoudit efektivitu kampaně pomocí analytických nástrojů TikTok, abyste dosáhli úspěchu ve svém obchodním cíli.
 • Výše uvedené pokyny vám pomohou vytvořit profil značky na TikTok Creator Marketplace. Navíc to otevírá příležitosti pro spolupráci v oblasti influencer marketingu.

  Jako tvůrce:

  Chcete-li se připojit k TikTok Creator Marketplace jako tvůrce, můžete postupovat podle následujících kroků:

  • Přístup na TikTok Creator Marketplace: Přihlásit se na TikTok zadáním svých přihlašovacích údajů. Pokud jej však nemáte, vytvořte si jej, abyste získali přístup

  • Ověřte a aktualizujte informace o profilu: Ověřte, že vaše uživatelské jméno a zobrazované jméno spolu s dalšími informacemi o profilu jsou správné a aktuální.
  • Nastavte si profilový obrázek: Nahrajte špičkový profilový obrázek, který přesně vyjadřuje vaši jedinečnou identitu, výklenek a odborné znalosti jako tvůrce.
  • Napište poutavý úvod: V oblasti bio poskytněte přesvědčivý úvod, který zaujme značky a další partnery.
  • Ukažte své zájmy a dovednosti: Chcete-li zanechat trvalý dojem, zdůrazněte své speciální dovednosti, znalosti a zájmy.

  • Vybavte poutavá videa: Vyberte a předveďte ve svém profilu videa, která odrážejí vaši kreativitu a schopnost vyprávět příběhy, abyste získali větší zapojení.
  • Snadno přístupné kontaktní informace: Ujistěte se, že vaše kontaktní údaje jsou na vašem profilu viditelně zobrazeny, aby vás společnosti mohly snadno kontaktovat.
  • Analyzujte kampaně: Prohlédněte si kampaně, které odpovídají oblasti vašeho zájmu a vaší značce, a použijte je.
  • Spolupracujte a vyjednávajte: Pokud si vás vybrala značka, komunikujte a zapojte se, abyste stanovili podmínky spolupráce, jako jsou platby, dodávky a cíle kampaně.
  • Vytvářejte a sledujte výkon: Vytvářejte výjimečný obsah a sledujte jeho efektivitu, abyste mohli vyhodnotit účinek kampaně. Navíc získáte všechny potřebné informace pro budoucí spolupráci.

  Závěrečná slova

  A je to! TikTok Creator Marketplace byl pro vás odhalen. Je to bezpochyby skvělá platforma, kde se značka setkává s tvůrci z celého světa a naopak.

  Snadno použitelné rozvržení a množství užitečných dat z něj činí cenný zdroj pro značky i tvůrce. Je to skutečně brána slávy a bohatství pro značky a tvůrce, aby zvýšili svůj vliv prostřednictvím smysluplné spolupráce.

  Můžete také prozkoumat nejlepší vyhledávací nástroje TikTok Influencer, abyste zvýšili dosah vaší značky.